Ivora ili Edunova

poruka: 10
|
čitano: 17.917
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ivora ili Edunova

Pozdrav

 

Mene konkretno zanimaju certifikati za 3D dizajnera u te dvije škole Ivora i Edunova.

Ono što vam upadne odmah u oko je zapravo razlika u cijeni, nastavnom planu i količini nastavnih sati.

 

Mene zanima kolika je razlika u certifikatima između te dvije škole? (oba certifikata su za 3D dizajnera).

Dali se pri zapošljavanju više cijeni certifikat koji je položen konkretno u Ivori ili Edunovi?

Znam da je sve relativno no molio bih odgovore samo od onih koji imaju iskustva pri zapošljavanju uz pomoć certifikata.

 

Inače razmišljao sam o ponovnom upisu na nekakav fakultet no ovo s državnom maturom mi je poremetilo sve planove. Fakultet koji sam htio upisati mogu ići samo kao izvanredni student (naravno bez državne mature), a ako bih se htio upisati kao redovan morao bih položiti državnu maturu što bi mi odgovaralo da su ovi u referadi znali sve o upisima u nadolazeću akademsku 2010/2011. No kako to nisu znali meni financijski ne odgovara polaganje državne mature u 9mj. pa upis na faks u 9mj.

Što se tiče nekakavog drugog fakulteta, iskreno razočarao sam se već jednom pri prvom odabiru fakulteta jer sam mislio da ću naučiti dosta korisnih stvari i onda na kraju padnem ispiti iz kolegija koji mi kasnije u životu nebi značio ništa.

Ovaj fakultet kojeg sam htio upisati bi bio pravi izbor, no financijski nisam u mogućnosti snositi sve troškove pa sam se odlučio za certifikate jer vidim da se danas oni dosta cijene.

 

Što se tiče nekakvih drugih škola za certifikate, možete ih slobodno predložiti. Jedini uvjeti su da ih ima u Osijeku i da je upis zanimanja u radnu knjižicu.

Algebra ne dolazi u obzir jer ne ispunjava uvjet upisa zanimanja u radnu knjižicu.

 

Što se tiče samog 3D modeliranja i animiranja, imam potrebno znanje i iskustvo no nemam ništa napismeno pa je teško privuči pozornost poslodavca.

Tako da bih za početak položio certifikat 3D dizajnera, a poslije i za grafičkog dizajnera.

 

Zahvaljujem na svim odgovorima

 

 

 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2010 18:56 (Branimir2412).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ivora ili Edunova
Mislim da samo Edunova ima nastavu iz 3D-a, kad sam zvao Ivoru nisu mi znali reci pocetak nastave.
16 godina
offline
RE: Ivora ili Edunova
Xidrus kaže...
Mislim da samo Edunova ima nastavu iz 3D-a, kad sam zvao Ivoru nisu mi znali reci pocetak nastave.

Ok, tnx. Budem im i ja poslao upit, jer koliko vidim da je Ivora jača što se tiče nastave pa bih htio taj certifikat položiti kod njih, no ako treba dugo čekati polagati ću u Edunovi.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ivora ili Edunova

Nedavno je bilo u emisiji e-hrvatska. Samo su dvije škole koje predaju 3D u hrvatskoj. Ivora i Algebra. Medjutim Algebra se više drzi CAD-a, dok u Ivori polaznici u 160 sati obrade u prvih 40 sati osnove a potom se kroz vježbe polaznike priprema i uči kako pristupiti modeliranju i kako znati ispraviti greške koje se dogode uslijed rada. Od stvari koje se obrađuju tu je:

 

1. Sucelje

2. Prilagodba Maxa korisniku

3. Osnove modeliranja i napredno modeliranje + problematika (konstrukcija mesha)

4. Osnove teksturiranja i napredno teksturiranje

5. Sve tehnike modeliranja ( šest ih je )

6. Prva praktična vježba - interijer

7. Druga praktična vježba - eksterijer

8. Automotiv praktična vježba High-poly modeliranja NURBS metodom

9. Modeliranje humanoida

10. Obrada sve 3 vrste riganja ( custom biped, character studio biped i bones) + riganje lica

11. Uvod u animaciju

12. Napredno animiranje

13. Sistem emitera čestica - obrađuje se sve od metačestica do fraktura te particle flow uz interakciju sa silama

14. Reaktor (interakcija tijela i tekucina) + riganje automobila

15. Priprema materijala

16. Priprema rendera za tisak direktno iz max-a

17. Video montaža i specijalni efekti u 3ds MAX-u

18. Praktična vježba - animiranje

19. osnove rendanja i napredni setting rendanja

20. Završni rad

 

 

Algebra je više fokusirana na vizualizacije tako da 60% ovih stvari ne predaju, dok Ivora je fokusirana od vizualizacija do reklamnih proizvoda i gejminga. sto se tice Edunove, ako se ne varam u nekim gradovima 3d smjer nije krenuo od kad su otvorili (nekoliko godina) jer nemaju predavača za 3d dizajn. Uvjerih se iz prve ruke, a ni predavaci ti bas nisu dostupni, a kolicina gradiva spram cijene koj udaju... iskreno preslabo uz to nemaju ni adekvatan hardware koji moze pristojno vrtjeti 3d program.

 

Tako da vjeruj da Ivora svojom cijenom opravdava ono što nudi, uz to se normalno uče i drugi programi i skripte koje su neophodne za rad u CG-u tako da polaznici po zavrsetku stvarno ne izlaze sa poznavanjem osnova vec im jedino preostaje da vjezbaju i prate dodatke jer je bit da ljudi shvate sto je to mesh i da razumiju konstrukciju kako  se ne bi oslanjali na tutore, vec da sami znaju doci do rjesenja problema vlastitom glavom, jer se dosta stvari obradjuje od osnovne do profesionalne razine. jer kao sto rekoh, samo prvih 40 sati su osnove, ostalih 120 sati je napredno.

 

sto se tice diploma, Ivorina je jaca. Edunova nema jake sponzore iza sebe, sto ti dovoljno govori da nisu povezani u inozemstvu toliko dobro.

Smjer 3d dizajna u Ivori krece i odrzava se svake godine, pocetak predavanja novih razreda krece u jesen uvijek  nakon ispracaja starih generacija i podjele diploma.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 15:30 (Rabenbal).
16 godina
offline
RE: Ivora ili Edunova

Hvala na odgovoru. Zvao sam Ivoru prošli tjedan u Osijek no rekli su kako nema zainteresiranih kandidata te ne znaju kada bi krenuli s predavanjima. Tako da sam poslije zvao Edunovu i isti dan se upisao i bio na 4 sata predavanja. Za sada same pohvale, stvarno su pristupačni. Lako se dogovoriš za vrijeme predavanja što meni odgovara. Za sada je to 2x4h tjedno što bi značilo da sam za otprilike 2mj. gotov s svime jer se radi o 130h predavanja. Što se tiče opreme u Edunovoj, istina je da nemaju adekvatnu opremu za 3D, ali što se mene tiče ja idem samo da dobijem upis zanimanja u knjižicu jer se već dosta bavim s 3D-om u 3D Max-u. Je da se uči raditi u Mayi što je za mene veliki plus, ovako ću i nju savladati. Predavač koji predaje sve lijepo u detalje objasni i sve razumije tako da neću biti zakinut s znanjem.

Što se tiče Algebre, nju nisam uzimao u obzir jer se zanimanje ne upisuje u radnu knjižicu.

Više o mojim iskustvom s tečajem za 3D dizajnera nakon položenog tečaja.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ivora ili Edunova

Ja ih znam u edunovi kao vrlo arogantne i bezobrazne. Samo ja sam bio sa stajalista gdje sam trazio dodatni posao kao predavac a ne polaznik, da ne spominjem kako je pocelo sve, nisam se stigao ni predstaviti lik mi je odmah poklopio, vrlo-vrlo bezobrazno i nekulturno u samom startu, ostatak bolje da ti ne pricam.

Maya i Max su ti identicni od kad je autodesk preuzeo sve. Sto se tice rada u studijima, za sada iz vlastitog iskustva znam da vecina studija radi u Maxu, sto ti nece biti problem jer kao sto rekoh Maya i Max su identicni zadnje 2 godine, sucelje ih jedino razlikuje. 

 

Ali sto se tice gradiva, dobro tebi gradivo nije bitno jer ides zbog papira (koji iskreno nema neku vrijednost jer kao sto rekoh oni nemaju jake sponzore iza sebe, Ivora ima Cambridge, a Algebra Microsoft.) Usput  predajem sa strane u Osijeku u Ivori 3d dizajn i osnovni program ministarstva oko predavanja sam dosta nadogradio jer dosta ovih poglavlja nije predlozeno od samog ministarstva po cijem programu se radi, a edunova nam je preko-puta, tak da znam sve. Da ti ne pricam da tiskaju Ivorine dizajne koji ne prodju u pripremi, tojest nisu izabrani. Sto je smjesno, tako da o kvaliteti inih necu ni komentirati koji ne znaju iz svoje glave osmisliti vlastiti vizual a Edunovu ti je naravno otvorio lik koji je zavrsio tečaj u Ivori. Smijeh

 

Zadnja parodija je bila njihova brošura koja je imala Ivorin dizajn koji je bio odbačen, samo su boje promjenili. mislim ako vec falsificiras onda bar promjeni nesto od grafickih elemenata osim boje. Smijeh

 

Sto se tice Ivore, upisi ti svake godine traju od 1.7. - 10. mjeseca za 3d dizajn a ako upisujes i graficki mislim d amozes onda ostvariti popuste posto su to srodni tecajevi isto kao i kombinacija web+graficki, jer na jesen pocinju predavanja. uvijek je bilo ljudi, jer prije 3 godine je krenula prva generacija, i jos nije bilo da se dogodila godina bez 3d dizajna. Al kao sto rekoh u E-Hrvatska ti je bilo sve, Ivora i Algebra su najjace u Hrvatskoj. Sad trenutno zavrsava 3 generacija 3d dizajnera, evo iduci tjedan su gotovi. A u Edunovi ni pola ovoga ne predaju, tak da bolji izbor bi ti bio Algebra ako vec nisi voljan cekati jesen. Nadam se da nisi bacio lovu uzalud i da ces sa tim papirom moci nesto napraviti, jer ako se ne varam mislim da cak u edunovi ne dobivas ni karticu kompetencije. Al ajd, uci se dok si ziv, ja eto nisam se nikad ni nadao da bih mogao u Ivori nesto raditi, sva sreca racunala su 3 puta jaca od onih u edunovoj gdje ni photoshop ne mozes koristiti kako spada. Smijeh

 

Sve najbolje i sretno, ipak je sve u volji a talent se izgradi. Izlanuo se

 

P.s: - trenutno zadnjih godinu dana pa do sada najbolji i najjaci i dizajner friendly program za 3d modeliranje i animiranje ti je Modo. Najzastupljeniji je na svim kontinentima, više i od Maxa i Maye. Ako nisi upoznat sa njim malo proguglaj. Jedini je problem sto nema neke dodatke koje posjeduju max i Maya, kao naprimjer razlicite Wheeler pluginove za riganje razlicitih vrsta vozila.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 17:20 (Rabenbal).
16 godina
offline
RE: Ivora ili Edunova

Pa di si bio prije da mi sve ovo kažešOsmijeh

No ugl. prema meni su bili stvarno pristojni tako da je za sada sve za 5. Što se tiče prikupljenog znanja, svaka pomoć je dobro došla iako se danas sve uči preko neta i sve se svodi na osobno usavršavanje. Što se tiče rada u Max-u, više manje sam sve pohvatao kroz ove 3 godine, no kako je teško obuhvatiti sva područja od jednom, bio sam se bazirao samo na modeliranje i teksturiranje te nešto malo animiranja. No animiranje i renderiranje polagano nadoknađujem te radim na par osobnih projekata koji će ići u portfolio. Koji je zapravo glavni faktor pri zapošljavanju, a svaki certifikat je dobrodošao jer s njime pokazujem poslodavcu da imam volje i želje za napredovanjem.

Eh sada u vezi ovih stvari što si nabrojao, istina žalosno je to, ali eto da si se samo prije javio. Jer vidim da bih kod vas mogao lijepo proširiti znanje iz Max-a. Kada se skupe novci i završim ovaj tečaj, ako ne uspijem naći posao u željenom roku, imam namjeru položiti tečaj i za grafičkog dizajnera, tako da ću taj tečaj onda kod vas odraditi.

 

P.S. ako se budete proširivali i tražili novog predavača za 3D Studio Max, sjetite se mene Osmijeh

 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ivora ili Edunova

Ja sam ti pozer na ovom forumu, samo citam. Al regah se kad vidjeh tvoju temu, jer neke stvari znam iz prve ruke. Sto se tice cestica, reaktora i riganja, zbilja nije tesko. Ja svojima ispredajem 2-3 pristupa istoj stvari pa si onda oni sami odabiru svoju vrstu pristupa jer nekom je lakse na jedan nacin drugima na drugi.

 

Mogu ti preporuciti Allan Mckay-a za čestice. Izdaje tutore na DVD-u a na svojoj stranici ima i par besplatnih. Do sada je radio na svim većim hollywoodskim filmovima i u gejming industriji. Specijalne efekte, naravno, koje stvara preko Particle Flow-a u kombinaciji sa Afterburnom i Fume FX, Krakato-om i sličnima.

 

Sto se tice modeliranja i teksturiranja tu imas različite Gnomone

 

Nije 3d tezak, samo je zahtjevan, trazi vrijeme i strpljenje jer zapravo pozicija dizajnera jest da si ti "problem solver" a tek onda dizajner, kod nas ne postoje sekcije školovanja za posebno struku specijalnih efekata, animatora, 2d umjetnika, 3d modelatora i slicno pa čovjek mora sve sam odraditi kad se primi posla.

 

Što se tiče posla predavača, to ti je najbolje otici do Ivore pa popricas sa tetom u referadi Smijeh

14 godina
offline
Ivora ili Edunova

Vidim da nije tako davno pisano pa se valjda mogu uključiti, Za Edu novu iskreno neznam kakvi su,  ali za Ivoru (zagreb) znam jer sam osobno tamo nešto pohađao, i moram priznati da su teški šrot, to je sve samo ne škola. Njime nije u intresu da ti prenesu bilo kakvo znanje, već samo da ti pokupe lovu i to to (blago rečeno). A što se tiče toga da ti neznaju reći kad i kako će početi nastava, s vremenom shvatiš da to i nije neki problem kad vidiš kako stvari funkcioniraju i kakvih sve problema tamo ima. Ista se stvar odvijala i prije točno godinu dana, a od tada su imali još ja mislim barem 2 generacije. Tada smo mislili ma hajde tek su počeli, još se ufuravaju i sl. Ali evo izgleda da nakon toliko vremena još se nisu pomijerili sa mrtve točke.  Moj savijet radi što hoćeš ali ovu školu zaobiđi barem za sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ivora ili Edunova
SPIJA kaže...

Vidim da nije tako davno pisano pa se valjda mogu uključiti, Za Edu novu iskreno neznam kakvi su,  ali za Ivoru (zagreb) znam jer sam osobno tamo nešto pohađao, i moram priznati da su teški šrot, to je sve samo ne škola. Njime nije u intresu da ti prenesu bilo kakvo znanje, već samo da ti pokupe lovu i to to (blago rečeno). A što se tiče toga da ti neznaju reći kad i kako će početi nastava, s vremenom shvatiš da to i nije neki problem kad vidiš kako stvari funkcioniraju i kakvih sve problema tamo ima. Ista se stvar odvijala i prije točno godinu dana, a od tada su imali još ja mislim barem 2 generacije. Tada smo mislili ma hajde tek su počeli, još se ufuravaju i sl. Ali evo izgleda da nakon toliko vremena još se nisu pomijerili sa mrtve točke.  Moj savijet radi što hoćeš ali ovu školu zaobiđi barem za sada.

Bok. Hvala što si se priključio u temu.

Ugl. kako mi se čini nije toliko bitna škola nego ljudi koji predaju. Jer papire se dobije i u jednoj i u drugoj ustanovi, znači upis zanimanja u radnu knjižicu radi čega sam se i raspitivao o pohađanju tečaja.

I za kraj što se tiče Edunove, i dalje imam samo pozitivna iskustva. Lik koji predaje stvarno sve zna objasniti te ide skroz u detalje Maye.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice