BOL Forum prijedlozi

poruka: 8
|
čitano: 1.309
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
BOL Forum prijedlozi

Imam nešto prijedloga za forum:

1. Preskok na stranicu kod popisa tema u podforumima [Primjer: "Tema (1,2,3...,64,65)"]: Predlažem ovo da možemo odmah ići na određenu stranicu teme, a ne otvarati pa onda na neku stranicu. Ovo mi je lakše za koristiti.

 

2. Dodavanje BOL anketa na forum s komentarima. Za forumaše koji ne posjećuju često početnu stranicu, možda bi bilo bolje da se stavi i anketa ovdje na forum.

 

3. Zahtjevi za odgovaranje (Ovo zvuči komplicirano): Mnogi traže odgovor za neki problem, no nitko mu još nije odgovorio ili uspio pomoći. U tom slučaju, bilo bi dobro da se doda opcija "Zahtjev za odgovore" i ona bi bila ispod ili iznad Aktivnih tema. Trajanje zahtjeva bi mogao trajati 2-5 dana. Kad istekne, zahtjev je uklonjen, a sam korisnik mora opet doći na forum i opet tražiti zahtjev ako želi odgovor. Kad netko odgovori, korisnik će biti informiran da je odgovorio na njegov problem. Moguće je da još neki korisnici imaju sličan problem, pa mogu tražiti također zahtjev. Tako bi prva tema na popisu zahtjeva bila ona sa najviše zahtjeva. Ovdje dolazi problem: Mnogi bi mogli ovo pogoršati tako da dodaju zahtjev na svaku temu i to bi iživciralo same moderatore. Zato, ako je moguće, vlasnik teme ili moderator može odlučiti za temu da li može primati zahtjeve ili ne.

Spybot SD 2.0 Alpha
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BOL Forum prijedlozi
Tom.K kaže...

Imam nešto prijedloga za forum:

1. Preskok na stranicu kod popisa tema u podforumima [Primjer: "Tema (1,2,3...,64,65)"]: Predlažem ovo da možemo odmah ići na određenu stranicu teme, a ne otvarati pa onda na neku stranicu. Ovo mi je lakše za koristiti.

 

2. Dodavanje BOL anketa na forum s komentarima. Za forumaše koji ne posjećuju često početnu stranicu, možda bi bilo bolje da se stavi i anketa ovdje na forum.

 

3. Zahtjevi za odgovaranje (Ovo zvuči komplicirano): Mnogi traže odgovor za neki problem, no nitko mu još nije odgovorio ili uspio pomoći. U tom slučaju, bilo bi dobro da se doda opcija "Zahtjev za odgovore" i ona bi bila ispod ili iznad Aktivnih tema. Trajanje zahtjeva bi mogao trajati 2-5 dana. Kad istekne, zahtjev je uklonjen, a sam korisnik mora opet doći na forum i opet tražiti zahtjev ako želi odgovor. Kad netko odgovori, korisnik će biti informiran da je odgovorio na njegov problem. Moguće je da još neki korisnici imaju sličan problem, pa mogu tražiti također zahtjev. Tako bi prva tema na popisu zahtjeva bila ona sa najviše zahtjeva. Ovdje dolazi problem: Mnogi bi mogli ovo pogoršati tako da dodaju zahtjev na svaku temu i to bi iživciralo same moderatore. Zato, ako je moguće, vlasnik teme ili moderator može odlučiti za temu da li može primati zahtjeve ili ne.

Ovo treće mi se čini kao jako dobra ideja, a ovo prvo, pa koliko sam te razumio ta je opcija već uključena, samo stisneš one tri točke između brojeva ( Npr. 1, 2, 3, ... ,65, 66 )

"The harder the battle the sweet of jah victory."
15 godina
offline
RE: BOL Forum prijedlozi
thuglife kaže...

Ovo treće mi se čini kao jako dobra ideja, a ovo prvo, pa koliko sam te razumio ta je opcija već uključena, samo stisneš one tri točke između brojeva ( Npr. 1, 2, 3, ... ,65, 66 )

nekako mi to treće liči na onu staru mogućnost, kad se moglo označiti da je to tema s problemom za koji traži rješenje. a ako se napravi baš ovako kako je zamišljeno ne bi bilo loše...

 

a ovo drugo što kažeš, on misli da se stranice vide kraj imena teme u podforumu. hmm, ne znam... možda bi bilo dobro da se napravi kao što imaju vbulletin forumi.

evo primjer sa cafe.mobil.hr:

TUTORIAL: Patchovanje i dekodiranje DB2020/CID52 sa jdflasherom (Tema na više stranica 1 2 3 4 5 ... Posljednja stranica)

samo da budu prve 3 stranice i zadnje 3 stranice

 

i još mislim da bi bilo dobro da se prikaže tooltip sa par rečenica iz prvog posta kad nanesemo miš nad temu

 

eto toliko...

Atomska bubamara. | tinyurl.com/erepna
14 godina
protjeran
offline
BOL Forum prijedlozi

Po meni je bolje prikazati rečenice iz zadnjeg posta, nego iz prvog. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: BOL Forum prijedlozi
Tom.K kaže...

Imam nešto prijedloga za forum:

1. Preskok na stranicu kod popisa tema u podforumima [Primjer: "Tema (1,2,3...,64,65)"]: Predlažem ovo da možemo odmah ići na određenu stranicu teme, a ne otvarati pa onda na neku stranicu. Ovo mi je lakše za koristiti.

 

2. Dodavanje BOL anketa na forum s komentarima. Za forumaše koji ne posjećuju često početnu stranicu, možda bi bilo bolje da se stavi i anketa ovdje na forum.

 

3. Zahtjevi za odgovaranje (Ovo zvuči komplicirano): Mnogi traže odgovor za neki problem, no nitko mu još nije odgovorio ili uspio pomoći. U tom slučaju, bilo bi dobro da se doda opcija "Zahtjev za odgovore" i ona bi bila ispod ili iznad Aktivnih tema. Trajanje zahtjeva bi mogao trajati 2-5 dana. Kad istekne, zahtjev je uklonjen, a sam korisnik mora opet doći na forum i opet tražiti zahtjev ako želi odgovor. Kad netko odgovori, korisnik će biti informiran da je odgovorio na njegov problem. Moguće je da još neki korisnici imaju sličan problem, pa mogu tražiti također zahtjev. Tako bi prva tema na popisu zahtjeva bila ona sa najviše zahtjeva. Ovdje dolazi problem: Mnogi bi mogli ovo pogoršati tako da dodaju zahtjev na svaku temu i to bi iživciralo same moderatore. Zato, ako je moguće, vlasnik teme ili moderator može odlučiti za temu da li može primati zahtjeve ili ne.

Ad 1. Ako misliš da su brojevi stranica već kod popisa tema, to smo probali još na početku staviti, no ne izgleda dobro jer nema dovoljno mjesta, a i veličina stranice raste. Međutim, ima trikova - ako hoćeš na prvu stranicu, stisneš ime teme. Ako hoćeš zadnju, onda klikneš na zadnju poruku. Ako hoćeš tamo gdje si stao, onda klikneš na narančasti oblačić. To vjerujemo rješava 95% situacija za skok na stranice.

 

Ad 2. Anketa je anketa i ostaje gdje jest, a komentare smo namjerno isključili jer se iz iskustva tamo nakupi najviše svađa, flejmanja i onda to prerasta u problem. Međutim, nedavno smo uveli "Što je novo" opciju na forum, gdje se pojavi i anketa kada bude osvježena, pa tamo možeš vidjeti kad dođe nova anketa i jednim klikom možeš doći do nje.

 

Ad 3. Bilo je nešto vrlo slično, no ukinuli smo jer nije bilo interesa odnosno bilo je puuuuno zlouporabe pa je sve ispalo beskorisno.

 

Sve u svemu, hvala na prijedlozima, no eto, nije ništa novo pa su odgovori već promišljeni i odlučeni.

Domagoj
16 godina
moderator
online
RE: BOL Forum prijedlozi
Domagoj kaže...
Ad 1. Ako misliš da su brojevi stranica već kod popisa tema, to smo probali još na početku staviti, no ne izgleda dobro jer nema dovoljno mjesta, a i veličina stranice raste. Međutim, ima trikova - ako hoćeš na prvu stranicu, stisneš ime teme. Ako hoćeš zadnju, onda klikneš na zadnju poruku. Ako hoćeš tamo gdje si stao, onda klikneš na narančasti oblačić. To vjerujemo rješava 95% situacija za skok na stranice.

Ako je nekome sila skakat bas na x-tu stranicu, moze u adresnoj traci na kraju adrese promijeniti parametar ?page=x  - x je broj stranice - 1 (jer se stranice broje od nule).

 

Eventualno ako bi postajala velika potreba za skakanjem na x-tu stranicu, to bi se moglo rijesiti tako da se umjesto one tri tockice stavi polje za unos broja stranice, ili da se takvo polje omedji skupinama od po tri tockice, znaci:

 

1  2  3   ...   [     ]   ...  522  523  524

 

Pa bi u to polje forumas upisao broj stranice na koju zeli skociti i pritisnuo bi tipku Enter.

16 godina
moderator
offline
RE: BOL Forum prijedlozi
mbaksa kaže...
Eventualno ako bi postajala velika potreba za skakanjem na x-tu stranicu, to bi se moglo rijesiti tako da se umjesto one tri tockice stavi polje za unos broja stranice, ili da se takvo polje omedji skupinama od po tri tockice, znaci:

Kolega, niste upućeni. Klikom na tri točkice otkriva se popis svih stranica pa je dovoljno samo kliknuti na nju.

Domagoj
16 godina
moderator
online
RE: BOL Forum prijedlozi
Domagoj kaže...
mbaksa kaže...
Eventualno ako bi postajala velika potreba za skakanjem na x-tu stranicu, to bi se moglo rijesiti tako da se umjesto one tri tockice stavi polje za unos broja stranice, ili da se takvo polje omedji skupinama od po tri tockice, znaci:

Kolega, niste upućeni. Klikom na tri točkice otkriva se popis svih stranica pa je dovoljno samo kliknuti na nju.

Fakat. Smijeh Zakon...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice