Problem Radeon 4850

poruka: 62
|
čitano: 9.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem Radeon 4850

S1 mislim da nemas vise za nabavit kod nas , barem ga ja nisam nasao zato sam ti preporucio da uzmes L2 Plus dok ga jos ima !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Haf932 kaže...

S1 mislim da nemas vise za nabavit kod nas , barem ga ja nisam nasao zato sam ti preporucio da uzmes L2 Plus dok ga jos ima !

 

Hvala, trcim odmah onda u Links :)

 

Ovak nema sanse da igram neku igru dok cura spava...probudi ventilator pol kvarta. :D

15 godina
offline
Problem Radeon 4850
Kupio sam cooler, montirao heatsinkove na 8 ram cipova i ona 4 mala na neke cipove kod voltage regulatora. Mozda sam to i fulao, jel treba tamo? Sad mi nije dovoljno za staviti na male crne voltage regulatore na desnoj strani kartice. Jel to apsolutno nuzno? Gledam razne videe po jutjubu i ne stavljaju to uvijek tamo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Opet dizem temu iz mrtvih jer je problem i dalje tu...

 

znaci promjenio sam cooler (kupio Accelero) i temperature su se jaaaako smanjile...

 

Sav sretan instaliram BF3 i vec mi par puta izbaci nakon 10-ak min sa cudnim pikselima preko cijelog ekrana...u tom trenutku nisam provjerio temperaturu (kuciste relativno toplo) ali cim se komp resetirao temperature je na normali (cca 40)...

 

Jel ta grafa dala svoje? Vec sam krenuo kombinirati da li kupiti novu grafu ili odmah cijeli komp zamijeniti pa mi treba potvrda (odnosno procjena stanja jer nitko ne moze sa sigurnoscu tvrditi dok ne vidi, naravno)  :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Penzo kaže...

Opet dizem temu iz mrtvih jer je problem i dalje tu...

 

znaci promjenio sam cooler (kupio Accelero) i temperature su se jaaaako smanjile...

 

Sav sretan instaliram BF3 i vec mi par puta izbaci nakon 10-ak min sa cudnim pikselima preko cijelog ekrana...u tom trenutku nisam provjerio temperaturu (kuciste relativno toplo) ali cim se komp resetirao temperature je na normali (cca 40)...

 

Jel ta grafa dala svoje? Vec sam krenuo kombinirati da li kupiti novu grafu ili odmah cijeli komp zamijeniti pa mi treba potvrda (odnosno procjena stanja jer nitko ne moze sa sigurnoscu tvrditi dok ne vidi, naravno)  :)

Probaj u OCCT-u pokrenuti GPU test.

Naime, meni je baš nedavno otkazala HD 4850 s Accelero L2pro gore. I isto sam prve probleme primjetio u Battlefieldu 3.

I to znaš što je izgleda otkazalo? Regulacija napona propuštala veći napon, puno se grijala i izgleda oštetila memoriju grafe.

Problem je kod mene bio u tome što ljepilo koje drži pasivce/ježeve nije držalo tako da su se odvojili upravo na mosfetima (regulacija napona).

Nije držalo ni termalno ljepilo (Arctic dvokomponentno).

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
191x7 kaže...
Penzo kaže...

Opet dizem temu iz mrtvih jer je problem i dalje tu...

 

znaci promjenio sam cooler (kupio Accelero) i temperature su se jaaaako smanjile...

 

Sav sretan instaliram BF3 i vec mi par puta izbaci nakon 10-ak min sa cudnim pikselima preko cijelog ekrana...u tom trenutku nisam provjerio temperaturu (kuciste relativno toplo) ali cim se komp resetirao temperature je na normali (cca 40)...

 

Jel ta grafa dala svoje? Vec sam krenuo kombinirati da li kupiti novu grafu ili odmah cijeli komp zamijeniti pa mi treba potvrda (odnosno procjena stanja jer nitko ne moze sa sigurnoscu tvrditi dok ne vidi, naravno)  :)

Probaj u OCCT-u pokrenuti GPU test.

Naime, meni je baš nedavno otkazala HD 4850 s Accelero L2pro gore. I isto sam prve probleme primjetio u Battlefieldu 3.

I to znaš što je izgleda otkazalo? Regulacija napona propuštala veći napon, puno se grijala i izgleda oštetila memoriju grafe.

Problem je kod mene bio u tome što ljepilo koje drži pasivce/ježeve nije držalo tako da su se odvojili upravo na mosfetima (regulacija napona).

Nije držalo ni termalno ljepilo (Arctic dvokomponentno).

 

 

Hvala na savjetu, probati cu sutra odvrtiti. Bojim se da nisam sa tim pasivcima nesto krivo napravio...makar sam cak i dokupio jedan paket i poljepio svuda kam bi moglo ici :) Na svakom cipu je jedan

13 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Penzo kaže...
191x7 kaže...
Penzo kaže...
...

 

 

Hvala na savjetu, probati cu sutra odvrtiti. Bojim se da nisam sa tim pasivcima nesto krivo napravio...makar sam cak i dokupio jedan paket i poljepio svuda kam bi moglo ici :) Na svakom cipu je jedan

Ako ti ni to nepomogne onda probaj spustiti taktove grafi,imao sam isti problem s 4850 sapphire,i bio sam prinuđen smanjiti taktove i grafa je uredno radila(za 20tak mhz sam smanjio).

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Probao sam odvrtiti Occt gpu test od 15 min pri 1440x900 i dogodilo se isto kao i u bf3. Nakon resetiranja kompa (jer nista drugo ne pomaze) nema saveanih slika sa podacima u my documents. Hmmm...sto mi je ciniti?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Gle kartica ti krepava, jedino sto mozes je hititi u pecnicu ili u smece ili prodati kao neispravnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
dedaa kaže...

Gle kartica ti krepava, jedino sto mozes je hititi u pecnicu ili u smece ili prodati kao neispravnu.

 

I meni se cini...vjerojatno cu ju prodati neispravnu pa nek si netko pece :)

12 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
a nitko nezna rec sta bi moglo bit pravi problem, napajanje 4 godine staro, skini aidu pogledaj 12V oznaku pod senzor i tamo trebaju bit voltaze oko 12v 5% odstup, imam ja hd 4890 odlizno hladjenje ali staro napajanje tako da u igrama 12V padne na 11.14 sto je lose povuce previse struje i grafa se grije previse.
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
antimon95 kaže...
a nitko nezna rec sta bi moglo bit pravi problem, napajanje 4 godine staro, skini aidu pogledaj 12V oznaku pod senzor i tamo trebaju bit voltaze oko 12v 5% odstup, imam ja hd 4890 odlizno hladjenje ali staro napajanje tako da u igrama 12V padne na 11.14 sto je lose povuce previse struje i grafa se grije previse.

 

upravo to je meni danas palo na pamet...probati cu grafu odnjeti kod kuma da vidim kak radi

 

prema occt-u voltaza je 12,16V

16 godina
offline
Problem Radeon 4850

Ma napajanje ti sigurno nije problem. Ako ti je postalo glasno, trebaš ga samo očistiti (npr ispuhati kompresorom) i to je to.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850

a da ju ispecem? pomoglo bi? :)

13 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Pomoci ce, ali opet će riknuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem Radeon 4850

sad sam na nekom forumu nasao ovo za slican problem:

 

IMHO, it's the memory that is causing your issues. I am an OC'er, I have spend weeks overclocking my memory & CPU, and such symptoms were typically caused when I tried to OC my 4 1200 MHz rated memory sticks over 1250 MHz.

No BSOD, just stuttering, everything freezing, and reboot. This also happened when I overclocked my QX 9650 over 3.8 GHz without adjusting the other B BIOS parameters to compensate.

Long story short:

1. Remove all memory sticks from your PC and borrow someone else's sticks to see if they are the cause of the problem. Be sure though that the new sticks that you will borrow are listed in your manufacturer's webpage as suitable to be used with your MOBO.

2. Make sure that your CPU isn't OC'd. If it is, reset your CPU back to vanilla settings.

 

 

 

Kako najbrze i najlakse provjeriti rame? Nemam sad pristup drugima da probam

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem Radeon 4850

Programom memtest86+ ali ne iz windowsa.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

Kod lika se to javljalo kad je klokao ram, sto ovdje nije slucaj. Krepava ti mema na grafi. Mozes ju probat spec, radit ce . Kod buraza mi je bacala 4850 artefakte, evo radi vec 2 tjedna :x

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
nije tocno neki dan sam klokao phenoma i dizao fsb tocno ISTA SLIKA SE JAVILA(ona prva) kad mi se pc smrzno od velikog oc-anja rama i cpu, memorija ili cpu je problem ili ono najgore vjecno ostecena grafa od pregrijavanja btw to su 55 nm serije izdrzljivije od ovih 40 nm
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
antimon95 kaže...
nije tocno neki dan sam klokao phenoma i dizao fsb tocno ISTA SLIKA SE JAVILA(ona prva) kad mi se pc smrzno od velikog oc-anja rama i cpu, memorija ili cpu je problem ili ono najgore vjecno ostecena grafa od pregrijavanja btw to su 55 nm serije izdrzljivije od ovih 40 nm

 

a cuj, nekak sumnjam da je to jer nikad nisam nista radio po pitanju OC na svom kompu...al ajde, za svaki slucaj cu probati grafu u nekoj drugoj masini

 

edit: i moram napomenuti da mi se to nije dogadjalo sa starom 3850, dakle ili je fakat slucajnosti ili je ova 4850 felericna

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 20:18 (Penzo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem Radeon 4850
antimon95 kaže...

Al problem je on nis NIJE klokao. Daj citaj malo.

15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Kako ide ono - mea culpa? :D

 

Decki kao prvo sorry ak sam vas zajebavao zbog gluposti danima...cini mi se da sam sredio.

 

Naime, ovo mi je bilo prvi put da sam mijenjao cooler na kartici i ja, glupan, sam ga spojio direktno na 7v od PSU. Naravno, posto nije bio spojen na graficku nije mogao pojacavati vrtnju razmjerno opterecenju nego je uvijek puhao isto.

 

Sada sam ga spojio kako treba, na graficku, i nakon 45 min BF3 nista se nije dogodilo. Sa GPU Z sam snimio log...uglavnom

 

temperature od 42 - 62,5

fan rpm 1320 - 1365

GPU MEM temp od 47,5 - 72

 

Cini mi se da je to u redu...jel tak?

 

45 min bez rusenja, mozda nije mrtva :D

 

Isprike jos jednom al ucis dok si ziv

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem Radeon 4850

ak radi-nemoj nikaj kupovati-bezveze trošiti lovu(mislim za drugu grafu)..meni 2vije 4870 saphirke krepale i jedna gigabyte 4850-isto tak mi se događalo-isti uzroci po ekranu..stavil i drugo hlađenje điđe miđe i nakon nekog vremena rikavela su sve 3..nisam ih pekel-jer da su proradile-nebi ih ostavil za sebe-a da idem uvaliti nekome ovak-nije mi u interesu..pa da mi posle mame i tate spominje uzalud{#}..ak ti se pojave opet artefakti po ekranu-ispeči ju,al to ti nije dugotrajno riješenje...

Bahrija
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Penzo kaže...

Kako ide ono - mea culpa? :D

 

Decki kao prvo sorry ak sam vas zajebavao zbog gluposti danima...cini mi se da sam sredio.

Sad su ti temp. OK !

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Haf932 kaže...
Penzo kaže...

Kako ide ono - mea culpa? :D

 

Decki kao prvo sorry ak sam vas zajebavao zbog gluposti danima...cini mi se da sam sredio.

Sad su ti temp. OK !

 

budem ga jos malo testirao ovih dana ali cini mi se da je sad sve kako treba

15 godina
offline
Problem Radeon 4850

Nastavak price....2 mjeseca sve ok i izadje novi FM a kad tamo u trecoj tekmi opet isti problem (vertikalne bijelo crne linije po ekranu, samo hard reset pomaze!)

 

izgleda da je stvarno u grafi problem, nekak sumnjam da je psu kada je radila dva mjeseca dobro sa novim coolerom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
ford eleanor kaže...
Penzo kaže...

Nastavak price....2 mjeseca sve ok i izadje novi FM a kad tamo u trecoj tekmi opet isti problem (vertikalne bijelo crne linije po ekranu, samo hard reset pomaze!)

 

izgleda da je stvarno u grafi problem, nekak sumnjam da je psu kada je radila dva mjeseca dobro sa novim coolerom?

Ja sam morao vratiti dvije nove HD4850 sa 1Gb ddr5 jer su oba dvije bile neispravne.Web shop mi vratio novac i ja uzeo HD7770 poslije.

Nešto nije u redu sa tim novim grafama 4850

 

Ova moja je stara verzija sa 4850 pa nikako da konstatno rikne...malo radi pa ne radi...i tako...

 

Bojim se jedino da nije do psu-a pa da zamijenim krivu komponentu, makar mislim da je sad stvarno jasno da je gpu u pitanju :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem Radeon 4850

Onda eventualno probaj s drugim napajanjem , posudi od nekog !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem Radeon 4850
Haf932 kaže...

Onda eventualno probaj s drugim napajanjem , posudi od nekog !

 

To sam i mislio probati al to mi je najteze posuditi...ne postoji softverski test za to?

13 godina
offline
Problem Radeon 4850

Procitah post gdje spominjes bijelo-crne linije po ekranu , prilicno sam siguran da je grafa problem ! Malo prati temp. !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice