FER vs FESB

poruka: 100
|
čitano: 89.163
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

 

Završio sam srednju elektrotehničku, smjer Tehničara za računalstvo.

Želim upisat smjer računalstvo, zanima me programiranje, mada još nisam siguran dali više volim programirat aplikacije ili mikrokontrolere i autonomne sustave.

 

Tražim kratke odgovore na pitanja.

Ako ste glasali u ankteti na jedno od prva četri pitanja molim obrazložite u temi ili me kontaktirajte na PM. Hvala.

 

Pitanja

  • 1) Tko je bolje organiziran?
  • 2) Koliko ima nepotrebnih predmeta na FER-u?
  • 3) Koliko ima nepotrebnih predmeta na FESB-u?
  • 4) Koji se jezici uče na FER-u?
  • 5) Koji se jezici uče na FESB-u?
  • 6) Koliko se u dubinu pojedinog programa && jezika ide na FER-u?
  • 7) Koliko se u dubinu pojedinog programa && jezika ide na FESB-u?
  • 8) Koliko se ide u širinu opčenito sa predmetima na FER-u?
  • 9) Koliko se ide u širinu opčenito sa predmetima na FESB-u?
  • 10) Tko daje bolje temelje za rad, budučnost?
  • 11) Dali FER ima europski certifikat?
  • 12) Dali če FESB uskoro dobit europski certifikat?
  • 13) Koliko je europski certifikat potreban/prednost za pronač posao u Hrvatskoj?
  • 14) Koliko je europski certifikat potreban/prednost za pronač posao u vanka?
  • 15) Alternativni faksevi u Hrvatskoj, gradovi Split i Zagreb te bliža okolica.
  • 16) Potrebno predznanje na FER-u.
  • 17) Potrebno predznanje na FESB-u.
  • 18) Minimalan potreban broj bodova na FER-u u godini 2010. **
  • 19) Minimalan potreban broj bodova na FESB-u u godini 2010. **
  • 20) Da li FER dozvoljava prijelaz sa nekon drugog srodnog faksa nakon prvog semestra?
  • 21) Koji su uvjeti za prijelaz na FER?
  • 22) Da li je uvjet za prijelaz s XXX faksa na FER samo ako na FER-u nije upisano svih 640 studenata u ljetnom roku?
  • 23) Preporuceni faksevi za prijelaz na FER nakon prvog semestra.

 

**

Pogledat sliku u potpisu :/

Vrijednosti od ministarstva ne odgovaraju onima sa stranica FESB-a i porukama po forumu.

 

Optional

  • 00*) Iskustva studenata s FER-a.
  • 01*) Iskustva studenata s FESB-a.
  • 02*) Cijene studiranja, mjesečni troškovi studenata s FER-a.
  • 03*) Cijene studiranja, mjesečni troškovi studenata s FESB-a.
  • 04*) Kvaliteta života, studenti s FER-a.
  • 05*) Kvaliteta života, studenti s FESB-a.
  • 06*) Opča ocjena studija od 1-5, studenti s FER-a.
  • 07*) Opča ocjena studija od 1-5, studenti s FESB-a.
  • 08*) Opča ocjena stručnosti profesora od 1-5 da prenesu glavni stručni predmet studentu te odgovore valjanim, dobrim odgovorom na postavljena pitanja, studenti s FER-a.
  • 09*) Opča ocjena stručnosti profesora od 1-5 da prenesu glavni stručni predmet studentu te odgovore valjanim, dobrim odgovorom na postavljena pitanja, studenti s FESB-a.

 

 

 

Odgovori

  • 19) FESB bodovni prag, 2009./2010.

http://orion.fesb.hr/dotnetnuke/Upisi/Popisiprijavarangliste/Ranglistaupisanihstudenata/tabid/315/ObrProgBr/120/RokBr/1/Default.aspx?Sk_God=2009/10

 

 

In restless dreams I walked alone

Narrow streets of cobblestone

'Neath the halo of a street lamp

I turned my collar to the cold and damp

When my eyes were stabbed by the flash of a neon light

That split the night

And touched the sound of silence

 

 

Toliko od mene, za sada... :D

 

 

SVe NajBoLje,

Cokaric

6 Studiram/o FER -zadovoljan sam
10 Studiram/o FESB-zadovoljan sam
2 Studiram/o FER - faks nevalja
5 Studiram/o FESB - faks nevalja
110 Zalutao ode, tek tako čitam...
FER (2010/2011) - www.studij.hr FER (2010/2011) - www.studij.hr
FESB (2010/2011) - www.studij.hr FESB (2010/2011) - www.studij.hr
There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 14:05 (Cokaric).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
FER vs FESB

Ova dilema i mene muči.

 

A ovo za bodove na FESB-u, 520 bodova je minimum bez kojeg ne možeš upisat faks, a mislin da je oko 610 bodova ima zadnji primljeni lani.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

Uf koliko pitanja ...

 

Na brzinu ću ti probati odgovoriti. Oba faksa su teška, pošto si iša u srednju ko i ja mogu ti odma reći da se uvatiš matematike/osnova/fizike jer bez tog nećeš ni doći do 'programiranja'. Konkretno oko programiranja i šta te nauče, nauče te osnove s kojima nemoš tražiti posao u nekoj ozbiljnijoj developerskoj firmi. Tako da ako hoćeš pristojan posao programera morat ćeš sam učiti i vježbati. Tako je za FESB, a neznam za FER mada sumnjam da je razlika neka ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: FER vs FESB
bruno11 kaže...

Ova dilema i mene muči.

 

A ovo za bodove na FESB-u, 520 bodova je minimum bez kojeg ne možeš upisat faks, a mislin da je oko 610 bodova ima zadnji primljeni lani.

odakle ti to...ja sam 500 upa...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
zoharbizo kaže...

odakle ti to...ja sam 500 upa...

 

3 ili 5 god?

13 godina
offline
Re: FER vs FESB
Orinem kaže...
zoharbizo kaže...

odakle ti to...ja sam 500 upa...

 

3 ili 5 god?

5 godina...industrijski inzinjering...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
offline
Re: FER vs FESB

Jesi li ti upisa računarstvo ili elektrotehniku?

 

Za računarstvo je ovo rang lista od lani.

 

 

EDIT: Eh,sad vidin ti si upisa drugi smjer, mi govorimo o računarstvu.

http://www.youtube.com/watch?v=N80ec5dyskw
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 12:41 (bruno11).
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
bruno11 kaže...

Jesi li ti upisa računarstvo ili elektrotehniku?

 

Za računarstvo je ovo rang lista od lani.

Na računarstvo prediplomski je najteže upast.

13 godina
offline
FER vs FESB

ma to vi mislite...ljudi bize od toga...nikome se ne uci...ja neznam kakav vas strah drzi {#}

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

Mogu vam reć da vam po FESB-u po Računalstvu/Elektrotehnici uglavnom ekipa iz MIOC-a prolazi bez problema, ostali se svi muče.

Moj PC  
4 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: FER vs FESB
Dkc kaže...

Mogu vam reć da vam po FESB-u po Računalstvu/Elektrotehnici uglavnom ekipa iz MIOC-a prolazi bez problema, ostali se svi muče.

 Ni blizu, ja sam dosao iz gimanzije i evo dajem 2. godinu (jos par kolokvija). Istina je da je ovima iz MIOC-a puno lakse prvu godinu poloziti, ali da je tolika razlika kao sto je ti predstavljas...nije. Sto se mucenja tice, ako nesto volis to onda i nije toliko mucenje. Mislim treba raditi, ima i predmeta koji ti se nece svidjati, ali uz rad se moze sve.

 

Jos da napomenem da na nasoj godini najbolji prosjek ima par ljudi iz gimnazije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2011 15:48 (malak).
14 godina
offline
Re: FER vs FESB

Završio sam FER 2003g u roku a završio sam srednju elektro u Splitu smjer elektronika.

FER ti je skroz pristojan fax di te niko neće gnjavit na ispitu ako znaš, isto tako ako ne znaš padaš. Iman brdo ekipe koja je završila FESB i u prosjeku su se zadržali malo duže od mene na fax-u. Na kraju sve ovisi o tebi. Što se tiče znanja koje češ steći nakon završetka, to ti neće stavit kruh na stol, ako me pratiš. Ono šta češ ti radit nakon toga najviše ovisi o firmi u kojoj češ se zaposlit, jer češ se u tome isprofilirat. Moj tije savjet da se ne brineš buno o tome šta će bit sutra več da stekneš radne navike, a di če te život sutra ostavit niko ne zna. Nauči plivat i opstat češ u bilo kojem moru...

14 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB

Ka šta su ti ljudi već rekli, programirat nečeš naučit ni na FER-u ni na FESB-u, nego sam.

Na FESB-u ti se programira iz početka u C-u, pa imaš posli C++, Asembler, možda C#, pri kraju malo Jave... i ko će se sitit, bilo je svega. Bude i projekata kod kojih nije bitno koji jezik koristiš, bitno je da napraviš, ono po izboru.

 

Ka prednost FER-a bi možda istaka poziciju Zagreba naspram Splita. Gori sigurno ima više posla kad završiš fakultet a i pari mi se jednostavnije otić sa 19 godina nego sa 25. Također, studentski život je sigurno življi ... pijančevanje, izlasci ... (ako nisi iz Zagreba)

 

Ka prednost FESB-a bi istaka poziciju Splita naspram Zagreba. Doli je ležernija atmosfera, lipše je vrime, kolege su normalnije ... al postoji velika vjerojatnost da češ kad tad morat ić u Zagreb.

 

U svakom slučaju, uvati se matematike

13 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 8 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB

Lijepo je to al koja je korist i meni i ostalima od toga kad mi jos usto spamas temu a meni pucaju živci oču upast na kraju, što ču odabrat, posal ili prijatelji, gdje je bolje, oču li faks plačat ili ne, oču nabavit smještaj, znanje i zabava i nova iskustva ili znanje i zabava sa starim prijateljima, ka i sam vidiš gore u temi mori me puno pitanja, a to tvoje pomalo ide na živce :@

3 Upa/la sam na FER
9 Upa/la sam na FESB
1 Nisam upa/la na FER
0 Nisam upa/la na FESB
8 Odabra sam nesto stoto :P
There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
13 godina
offline
FER vs FESB

Da li znaš, da ako ne prođeš matematiku u prvom semestru da više ne možeš studirati na FER-u? Pa zato dobro razmisli.

 

 

 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB

Puno hvala na odgovoru =) E to su informacije koje tražim. Očekiva sam veči respond u zadnjih misec dana, al imam osječaj da Vi trenutni studenti niste od volje davat nama odgovore :(

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
Cokaric kaže...

Puno hvala na odgovoru =) E to su informacije koje tražim. Očekiva sam veči respond u zadnjih misec dana, al imam osječaj da Vi trenutni studenti niste od volje davat nama odgovore :(

Ne znam baš tko je završio oba faksa pa ti može reći objektivno.

15 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

Ja sam odabra FESB. Zašto... Puno je razloga. Vidit čemo dali se ovaj rizik isplati. Ovu temu ću naravo update-at i odgovorit na sva moguča pitanja tijekom svojeg studiranja kad meni već nitko nije bio u mogučnosti pomoć neka barem buduće generacije budu imali manje briga :D

 

@Ostali studenti

Ako već niste mogli meni odgovorit na ova pitanja nemojte da se dogodi da sada u sljedećih godinu dana nitko ne odgovori na niti jedno pitanje koje sam ja postavia jel bi to bilo žalosno... Pomognimo sljdećoj generaciji da lakše donese svoju životnu odluku ;P

 

SVe NajBoLje,

Cokaric

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

I koji si smjer izabra na FESBu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB

FESB, Računalstvo =D Stariji kolega, može pokoji savjet budućem mlađem kolegi =D

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
Cokaric kaže...

FESB, Računalstvo =D Stariji kolega, može pokoji savjet budućem mlađem kolegi =D

Za fiziku ti ne znam jer se mijenja profesor ove godine, uglavnom u prvom semestru ćeš raditi gibanja, kosi hitac, one inercije, toplinske stvari itd.

 

Za matematiku bolje da odmah počneš učiti, funkcije, derivacije, definiciju funkcije, limese, a na kraju semestra dođu matrice ali dobro to nije teško toliko. Uglavnom se zeznu studenti na prvom kolokviju koji je kao 'gradivo iz srednje'. Što se tiče matematike imaš ovdje što ćeš raditi, kakvi su ispiti, kolokviji itd.

 

http://www.fesb.hr/~nevena/

 

 

Računala i programiranje ako prođeš prođeš, bolje se odmah fokusiraj na matematiku/fiziku/elektrotehniku.

 

Za elektrotehniku ne znam točno jer smo mi na elektrotehnici imali daleko težu, ali frend je prošao tako da nije problem. Još si išao u srednju elektrotehničku pa se ne brini puno za elektrotehniku.

 

Što još ostaje, a da Engleski koji je lagan :)

 

To ti je to za prvi semestar.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2011 12:02 (Dkc).
12 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

Pozz.Imam par pitanja.

Možete li mi nabrojati teničke fakultete, učilišta ili što već, koji za upis traže isključivo osnovne razine iz sva 3 predmeta.Hj, Ej, mat.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
AtomicBomb kaže...

Pozz.Imam par pitanja.

Možete li mi nabrojati teničke fakultete, učilišta ili što već, koji za upis traže isključivo osnovne razine iz sva 3 predmeta.Hj, Ej, mat.

Hvala.

Svi osim FER-a ako se ne varam. FESB, sveučilišta itd.

14 godina
protjeran
offline
Re: FER vs FESB
AtomicBomb kaže...

Pozz.Imam par pitanja.

Možete li mi nabrojati teničke fakultete, učilišta ili što već, koji za upis traže isključivo osnovne razine iz sva 3 predmeta.Hj, Ej, mat.

Hvala.

To je jedno pitanje.

 

People die if they are killed...
15 godina
offline
Re: FER vs FESB
AtomicBomb kaže...

Pozz.Imam par pitanja.

Možete li mi nabrojati teničke fakultete, učilišta ili što već, koji za upis traže isključivo osnovne razine iz sva 3 predmeta.Hj, Ej, mat.

Hvala.

TVZ, FESB, Tehničko veleučilište u Rijeci mislim. Uglavnom večina, osim FER-a i FOIa.

We are nothing but the stones to pave the way...
13 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
Cokaric kaže...

@Ostali studenti

Ako već niste mogli meni odgovorit na ova pitanja nemojte da se dogodi da sada u sljedećih godinu dana nitko ne odgovori na niti jedno pitanje koje sam ja postavia jel bi to bilo žalosno... Pomognimo sljdećoj generaciji da lakše donese svoju životnu odluku ;P

Ja sam upisa EIT na FESBu i trudit ću se odgovarat na pitanja kad bude netko pitao.

Jedina pogreška ti je bila šta si napravio temu na ovom forumu jer na forum.hru ima masa ljudi s FESBa pa bi i tamo bio puno veći odaziv.

 

@Dkc Pozz od fajbera. :P

I jedini sam iz razreda upisa FESB... A jbg, ostali se sasrali da je teško i tako nitko ne upiše na kraju...

Yeah, smells like mass extinction...
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
Nuclear kaže...
Cokaric kaže...

@Ostali studenti

Ako već niste mogli meni odgovorit na ova pitanja nemojte da se dogodi da sada u sljedećih godinu dana nitko ne odgovori na niti jedno pitanje koje sam ja postavia jel bi to bilo žalosno... Pomognimo sljdećoj generaciji da lakše donese svoju životnu odluku ;P

Ja sam upisa EIT na FESBu i trudit ću se odgovarat na pitanja kad bude netko pitao.

Jedina pogreška ti je bila šta si napravio temu na ovom forumu jer na forum.hru ima masa ljudi s FESBa pa bi i tamo bio puno veći odaziv.

 

@Dkc Pozz od fajbera. :P

I jedini sam iz razreda upisa FESB... A jbg, ostali se sasrali da je teško i tako nitko ne upiše na kraju...

Za tebe isto vrijedi što sam gore napisao. Odmah se uhvati matematike :P

I ne vjerujem da su pogriješili ovi što nisu upisali FESB jer i je i za mene malo pretežak. Ne znam dal ima 10 ljudi koji su sve dali u roku na EIT-u (od 220 ljudi).

13 godina
neaktivan
offline
FER vs FESB

I jesam. Ja ću proć sve udžbenike iz srednje, već sam ih ponabavlja.

Zasad sam samo prvi razred proša. Sad mi se uznedalo, ova vrućina me ubija.

Ima još 3 miseca do početka tako da polako svaki dan po uru vremena i stić će se valjda.

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER vs FESB
Nuclear kaže...

I jesam. Ja ću proć sve udžbenike iz srednje, već sam ih ponabavlja.

Zasad sam samo prvi razred proša. Sad mi se uznedalo, ova vrućina me ubija.

Ima još 3 miseca do početka tako da polako svaki dan po uru vremena i stić će se valjda.

Svaka čast, ja sam mislia i matematiku i fiziku proč :D Iz koje ti knjige učiš, mene su savjetovali da uzmem one što su matematičke gimnazije koristili al nisam baš pun para sada da kupujem knjige nove :D

There's no phone, no lights, no motorcar Not a single luxury Like Robinson Crusoe It's as primitive as can be We been spending most our lives Living in an Amish paradise
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice