Raskid pretplate bez ugovora?

poruka: 12
|
čitano: 5.883
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Raskid pretplate bez ugovora?

pozdrav, gledam si upiknuti fold 5, sada, dosao sam na ideju, kada odaberem placanje gotovinom i tarifu unlimited mob placam cca 1160 eura, a dolje pise bez ugovora. ima li neka caka ako bi ja to kupio i raskinio pretplatu nakon npr mjesec dana? takva pretplata mi ne treba, na poslu imam wifi kao i kod kuce, imam bonbon i placam neki kikiriki

ako ima neka caka, druga opcija su njuskalo dileri, takoder dobro, ali nemam opciju povrata unutar 14 dana za slucaj da nesto ne stima, pa bi se morao zahebavati

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2023 18:56 (e9droid).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raskid pretplate bez ugovora?

Baš raspravljamo na pcekspertu o tome, uglavnom izgleda da je tarifa bez ugovora ali mobitel kao otplaćuješ na 24 mjeseca i popust je vezan uz tarifu gdje bi ti onda trebao doplatiti do full cijene

robimarko@gmail.com
7 godina
offline
Raskid pretplate bez ugovora?

Tarife u HTu su bez ugovorne obveze, to je točno, međutim ako poželiš "raskinuti" ugovor, a kupio si mobitel uz tarifu, onda moraš vratiti razliku u cijenu koju si ostvario za mobitel, odjednom.

 

Dakle vraćaš im 30%, jer je toliko sada na popustu taj mobitel + razliku do maloprodajne cijene mobitela.

 

Cca nekih 600€.

 

Tako da nemoj ni razmisljati u tom smjeru :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Raskid pretplate bez ugovora?

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Raskid pretplate bez ugovora?

Kako izračunati koliko bi trebalo platiti u slučaju prelaska na drugog operatera prije 24 mjeseca ?
Recimo za honor 90 lite: honor90lite
Kako da ja znam na koliko svi ti operateri cijene mobitele, a na webu im ne piše ?
Nemam pretplatu pa da im pošaljem podatke i tražim da mi kažu, nego me interesira kako da to vidim prije ugovaranja.
Pitam ih na chatu i ne žele reći konkretne brojke.
U ugovoru oni mogu nabiti tu cifru na koliko žele. 10000 eura pa se ti usudi raskidati.

10 godina
offline
Re: Raskid pretplate bez ugovora?

@pete04

 

Frednač, nije baš tak'. Odi do poslovnice, te se o svemu raspitaš na licu mjestu. Customer Support preko interneta ti je više onak' informativna.

Na licu mjesta, pročitaš cijelu ugovor u miru prije, neg' potpišeš.

 

 

Sve ovisi kakav ugovor potpisuješ i koji će ti penali biti u slučaju raskida.

 

dzg
7 godina
offline
Re: Raskid pretplate bez ugovora?

Napisati cu ti primjer za A1, jer oni imaju ugovornu obvezu na tarife za mobitele, kao i Telemach. Za HT je malo drugacije.

 

 

Penali (izlazna naknada) se računa na 2 načina, onaj koji je povoljniji za tebe moras podmiriti, ako zelis prekinuti ugovornu obvezu i izaci van iz mreže sa brojem.

 

1. način

 

Dodijeljeni popust na tarifu pomnoženo sa brojem mjeseci koliko se ugovor konzumira. Npr. ako si potpisao ugovornu obvezu prije 6 mjeseci, stiglo ti je 5 računa do sada za tarifu + uređaj. Na računu ti je posebno označeno "popust na mjesečnu naknadu za XY tarifu", i to iznosi u pravilu par eura.

 

Dakle, 5 računa * 3€ (procitas sa racuna) = 15€ iznos penala

 

 

2. način

 

Sve preostale mjesečne naknade za tarifu do kraja ugovorne obveze. U istom ovom primjeru gore, ako tarifa iznosi 25€ i ostalo ti je još 19 računa do kraja ugovorne obveze:

 

19 računa * 25€ = 475€ iznos penala

 

 

 

U ovom slučaju, penali za raskid ugovorne obveze za tarifu iznose 15€, jer je to manji od gore 2 iznosa.

 

 

Na to potrebno je dodati i "penal", odnosno popust koji si ostvario prilikom uzimanja mobitela na otplatu.

 

Honor 90 lite, prema maloprodajnoj cijeni košta 300€. Recimo da si ga ti ugovorio u A1 uz Savršenu+ tarifu:

 

Uređaj sa popustom tebe izađe jednokratno bez rata 34€. To znači da si dobio 266€ popusta na mobitel, i to se dodaje na iznos penala u slučaju da poželiš raskinuti ugovornu obvezu prije isteka 24 mjeseca.

 

 

Lp

9 godina
offline
Re: Raskid pretplate bez ugovora?

Nije support nego sam webshop to pitao. Ako oni ne znaju, tko zna.
Mogu ići u centar pitati ali ne i potpisivati ugovor jer web cijene i centar cijene su drugačije. Iako bi cijena uređaja bez ugovora trebala biti ista ali tko zna.
Jer pazi ovo :  zovem HT 08009000 jučer i pitam za jedan mobitel i kaže mi čovjek drugačiju cijenu od one na webu, i kaže " e da, web vam ima drugačije cijene". Ok.
Zovem poslije opet support, dobijem drugog čovjeka i taj uopće nema taj mobitel, kaže "svaki put dobijete drugu kao branšu prodaje i svaka vam ima drugačije mobitele trenutno na stanju".
E pa ti sad vidi kako ćeš znati kojeg mobitela ima a kojeg nema i koja mu je cijena. :D
Uostalome cijena bez ugovorne obveze bi trebala pisati na webu. Jedino telemach to ima napisano za svaki uređaj.

Kako ti Orwandill znaš maloprodajnu cijenu tog mobitela u A1 ?

To mi nije jasno. Telemach ima ugovornu obvezu za tarife, piše:
"Paketi se mogu ugovoriti bez ugovorne obaveze ili s minimalnim trajanjem od 12 ili 24 mjeseca. Mjesečna naknada za paket je ista bez obzira na to postoji li ugovorna obveza s minimalnim trajanjem ili ne. "
Zašto bi netko onda uzeo tarifu na ugovornu obvezu ako je cijena ista ?  
A znam da nude prvih 3mj po 1kn ako ide na 24mj. I kažu da nemožeš onda odmah uzeti i mobitel već da moraš pričekati 3mj.
A kada na telemach webu biraš mobitel cijena mu se mijenja ovisno jesi li uzeo ugovornu obvezu ili ne.
Ispada da možeš imati ugovornu obvezu na tarifu i drugu ugovornu obvezu na mobitel ? Sigurno sam u krivu. :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2024 20:15 (pete04).
12 godina
offline
Raskid pretplate bez ugovora?

Ne mozes. Tebi je otplata mobitela "ugovor", dok je tarifa bez ugovora. Ako zelis prije vremena cak i otplatit uredaj, placas ostatak koji je jednak popustu kojega si dobio na uredaj.

 

Znam jer sam jednom htio otplatit uredaj jer su imali odlicnu ponudu za drugi. Nema sanse. Ostalo mi je bilo 5mj ugovora i morao bi platit preostale rate ( naravno ) + izracun popusta.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Raskid pretplate bez ugovora?

Update:

Kupio tada na kraju preko njuškala novi zapakovan sa računom za 1100eur... Najjednostavnije

Evo služi već 6mj sve 5

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2024 12:51 (e9droid).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Raskid pretplate bez ugovora?

U devetom mjesecu mi ističe pretplata u T-Comu. Koja je fora sa produženjem pretplate? Nisam primjetio neke ne znam kakve popuste na mobitele. Evo gledam iPhone 13 da uzmem, uz mjesecnu naknadu od 20-30 eura samo za mobitel, na kraju ga platis preko 500 eura (u 2026. Godini). A da ne kazem koliko te pokradu na samoj Tarifi.

 

Moze li mi netko objasnit u cemu je fora i koja je trenutno najbolja opcija. Zelim mobitel sa izvrsnom kamerom jer planiram raditi YT content

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Raskid pretplate bez ugovora?
CoKsA kaže...

U devetom mjesecu mi ističe pretplata u T-Comu. Koja je fora sa produženjem pretplate? Nisam primjetio neke ne znam kakve popuste na mobitele. Evo gledam iPhone 13 da uzmem, uz mjesecnu naknadu od 20-30 eura samo za mobitel, na kraju ga platis preko 500 eura (u 2026. Godini). A da ne kazem koliko te pokradu na samoj Tarifi.

 

Moze li mi netko objasnit u cemu je fora i koja je trenutno najbolja opcija. Zelim mobitel sa izvrsnom kamerom jer planiram raditi YT content

 nekuzim tolka kukanja da vas pokradu u tarifi... koristim mobitele vec 20god na pretplate i ni 1x nisam dobio dojam da me pljackaju. dal smatram da skupo, smatram. ali sam to potpisao, tako da za komociju da nemoram loviti bonove moram iztrpiti. tko se nezna kontrolirati neka uzme na bonove i kraj price.

popusta na mobitele nema vec godinama. osim ako netko nezeli uzeti one mobitele koji su za one najpliceg depa i koji nemaju prohtjeve neznam ni ja kakve za mobitele. To se jedino moze nac na ponekom popustu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice