CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

poruka: 10
|
čitano: 6.563
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

Prvo isprike jer teme postoje ali postoje stare pa i 4 godine. Pa sad ako moderator misli da treba spojit ovo nek spoji i onda unaprijed moja isprika jos jednom. E sad zakaj pokrecem ovu temu. Pri kraju sam s MCITP tecajem u Algebri. Odslusao predavanja (Frankovic, Petrunic, Poljak) sva trojica izvrsna predavaci. Nakon toga krenuo lagano prelaziti self paced i tako eto ide prema kraju to nekak. I sad si razmisljam da krenem nes dalje. Svidio mi se ovaj tecaj cini mi se izuzetno zabavan CEH v7 odnosno Ethical Hacking. I sad ima jedan mali problem tecaj je ono papreno skup 20 000. a jos ni ovaj stari MCITP nisma isplatio do kraja i razmisljao sma i da si nabavim materijale i da sam krenem radit po tome i ucit. Problem je taj kaj ak nejdes na tecaj onda ti poslodavac mora ispunit icijelu prijavu i dati tj garantirati za tebe da se najmanje dve godine bavis testiranjem tu cijelu aplikaciju platis nepovratno 100 dolara bez obzira prosao ti to ili ne tj opce jel ti oni opce dopuste izlazak ili ne. ako oni odluce dobijes neki kod koji onda koristis na VUE ili prometricu. e asda moj poslodavac nebude to napisao jer kakva sigurnost  . .. kod nas su informaticari katice za sve. nazalost to je istina. od instaliranja outlooka do migracije servera ono uzas. pricam s raznim kolegama i svi vise manje to isto sve rade. jos jedna problem je kaj ja opce ni nemam dve godine radnog iskustva al eto imam zavrsen za sistem i mreznog administratora sad cu za MCITP i onda sma mislio ovo upisat.   

 

Jer se netko suocio opce s ovim problemom? i jer neko ima to polozeno? kolke su sanse da pozitivno odgovore? i kaj je s onima recimo ak nemaju opce iskustva onda kaj ili ak ne rade onda opce ne mogu izac na to? a zakaj ak platim 20k KN onda mogu i bez srednje skole izac na to? ne kuzim malo blesavo koncipirano???! ajde pls dajte neki tip nesto . . bilo kaj 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

za CEH trebaš imati puno više od dvije godine iskustva u IT s naglaskom na poznavanje funkcioniranja nekoliko vrsta OS-a, mrežnih slojeva i protokola i skriptiranja/programiranja

 

nemoj me krivo shvatit al mislim da imaš još jako puno stvari za proć prije nego kreneš razmišljati o CEH-u

kod mene normalno radi.....
14 godina
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

hm.... gle ovako.. koaj je razlika ako ja platim tecaj i onda mogu ic na tecaj i dobijem i voucher za ispit... bez da mi treba ikakov predznanje ali ikakvo o icemo . . ili ako si sam kupim njihove sluzbene materijale i krenem ucit sam. jer kaj ti mozes naucit u 5 dana a to platis skoro 20 000kn??! . . pet puta bolje sam naucim te stvari jer ne mislim to ucit 5 dana nego malo vise. i ako se ne varam sluzbena knjiga ima preko 4000 stranica??! ..i to sve zaguraju u 5 dana . .taj dio mi nije jasan a sluzbene materijale ima razlicitih cifri oko 2000$ dolara. i cak i manje ..

 

a ka jse tice programiranja .. kuzim se u programiranje i to cist dobro  . .jer ima iko ko da to ima polozeno a da nije robert petrunic :) :) koji bi se mogao javiti ovdje . .:) zelim s druge strane informacije . .a ne od predavaca :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

samo čekam da bypass dođe i krene šamarat po temi

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

Ni meni nije baš najjasnije kako je on to zamislio ić na CEH bez predznanja i sa stavom "kaj me profesionalac može naučit, a da ja sam nemrem iz knjige".

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

ma nisma ja reko da mene profesionalac nema kaj naucit . .naprotiv . .to drzi robert petrunic kojeg sam slusao vec na mcitp-u koji je izvrstan predavac i svaka pohvala . .ali ja samo velim da zakaj ja to nemrem probat samostalno naucit pa vidjet sam hoce li to ic ili ne jer hrpu tih alata vec jako dobro znam samostalnim ucenjem nmap backtrack wireshark itd itd . .mislim cudna im politika jer opce nemres pristupit ispitu . . bez da te oni odobre a ak ides na tecaj mozes pristupit ispitu pa makar nemas ni osnovnu zavrsenu i makar nisi nikad vidio kompjutor . .kuzis paradox??! . .znaci platis im tecaj i mozes ic na ispit to me nervira . .a nedaju ti priliku da sam to savladas . .

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

Kaj znaš, možda imaju psiho test prije pristupanja ispitu. Nije svatko dovoljno kvalitetan za etičkog hakera i pri tome ne mislim samo na tehničko znanje, već najviše na osobni moral i kulturu pojedinca.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking
Leon189 kaže...

ma nisma ja reko da mene profesionalac nema kaj naucit . .naprotiv . .to drzi robert petrunic kojeg sam slusao vec na mcitp-u koji je izvrstan predavac i svaka pohvala . .ali ja samo velim da zakaj ja to nemrem probat samostalno naucit pa vidjet sam hoce li to ic ili ne jer hrpu tih alata vec jako dobro znam samostalnim ucenjem nmap backtrack wireshark itd itd . .mislim cudna im politika jer opce nemres pristupit ispitu . . bez da te oni odobre a ak ides na tecaj mozes pristupit ispitu pa makar nemas ni osnovnu zavrsenu i makar nisi nikad vidio kompjutor . .kuzis paradox??! . .znaci platis im tecaj i mozes ic na ispit to me nervira . .a nedaju ti priliku da sam to savladas . .

Nažalost, ne uvjetuje Algebra dolazak na tečaj da bi mogao izaći na ispit nego EC-Council koji je nositelj programa edukacije. Slična priča je i s VMware-om. Ne možeš izać na VCP ispit ako nisi odslušao tečaj.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
offline
CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking

frankovicu, u potpunosti mi je jasno da algebra nema nis s tim :) ja to i komentiram to je ECCouncile i tu njihovu politiku komentiram .. eto samo to nis vise .. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: CEH Etičko hakiranje, Ethical Hacking
Leon189 kaže...

frankovicu, u potpunosti mi je jasno da algebra nema nis s tim :) ja to i komentiram to je ECCouncile i tu njihovu politiku komentiram .. eto samo to nis vise .. 

I VMware ima istu politiku. Jel u igri samo lova ili što li već, to ne znam ...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice