BUG Forum: 4 mj. poslije

poruka: 63
|
čitano: 5.143
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Eto skoro je 4 mjeseca prošlo od otvaranja Bugovog foruma. Još je u beti, ali se stalno po malo razvija i to se vidi. Ljudi, što mislite o ovom forumu upoće, sad kad se malo udomaćio na internetu?

 

 

Kakva-takva ekipa se skupila, ljudi ima svakakvih: pametnih, glupih, spamera, ovakvih-onakvih, al na to nemožemo utjecati. Volio bih da se malo podforumi srede, zato što ih IMHO ima stvarno previše. npr. "Mermoije" spojiti s "Procesorima i MBO", "GPS" s "Ručnim računalima", staviti pravila na početak foruma i takve sitnice...

 

Također mislim da nam pod razno fali jedan onako svaštarski, spammerski podforum, nešto gdje bi doprinjeli kulturi interneta, nešto glupo, nešto... NSFW, nešto... /b/...  (postovi se netrebaju brojati, niti prikazivati pod "Aktivne teme")

 

Modovi (u većini slučaja :) rade svoj posao dobro, i nek tako nastave. Isto vrijedi i za sve ljude koje rade tutorijale za Sticky teme, pohvale.

There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 13:16 (niki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje

Svaka pohvala za zamisao i tehničku izvedbu foruma. Pohvala za proizvode BUG d.o.o.

 

Za sve ostalo - kakva populacija u eko sustavu (redakcija, korisnici) takav forum.

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 13:55 (Faerdhur).
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

ma ok je....

ima dosta zanimljivog za pročitati, dosta korisnih stvari, a s vremenom će se i ekipa iskristalizirat, nestat će spameri, i sigurno će biti forum još kvalitetniji

a i modovima svaka čast, forum je uredan, rd se zna i vidi se da je forum dobro moderiran....

 

 

sve pohvale, samo naprijed  Osmijeh

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 14:24 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

dobar je forum, bude još bolji s vremenom.

 

slažem se za podforume, a i za ''/b/''. Namigiva

Faithless Is He Who Says Farewell When The Road Darkens
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 14:28 (Shai Hulud).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Da je forum dobar, je!

 

Da je pun nepotrebnih diskusija o kojima u određenim temama nije riječ, svakako.

 

Iskreno, bilo je bolje prvih 2-3 tjedna, zanimljivije za pročitati i sudjelovati u diskusijama.

 

Nadam se da će se situacija popraviti i da će moderatori / admini / u krajnjem slučaju i korisnici vulgaris radikalno kontrolirati teme i riješiti se svake vrste off topica.

 

Inače, jako mi je drago da imamo ovaj forum.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

super forum, super sve... samo sto sam cesto nailazio na teme u kojima se u offtopicu pricalo dosta o pirateriji i gdje su se preporucivale piratske verzije nekih programa ili igara...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Ispravka autoru teme: Mislim da je 5 mjeseci BUG foruma, a ne 4.

 

Back to topic: Dosta korisnih savjeta sam pokupio na forumu, tako da mislim sve najbolje... :)

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
DrNasty kaže...

Ispravka autoru teme: Mislim da je 5 mjeseci BUG foruma, a ne 4.

 može biti, ja sam išao po ovome kolko sam dugo registriran, a drugi dan sam se registriro...
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
niki kaže...
 može biti, ja sam išao po ovome kolko sam dugo registriran, a drugi dan sam se registriro...
 Pa registriran si (gotovo) 5 mjeseci, pocetkom drugog mjeseca :) Sad je pocetak sedmog, 7-2=5 Namigiva

Evo da spomenem ovdje jedan prijedlog:
Bilo bi dobro da neko od moderatora s vremena na vrijeme baci pogled na naslove tema u svom podforumu i ispravi gramaticke greske u naslovima, cisto zbog urednosti. Vidim takvih tema ponekad, nisu ceste ali bodu u oci, tako da mislim da to ne bi bio neki zahtjevan posao. :)

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
ah da, ja gledo ovo na ljevo iznad avatara...
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
neaktivan
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Sve u svemu zadovoljan sam forumom mada više čitam nego pišem postove Nevinašce

 

Pročtao sam i nekih korisnih savjeta tako da svaka pohvala članovima, modovima i adminaima.

Samo tako dalje pa će biti i bolje.

Have you ever danced with the devil in the pale moonlight?
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
niki kaže...

Kakva-takva ekipa se skupila, ljudi ima svakakvih: pametnih, glupih, spamera, ovakvih-onakvih, al na to nemožemo utjecati. Volio bih da se malo podforumi srede, zato što ih IMHO ima stvarno previše. npr. "Mermoije" spojiti s "Procesorima i MBO", "GPS" s "Ručnim računalima", staviti pravila na početak foruma i takve sitnice...

 

Također mislim da nam pod razno fali jedan onako svaštarski, spammerski podforum, nešto gdje bi doprinjeli kulturi interneta, nešto glupo, nešto... NSFW, nešto... /b/...  (postovi se netrebaju brojati, niti prikazivati pod "Aktivne teme")

 Stalno su se pojavljivali zahtjevi za novim podforumima, pa su tako i nastali. Oni koji su bili mrtvi (2-3) maknuti su i u zadnje vrijeme nisam primjetio da se traže novi ili da nekom smetaju "suvišni".
Nije mi jasno za pravila - misliš da bi podforum s pravilima trebao biti na vrhu ili da bi u svakom podforumu trebao staviti pravila? Iskustvo mi govori da većina ekipe nikada ne čita pravila, sve dok ne budu zbog nečeg kažnjeni ili upozoreni... Drugim riječima, pozicija pravila neće sama po sebi uvesti više reda...

 Prijedlog o svaštarskom podforumu je malo problematičan jer bi nam se sve skupa dosta zakompliciralo ako bi morali imati dio s porukama koje se ne tretiraju kao i sve ostale. A bez toga bio bi to poligon za razne bolesnike... Moraš priznati da već sada u grupi RAZNO toleriramo razne teme, koje nemaju uopće veze s područjem koje inače pratimo.

Danny_HR kaže...

Nadam se da će se situacija popraviti i da će moderatori / admini / u krajnjem slučaju i korisnici vulgaris radikalno kontrolirati teme i riješiti se svake vrste off topica.

 Stalno opominjemo ljude zbog napuštanja teme i skretanja u off-topic raspravu, ali to je valjda vječni problem (prisutan i na svim drugim forumima).

Amrapheus kaže...

super forum, super sve... samo sto sam cesto nailazio na teme u kojima se u offtopicu pricalo dosta o pirateriji i gdje su se preporucivale piratske verzije nekih programa ili igara...

 Da? Možeš li mi poslati link na neku od tih poruka?
U pravilu takve poruke se brišu i autori odmah opominju. Zahvaljujem svima koji nam prijave takve poruke i pozivam vas da se tako i dalje reagirate, kako bi pomogli moderatorima!

DrNasty kaže...
Evo da spomenem ovdje jedan prijedlog:
Bilo bi dobro da neko od moderatora s vremena na vrijeme baci pogled na naslove tema u svom podforumu i ispravi gramaticke greske u naslovima, cisto zbog urednosti. Vidim takvih tema ponekad, nisu ceste ali bodu u oci, tako da mislim da to ne bi bio neki zahtjevan posao. :)
 E, to ti je meni trn u oku! Skoro svaki dan prepravim poneki od naslova, a i opominjem ljude koji stavljaju generičke i sasvim nejasne naslove. Ne znam koliko često reagiraju i drugi moderatori, pa se evo pridružujem tvom apelu da i svi ostali "rade" na naslovima tema!

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2008 19:16 (Miro).
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Di je ono skoci na"novu poruku"?

Zakej ste to izbacili ovo je sad preretardirano u kombinaciji sa citiranjem odmah iza posta kojeg se citira, sad kad neko nes novo napise ja bih trebao traziti po cijeloj temi di je to neko nesto citiro?

Skakanje na novu poruku je bila odlicna funkcija foruma, sta je nekkom smetala ne kuzim?

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 MB OC 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Psiho246 kaže...

Di je ono skoci na"novu poruku"?

Zakej ste to izbacili ovo je sad preretardirano u kombinaciji sa citiranjem odmah iza posta kojeg se citira, sad kad neko nes novo napise ja bih trebao traziti po cijeloj temi di je to neko nesto citiro?

Skakanje na novu poruku je bila odlicna funkcija foruma, sta je nekkom smetala ne kuzim?

 Prvo se smiri, drugo off-topic si, treće - o čemu ti pričaš? U svakom slučaju - nemoj ovdje nastavljati!
16 godina
moderator
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Psiho246 kaže...

Di je ono skoci na"novu poruku"?

Zakej ste to izbacili ovo je sad preretardirano u kombinaciji sa citiranjem odmah iza posta kojeg se citira, sad kad neko nes novo napise ja bih trebao traziti po cijeloj temi di je to neko nesto citiro?

Skakanje na novu poruku je bila odlicna funkcija foruma, sta je nekkom smetala ne kuzim?

Prebaci si tip prikaza u "ravni", a ne hijerarhijski.
Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Forum je ok. mada je sad "nažalost" počeo biti pomalo dosadan, što je netko već i naveo da je prvo vrijeme sve bila više manje ok, ekipa. Od koje si stvarno mogao naučiti razne zanimljive stvari, dok nije došlo navala razno razne dječurlije. E sad kad njim je završila škola može se očekivat i navala novih bisera,(valjda školske psine žele ovdje zamjenit) i što me posebno živcira u sve živo se kuže, čak netreba ni nabrajati pojedince, moderatori, već znaju koji su dežurni pacijenti, (jer su imali par okršaja javnih sa njima) i konstantno imaju neke opomene. A što se tiče pravila, jasno je da ti biseri nisu pročitali  pravila, jer nebi lupali teme za temom ako tema već postoji ili pak stavljali temu u forum koja nije u tom forumu. Uglavnom, sviđa mi se što su moderatori dosta strogi, jer nedozvoljavaju samovolju pojedinih likova, kolko se god se oni bunili ili pokušali napravit neki "tip" pobune moderatori uvijek sankcioniraju na vrijeme. Uglavnom smatram da ima baš previše nepotrebnih i glupih tema, neznam dal treba nabrajat, uglavnom su očite.  BUG se bavi isključivo informatikom a, bojim se da toga ima još i najmanje.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
frost135 kaže...

Forum je ok. mada je sad "nažalost" počeo biti pomalo dosadan, što je netko već i naveo da je prvo vrijeme sve bila više manje ok, ekipa. Od koje si stvarno mogao naučiti razne zanimljive stvari, dok nije došlo navala razno razne dječurlije. E sad kad njim je završila škola može se očekivat i navala novih bisera,(valjda školske psine žele ovdje zamjenit) i što me posebno živcira u sve živo se kuže, čak netreba ni nabrajati pojedince, moderatori, već znaju koji su dežurni pacijenti, (jer su imali par okršaja javnih sa njima) i konstantno imaju neke opomene. A što se tiče pravila, jasno je da ti biseri nisu pročitali  pravila, jer nebi lupali teme za temom ako tema već postoji ili pak stavljali temu u forum koja nije u tom forumu. Uglavnom, sviđa mi se što su moderatori dosta strogi, jer nedozvoljavaju samovolju pojedinih likova, kolko se god se oni bunili ili pokušali napravit neki "tip" pobune moderatori uvijek sankcioniraju na vrijeme. Uglavnom smatram da ima baš previše nepotrebnih i glupih tema, neznam dal treba nabrajat, uglavnom su očite.  BUG se bavi isključivo informatikom a, bojim se da toga ima još i najmanje.

 

 slažem se s čovjekom!!
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
neaktivan
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Predlažem da se na forumu otvori jedna tema za razmjenu ili poklanjanje hardwarea i softwarea.

 

    Svatko je ostao sa nekim komadom hardwarea ili sa programom na disku kojeg više ne koristi. Umjesto da ga baci, može ga ponuditi na forumu za zamjenu, prodaju ili poklon.

    Istina, bilo je takvih pokušaja i ja sam, na primjer, ponudio svoj stari dlanovnik besplatno nekome tko ga treba, ali se nitko nije javljao. Možda bi mogli sada otvoriti tema RAZMJENA

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Miro kaže...
Amrapheus kaže...

super forum, super sve... samo sto sam cesto nailazio na teme u kojima se u offtopicu pricalo dosta o pirateriji i gdje su se preporucivale piratske verzije nekih programa ili igara...

 Da? Možeš li mi poslati link na neku od tih poruka?
U pravilu takve poruke se brišu i autori odmah opominju. Zahvaljujem svima koji nam prijave takve poruke i pozivam vas da se tako i dalje reagirate, kako bi pomogli moderatorima!

 Oćeš link?

Iako nema linkova na piratizirani softver, detaljno se obrađuje tema oko instaliranja piratske verzije igre.
Osobno i to bi mi na mom forumu bilo dovoljno za zatvaranje teme i opomenu autoru.
Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
16 godina
moderator
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Danny_HR kaže...
Miro kaže...
Amrapheus kaže...

super forum, super sve... samo sto sam cesto nailazio na teme u kojima se u offtopicu pricalo dosta o pirateriji i gdje su se preporucivale piratske verzije nekih programa ili igara...

 Da? Možeš li mi poslati link na neku od tih poruka?
U pravilu takve poruke se brišu i autori odmah opominju. Zahvaljujem svima koji nam prijave takve poruke i pozivam vas da se tako i dalje reagirate, kako bi pomogli moderatorima!

 Oćeš link?

Iako nema linkova na piratizirani softver, detaljno se obrađuje tema oko instaliranja piratske verzije igre.
Osobno i to bi mi na mom forumu bilo dovoljno za zatvaranje teme i opomenu autoru.
 Ta poruka je napisana DANAS u 10:24, uredno je prijavljena. Autor će dobiti opomenu, tema će biti obrisana... Znači sve prema proceduri.

Ali to nije odgovor na Amrapheusovu primjedbu da "često nailazi na teme gdje se preporucuju piratski programi i igre" - očito je da se trudimo održavati red...
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Nema frke, samo sam naglasio, znam da je prijavljena, i tu sam dodao link samo zato da se bolje vidi. :)

 

A ako nađem nekakvu poruku u kojoj se preporučuje piratski softver javim. Belji se

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 11:52 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Danny_HR kaže...

Nema frke, samo sam naglasio, znam da je prijavljena, i tu sam dodao link samo zato da se bolje vidi. :)

 

A ako nađem nekakvu poruku u kojoj se preporučuje piratski softver javim. Belji se

 Pa ako se moraš toliko truditi - to je ipak dokaz da je forum uredan (više-manje) Osmijeh

I linkove možeš slati preko privatne poruke (ili jednostavno samo prijaviti), tako da zatrpavamo ovu temu takvim stvarima.


Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 11:59 (Miro).
16 godina
moderator
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
frost135 kaže...

 Forum je ok. mada je sad "nažalost" počeo biti pomalo dosadan....

 

Uglavnom smatram da ima baš previše nepotrebnih i glupih tema, neznam dal treba nabrajat, uglavnom su očite.  BUG se bavi isključivo informatikom a, bojim se da toga ima još i najmanje.

 Velik broj korisnika foruma tražio je i traži otvaranje prostora za ne-informatičke teme. Sve takve teme zgurane su pod RAZNO u četiri podforuma.

Postoji još 57 drugih podforuma (tu su i igre, zabavna elektronika i sl.), pa je valjda to dobra ravnoteža?

Kada bismo doista potpuno protjerali ne-IT teme bilo bi ljudima dosadno često dolaziti i to bi ipak umrtvilo forum, a za mnoge bi tek tada postao - dosadan!
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Ja bih htio naglasiti da nas "dječurliju" previše kritiziraju, pa šta ako imam 13 godina to ne znači da sam bedast, i ja volim BUG, volim hardver, softver i pc igre. I ja mislim da je bit foruma da se svakoga posluša pa i ako pogriješi i da se godine ne bi smjele uzimati u obzir jer ako ćemo tako gledati na svijet onda se djeca nebi trebala obračati starijima jer po njima djeca ništa ne kuže.

P.S. Nikada nisam dobio opomenu ili nešto slično.

AMD Athlon 3200+, 2gb DDR 2 RAM, XFX 9600 GT 740 mhz-GPU Clock. 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Dodinho kaže...

Ja bih htio naglasiti da nas "dječurliju" previše kritiziraju, pa šta ako imam 13 godina to ne znači da sam bedast, i ja volim BUG, volim hardver, softver i pc igre

 
"..., razglednice i salvete i volim sve što vole mladi" Smijeh LOL! Zezam se.

Kaži, sine, tko te dira, da ga uvjerimo koliko je zdravo jesti bolnički kruh.
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Faerdhur kaže...
Dodinho kaže...

Ja bih htio naglasiti da nas "dječurliju" previše kritiziraju, pa šta ako imam 13 godina to ne znači da sam bedast, i ja volim BUG, volim hardver, softver i pc igre

 
"..., razglednice i salvete i volim sve što vole mladi" Smijeh LOL! Zezam se.

Kaži, sine, tko te dira, da ga uvjerimo koliko je zdravo jesti bolnički kruh.
 Nitko me ne dira, nego sam htio reći da nas svi gledaju skeptično i kao da ništa ne znamo i da smo najgluplji.
AMD Athlon 3200+, 2gb DDR 2 RAM, XFX 9600 GT 740 mhz-GPU Clock. 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
protjeran
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Na Bug forumu sam naucio vecinu o kompjuterima..

Naucio sam slagat konfe :D

Hvala Bug!

3x GTX280 2x Q9970 8.0 GHz(obadva) Intel Skulltrail 8x 2GB 2000MHz DDR 3 RAM DELL 6007WHP 5x Ultra chicks 10x Loznih Ulja za podmazivanje.. 10 tona leda za hladjenje konfe Abs klima Abs kuciste Koči kad treba
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
natan13 kaže...

Na Bug forumu sam naucio vecinu o kompjuterima..

Naucio sam slagat konfe :D

Hvala Bug!

 također, čovjek jako puno nauči na ovakvim forumima, najviše sam naučio o overclokanju i matičnim pločama.
AMD Athlon 3200+, 2gb DDR 2 RAM, XFX 9600 GT 740 mhz-GPU Clock. 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
BUG Forum: 4 mj. poslje

Kao prvo, pohvalio bi forum kao najbolji od onih u kojima sudjelujem, a ima ih prilično.

Nadalje, kvaliteta, izvedba i preglednost samog foruma na zavidnoj je razini.

Eye-Candy dodaci poput gif (animiranih) avatara i bannera u potpisu ne bi bili naodmet ali pošto ste rekli da želite urednost (ne znam zašto bi je ovo dvoje narušilo), onda nema zamjerki.

Sama disciplina na ovom forumu, tj. sprovoditelji (moderatori i supermoderatori te admin) iste, najstroži su od svih ostalih foruma, po mom skromnom mišljenju.

Ponekad se ljudima jednostavno ne dopušta da izraze svoje mišljenje na kvalitetan i neuvredljiv način, jednostavno jer se tome protive oni koji bi očito htjeli biti nešto više ovdje, tj. ulizice. S druge strane ljudi, djeca ili bilo tko kojima se to ne sviđa ili to mrze te se svim mjerama i načinima bore protiv toga.

Znam da je ovo IT forum ali ipak postoji i podforum Razno koji je rascjepan na sve bitnije stavke iz života te si tamo čovjek može otvoriti temu koja ga interesira.

E vidite, upravo zbog tog podforuma diže se najviše prašine, netko otvori temu o nećem "trećem" (a ima pravo jer je podforum za to stvoren) da bi se na njega oborila čitava masa tzv. informatičara kojima to smeta te govore kako je ovo IT forum, a ne mjesto za to. Vidite Bugovci, to je jedna od najvećih grešaka što se te ljude naposljetku i posluša te se tema zatvori.

Uglavnom, osim tih nekih "manjih" tegoba, forum "rula"!

Kad ti ju šutnem s 35m, nećeš je ni vidjeti!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BUG Forum: 4 mj. poslje
Armor kaže...

Sama disciplina na ovom forumu, tj. sprovoditelji (moderatori i supermoderatori te admin) iste, najstroži su od svih ostalih foruma, po mom skromnom mišljenju.

Ponekad se ljudima jednostavno ne dopušta da izraze svoje mišljenje na kvalitetan i neuvredljiv način, jednostavno jer se tome protive oni koji bi očito htjeli biti nešto više ovdje, tj. ulizice.

 
Nisu oni strogi, pametno strogi, iskusno strogi, s pravilima strogi, itd. Strogi su često besmisleno jer forum kao medij ima svojih ograničenja, pa i oni uz sva svoja ograničenja još i ne razumiju neke stvari.

Moje iskustvo ti je bilo da sam se u ovoj sredini opustio, stvarno, kako i moderatorima rekoh jednom, kao s frendovima i kolegama uz hladno pivo i pala je zezancija, dobronamjerno trolanje, moj, istina, prljavi humor, koji očito samo moji frendovi vole i razumiju, kad odjednom oni iskesili zube, skočili rogovi, pa čak i neki iz redakcije za koje sam mislio da su The Ljudi pokazalo se da su sitne duše! Ja ostao u šoku. Bez da me je itko pitao "'ej, prijatelju, jel se ti to samo zezaš, kakav ti je bio dan, jel stvarno misliš tako", itd. Nastala kratka hajka, žuti kartoni, kao da sam prase u Teheranu, a nigdje The Čovjeka oko mene. Tek poslije neki od njih preko PM kuže malo stvari.

Tada sam shvatio s kime imam posla. Samo neki koje ovdje poznam iz privatnog života su me preko PM pitali "što je tim ljudima na forumu, kako te ne kuže?!" Vaš prijatelj u meni je dobio šamar i sada je "okrenut novi list", oprezno sa slaboumnima i površnima da ne dođe do PvP, jer to nije dobro. Sve coolirati koliko je moguće ili ostaviti...

Ako razmisliš, nije nikome lako, pa ni ovim moderatorima, ni BUGovcima, otuda i nekakva uskogrudna "strogost", ali najveće ograničenje je pisana riječ, nesavršena, koja ne može tako dobro izraziti našu prijateljsku osobnost ni humor ni sve misli, a ni mnogi ovdje ne čitaju što se piše, samo ovlaš prelete pa onako nadrkano reagiraju.

Ajde da pokušamo sve to razumijeti...
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 13:42 (Faerdhur).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice