Ne prepoznaje graficku SoS

poruka: 28
|
čitano: 17.909
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Ne prepoznaje graficku

Offtopic : Hvala moderatoru Ivi na zutom kartonu zbog toga sto sam otvorio temu i sto mi je trebala Hitno pomoc i sto nisam imao vremena traziti slicne teme
Jos u naslovu je pisalo Hitno

Ovo je opet hitno i nadam se ako tema vec postoji da necu dobiti opet karton

Ontopic: Evo opet nova tema , znaci danas kupim grafu,ati radeon hd2600 pro agp

Uz pomoc vas nadem drivere za ati radeon hd 2600 pro agp skinem ih ali ne instaliram ...racunam idem prvo ustekat grafu pa vidjet jel baca sliku ---Tu pocinju problemi
Kao sto ste pretpostavili ne baca.Kad kabel od monitora nije nigdje prikopcan pise no signal ali kad ustekam na grafu samo crna slika i gori zuta lampica na monitoru .Nezz mozda je i do napajanja (samo 350 W snage ) ali mislim da nije u tome stvar jel se komp uopce ne bi pokrenuo i ne bi bacao sliku kad monitor pristekam na integriranu

Stvarno vise nemam pojma sto da radim !

BTW : MOzda cak ploca na podrzava grafu,ona ima AGP 8x ali neki cudni AGI (ploca asrock p4i65gv)

 

 

EDIT : Imam crt monitor pa sam nabavio onaj dvi/vga converter pa preko toga stekam na grafu mozda je i u njemu problem

MasterOdisasteR
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2011 20:26 (Maharaja).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

sa linka http://www.asrock.com/mb/manual.asp?Model=P4i65GV  skini manual

skokni na stranicu 15 i prati proceduru točno korak po korak {#}

sve se mijenja, samo mi je google konstanta...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
scaramush kaže...

sa linka http://www.asrock.com/mb/manual.asp?Model=P4i65GV  skini manual

skokni na stranicu 15 i prati proceduru točno korak po korak {#}

Hvala ali opet nista posebno ne pise 

MasterOdisasteR
13 godina
protjeran
offline
Ne prepoznaje graficku SoS
Itko ??
MasterOdisasteR
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

nisam gledo link od matične ali ako imas intregrirku ugasi intregrirku

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
Lacko kaže...

nisam gledo link od matične ali ako imas intregrirku ugasi intregrirku

Kako  ?

MasterOdisasteR
13 godina
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS

Odi u bios (restartiraj komp te kada se počme paliti stisni f2 ili del-tako je barem na mojoj asrock-ici) te nadi u opcijama koja je defaultna kartica- stavi ju na agp te sevaj postavke i onda exit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 1:39 (Granzon).
14 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

da .. upali komp otidji u bios i trazi opciju da promjenis da ti primarna bude AGP onda prestekaj kabal od monitora na tu radeonku i radice sve

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Ako ti to sto su te savjetovali ne bude upalilo..mijenjanje postavki u biosu..na agp..iako je na vecini mbo defaultna postavka auto-detect..a t oznas sto znaci..ako ti ni s tim ne pomogne, onda bi jos mogao biti problem u tom konverteru, probaj drugi, ako ne..nazalost, grafa je osla..

 

Imao sam isti problem, s istom grafom, s vga kablom na dvi konverter..Takodjer nije radilo, ali ja sam pokusao i sve ostale opcije (grafa u drugi komp, drugi monitor, drugi konverter, itd, itd..grafa se grijala, ali nisam mogao vidjeti vrti li se ventilator, jer ima pasivni hladnjak (zlatni)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...

Ako ti to sto su te savjetovali ne bude upalilo..mijenjanje postavki u biosu..na agp..iako je na vecini mbo defaultna postavka auto-detect..a t oznas sto znaci..ako ti ni s tim ne pomogne, onda bi jos mogao biti problem u tom konverteru, probaj drugi, ako ne..nazalost, grafa je osla..

 

Imao sam isti problem, s istom grafom, s vga kablom na dvi konverter..Takodjer nije radilo, ali ja sam pokusao i sve ostale opcije (grafa u drugi komp, drugi monitor, drugi konverter, itd, itd..grafa se grijala, ali nisam mogao vidjeti vrti li se ventilator, jer ima pasivni hladnjak (zlatni)

Imam pasivni ali i aktivni tako da ... a uzeo sam nova je pa ne vjerujem da je osla ...imas jjos kakav savjet  ?

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Vjerojato nisi nekakav pocetnik, pa si je postavio kao defaultnu u biosu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Evo bas gledam specifikacije te zaista čudne ploče i nemogu se načuditi.

Izgleda da ta ploča ima taj AGI (prvi put čujem za to) i moze se staviti samo kompatibilna grafa na njega, dakle nemres staviti bas bilo koju agp 8x grafu.

 

Gledam i vga compability list i najnovija podržana grafa je geforce 7800gs???? Evo upravo  čitam malo po netu o tom AGI-u i izgleda da zaista mogu samo kompatibilne kartice {#}.

 

Po svemu ovom, čini mi se da ako želiš upogoniti tu grafu morati ćeš negdje nabaviti drugu matičnu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2011 13:02 (Granzon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...

Vjerojato nisi nekakav pocetnik, pa si je postavio kao defaultnu u biosu?

Da , ne nisam pocetnik 

MasterOdisasteR
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
Granzon kaže...

Evo bas gledam specifikacije te zaista čudne ploče i nemogu se načuditi.

Izgleda da ta ploča ima taj AGI (prvi put čujem za to) i moze se staviti samo kompatibilna grafa na njega, dakle nemres staviti bas bilo koju agp 8x grafu.

 

Gledam i vga compability list i najnovija podržana grafa je geforce 7800gs???? Evo upravo  čitam malo po netu o tom AGI-u i izgleda da zaista mogu samo kompatibilne kartice {#}.

 

Po svemu ovom, čini mi se da ako želiš upogoniti tu grafu morati ćeš negdje nabaviti drugu matičnu.

 

A grafa zahtijeva 400 w snage minimum a ja imam 350 w pa cu zamijenit napajanje ,mozda je u tome problem , pa cu vas obavijestit

 

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Procitao sam negdje da je taj AGI zapravo agp utor na pci slotu..tako da bolje nestavljas, jer vjerojatno ni nema na njoj 3.3 volta kolko bi tebi trebalo za tu grafu..ja bi ti radje preporucio neku jeftinu maticnu polovnu..

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...

Procitao sam negdje da je taj AGI zapravo agp utor na pci slotu..tako da bolje nestavljas, jer vjerojatno ni nema na njoj 3.3 volta kolko bi tebi trebalo za tu grafu..ja bi ti radje preporucio neku jeftinu maticnu polovnu..

Kako mogu vidjet jel ta 3.3 V ?

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Na kutiji od grafe ili na netu..mislim da je 3.3V

 

Evo ti jos nesto..

AGI
The ASRock Graphics Interface (AGI) is a proprietary variant of the Accelerated Graphics Port (AGP) standard. Its purpose is to provide AGP-support for those ASRock motherboards that use chipsets lacking native AGP support. However, it's not fully compatible and several video card chipsets are known to not be supported.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...

Na kutiji od grafe ili na netu..mislim da je 3.3V

 

Evo ti jos nesto..

AGI
The ASRock Graphics Interface (AGI) is a proprietary variant of the Accelerated Graphics Port (AGP) standard. Its purpose is to provide AGP-support for those ASRock motherboards that use chipsets lacking native AGP support. However, it's not fully compatible and several video card chipsets are known to not be supported.

o.k znas li plocu gdje bih mogao uzeti i za koju cijenu polovnu da podrzava socket 478 (pentium 4 northwood )i min. ddr 400 2gb rama ... Ne bih volio nesto skupo jel cuvam pare za novi komp tako da.. btw THANKS...a voltaza od agi porta nigdje ne pise 

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
Maharaja kaže...
brane47 kaže...

Na kutiji od grafe ili na netu..mislim da je 3.3V

 

Evo ti jos nesto..

AGI
The ASRock Graphics Interface (AGI) is a proprietary variant of the Accelerated Graphics Port (AGP) standard. Its purpose is to provide AGP-support for those ASRock motherboards that use chipsets lacking native AGP support. However, it's not fully compatible and several video card chipsets are known to not be supported.

o.k znas li plocu gdje bih mogao uzeti i za koju cijenu polovnu da podrzava socket 478 (pentium 4 northwood )i min. ddr 400 2gb rama ... Ne bih volio nesto skupo jel cuvam pare za novi komp tako da.. btw THANKS...a voltaza od agi porta nigdje ne pise

Njuskalo

Da se naci od 100-200 kn

13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...
Maharaja kaže...
brane47 kaže...

Na kutiji od grafe ili na netu..mislim da je 3.3V

 

Evo ti jos nesto..

AGI
The ASRock Graphics Interface (AGI) is a proprietary variant of the Accelerated Graphics Port (AGP) standard. Its purpose is to provide AGP-support for those ASRock motherboards that use chipsets lacking native AGP support. However, it's not fully compatible and several video card chipsets are known to not be supported.

o.k znas li plocu gdje bih mogao uzeti i za koju cijenu polovnu da podrzava socket 478 (pentium 4 northwood )i min. ddr 400 2gb rama ... Ne bih volio nesto skupo jel cuvam pare za novi komp tako da.. btw THANKS...a voltaza od agi porta nigdje ne pise

Njuskalo

Da se naci od 100-200 kn

Ne mogu nista nac da ima kako si ti rekao 3.3 V AGP 8x

MasterOdisasteR
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Morat ces, ako ti neka zapne za oko, upisat u google, pa vidjeti jer ima..kad to ljudi ne pisu..pogledaj grafu, ako ima 2 proreza na agp konektoru, to ti je 3.3V..inace, u agp8x utoru, 3.3v kartice zapravo rade na 0.8V

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne prepoznaje graficku
Imao sam sličan problem neki dan !Izvadi sve slotove od memorije i dodaj jedan po jedan ! Meni je rješilo problem !!!
zozo
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...

Morat ces, ako ti neka zapne za oko, upisat u google, pa vidjeti jer ima..kad to ljudi ne pisu..pogledaj grafu, ako ima 2 proreza na agp konektoru, to ti je 3.3V..inace, u agp8x utoru, 3.3v kartice zapravo rade na 0.8V

O.k hvala puno a nezz...cujes ako ti nije tesko bio bih ti veoma zahvalan ako naqdes koju ...znam vec si mi ionako puno pomogao zato HVALA  {#}

MasterOdisasteR
15 godina
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
Maharaja kaže...
..Ne mogu nista nac da ima kako si ti rekao 3.3 V AGP 8x

 -AGP x8 je 0.8-1.5V (AGP-v3.0) dok je v1 (x1-x2) radila na 3.3V, Većina kartica i ploča podržava x4-x8 i automatski detektira voltažu ali se može desiti da sve pregori.

Provjeri malo googlajući i na wiki, ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2011 21:51 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

Ne bih htio da kupis maticnu, da ti na kraju ne radi grafa.. :) Nemas negdje za isprobati?zapravo kartivce s 3.3V su zastarjele..agp 3.0 8x koristi 0.8V,4x 1.5V..a ako ti grafa ima prorez na konektoru lijevo, onda je 3.3V, ako ima vise desno 1.5V..

 

Vjerojatno imas ovakvu grafu, znaci 1.5V..to ti je dobro, mozes onda i ovaku maticnu..

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
brane47 kaže...

Ne bih htio da kupis maticnu, da ti na kraju ne radi grafa.. :) Nemas negdje za isprobati?zapravo kartivce s 3.3V su zastarjele..agp 3.0 8x koristi 0.8V,4x 1.5V..a ako ti grafa ima prorez na konektoru lijevo, onda je 3.3V, ako ima vise desno 1.5V..

 

Vjerojatno imas ovakvu grafu, znaci 1.5V..to ti je dobro, mozes onda i ovaku maticnu..

Da samo sto nema vga i dvi nego dva dvi  ...moja hd je grafa je asusova

MasterOdisasteR
13 godina
offline
Ne prepoznaje graficku SoS

a jesi ukopča napajanje na grafičkoj 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Ne prepoznaje graficku SoS
augi80 kaže...

a jesi ukopča napajanje na grafičkoj 

Pa nisam budala 

MasterOdisasteR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice