Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 226.372
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
crozoki kaže...

imam još jedno pitanje {#}

imam npr sliku na kojoj je osoba ili više njih i kako da npr. promijenim boju njihovoj odjeći ili kako da stavim na odjeću određenu teksturu znaći ne boju i kako da ta tekstura prati nabore na tkanini.

jel ima možda kakav video tutorijal na tu temu? Hvala

Imaš tutorijale za retuširanje uz korištenje high-pass filtera (ili kak se već zove taj filter), poput ovog:

 

 

 

Poanta je u razdvajanju slike u dva sloja - jedan sadržava samo boju, drugi samo teksturu. I onda radiš na svakom sloju ono što želiš.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
jel ima neki majstor u photoshopu treba mi napraviti nešto na osobnoj :)
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dooma kaže...
jel ima neki majstor u photoshopu treba mi napraviti nešto na osobnoj :)

Forum ne služi za razmjenu ilegalnih usluga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
moja greška ispričavam se!
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Pozdrav svima, napravio sam krug unutar kruga i sad htio bi obojati svaku polovicu između ta dva kruga u svoju boju (u smislu lijeva polovica u jednoj,desna u drugoj), pa može li mi netko objasniti kako da to napravim?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Koja je razlika izmedu npr CS5 i CS5 Portable?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
i ima jedan dobar plugin za photoshop koji sam nedavno otkrio,a sastoji se od niza filtera
zove se eye candy 4000
ante
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

imam problem sa photoshopom i ostalim programima za obradu fotografija.dakle,kad ubacim sliku u ps i sl programe,ne želi je očitati.kao da sam ubacio prazan file.zna netko u ćemu je problem??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
ChuzzleShpek kaže...
Pozdrav svima, napravio sam krug unutar kruga i sad htio bi obojati svaku polovicu između ta dva kruga u svoju boju (u smislu lijeva polovica u jednoj,desna u drugoj), pa može li mi netko objasniti kako da to napravim?

 Rectangle selection, dakle kvardatnom selekcijom selektiraš, uzmeš kanticu s odabranom bojom i tankaš.

Hacker002 kaže...

Koja je razlika izmedu npr CS5 i CS5 Portable?

 CS5 portable je ilegalna verzija koja je recompailana tako da ne treba instalaciju. Pri tome obično nezna za tvoj hardver, pa
nije za nešto više od osnovnih radnji. Npr. naravno da neće primati plug inove...

BiTa kaže...
i ima jedan dobar plugin za photoshop koji sam nedavno otkrio,a sastoji se od niza filtera
zove se eye candy 4000

 SUper za tebe. Kako si ga otkrio? Detektorom metala? Svaka čast, jer je dugo stojao zakopan. Nekih 15tak godina, u raznim varijacijama.

hitmanovich kaže...

imam problem sa photoshopom i ostalim programima za obradu fotografija.dakle,kad ubacim sliku u ps i sl programe,ne želi je očitati.kao da sam ubacio prazan file.zna netko u ćemu je problem??

 Otvori prvo program onda odi na open, ne nabacuj drag and drop. Nešto ti se sa tom opcijom zeznulo u sistemu.

14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Bok volio bih napraviti OVO u photoshopu CS5 i ide do dijela kad treba dodati ovaj mask na jednom od layera i tu sam nešto mućkao i nije mi baš uspjelo i nakon toga kada sam renderao cloude(oblake) sve je otišlo u ...ovo želim napraviti jer želim neku moćnu sliku sa nekim vatrenim ili bizarnim efektom ali nisam baš imao sreće u potrazi ili tutorijali nisu baš dobro objašnjeni,da ne govorim da su neke slike potrebne za neke tutorijale zaključane te ih treba platiti

 

http://www.psdvault.com/photo-effect/create-surreal-human-face-with-flame-hair-and-disintegration-effect-in-photoshop/

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 20:04 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Vidim da su u Photoshopu cs6 makli originalni Adobe manual. Jeli možete preporučiti neki drugi manual.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

može li mi itko reći otprilike kako bih uklopio svoje lice na neku npr. vatrenu lubanju-imam ideju i sve ali jednostavno ne znan odakle bih počeo,link iz moje gornje poruke je zanimljiv ali za početak bih nešto jednostavnije pa ako iko ima ideju...

-------Ovo je potpis-------
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Trebao bih pomoć. za jednu android aplikaciju trebam image buttone. trebao bih da budu kockasti sa zaobljenim uglovima. Htio bih da na sivoj pozadini izgledaju kao ovaj krug na slici koji sam uplodao. znaći pomoć kako da napravim samo taj button bez pozadine, ali da ima ovakav shadow obrub ??

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...

Trebao bih pomoć. za jednu android aplikaciju trebam image buttone. trebao bih da budu kockasti sa zaobljenim uglovima. Htio bih da na sivoj pozadini izgledaju kao ovaj krug na slici koji sam uplodao. znaći pomoć kako da napravim samo taj button bez pozadine, ali da ima ovakav shadow obrub ??

Trebas pronaci koje formate slika podrzava Android SDK, koji od njih mogu imati prozirne boje i kako oznaciti da odredjena boja bude prozirna.

 

A ako podrzava sve formate, u Photoshopu se to radi ovako:

File -> New

Backgrount Contents -> Transparent

OK

 

Napravis novi layer, i sve sto nece biti popunjeno bit ce prozirno.

Moras obavezno snimati u formate koji podrzavaju prozirnost.

 

Npr GIF ili najbolje PNG:

File -> Save for Web or Devices

Odaberes PNG 8 ili 24, ovisno koliko boja (koju kvalitetu, ali i velicinu fajla zelis)

Obavezno ukljucis Transparency

 

I Save.

Battlefield 3: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imam 4 pitanja..

 

1) Kako napraviti oblak ali da je "Clip art"?

2) Kako naprave oblak takav i onda onako malu sjenu?

3) Kako napraviti radial gradient sa sredine?

4) Kako da napravim ovu sjenu elipsoidnog oblika(zapravo kružnicu, ali izgleda kao elipsa iz ovog kuta..) ispod slova kao na slici?

 

3) Napravim gradient i označim ga kao layer i onda jednostavno ga stavim na sredinu pomoću Align Layers to Selection itd itd..

4) Samo odem na redifine edge i onda na transform selection kada napravim gradient krug..

 

Pomoć za 1. 2?

Ili možda neka bolja ideja za 3. i 4.?

''Impossible is nothing..'' ''It's on me: To be lighter, fly higher, go further.,,'' ''Train your mind and the body will follow''
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2012 22:22 (Top Bugovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Molim vas pomoć, može li mi reći netko kako napraviti da slika bude djelomićno prozirna, znaći imam recimo jednu ikonu zelene boje, ali bi volio da se kroz nju onako vidi, ali da ostane zelene boje ... Hvala ....

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Namjestiš opacity(prozirnost) te slike na manje od 100%(ovisno koliko želiš da ti slika bude prozirna). Onda spremiš u PNG format, jer png za razliku od jpga podržava prozirnost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 13:15 (bruno03).
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Nikako da uspijem sam pa... Imam u photoshopu posjetnicu koju radim i koja je više manje dovršena, ali za print moram ostavit 2mm bleeda na svim rubovima na kojima se produžuje sve što je na posjetnici. Pošto imam puno elemenata koji bi išli izvan ruba i gradijenata i nekog pozadinskog teksta jel postoji lagani način da označim i kažem mu da vektorski produži prema rubu sve što ionako ide prema tamo? Ručno nikako da uspijem kvalitetno napraviti... 

Ako me niste skužili - otprilike kao što "canvas size" radi, samo da sa sobom povuče sve što ima gore, a ne samo platno. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2012 19:47 (SebaOS).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Zašto ti jednostavno dva milimetra posjetnice sa svake strane ne odu u bleed? Nisi valjda stavljao grafičke elemente tako blizu rubu da bi i to otišlo u bleed. Ili? Nadam se da si radio u slojevima - pozadinu jednostavno razvuci tako da prekriva i bleed područje, a natpisi i drugi elementi neka ti ostanu gdje jesu.

 

Ako nisi radio tako da to možeš popraviti na taj ili neki slični način, onda počni ispočetka. {#} Ako ništa drugo, nova verzija će ti ispasti bolje, jer ćeš više paziti na te stvari.

15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Sve je u layerima naravno, ali gornji i donji rub su ajmo reć u gradijentima i postoji tekst koji ide do ruba da, ali je pozadinski, jedva vidljivi koji tako i treba ići, nije gadno ne brini :)  A želim proširiti jer je sada 9x5 što je neki standard koliko sam gledao, pa ako se bude rezalo to baš će odskakati. Uglavnom, kada sve mergam u jedan layer i proširim sa fill content awareom ispadne skoro pa ok, ali onda imam jedan neupotrebljivi layer. Jel postoji način da sve proširim pa rastavim na layere kako je i bilo? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
SebaOS kaže...

Jel postoji način da sve proširim pa rastavim na layere kako je i bilo? 

Kopiraš u clipboard spojenu sliku s content aware fillom i napraviš undo.

16 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

skinuo sam hrpu smoke brusheva

kako da ja oblikujem taj dim koji stavim u photoshop.

npr da ga "razvlačim" i oblikujem kako želim, jel ima taj tool ili način

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Trebao bih koji savjet. Naime radio sam ikone za svoju aplikaciju koju možete vidjeti na slici. E sad, možda se na slici to ne vidi, ali ikone su mrvicu onako mutne. Pa bi me zanimalo kako da ih ajmo to tako reći izoštrim, da budu nekako jasnije i oštrije. Imam jako malo iskustva u photoshopu, i jednostavno neznam kako bih to mogao napraviti. Većina ikona su .png format ....

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...

Trebao bih koji savjet. Naime radio sam ikone za svoju aplikaciju koju možete vidjeti na slici. E sad, možda se na slici to ne vidi, ali ikone su mrvicu onako mutne.

Zašto si ih nacrtao mutnima? Nacrtaj ih ponovno - u vektorskom programu, npr. Inkscapeu. Ako baš siliš s Photoshopom ili nekim drugim rasterskim programom, onda nacrtaj velike ikone (tipa 256x256) i onda njihove kopije smanji na ove veličine koje ti trebaju.

14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...
goranbm kaže...

Trebao bih koji savjet. Naime radio sam ikone za svoju aplikaciju koju možete vidjeti na slici. E sad, možda se na slici to ne vidi, ali ikone su mrvicu onako mutne.

Zašto si ih nacrtao mutnima? Nacrtaj ih ponovno - u vektorskom programu, npr. Inkscapeu. Ako baš siliš s Photoshopom ili nekim drugim rasterskim programom, onda nacrtaj velike ikone (tipa 256x256) i onda njihove kopije smanji na ove veličine koje ti trebaju.

 

Ma nisam ih ja zapravo ni crtao baš, više manje je to bilo kopiranje screenshota pa ljepljenje ... Jel situacija je ovakva, ja sam napravio ove kao "kocke" u boji sa sivom pozadinom... i onda sam ove male znakiće u njima što su uzimao skrinšotove, pa lijepio, ali je zeznuto kaj na stranicama di sam ih uzimao, ikone su na bijeloj pozadini :( E sad kak bi bilo najlijepše za izgled i najbolje da to izvedem, ako može neki savjet....

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
protjeran
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

E to i mene zanima; mogu ja napraviti ikonu 512×512 , pa kasnije smanjiti na potrebnu velicinu? Oce to izgledati dobro kasnije?!

Hvala!

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
daniel.hajdinjak666 kaže...

E to i mene zanima; mogu ja napraviti ikonu 512×512 , pa kasnije smanjiti na potrebnu velicinu? Oce to izgledati dobro kasnije?!

Hvala!

možeš, ali onda pazi da ne staviljaš sitne detalje i provjeravaj kako izgleda na 25% zooma.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Goran - ne možeš ih izoštriti. Barem ne na način na koji ti misliš pa da magično postanu lijepe i oštre.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Aha, a što mi onda predlažeš da napravim ?? Da ih napravim veće pa ih smanjim ili ?? da bi bile oštre ??

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...

Aha, a što mi onda predlažeš da napravim ?? Da ih napravim veće pa ih smanjim ili ?? da bi bile oštre ??

hm, ne čitaš? Prvi odgovor ispod tvojeg pitanje, stvarno nije teško za naći. Zašto se mbaksa onda trudi?

I onda se ljudi čude da im se ovdje ne odgovara. Ono ne da nema "hvala", nego totalna ignorantnost na

besplatan know how.

Dakle:

1. opcija vektorski traceane ikonice. Nije teško jer su ti stvarno banalne. 

2. opcija napraviš u photoshopu veće, jednu po jednu 256x256px i smanjiš,
ali kao smart object (u layerima-convert to smart object) kako bi ti originali

ostali 256x256, a transformacije uvijek oštre, jer se prekonvertiraju iz originala pri svakoj promjeni.

NAravno, takav projekat sejvaš kao psd. Samo zadnji final fletaš u png.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2012 4:38 (overhaul).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice