Studiranje na FOI-u

poruka: 92
|
čitano: 38.289
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Kronox kaže...
Šta se radi pod tjelesnim? Čuh da se može uzet teretana, so is it true?

  Možeš teretanu, plivanje na gradskim bazenima, nogomet, košarka, fitness. Sad je neki novi profesor pa se bude mjenjal nešto raspored, možda uvedu nešto novo.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

Ragbi kosarka FTW! :D Only on FOI...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

I tako upisao FOI pa ćemo vidjet kaj bu bilo :D

14 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

Drzi gace i pozdravi mi Koneckog.... :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 16:59 (Leryan).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Pozdrav kolega kronox :) Danas i ja bijah na upisima.

 

Zanimalo me ako netko od postojećih studenata FOI-a, smjera inform. i poslovnih sustava, za nas brucoše ima kakav savjet kako da se najbolje pripremimo za fakultet, i iz čega bi najbolje bilo imati dobro predznanje?

 

Hvala

11 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

ne treba ti nikakvo predznanje, bitna je samo volja, naravno poželjno je imati nekakvo predznanje iz programiranja (ali nije potrebno), u svakom slučaju krećete od nule...

Be the best or die like the rest
13 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u

Pa ovako, budi uporan i počni od početka sve dobro pratiti. Probaj sve rješiti preko kolokvija i olakšat ćeš si život, a usput imaš više praznika kroz zimu i ljeto. U 1. semestru obavezno rješi informatiku, statistiku i matematiku. Ako trebaš kavu pomoć samo mi javi :) Sretno!

16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
4Bastard kaže...

Pozdrav kolega kronox :) Danas i ja bijah na upisima.

 

Zanimalo me ako netko od postojećih studenata FOI-a, smjera inform. i poslovnih sustava, za nas brucoše ima kakav savjet kako da se najbolje pripremimo za fakultet, i iz čega bi najbolje bilo imati dobro predznanje?

 

Hvala

Savjeti kolega Lemirenta i Saylera vrijede, ali moja preporuka ti je da se pripremiš za matematiku. Ako nisi tome sklon, nije problem, ako si uporan, uspjet ćeš, ali će ti biti puno teže. Ja sam došao iz srednje škole gdje je matematika bila pišurija i krvavo sam se namučio da dam Matematiku 1 i 2, pogotovo 2 (2. semestar). Djelomično je to bilo i zbog moje lijenosti, pa sam oba kolegija dao na ispitu, ali... iako je znanje programiranja (kakvo-takvo) ogromna prednost, znam neke ljude koji su bili vrlo dobri programeri, ali im je matematika s faxa bila problem. Jedan student je čak pisao tutoriale o programiranju u C++-u, a zbog Matematike 2 je odustao od faxa...

Dakle, imaš sad vremena do rujna i uhvati se malo i matematike. Za Matematiku 1 prouči linearnu algebru (matrice i determinante, Laplaceov razvoj determinante, Cramerov postupak, Gaussov postupak). Također (iako je to stvarno lagano), ako nikad nisi radio, prouči i logičke operatore (I, ILI, negacija, ekvivalencija), a uz to još i skupove te relacije među njima (refleksivnost, tranzitivnost, itd.).


Matematika 2 je već ozbiljnija. Prouči funkcije (tok funkcije, kompozicija funkcije, domena i kodomena funkcije, itd.). Obrati pozornost i na trigonometrijske i ciklometrijske funkcije. Nakon toga prouči derivacije, parcijalne derivacije i integrale. Te 3 stvari su 90% gradiva iz Matematike 2 i, vjeruj mi, nije lagano ako nikad prije nisi to vidio (tj. ako nisi iz gimnazije ili neke tehničke škole).

Još jedna stvar. Rješavanje zadataka je, naravno, najvažnija stvar kod učenja matematike. Ali, obrati pozornost i na teoriju. Ako shvatiš, npr. da je derivacije funkcije jednostavno koeficijent smjera tangente, bit će ti možda lakše shvatiti što su integrali, a i samo rješavanje zadataka će ti biti intuitivnije.

Eto, ako ovo gore napraviš za matematiku na faxu (prije nego krene fax), ne možeš ni zamisliti u kakvoj ćeš prednosti biti. :)

(sad kad mi nakon svega ovog napišeš: pa znam matematiku, nije mi to problem, išao sam u matematičku gimnaziju). :) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Jel moguće složit kombinaciju da se uzmu oba jezika, al na kasnijim seminarima? Jer sam se malo ožalostil shvativši na upisima da to za 1. semestar nije moguće. :/
15 godina
offline
Studiranje na FOI-u

Pozdrav

Na jesen krecem u 4. razred tehnicara za elektroniku (E4) u Pazinu. Neznam jel ste culi za gssjd?

 

Dali se tesko upisati na FOI??? Koji su jos fakulteti slicni njemu? Ima puno za ucit? malo sam ljen:/

Prva tri razreda sam prosao sve s 4, je da je jadan prosjek, uglavnom na svaki kraj skolske godine mi je prosjek bio >=3.5.

Ja jos niti neznam koji faks bi htio upisat, valjda hocu informatiku mada ni ja sam neznam sta cu, prije 3 godine sam puno vise igrao

igrice i onda sam mislio informatiku cu sigurno upisat, sad sam skuzio da me informatika takorec zanimala jer sam visio na kompu igrajuci

igrice xD, al svejedno mislim da bi informatiku jer neznam sta bi drugo mogao...??

 

Windows Phone 7 FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...

Pozdrav

Na jesen krecem u 4. razred tehnicara za elektroniku (E4) u Pazinu. Neznam jel ste culi za gssjd?

 

Dali se tesko upisati na FOI??? Koji su jos fakulteti slicni njemu? Ima puno za ucit? malo sam ljen:/

Prva tri razreda sam prosao sve s 4, je da je jadan prosjek, uglavnom na svaki kraj skolske godine mi je prosjek bio >=3.5.

Ja jos niti neznam koji faks bi htio upisat, valjda hocu informatiku mada ni ja sam neznam sta cu, prije 3 godine sam puno vise igrao

igrice i onda sam mislio informatiku cu sigurno upisat, sad sam skuzio da me informatika takorec zanimala jer sam visio na kompu igrajuci

igrice xD, al svejedno mislim da bi informatiku jer neznam sta bi drugo mogao...??

 

Htio si informatiku upisat prije par godina jer su te zanimale igrice, a sad te više ne zanimaju pa neš upisat informatiku? Interesting...

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Malo si me krivo shvatio, jos me zanima informatika, samo nekako manje i nisam siguran sta bi. Neznam kako da to objasnim, malo je glupo ali...kad sam igrao igre onda sam bio gotovo siguran da cu se bavit informatikom, a sad sam malo zbunjen i ne znam sto bi..
Windows Phone 7 FTW
13 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...
Malo si me krivo shvatio, jos me zanima informatika, samo nekako manje i nisam siguran sta bi. Neznam kako da to objasnim, malo je glupo ali...kad sam igrao igre onda sam bio gotovo siguran da cu se bavit informatikom, a sad sam malo zbunjen i ne znam sto bi..

Igre veze nemaju sa informatikom. Mani se ćorava posla ako te ne interesira matematika, fizika i programiranje.

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Znam da nemaju. Nemogu objasnit...nije bitno..
Matematiku i fiziku sam imao 4 prosle godine.i neznam dali me zanimaju, neznam sta me najvise interesira, za sad informatika ali...
Windows Phone 7 FTW
16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...
Znam da nemaju. Nemogu objasnit...nije bitno..
Matematiku i fiziku sam imao 4 prosle godine.i neznam dali me zanimaju, neznam sta me najvise interesira, za sad informatika ali...

  Uopće nema veze kakve si ti ocjene imal u srednjoj. Totalno nebitno. Ako se potrudiš za maturu upasti ćeš na FOI sigurno jer ionak ostaje praznih mjesta. Problem je poslije završiti. Zahtjeva puno,puno više rada nego u srednjoj i jednostavno ne ostavlja slobodnog vremena ako hoćeš dati sve u roku ( a uostalom svaki iole ozbiljan faks je takav ). S druge strane ti ne shvaćaš  šta su točno informacijski sustavi. Nije to samo da ćeš učiti kak se programiraju igre i slične gluposti. Programiranje je važno, ali nije najvažnija stvar koja se uči. Moraš očekivati i dosta ekonomije jer ekonomija i informatika su isprepletene.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...

Pozdrav

Na jesen krecem u 4. razred tehnicara za elektroniku (E4) u Pazinu. Neznam jel ste culi za gssjd?

 

Dali se tesko upisati na FOI??? Koji su jos fakulteti slicni njemu? Ima puno za ucit? malo sam ljen:/

Prva tri razreda sam prosao sve s 4, je da je jadan prosjek, uglavnom na svaki kraj skolske godine mi je prosjek bio >=3.5.

Ja jos niti neznam koji faks bi htio upisat, valjda hocu informatiku mada ni ja sam neznam sta cu, prije 3 godine sam puno vise igrao

igrice i onda sam mislio informatiku cu sigurno upisat, sad sam skuzio da me informatika takorec zanimala jer sam visio na kompu igrajuci

igrice xD, al svejedno mislim da bi informatiku jer neznam sta bi drugo mogao...??

 

Imam prijatelje koji su išli u elektrotehničku školu sa menom i upali su na foi bez problema, a u skoli su s 3 i 4 prolazili, maturu iz mat položili s 20 i nešto posto. Koliko sam shvatio foi je društveni fakultet, pa je vjerojatno naglasak više na onaj poslovni i ekonomski dio, tj. primjenu informacijskih tehnologija u poslu. Ako te više zanimaju konkretno informacijske tehnologije onda je bolje tvz info ili fer. Ne znam za tvoju školu, ali u mojoj je bilo i programiranja,rada u linuxu, asembleru za mikrokontrolere, pa ako to imate i čini ti se zanimljivo onda ti je dobro uzeti jedan ovakav fakultet(informatika ili računalstvo), ako nije onda bolje traži nešto što te više zanima.

15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Ad4pt3r kaže...
DommY kaže...
Znam da nemaju. Nemogu objasnit...nije bitno..
Matematiku i fiziku sam imao 4 prosle godine.i neznam dali me zanimaju, neznam sta me najvise interesira, za sad informatika ali...

  Uopće nema veze kakve si ti ocjene imal u srednjoj. Totalno nebitno. Ako se potrudiš za maturu upasti ćeš na FOI sigurno jer ionak ostaje praznih mjesta. Problem je poslije završiti. Zahtjeva puno,puno više rada nego u srednjoj i jednostavno ne ostavlja slobodnog vremena ako hoćeš dati sve u roku ( a uostalom svaki iole ozbiljan faks je takav ). S druge strane ti ne shvaćaš šta su točno informacijski sustavi. Nije to samo da ćeš učiti kak se programiraju igre i slične gluposti. Programiranje je važno, ali nije najvažnija stvar koja se uči. Moraš očekivati i dosta ekonomije jer ekonomija i informatika su isprepletene.

malo glupo pitanje ali...koliko bi se prosjecno trebalo uciti na dan?

Neznam ja, kako sad ucim, idem ucit pa samo stojim ispred knjige i gledam u prazno, valjda mi se neda ili se nemogu koncentrirat...katastrofa, bojim se sta cebiti kad dodem na faks..

gadget kaže...
DommY kaže...

Pozdrav

Na jesen krecem u 4. razred tehnicara za elektroniku (E4) u Pazinu. Neznam jel ste culi za gssjd?

 

Dali se tesko upisati na FOI??? Koji su jos fakulteti slicni njemu? Ima puno za ucit? malo sam ljen:/

Prva tri razreda sam prosao sve s 4, je da je jadan prosjek, uglavnom na svaki kraj skolske godine mi je prosjek bio >=3.5.

Ja jos niti neznam koji faks bi htio upisat, valjda hocu informatiku mada ni ja sam neznam sta cu, prije 3 godine sam puno vise igrao

igrice i onda sam mislio informatiku cu sigurno upisat, sad sam skuzio da me informatika takorec zanimala jer sam visio na kompu igrajuci

igrice xD, al svejedno mislim da bi informatiku jer neznam sta bi drugo mogao...??

 

Imam prijatelje koji su išli u elektrotehničku školu sa menom i upali su na foi bez problema, a u skoli su s 3 i 4 prolazili, maturu iz mat položili s 20 i nešto posto. Koliko sam shvatio foi je društveni fakultet, pa je vjerojatno naglasak više na onaj poslovni i ekonomski dio, tj. primjenu informacijskih tehnologija u poslu. Ako te više zanimaju konkretno informacijske tehnologije onda je bolje tvz info ili fer. Ne znam za tvoju školu, ali u mojoj je bilo i programiranja,rada u linuxu, asembleru za mikrokontrolere, pa ako to imate i čini ti se zanimljivo onda ti je dobro uzeti jedan ovakav fakultet(informatika ili računalstvo), ako nije onda bolje traži nešto što te više zanima.

foi - taj faks je malo laksi od fer-a ili mi sam krivo procitao?

Znaci prilicno lako je upisat na FOI?

info ili fer je to isto ili?

Po mom programu u skoli imali smo samo prve dve godine informatiku i to je bas lose za takav smjer, programirali smo u pascalu, najvise sam na ovom forumu naucio o paskalu

jer smo imali prilicno loseg profesora kojeg smo mi ucenici ponekad znali ispravljat. 

Na fer ne vjerujem da bi upao, koji su jos fakulteti slicni fer-u u Zagrebu? Od sestre frendica je isla u gimnaziju i upisala je fer i kaze da je fer lagan, jedino je imala

problema s osnovama elektrotehnike koliko ja znam, i da je ustvari taj fakultet lagan i da ne uci puno, ja ne vjerujem al ok:D

Windows Phone 7 FTW
12 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

Pozdrav svima.

Ja sam trenutno na 1. godini diplomskog (čitaj 4. godini) ne informatičkog smjera na FOI-u i mogu reći par stvari o fakultetu.

Istina je što gore pišu, matematika svima zadaje probleme i najbolje što možete raditi je učiti, hodati na sva predavanja i seminare i pratiti, te riješiti sve zadatke koji su dostupni.

Što se programiranja tiče, čujem da se počelo malo pametnije raditi, kod mene je bilo doma natipkat zadatak (odnosno nabaviti od nekoga) i pretipkati ga na vježbama.

Praksa je pokazala da dosta ljudi ne zna programirati, iako su na taj način imali dobre ocjene.

Predmeta vezanih za programiranje ima zbilja puno, koga zanima taj dio informatike, može puno toga naučiti.

Baze podataka preporučam sami raditi doma, jer profesor i asistent ne nauče najbolje, pogotovo one koji ne žele. Na višim godinama ima puno studenata koji ne znaju natipkati osnovni upit, a položili su baze.

Što se tiče dijela vezanog uz organizaciju poslovnih sustava, ima tu dosta zanimljivih i korisnih predmeta, nekih manje korisnih. Ono što se meni sviđa na fakultetu je to što ne nudi jedino programerske smjerove,

već i organizaciju poslovnih sustava. Tako da možeš naučiti i projektirati IS, mjeriti i poboljšati performanse poduzeća kao i upravljati njime. Ono što se naši asistenti programiranja sprdaju s nama, da smo menadžerčići.

 

Znači fakultet po sebi je kvalitetan, ima opremu i kadar, ali najviše ovisi o studentu kojim će smjerom krenuti i koliko će biti dobar u njemu. Preporučam rad od prve godine, potrudite se sve kolokvirati i nađite ekipu i mentora za projekte. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 15:41 (sweeth).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
sweeth kaže...

 

...Što se programiranja tiče, čujem da se počelo malo pametnije raditi, kod mene je bilo doma natipkat zadatak (odnosno nabaviti od nekoga) i pretipkati ga na vježbama. Praksa je

pokazala da dosta ljudi ne zna programirati, iako su na taj način imali dobre ocjene. Predmeta vezanih za programiranje ima zbilja puno, koga zanima taj dio informatike, može puno toga naučiti...

 

 

  Sad je to drugačije. Blicevi su čisti kod kojega profesor bizarno izmasakrira pa se pogubiš a imaš 5 minuta da riješiš, a vježbe su i dalje da doma riješiš, ali te neki asistenti pošteno ispitaju i ima još zadnja vježba kod koje ne vidiš zadatke nego ih moraš tamo riješiti u 1 sat i 50% je uvjet za ocjenu.

 

@DommY: ak već sad imaš takvih problema na faksu ti ne bude išlo nikako. Predznanje nije potrebno baš za informatiku i programiranje, da se sve naučiti. Koji je faks lakši to ostaje na pojedincu, teško je reći da je neki faks lagan.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 19:02 (Ad4pt3r).
16 godina
offline
Studiranje na FOI-u

Jel se to samo meni čini ili je u zadnjih nekoliko godina ugled i težina FOI-a dosta porasla? Čini mi se da su uz novog dekana shvatili da ljudi završavaju programerske smjerove na diplomskom bez realnog znanja, pa su svi skupa profesori malo stisli. Sada je na kolegijima profesora Kermeka nevjerojatno teško dobiti i potpis, tj. istinski se treba namučiti, što je na prvi pogled loše, ali na njegovim kolegijima doista nešto i naučiš.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Ad4pt3r kaže...

@DommY: ak već sad imaš takvih problema na faksu ti ne bude išlo nikako. Predznanje nije potrebno baš za informatiku i programiranje, da se sve naučiti. Koji je faks lakši to ostaje na pojedincu, teško je reći da je neki faks lagan.

ah...zadatke mi nije problem rjesavat, kad krenem matematiku rjesavat, i kad skuzim, mogu se ljepo koncentrirati i raditi po 2-3 sata, ali hrvatski i drugi predmeti u kojima ima puno teorije mi ne idu.

Zadatke mogu rjesavat koliko hocu tako rec, ali teoriju ne mogu smislit, pre dosadna je i nemogu se koncentrirat, u biti teorija mi stvara najvise problema.

Ima puno teorije na tom faksu?

Koji su slicni faksevi, mi mozes ti ili neko nabrojit par? 

Windows Phone 7 FTW
11 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u

  70% onog sto ces ucit na prvoj godini ti je teorija, zapravo ako malo bolje razmislim usudio bih se reci i 90%

Be the best or die like the rest
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Kronox kaže...
Jel moguće složit kombinaciju da se uzmu oba jezika, al na kasnijim seminarima? Jer sam se malo ožalostil shvativši na upisima da to za 1. semestar nije moguće. :/

Desperate bump?

16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...

ah...zadatke mi nije problem rjesavat, kad krenem matematiku rjesavat, i kad skuzim, mogu se ljepo koncentrirati i raditi po 2-3 sata, ali hrvatski i drugi predmeti u kojima ima puno teorije mi ne idu.

Zadatke mogu rjesavat koliko hocu tako rec, ali teoriju ne mogu smislit, pre dosadna je i nemogu se koncentrirat, u biti teorija mi stvara najvise problema.

Ima puno teorije na tom faksu?

Koji su slicni faksevi, mi mozes ti ili neko nabrojit par?

Zapravo sličnih fakulteta i nema ( da sadrže spoj ekonomije i informatike). Eventualno nešto blizu ali je PMF Split Informatika.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...

foi - taj faks je malo laksi od fer-a ili mi sam krivo procitao?

Znaci prilicno lako je upisat na FOI?

info ili fer je to isto ili?

Po mom programu u skoli imali smo samo prve dve godine informatiku i to je bas lose za takav smjer, programirali smo u pascalu, najvise sam na ovom forumu naucio o paskalu

jer smo imali prilicno loseg profesora kojeg smo mi ucenici ponekad znali ispravljat. 

Na fer ne vjerujem da bi upao, koji su jos fakulteti slicni fer-u u Zagrebu? Od sestre frendica je isla u gimnaziju i upisala je fer i kaze da je fer lagan, jedino je imala

problema s osnovama elektrotehnike koliko ja znam, i da je ustvari taj fakultet lagan i da ne uci puno, ja ne vjerujem al ok:D

Niti jedan faks nije lagan, na foi je lakše upasti nego na fer to je istina jer fer ima reputacijum, a foi je nekako za večinu novo otkriće.

Informatika na foi-u i fer nije isto, fer je usmijeren na elektrotehniku, računalstvo i informacijske tehnologije, a foi na informatiku koja je društvena znanost - bavi se primjenom informacijskih tehnologija u poslu i organizaciji poslovanja.

U Zagrebu je još tvz računalstvo i informatika (makar bi bilo točnije informacijska tehnologija) slični feru, ali to su stručni studiji, znači nakon tri godine nemožeš na sveučilišni diplomski nego moraš na tvz-u plaćati 15k+15k kuna za diplomski.

Nekome će fer biti lagan jer mu se sviđa način rada, i ide mu matematika, možda bi njoj neki fakultet koji nazivaju laganim bio težak jer ju to ne zanima i jednostavno joj se ne sviđa način rada na tim fakultetima.

Na fer je relativno lako upasti sad kada je državna matura u odnosu na vrijeme dok su prijamni bili.

http://beterz.com/?Referer=179629
12 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Ad4pt3r kaže...

. Eventualno nešto blizu ali je PMF Split Informatika.

Informatika na PMF-u je više manje profesorski smjer. Nije to ni blizu FOI-a, to je više za srednjoškolski profesor matematike i informatike, računalstva, i srodnih predmeta.

15 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
Lemirent kaže...

  70% onog sto ces ucit na prvoj godini ti je teorija, zapravo ako malo bolje razmislim usudio bih se reci i 90%

Uff...teorija mi je probelm, zadaci mi neece bit problem nadam se..

gadget kaže...
DommY kaže...

foi - taj faks je malo laksi od fer-a ili mi sam krivo procitao?

Znaci prilicno lako je upisat na FOI?

info ili fer je to isto ili?

Po mom programu u skoli imali smo samo prve dve godine informatiku i to je bas lose za takav smjer, programirali smo u pascalu, najvise sam na ovom forumu naucio o paskalu

jer smo imali prilicno loseg profesora kojeg smo mi ucenici ponekad znali ispravljat. 

Na fer ne vjerujem da bi upao, koji su jos fakulteti slicni fer-u u Zagrebu? Od sestre frendica je isla u gimnaziju i upisala je fer i kaze da je fer lagan, jedino je imala

problema s osnovama elektrotehnike koliko ja znam, i da je ustvari taj fakultet lagan i da ne uci puno, ja ne vjerujem al ok:D

Niti jedan faks nije lagan, na foi je lakše upasti nego na fer to je istina jer fer ima reputacijum, a foi je nekako za večinu novo otkriće.

Informatika na foi-u i fer nije isto, fer je usmijeren na elektrotehniku, računalstvo i informacijske tehnologije, a foi na informatiku koja je društvena znanost - bavi se primjenom informacijskih tehnologija u poslu i organizaciji poslovanja.

U Zagrebu je još tvz računalstvo i informatika (makar bi bilo točnije informacijska tehnologija) slični feru, ali to su stručni studiji, znači nakon tri godine nemožeš na sveučilišni diplomski nego moraš na tvz-u plaćati 15k+15k kuna za diplomski.

Nekome će fer biti lagan jer mu se sviđa način rada, i ide mu matematika, možda bi njoj neki fakultet koji nazivaju laganim bio težak jer ju to ne zanima i jednostavno joj se ne sviđa način rada na tim fakultetima.

Na fer je relativno lako upasti sad kada je državna matura u odnosu na vrijeme dok su prijamni bili.

Znam da nije niti jedan faks lagan..Znaci samo 2 fakulteta informatike su u Zagrebu osim FER-a?

Šta je to tvz i zasto bi trebao placat studij zadnje dvije godine?

BOLD-Dali to znaci da bi ja mogao upast na FER bez obzira na to da sam prolazio s 4, i nisam imao neke bajne ocjene? Ovisno o maturi naravno?

Windows Phone 7 FTW
14 godina
neaktivan
offline
Re: Studiranje na FOI-u
DommY kaže...
Lemirent kaže...

  70% onog sto ces ucit na prvoj godini ti je teorija, zapravo ako malo bolje razmislim usudio bih se reci i 90%

Uff...teorija mi je probelm, zadaci mi neece bit problem nadam se..

gadget kaže...
DommY kaže...

foi - taj faks je malo laksi od fer-a ili mi sam krivo procitao?

Znaci prilicno lako je upisat na FOI?

info ili fer je to isto ili?

Po mom programu u skoli imali smo samo prve dve godine informatiku i to je bas lose za takav smjer, programirali smo u pascalu, najvise sam na ovom forumu naucio o paskalu

jer smo imali prilicno loseg profesora kojeg smo mi ucenici ponekad znali ispravljat. 

Na fer ne vjerujem da bi upao, koji su jos fakulteti slicni fer-u u Zagrebu? Od sestre frendica je isla u gimnaziju i upisala je fer i kaze da je fer lagan, jedino je imala

problema s osnovama elektrotehnike koliko ja znam, i da je ustvari taj fakultet lagan i da ne uci puno, ja ne vjerujem al ok:D

Niti jedan faks nije lagan, na foi je lakše upasti nego na fer to je istina jer fer ima reputacijum, a foi je nekako za večinu novo otkriće.

Informatika na foi-u i fer nije isto, fer je usmijeren na elektrotehniku, računalstvo i informacijske tehnologije, a foi na informatiku koja je društvena znanost - bavi se primjenom informacijskih tehnologija u poslu i organizaciji poslovanja.

U Zagrebu je još tvz računalstvo i informatika (makar bi bilo točnije informacijska tehnologija) slični feru, ali to su stručni studiji, znači nakon tri godine nemožeš na sveučilišni diplomski nego moraš na tvz-u plaćati 15k+15k kuna za diplomski.

Nekome će fer biti lagan jer mu se sviđa način rada, i ide mu matematika, možda bi njoj neki fakultet koji nazivaju laganim bio težak jer ju to ne zanima i jednostavno joj se ne sviđa način rada na tim fakultetima.

Na fer je relativno lako upasti sad kada je državna matura u odnosu na vrijeme dok su prijamni bili.

Znam da nije niti jedan faks lagan..Znaci samo 2 fakulteta informatike su u Zagrebu osim FER-a?

Šta je to tvz i zasto bi trebao placat studij zadnje dvije godine?

BOLD-Dali to znaci da bi ja mogao upast na FER bez obzira na to da sam prolazio s 4, i nisam imao neke bajne ocjene? Ovisno o maturi naravno?

Na rangu su vrlo visoko ove godine bili ljudi s 3,3 -3,6 prosjekom ocjena, maturu su dobro riješili, ocjene ti donose 32% ukupnih bodova, samo se dobro moraš pripremiti matematiku i fiziku. Na TVZ-u ideš redovno one 3 godine da postaneš stručni prvostupnik, ako hoćeš dalje ići onda moraš plaćati takva je njihova politika.

13 godina
neaktivan
offline
Studiranje na FOI-u

eee znaci ja ne mogu naprimjer zavrsit 3 godine preddiplomskog na tvzu u zagrebu (ili na FERu svejedno )pa se prebacit na 2 diplomskog na FOIu u varazdinu? jel se priznaju ti testovi,milsim idem jos u srednju pa mi nije jasno ,inace sam iz velike gorice pa ne znam jel se isplati putovati do vza i tamo bit u studentskom e domu,placati to sve itd... ili da rade odem u zg na tvz pa se prebacim na FOI ako je IKAKO moguce..... :///

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 17:26 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Studiranje na FOI-u
mojsije1234 kaže...

eee znaci ja ne mogu naprimjer zavrsit 3 godine preddiplomskog na tvzu u zagrebu (ili na FERu svejedno )pa se prebacit na 2 diplomskog na FOIu u varazdinu? jel se priznaju ti testovi,milsim idem jos u srednju pa mi nije jasno ,inace sam iz velike gorice pa ne znam jel se isplati putovati do vza i tamo bit u studentskom e domu,placati to sve itd... ili da rade odem u zg na tvz pa se prebacim na FOI ako je IKAKO moguce..... :///

Imaš ovdje više o tome, nije toliko staro oko 1 godine. LINK

We are nothing but the stones to pave the way...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice