ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

poruka: 313
|
čitano: 85.850
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

 

U vrijeme pisanja teksta ovo je 2. najjača single GPU i jedna od prvih DX11 kartica koju pogoni čip kodnog imena "Cypress".

Kartica Kartica
Bundle (DiRT 2 voucher sam poklonio) Bundle (DiRT 2 voucher sam poklonio)

 

Možda već neki znaju da sam imao oko 8-9mj. HD4870 prvu grafičku karticu sa ddr5 memorijom koja sve više zamjenjuje staru ddr3 memoriju.

Mnogi su se žalili na HD4850 i 4870 zbog bučnih referentnih cooler-a i zbog velikog grijanja pogotovo na HD4850 koja je imala sramotni single
slot cooler. Čini se da su se ovaj put u amd-u potrudili malo oko hlađenja. Po slikama bi zaključili da je skoro isti kao i na staroj
generaciji, pa to mogu i potvrditi no budite bez brige onako bučan cooler više nećete čuti.
Kada sam prvi puta upalio 3D igru,točnije dirt 2 sa HD5850 očekivao sam veliku buku kao što je to i bilo na HD4870 no jako sam se prevario!
Cooler je cijelo vrijeme bio umjereno bučan,podnošljiv pa čak i riječ tih nebi bila toliko pretjerana. Temperature su bile umjerene.
Možda se sjećate kada ste clockali previše memoriju na grafičkoj pa se boje razmrljaju i freeza ekran?Ubacili su novi algoritam za smanjenje
artefakata, pa se to neće do neke mjere pojaviljivati,ali nuspojava je smanjenje performansi bolje i to nego pritisnuti reset na kanti.

Vjerovatno neželite više čitat ono što već većinom znate, pa onda krenimo na testove!


Testni sistem:

AMD Phenom II x3 720
ATI Radeon HIS HD5850 + scythe musashi
ASRock AOD790GX, P1.80
KINGMAX 1066MHz (6-6-6-24)
HDD 1 - WD6400AAKS
HDD 2 - Samsung HD103SJ ili poznatiji pod imenom "F3 1TB"
Corsair TX650

Korišteni driveri - 9.12 hotfix december 15.

Temperatura - sobna cca 18-22C

NAPOMENA : Sve je na otvorenom, vidjet ćete na slikama.


Nešto od software-a:

-GPU-Z 0.3.8.
-Furmark 1.7.0
-3DMark Vantage
-3DMark06
-Unigine Heaven
-DiRT 2
-Crysis Warhead 1.1, x64 launcher
-ARMA II (benchmark ima jedino u demo-u)
-World in Conflict
-STALKER : Call of Pripyat DX11 benchmark

Skoro sve sam testirao na 3 načina:

1. stock frekvencija procesora i grafičke.
2. procesor overclockan sa 2,8 na 3,6Ghz, grafička stock
3. procesor overclockan sa 2,8GHz na 3,6GHz, grafička sa 725/1000MHz na 850/1250MHz

Postavke u benchmarcima/igrama su iste na sva 3 načina.

 

CPU default

CPU OC

Memorija i NB frequency

 

GPU default

GPU OC

 

Pod gpu-zom vidite da piše 9.11 driveri,ali to je najnoviji 9.12 hotfix. Neznam točno zašto piše 9.11 ili ga neprepoznaje dobro ili su to ipak 9.11 driveri,ali sa finalnom verzijom ATI STREAM SDK 2.0.

 

3DMark06 v1.1.0 (default postavke -1280x1024,aa off, prva 3 testa...)

 

1.

 

2.

 

3.

Procesor ovdje jako utječe na rezultat. Clockanjem procesora sam dobio preko 3000 bodova, a clockanjem grafičke samo 600 bodova.

 

3DMark Vantage v1.0.1 (default postavke - performance, isključena onih 6 dodatni testova)

 

1.

2.
3.
 

Vantage je uravnoteženiji i rezultat podjednako ovisi i o procesoru i grafičkoj.

 

Unigine Heaven(postavke)

 

1. (tessellation OFF)

2. (tessellation ON)

Kod heavena sam napravio iznimku.

 

Na prvoj slici su postavke kao u ovoj temi gdje ste postali rezultate tog benchmark-a tako da možete usporediti rezultate.

Na drugoj slici su iste te postavke samo samo je uključena teselacija.

 

Tu bi i slijepac vidio ovaj ogroman pad fps-a kada je teselacija uključena u odnosu kada nije. Iako je pad ogroman svejedno se OK vrti.

 

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 16:07 (Hyperion).
Moj PC  
26 0 hvala 17
15 godina
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

2. dio

 

Crysis Warhead (postavke)

 

1.

 

2.

 

3.

 

I zloglasni crysis se napkon vrti kako treba pa i sa 4xAA.
Clockanjem procesora za 800MHz sam dobio čak 0.02fps-a, a clockanjem grafičke sam dobio 5fps-a u average-u,minimum-u i 6.5fps-a u max-u.

Mogu reći da me ovo bome iznenadilo i zaključujem da je crysis gpu bond igra.

 

(Clockao sam sa AMD overdrive-om pa zato piše 2800Mhz u tim SS-ovima dole u lijevom kutu)

 

 

DiRT 2 (postavke)

 

1.

 

2.

 

3.

 

Ovdje se nema šta reći igra leti i kada je sve stock, a clockanjem bilo čega dobivam par fps-a.

 

World in Conflict (postavke)

 

1.

 

2.

 

3.

 

Clockanjem procesora ovdje se puno dobije i do 10fps-a se poveća minimum fps i igra je fluidnija i ima puno manje framedrope-ova dodatnim clockanjem grafičke se dobiva još fps-a.

Igra grafički izgleda super i mogu reći da ima jako puno dima u ovom benchmarku, za grafičke slabe memorijske propusnosti ovo je smrt.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 23:28 (Hyperion).
Moj PC  
13 0 hvala 5
15 godina
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat Benchmark (postavke)

 

1.

 

2.

 

3.

Stavio sve na najviše što se može staviti.

Mogu reći da mi se stalker nikada nije sviđao presiv mi je i nevolim taj tip igre (nešto između fps-a i rpg-a).

Grafički izgleda možda bolje nego crysis, ima dx11, teselaciju i sve to i mogu reći da se grafička jedva držala bilo i trzanja.

Također se vidi da je ova igra gpu bond, a clockanjem procesora se malo dobije pa čak sam dobio negdje i pad fps-a.

 

 

Far Cry 2 (postavke -sve max)

1.

2.
3.

Clockanjem procesora nisam dobio gotovo ništa, a clockanjem grafičke 10 fps-a u average-u i 5fps-a minimumu. Farcry 2 je nedvojbeno GPU bond igra.

 

 

Grand Theft Auto IV v1.04 (postavke)

1.

2.
3.
  

Ovaj GTA 4 ingame benchmark ništa nevalja, u igri se dobiva manje fps-a pogotovo po danu. Kada se grafa i proc overclockaju onda je tek igrivo na tim postavkama.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 20:56 (Hyperion).
Moj PC  
12 0 hvala 5
15 godina
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Pošto odprije imam aftermarket hladnjak za grafičku scythe musashi. Da mi neskuplja prašinu bezveze na tavanu odlučio sam ga staviti na HD5850.


Imam temperature sa oba cooler-a u :


1. idle

2. crysis warhead

3. furmark

 

Taktovi grafičke se u idle-u spuštaju na 157/300MHz, a u loadu su bili na defaultu 725/1000MHz


Potenciometar

 

1. IDLE (stock - automatska regulacija,musashi - potenciometar na low)


STOCK

 

MUSASHI

 

 

2. CRYSIS (stock - automatska regulacija, musashi - potenciometar između low i high)

 

STOCK

 

MUSASHI

 

3. FURMARK (stock - automatski, musashi - na max)

(postavke)

 

STOCK

 
MUSASHI

Musashi smanjuje temperaturu prosječno oko 10C,ali stock nije uopće loš kako se čini. Stock cooler je u idle-u skoro nečujan, a loadu održava karticu ispod 60-70C i pritom nije jako bučan. Nepreporučujem mijenjanje coolera nedobivate ništa posebno za tih 300kn ili koliko već košta musashi sada.

Još jednom spominjem zaboravite na one stock coolere iz HD48** serije razlika između ovog i hd4870 je nebo i zemlja što se tiče hlađenja.

 

Nisam ništa rekao o musashi-u. On je jako tih, a temperature vidite. Između low i high može držati grafu u full loadu, a pritom se jedva čuje i to samo propuh.

 

Musashi na HD5850

 
 
 

 

Prilikom instalacije hladnjaka imao sam dosta problema pukao šarafciger, izgubio onu gumu koja se nalazi između pcb-a i one aluminijske pločice što drži cooler(tko ima muasashi-a znat će) no našao sam je...

 

Tri napomene za one koji misle montirat cooler taj na HD5850.

 

1. ostavite black plate, maknite onaj crni plastični oklop i pasivni dio te ventilator. Čak i na scythe-ovoj stranici preporučuju da ostavite black plate.

 

2. Na ovo označeno netrebate stavljat pasivce (ja nisam) jer to ohladi propuh koji dolazi sa musashi-a, a u biti neznam dali se to uopće grije što dovodi do toga da nisam 100% siguran.

To crno što prekriva karticu je black plate. Na HD4850/70 se to zvalo red plate  jer je bilo crveno.(to je moja slika, kasnije sam shvatio da ih netreba stavljat jer prema jednoj slici sa techpowerup-a za taj dio je pisalo da se negrije i da netreba pasivce)

 

3.

 

Vidite ovu crnu izbočinu? Ona upire u cooler i malo ga smota prema gore, nemojte da vas to prestraši to nije ništa strašno.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 15:05 (Hyperion).
Moj PC  
18 0 hvala 7
15 godina
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Majke ti mile je taj mušaši ladi dobro.Sad imaš najladniju grafu na svitu.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 23:12 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
hvala na testovima,cekam gta4
16 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Izgleda da neces moci popuniti plavi PCI-E slot od tog hladnjaka, vjerovatno ni ne planiras :P

 

btw zasto nemas kuciste?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
AA-d00d kaže...

Izgleda da neces moci popuniti plavi PCI-E slot od tog hladnjaka, vjerovatno ni ne planiras :P

 

btw zasto nemas kuciste?

Zato jer mi je glupo, moram stalno ga otvarat, malo prostora i neda mi se davat pare za veće kućište...

 

Ma nisam ni planirao, a i znao sam od prije da neće stati druga grafička osim ako nisu stock cooleri u pitanju tada bi stalo,ali bilo bi skroz jedno do drugog i ova jedna bi se pregrijavala sigurno.

 

Evo update-ao sam zadnji dio još (o cooleru).

 

Ako još netko hoće neki benchmark koji nisam stavio (isključivši gta 4 i arma II koje ću staviti sutra) neka slobodno kaže ili ako imate neko pitanje slobodno postavite.

 

Još malo slika (neke su sa mobom slikane pa su lošije kvalitete)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 23:38 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Svaka čast na trudu, vidim prava zvijer od grafe. Nego imam pitanje: Da li si možda oprobao i F@H?

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Hvala ti puno na trudu,

 

zanima me cod 2, 4, 6 (2 i mw, mw2) ako ti se da

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 0:15 (Rhodin).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Rhodin kaže...

Hvala ti puno na trudu,

 

zanima me cod 2, 4, 6 (2 i mw, mw2) ako ti se da

Za njih nema benchmark. Recimo za cod 4 moraš ovako:

 

Call of Duty 4
In multiplayer mode, you can record and playback timedemos in Call of Duty 4.
1. Record the demo through the console with /record [name] and /stoprecord to finish it.
2. The demos will be stored in .../Call of Duty 4/main/demos
3. If you try to play back CoD4 demos directly, the game will crash. Instead, copy the demo folder into .../Call of Duty 4/Mods/ModWarfare and start Call of Duty 4.
4. Once loaded, select Mods and load ModWarefare and the game will re-start with the mod loaded.
5. Then bring down the console and type /demo [name] to watch the recording or /timedemo [name] to benchmark it.
6. The results will be shown in the extended console (Shift + `)

 

ili sa frapsom.

 

Ajde cod 4 budem.

 

F@H nepodržava novu seriju kartica, a i performanse već znate da su loše u tome u odnosu na nvidia-u.

 

 



Napravio sam time demo i onda taj timedemo pustio i sa frapsom izmjerio min/max/avg.

 

Mapa je strike, sve postavke na max,ali upisao sam one komande za povećanje fps-a, smanjenje pinga itd.

 

frames -  25944

 

min - 41

max - 393

avg -  176

 

a onako od oka što sam vidio cijelo vrijeme fps-u su na 200, kada dođe dim onda 70-100fps-a.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 1:29 (Hyperion).
15 godina
protjeran
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Meni jedino misija 'Assault' šteka na Crysisu sa HD5850. Sve ostalo ide super ili preko 30 FPSa. Kod Assalut na 1680x1050 i Very High dobijem samo 26FPSa. Ovih dana ću nabaviti Crysis Warhead pa postam rezultate benchmarka. Ako hoćeš (@autoru)? Sada, stoji sve što ste mi rekli za OC procesora na 3,00GHz+ samo ja neću raditi overclocking još! Inače grafa je super i jedino sa ovom mainstream karticom nakon skoro 3 godine otkad je izašla 2007. se Crysis može igrat normalno sa full postavkama i na 22 incha LCDu! Nezz za više rezolucije? Kako stojimo na 23, 24+ incha sa ovom grafičkom?Neodlučan

Benchmarking Q6600 2,4GHz + HD5850 Benchmarking Q6600 2,4GHz + HD5850
'Lijeni' Assault na Very high i 1680x1050 sa samo 26FPS avg. 'Lijeni' Assault na Very high i 1680x1050 sa samo 26FPS avg.
sell the kids for food weather changes moods
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 11:41 (stoncin3).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Ako je ovo na amd X3 onda bi na rezi 1920x1200 moralo dobro raditi na i7 860 kaj velite ili ipak ići na hd5870?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

gdje si je nabavio? HIS je rijedak proizvođač kod nas

hoće li doć vapor-x 5850 model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Razlika je u 5-6 FPS-a. Ali ako ideš na HD5870 nećeš pogriješiti niti požaliti ikadaBelji se. Naravno ako imaš novce za kupiti. Neisplativa je pored HD5850 sad još. A ova razlika u par frameova je dostatna i za igrat Crysis na Very High/Enthusiast na 1920x1200!Bogataš

sell the kids for food weather changes moods
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Imam par pitanja u vezi ove grafe. Jeli ima ikakve razlike između HIS, saphhire i inih proizvođača? Drugo. Da li bi moj proc gušio ovu grafu? i Treće. Kolko će past cjena ovoj grafi. Mislio sam uzet quada na 2,5 GHz i onda ovu grafu? Ili mi netreba quad?

hmda
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
M4X kaže...

gdje si je nabavio? HIS je rijedak proizvođač kod nas

hoće li doć vapor-x 5850 model?

Ah naručili su mi u ovom shopu gdje radim bile su samo dvije ostale odakle naručuju.

 

Vapor-x HD5850 sigurno no nema potrebe za time stock cooler je odličan.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Hyperion jesi li probao koji bench sa x4 procesorom?

klikni HVALA, nije toliko teško!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

vidio sam na drugom forumu da nece izac vapor x verzija 5850, ne mogu se sitit sad al uglavnom OP je stavio email od sapphirea (sefa ili tako nesto) i pise da ne planiraju takav model niti ga misle napravit. A sta ces i ja sam se nadao ovom modelu al izgleda nista od toga.

 

Evo:

 

From: tech@althonmicro.com

Subject: RE: release date for ATI 5850 vapor-x?
Date: Thu, 17 Dec 2009 10:40:56 -0800

No there are no VaporX HD5850 in the works in our product line.

Tech

Sapphire Technology
Tech Support Center

280 Paseo Tesoro
Walnut CA 91789
Fax. 1-909-594-9771
www.sapphiretech.com

ZOMG there goes the seretei
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 15:12 (Bubi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Bilo bi korisno obrnuti koji test na većoj rezoluciji da vidimo kako to utiče na rezultate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Quark kaže...

Bilo bi korisno obrnuti koji test na većoj rezoluciji da vidimo kako to utiče na rezultate.

Kupi mi veći monitor.Smijeh

 

 

 

Kao x4 ga mogu na max clockat na 3,2Ghz zbog x64 OS-a koji mi smanjuje max overclock.

 

Ako budem stavljao x86 xp,vistu ili sedmicu budem probao na 3,8GHz kao quad i kao triple.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Slash 666 kaže...

Imam par pitanja u vezi ove grafe. Jeli ima ikakve razlike između HIS, saphhire i inih proizvođača? Drugo. Da li bi moj proc gušio ovu grafu? i Treće. Kolko će past cjena ovoj grafi. Mislio sam uzet quada na 2,5 GHz i onda ovu grafu? Ili mi netreba quad?

Itko? Izlanuo se

hmda
15 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Ima razlike od proizvođača do proizvođača grafičkih. Obično je tu cooler posrijedi. Po meni uzmeš onu s najboljim coolerom i garancijom! Procesor ti je još ajmo reći dosta jak. Neće biti overkill za grafičku samo će ti dogodine trebat novi ako misliš tu grafičku uzeti. Cijene neće pasti dok god ne bude dovoljno konkurencije ATIju ili do kasnog proljeće-ljeta.

sell the kids for food weather changes moods
15 godina
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Slash 666 kaže...
Slash 666 kaže...

Imam par pitanja u vezi ove grafe. Jeli ima ikakve razlike između HIS, saphhire i inih proizvođača? Drugo. Da li bi moj proc gušio ovu grafu? i Treće. Kolko će past cjena ovoj grafi. Mislio sam uzet quada na 2,5 GHz i onda ovu grafu? Ili mi netreba quad?

Itko? Izlanuo se

Između referentnih kartica (cooler kao na mojoj dok ga nisam promjenio) nema razlike osim u garanciji,naljepnici, bundle-u i možda netko malo digne taktove.

 

Najbolje je po meni uzet onu koja najmanje košta, ionako mislim sve minimalno imaju 18mj garanciju šta će ti više. Meni garancija ionako ništa neznači jer sam je već izgubio no to bi još nekako i prošlo.

 

 

Procesor clockaj na barem 3,6GHz i bit će dosta za sve igre, osim arme II, gta 4 i te igre koje jako ovise o procesoru.

 

Cijena će tek početi padati kada bude bilo konkurencije i kada se dostupnost poboljša, a to neće biti prije 3-4mj. 2010.

 

Quad ćeš isto morat clockat na 3,4-3,6GHz,ako hoćeš prave performanse inače ćeš imati framedrope-ova, manji fps nego kod mene...

 

Dualca ostavi dok neskupiš para za quada nove generacije tj. i5/i7 /x4 955/965. Taj na 2,5GHz je Q8300 ne?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Hyperion kaže...
Quark kaže...

Bilo bi korisno obrnuti koji test na većoj rezoluciji da vidimo kako to utiče na rezultate.

Kupi mi veći monitor.Smijeh

 

Heh, mislio sam ako možeš posudit monitor radi testiranja od nekoga (ne od meneOsmijeh), pošto kartice iz serije HD 5xxx trebaju da pokažu prave performanse pri višim rezolucijama (nisam siguran dali ovo važi samo za 5870 ili sve kartice iz serije).

15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Svaka ti čast na trudu. Zbog ovog sam odustao od kupnje HD 5870 i naručio Sapphire 5850.

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Quark kaže...
Hyperion kaže...
Quark kaže...

Bilo bi korisno obrnuti koji test na većoj rezoluciji da vidimo kako to utiče na rezultate.

Kupi mi veći monitor.Smijeh

 

Heh, mislio sam ako možeš posudit monitor radi testiranja od nekoga (ne od meneOsmijeh), pošto kartice iz serije HD 5xxx trebaju da pokažu prave performanse pri višim rezolucijama (nisam siguran dali ovo važi samo za 5870 ili sve kartice iz serije).

Mislim da je 1680x1050 dosta za HD5850!

 

Dodan FC2 i GTA 4 bench.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 17:42 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Hyperion kaže...
Slash 666 kaže...
Slash 666 kaže...

Imam par pitanja u vezi ove grafe. Jeli ima ikakve razlike između HIS, saphhire i inih proizvođača? Drugo. Da li bi moj proc gušio ovu grafu? i Treće. Kolko će past cjena ovoj grafi. Mislio sam uzet quada na 2,5 GHz i onda ovu grafu? Ili mi netreba quad?

Itko? Izlanuo se

Između referentnih kartica (cooler kao na mojoj dok ga nisam promjenio) nema razlike osim u garanciji,naljepnici, bundle-u i možda netko malo digne taktove.

 

Najbolje je po meni uzet onu koja najmanje košta, ionako mislim sve minimalno imaju 18mj garanciju šta će ti više. Meni garancija ionako ništa neznači jer sam je već izgubio no to bi još nekako i prošlo.

 

 

Procesor clockaj na barem 3,6GHz i bit će dosta za sve igre, osim arme II, gta 4 i te igre koje jako ovise o procesoru.

 

Cijena će tek početi padati kada bude bilo konkurencije i kada se dostupnost poboljša, a to neće biti prije 3-4mj. 2010.

 

Quad ćeš isto morat clockat na 3,4-3,6GHz,ako hoćeš prave performanse inače ćeš imati framedrope-ova, manji fps nego kod mene...

 

Dualca ostavi dok neskupiš para za quada nove generacije tj. i5/i7 /x4 955/965. Taj na 2,5GHz je Q8300 ne?

Da, ali i5/7 vuče za sobom i matičnu i rame, pa sam mislio quada i 5850. Ma dok ja skupim pare proći će još dosta hahah.

EDIT: Ma samo ću kupit grafu i onda za nekih godinu, godinu  i pol i7 ili sta već tad bude.

hmda
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2009 18:13 (Slash 666).
15 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]

Dosta ti je zasad taj proc-5850 i za slijedeći Božić sve novo...Bogataš

sell the kids for food weather changes moods
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon HD5850 [REVIEW]
Sad samo cekam da pojeftini...
hmda
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice