Problemi s Operom 10

poruka: 26
|
čitano: 5.393
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nemogu boldati
16 godina
moderator
offline
Problemi s Operom 10

Dragi korisnici Opere 10,

 

s obzirom da je izašla nova verzija tog browsera koji izgledno ima problema s nekim dijelovima našeg foruma, otvaram ovu temu kako bismo na jednom mjestu skupili sve probleme i nekompatibilnosti pa da ih rješimo kako treba i u paketu, a ne malo po malo.

 

Pozivam, dakle, sve korisnike Opere 10 (isključivo finalne verzije) da jave svoj problem navodeći:

- operativni sustav

- što detaljniji opis problema

- gdje se točno javlja (na kojoj stranici, pri kojoj radnji)

- tekst greške ukoliko se javlja

- radi li ista stvar normalno u drugom browseru na istoj mašini

 

Tema će biti otvorena do kraja tjedna pa ćemo sljedeći tjedan rješavati stvari.


Molim da se okanite rasprava i prijavljujete samo i jedino konkretne probleme.

Domagoj
 
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Problemi s Operom 10

nekužim ja neam nikaki problema na windows 7 RC b7100 na hrvatski preveden...ev baš iz opere pišem poruku i brzina je odlićna mozila i ie su spori prespori za operu 10Namigiva

Mato_Lukic pogledajte moj video...gta iv mod http://www.youtube.com/watch?v=3eK_qK48RHs&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eyoutube%2Ecom%2Fmy%5Fvideos%5Fedit&feature=player_embedded
Moj PC  
1 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s Operom 10

Meni ne ide slanje poruka, pojavi se onaj mali popup(pričekajte trenutak) i tak ostane.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2009 13:30 (vani).
14 godina
protjeran
offline
Problemi s Operom 10

Kao što sam naveo, nemogućnost uređivanja poruka, problemi dakle s editorom, ostalo sve vise manje radi.

I da, znam da se netiče teme, al sam primetio da u FF 3.5.2 kada hoce da kopiram simbol iz character mapa, on obrise redak gdje to kopiram, pa moram ponovno pisati, nije neki problem al eto.

S drugim se to nedesava.

OS je Vista SP2.

Evo ide nevjesta preljepa je zaista
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Problemi s Operom 10

Zna mi se desiti da neće da pošalje post. Win XpSp3.

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Problemi s Operom 10

Javljam se sa win 7 RTM platforme, Opera 10 Full. Ovi problemi koje ću navesti bili su i kod XP-a mi i starijih verzija Opere.

  1. Kada prilikom pisanja nove poruke na Vašem forumu iskoristim bilo kakvo oblikovanje teksta nemože mi poslati poruku.

  2. Također kod pisanja nove poruke, tj. kod učitavanja stranice za pisanje nove, učita stranicu ali dugo nakon toka još nemože učitati WYSIWYG

Javim se kada se sjetim još nekih problema na koje sam naišao.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Problemi s Operom 10

Ja sam uočio jedan problem kojeg sam primjetio još i u prvim Alpha i Beta verzijama. Na nekim stranicama se dogodi da pri odabiru opcije NATRAG (Back) se ne dogodi ništa nego je potrebno ponekad čak do 3 ili 4 puta pritisnuti opciju da se stranica vrati kako bi trebala.

 

Uočio sam da je to osobito primjetno ako je na stranici puno i-frameova, a najlakše je uočiti ovaj nedostatak na stranicama poput Index.hr-a ili Sportskoh novosti.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10

Windows Vista SP2

Opera 10 finalna

 

Postanje sa uklucenim WYSYWYG-om ne radi. Pojavi se pop-up i tako ostane. Moze se ugasiti (popup) i cut metodom "premestiti" poruku sa iskljucenim editorom pa nastaviti dalje.

 

Problem se evo danas javlja (a nije ga bilo) i koliko sam primetio ponekad nestane ako iskljucim "Potpisi me..." ili "Prati ovu temu" a najcesce je ako se citira

 

 

 

Ova poruka je pisana sa ukljucenim editorom

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 3:10 (Lazarus Long).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Problemi s Operom 10

Evo upravo mi se desilo da neće da pošalje poruku...

Obrati pozornost na vrijeme. Dvije minute sam buljio u "Molim pričekajte".

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 8:51 (boxer).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10

Upravo sam skinuo novu verziju Opere i priključujem se testiranju :D

Savjetujem da otvorimo neku temu koju ćemo koristiti kao Sandbox, da se ova ne puni bespotrebnim testnim porukama (kao što je ova moja :P)

Problemi su kod mene isti: formatirana poruka se ne može poslati. Sada šaljem sa isključenim WYSIWYG.
OS: Windows XP Professional SP2
Opera: 10.00 build 1750

Potpiši me potpisom iz profila - odabrano. Prati ovu temu - nije odabrano. Sad ću pokušati editirati...

 

EDIT: "Tekstualni editor nije dostupan kod citiranja i uređivanja poruka." OK, šaljem bez ikakvog formatiranja.

EDIT 2: Uspjelo je.

 

 

Čini se da su Bug forum i Opera kompatibilni kao VHS kazeta i DVD player.

Testna slika Testna slika
Press any key to continue or any other key to quit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 23:42 (andy0101).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10
Mala digresija

Jeste li primjetili da nek(a) lik PALCICA daje "palac dole" svima ovde? :)
A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi s Operom 10
Lazarus Long kaže...
Mala digresija

Jeste li primjetili da nek(a) lik PALCICA daje "palac dole" svima ovde? :)

Ma sad sam naletio na temu gdje pita što joj je neka tamo prijateljica banovana sa foruma...ccc

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ideje-sugestije-prijava-problema-pomoc/zasto-palcica1234-banana-wtf/32995.aspx?page=0&jumpto=503608&sort=asc&view=flat 

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2009 11:40 (boxer).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s Operom 10
andy0101 kaže...

Upravo sam skinuo novu verziju Opere i priključujem se testiranju :D

Savjetujem da otvorimo neku temu koju ćemo koristiti kao Sandbox, da se ova ne puni bespotrebnim testnim porukama (kao što je ova moja :P)

Problemi su kod mene isti: formatirana poruka se ne može poslati. Sada šaljem sa isključenim WYSIWYG. EDIT: da vidimo jel radi...
OS: Windows XP Professional SP2
Opera: 10.00 build 1750

Potpiši me potpisom iz profila - odabrano. Prati ovu temu - nije odabrano. Sad ću pokušati editirati...

 

EDIT: "Tekstualni editor nije dostupan kod citiranja i uređivanja poruka." OK, šaljem bez ikakvog formatiranja.

EDIT 2: Uspjelo je.

Evo da probam i ja - je li se što promijenilo kod citiranja i boldanja, inače to je bilo prisutno i kod Opere 10 beta, RC i sad finalne verzije - na Operi 9.62 sve radi najnormalnije, OS je Win 7 RC 32 bit. Inače poruka se može najnormalnije urediti, ali ju je jednostavno nemoguće postati - poruka molimo pričekajte. Nadam se da to nešto pomaže.

 

 

Edit: Još ništa, sada šaljem sa Chromea, evo i 2 slike...

1 1
2 2
A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
15 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10

Meni je problem čak i ''kod Nove poruke''. Znači dijalog ''Molimo pričekajte''. Opera je 10, nije beta, Windows XP. Događalo se i sa betom na Windows Visti

EVERYBODY LIES
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10
Editor jos ne radi sa porukama
A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10

sve radi savrseno osim brze poruke, cak i bug TV :)

 

winxp sp3 + opera 10.00

 

Ogame player
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problemi s Operom 10

Da nažalost s Operom 10 imam isti problem kao i drugi, nemože poslati poruku, dođe do onog djela "Molimo pričekajte" . Radi se konačnoj verziji Opere 10 za Linux, ali valja spomenuti da  isti problem ima i verzija Opera 10.10  za Windows

Hočemo više Linux tema :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problemi s Operom 10
ja jednom u 100 puta imam taj problem da ne mogu poslati poruku....u vecini slucajeva posalje..ostalo sve dobro radi...10 Final
K'eni pa te vat' ;)
14 godina
protjeran
offline
Problemi s Operom 10

Sada se nemoze uopće editirati poruka, samo stoji "Molim pričekajte".

lol, lol, lol
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s Operom 10
WIN XP SP3,brzi odg se pise u prozoru,no to vec znate,ostatak radi brzo....
Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s Operom 10

Opera 10 full kod mene radi kao sat ne znam vi spominjete probleme ali meni ide gladko.Vrlo je brza, a sto se tice na Bug forumu radi super.

OS:Windows XP SP2

 

Mali Edit:XP SP3   doradzen radi Opera ko sat.

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2009 0:38 (311008).
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10

Budući da nisam čitao (sorry) što su sve korisnici Bug foruma naveli pod probleme, ja ću navesti dva problema.

 

Windows 7 i Windows Vista

Comodo Internet security bez njihovog AV-a, a AV je od   Avire.

 

Kad napišem novi tekst i kad želim oblikovati taj tekst (bold, podcrtati), samo dobijem poruku "Molim pričekajte", ali se poruka ne objavljuje. Ovo se isto dešava kada citiram nečiju poruku i kad želim određeni dio citata boldati, podcrtati itd....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=icIygHdSGFc&feature=PlayList&p=04E802B01DFA9487
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi s Operom 10

Jel se radi na uklanjanje problema sa novom Operom?

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2009 18:21 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Problemi s Operom 10
Lazarus Long kaže...

Jel se radi na uklanjanje problema sa novom Operom?

Dobar dio problema je rješila sama Opera minor nadogradnjom, a za neke probleme s editorom ne možemo utjecati - to će rješiti ili Opera ili autori TinyMCE editora, jednom, valjda...

Domagoj
14 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s Operom 10

U svakom slučaju dobar korak, sve radi osim boldanja teksta sto i nije toliko bitno.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s Operom 10

Zastekava internet ko da ga nemam a imam ga prek wifi ,itd i sad mi se desilo da ga nisam mogao niti pokrenut pa sam jedino otvorio operu da sam ugasio laptop i upalio i za neko vrijeme ce opet tak pisat da nema interneta

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nemogu boldati
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice