Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.188
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
350-400W TDP prepuštam tebi, samo navali. Ja ne koristim nuklearne reaktore.

Ona najavljena(glasine) potrosnja 4xxx serije mi uopce nije privlacna....

Kako sad spustaju cijene doslovno na dnevnoj bazi.....

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
350-400W TDP prepuštam tebi, samo navali. Ja ne koristim nuklearne reaktore.

Ma TDP je zakon, sta vise to bolje :)).. Uostalom, svatko tko nije noob ce undervoltat i ostat na istim performansama uz daleko nizu potrosnju.

 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Onda je nova serija na 500-600 w ko stvorena za tebe. Undervolto sam i svoju od 200 w, i nebi niš nuklearnije od toga, radije pređem na PS6 za tri godine
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Prepuni ste znanja a gluposti lupate.
Kakve vi nuklearke spominjete kakve gluposti.
Rtx 4090 van clocka ce ici malo preko 400w
onaj tko ima potrebu takvu karticu clocknut tom će se i grijat i trošit masno.
Uvođenjem rt jezgri kartice su morale imat povišenu potrošnju.
Eto kome ne paše ima amd i igrokaz od rt a najavljuju nesto i prošli su puta. Procesore naprave lijepo ali zato kaskaju grafama.
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Netherwind kaže...

Pitat cu ovdje jer nema neke opće gaming teme, a u Windows temama ne viđam baš gamerske rasprave. Instaliram Windowse, kao gamer, koje da stavim Windows 10 ili 11?

 Probao 2 puta win 11, prvi put odma prvi dan nakon sto je izasao, sve radilo super i nakon tjedan dana pocele zajebancije sa driverima, lag u igri itd i tad se vratio na win10... Nakon 3-4mj reko idem jos jednom dat sansu win11 (opet fresh install), radio mi je dobro nekih 3-4 tjedna, jedan dan upalim komp i mikrofon od sluski ne radi (probao sve zive i mrtve fixeve, popizdio i vratio se na opet na win10, i odkad sam na njemu nemam niti jedan doticni problem, win10ftw jos nekih god-dvije dok se win11 ne sredi)

 

Zivcira me sto out of box nema standard desni klik i sve opcije (a ne da dva puta moram klikat da dodjem do necega), pa onda kolko sam gledao uopce nema (ili ne radi kak treba) ona stvarcica na taskbaru sa skroz desne strane (tj. kad je stisnes da te baci u desktop)

 

Btw, ovo se vjerovatno ne odnosi na sve... neki su uber zadovoljni ali vecina govori da je smeche

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 21:45 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nije problem grijanje kartice, imju dobre hladnjake...nije problem potrošnja struje. Problem je 400 w oslobođene topline u prostor plus ostatak kompa...u ljetnim mjesecima to je poput grijalice u sobi, ljeta su sve duža i toplija. Ne želim takvo govno u sobi, unatoč klimatiziranom stanu. Tko želi nek si kupi, nikakav problem. Svakome njegovo
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Nije problem grijanje kartice, imju dobre hladnjake...nije problem potrošnja struje. Problem je 400 w oslobođene topline u prostor plus ostatak kompa...u ljetnim mjesecima to je poput grijalice u sobi, ljeta su sve duža i toplija. Ne želim takvo govno u sobi, unatoč klimatiziranom stanu. Tko želi nek si kupi, nikakav problem. Svakome njegovo

Ma par stotina watti +/- ti ne znaci nista za grijanje prostorije... 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Po najnovijim glasinama rtx4080 bi trebala bit brza samo 35% od rtx3090ti.....gdje su nestali oni nevidjeni suludi skokovi od 2x koji su bili "najavljivani" do nedavno? 🤣

 

Cak se spominjalo da ce rtx4060ti bit brza od rtx3090 pa ekipa umirala od srece da ce dobit rtx3090 performanse za par eura....lol

Ukratko....nista od 200% skokova 🥂

 

Garantirano je

Visa potrosnja

Vise temperature

Visa buka

Vise cijene

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-graphics-card-9728-cores-16-gb-gddr6x-memory-420w-tbp-35-percent-faster-rtx-3090-ti-rumor/

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Po najnovijim glasinama rtx4080 bi trebala bit brza samo 35% od rtx3090ti.....gdje su nestali oni nevidjeni suludi skokovi od 2x koji su bili "najavljivani" do nedavno? 🤣

 

Cak se spominjalo da ce rtx4060ti bit brza od rtx3090 pa ekipa umirala od srece da ce dobit rtx3090 performanse za par eura....lol

Ukratko....nista od 200% skokova 🥂

 

Garantirano je

Visa potrosnja

Vise temperature

Visa buka

Vise cijene

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-graphics-card-9728-cores-16-gb-gddr6x-memory-420w-tbp-35-percent-faster-rtx-3090-ti-rumor/

 To je i dalje nekih +55% u odnosu na RTX 3080. Solidan generacijski skok. Slažem se da su leakeri usrali s leakovima. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovaj dio mi je nevjerovatan....zar je Nvidia uistinu morala skocit 2 generacije proizvodnog procesa da bi nagurala tih 55% performance boosta?I nemojmo zaboravit povecanu potrosnju.....

Ili su svi ti leakovi cista nagadjanja ili se Nvidia nasla pred zidom i nema kuda naprijed osim sljedit put AMDa sa stackanjem a to jos nemaju spremno......

 

The clock speeds are not confirmed yet but considering that the TSMC 4N process is being used, we are expecting clocks between the 2.0-3.0 GHz range. The higher than usual clock speed bump comes from the fact that NVIDIA is making a two-node jump considering the Ampere GPUs with Samsung 8nm node was in reality a 10nm process node with some optimizations. NVIDIA is skipping 7nm and going straight for a 5nm node and not even the vanilla variant but an optimized version of it. With Pascal on the TSMC 16nm node, NVIDIA delivered a huge frequency leap and we can expect a similar jump this time around too.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Po najnovijim glasinama rtx4080 bi trebala bit brza samo 35% od rtx3090ti.....gdje su nestali oni nevidjeni suludi skokovi od 2x koji su bili "najavljivani" do nedavno? 🤣

 

Cak se spominjalo da ce rtx4060ti bit brza od rtx3090 pa ekipa umirala od srece da ce dobit rtx3090 performanse za par eura....lol

Ukratko....nista od 200% skokova 🥂

 

Garantirano je

Visa potrosnja

Vise temperature

Visa buka

Vise cijene

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-graphics-card-9728-cores-16-gb-gddr6x-memory-420w-tbp-35-percent-faster-rtx-3090-ti-rumor/

2x skok ili koliko vec je najavljivano za full chip sa ~17-18k jezgri, rtx 4080 je po zadnjem ispod 10k, tako da, vrlo je moguce da ce rtx 4090 (Ti) doci do 2x 3090 Ti performansi.

Naravno, za izvuc slicne taktove kao 4080, 4090 ce sigurno ici preko 600W...

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

2x skok ili koliko vec je najavljivano za full chip sa ~17-18k jezgri, rtx 4080 je po zadnjem ispod 10k, tako da, vrlo je moguce da ce rtx 4090 (Ti) doci do 2x 3090 Ti performansi.

Naravno, za izvuc slicne taktove kao 4080, 4090 ce sigurno ici preko 600W...

 Govorilo se za 80-100% uplift kroz cijelu seriju, ne samo full chip. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Glasine su da ce rdna3 bit daleko efikasnija arhitektura nego 4xxx a snagom podjednaka...glasine.

Inace vi koji imate rx6xxx seriju od AMDa kako ste zadovoljni opcenito,performanse,buka vaseg modela itd?

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Chiplet dizajn, gpu evolucija.
https://www.pcgamer.com/amd-teases-its-next-gen-chiplet-based-rdna-3-architecture/

S time da ni one neće biti TDP lagane...ide se polako u ekstreme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Inace vi koji imate rx6xxx seriju od AMDa kako ste zadovoljni opcenito,performanse,buka vaseg modela itd?

 6600xt,

jede malu djecu na 1080p.

nije bucna, temp. u rdr2 65, u re village 70...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Inace vi koji imate rx6xxx seriju od AMDa kako ste zadovoljni opcenito,performanse,buka vaseg modela itd?

 Ja nedavno uzeo Sapphire RX6600 Pulse i super mi je grafa. Malo troši (oko 100W vuče), potpuno je nečujna a temperature su kako je proizvođač zamislio. GPU ide do 75C a hotspot dođe do 88C pa se onda drži na 85C. Mene to ne sekira niti najmanje jer je sve unutar specifikacija a nikad nisam imao grafu koju doslovno ne čujem a nisam ništa prčkao oko fan profila i to. 

 

 Što se tiče performansi, ja sada igram samo povremeno i ne kao prije te nisam opterećen da igram sve na maxed out postavakama, nego da "igram" igricu (kako i koja mi se igra) toliko koliko stignem i koliko mi se da. Imam 1440p @75Hz monitor s free syncom tako da gađam da imam FPS od oko 60 do 75fps. Zamjenio sam RX 580 4GB s ovom tako da imam osjetan napredak i igram se bez problema na svome monitoru. Zavisi od igre do igre, podesim je na takvim postavkama da imam traženi fps i super. Za neke igre je to na max postavkama, za neke naravno ovako ili onako podesim postavke (mid/high ili custom), ali sve mi radi super. I to je to 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 14:59 (itomic009).
11 godina
suspendiran
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako nekome treba ideja za dobar poklon na vjenčanju 

Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Po najnovijim glasinama rtx4080 bi trebala bit brza samo 35% od rtx3090ti.....gdje su nestali oni nevidjeni suludi skokovi od 2x koji su bili "najavljivani" do nedavno? 🤣

 

Cak se spominjalo da ce rtx4060ti bit brza od rtx3090 pa ekipa umirala od srece da ce dobit rtx3090 performanse za par eura....lol

Ukratko....nista od 200% skokova 🥂

 

Garantirano je

Visa potrosnja

Vise temperature

Visa buka

Vise cijene

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-graphics-card-9728-cores-16-gb-gddr6x-memory-420w-tbp-35-percent-faster-rtx-3090-ti-rumor/

 

 

:)

 

svaka generacija se tako najavljuje.... ja sam se igrao na 1070 do prije koji dan, uzeo 3080... ne raid potrebe vec sto sam mogao

 

svaka strategija je radila... odnosno ono sto igram...

 

al ove najave su blesave...

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 13:54 (Robert_84).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

je ako je 35% brza to je ok, nije to direktni naljednik, nego 4090 ti

 

mene isto to brine s potrosnjom, ne zelim imati grijalice tolike

 

razmiljam dali uzet 6700 ili 3600ti sada ili cekati par mjeseci da izadu nove grafe, ali ako se ponovi opet situacija kao prosli put...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moš se zahebat kako god okreneš, i ja sam gledam uzeti neku grafu, ali sam odlučio pričekati jer ganjam bolje performanse ipak, a ako cijene budu razočaravajuće za moj džep ubodem onda neku polovnu 3xxx seriju i ti je to. Cijene su se konačno skoro pa vratile u normalu, ali mislim da može to još bolje, pogotovo jer je nova serija pred vratima. A sad hoće li se ili neće ponoviti situacija iz 2020. možemo samo nagađati.

 

EDIT: Gemmy ako imaš ovu iz potpisa 1080 Ti nema ti smilsla ići na ništa slabije od rtx 3080, te bih ja na tvom mjestu pričekao novu seriju, ali rizik je opet da ništa kupiš ako ode sve u materinu kao prije 2 god. Sve ovisi koliko ti je hića zamjeniti grafu.  Meni nije drama, ako ne bude pala neka 4070 ispod 5 milja knića, te cijene polovnih odu u nebesa, vozim i dalje na integruši i to je to 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 15:31 (lobotomac90).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma za drugi komp. ovaj 1080ti je super, ima aftermaket pasivni cooler s dva venta i hladna i ima dosta rama za tjerat jos sve igre na 2k neko vrijeme. ako je budem mjenjao ide jedino 3080 i jace

jedni problem sta mi je brat okupirao taj komp

 

gledam mozda zamjenit latop za stolno racunalo jer ga koristim 2 puta tjedno u nocnoj, pa vise ga koristim doma kao desktop.  ali je bucan kada se igra, kao ps4 turbina :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 15:55 (Gemmy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...

EDIT: Gemmy ako imaš ovu iz potpisa 1080 Ti nema ti smilsla ići na ništa slabije od rtx 3080

Potpisujem, ja sam napravio takav upgrade sa

Asus RoG Strix

1080Ti OC < 3080 OC 

Gemmy kaže...

gledam mozda zamjenit latop za stolno racunalo

ali je bucan kada se igra, kao ps4 turbina :D

 Ja sam prije pola godine uzeo laptop, nakon dubljeg istraživanja, downclockao sam CPU+GPU te tweakao power plan te mi sada temperature ne dostižu ni 70˘C. Jedina mana što je Ryzen te ne mogu koristiti Throttlestop kao što sam ga koristio na Asus RoG GL552JX tj taj program radi isključivo na Intel CPU. Ove slike su razlika prije i poslije tweakanja+downclockanja

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2022 22:55 (Najbrži).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

 doslo se do nekakvog maksimuma full hd a bome i 1440p, onda se pocela izmisljat topla voda sa 4k i bla bla ba. pa ova tehnologija pa ona tehnologija....

 

a stariji odnosno zreliji gameri koji kupuju/trose pare sve vise i vise igraju indie igre gdje nista od toga nije bitno :)

 

a bome su se i konzole primaknule PCu sve vise i vise. jos samo da je digitalna trgovina na tome nivou :)

 

 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 8:34 (Robert_84).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Robert_84 kaže...
MEGATAMA kaže...

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

 doslo se do nekakvog maksimuma full hd a bome i 1440p, onda se pocela izmisljat topla voda sa 4k i bla bla ba. pa ova tehnologija pa ona tehnologija....

 

a stariji odnosno zreliji gameri koji kupuju/trose pare sve vise i vise igraju indie igre gdje nista od toga nije bitno :)

 

a bome su se i konzole primaknule PCu sve vise i vise. jos samo da je digitalna trgovina na tome nivou :)

 

 

 

 

Trziste je PRETRPANO rtx3xxx grafama koje rudari masovno rasprodaju,ako se sjetimo hrpe postova ovdje na BUGu unazad 2 godine moze se zakljucit da se hrpi kupaca sve to zamjerilo pa je nastao odredjeni revolt,konzole su itekako napravile svoje sa standardom od 60fps i opcenitim priblizavanjem pc platformi kako si i sam naveo,za 1080p/1440p malo kome ce trebat novija serija od rtx3xxx  itd itd

 

Pred Nvidiom a i AMDom je jako tezak put....kako uvjerit kupca da mu treba rtx4080 naprimjer i opravdat tu visoku potrosnju a posljedicno temperaturu i buku na jeftinijim modelima slabijeg hladjenja.

Jos ako budu i skuplje nego je bila rtx3xxx serija......

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

Nista posebno ne tone, bio je jedan nerealan period kad su mogli prodati sve sta bi proizveli zbog mining ludila,  to je sad proslo i poslovanje se vraca na normalu. Sad ce biti normalno, prije je bilo nenormalno... Nisu ni oni ocekivali da ce se ona razina moci odrzati duze vrijeme.. Viskovi kartica ce u reciklazu lagano, ne isplati se prodavat..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

Nista posebno ne tone, bio je jedan nerealan period kad su mogli prodati sve sta bi proizveli zbog mining ludila,  to je sad proslo i poslovanje se vraca na normalu. Sad ce biti normalno, prije je bilo nenormalno... Nisu ni oni ocekivali da ce se ona razina moci odrzati duze vrijeme.. Viskovi kartica ce u reciklazu lagano, ne isplati se prodavat..

44% pad prodaje je itekako potonuce,logicno je da hrpa kupaca nece kupit rtx3xxx u trgovini nego rabljene od rudara i ovaj pad prodaje to potvrdjuje.

Nvidia/prodavaci sad vjerovatno imaju pretrpana skladista rtx3xxx grafama koje nitko ne zeli kupit a oni bi uskoro trebali izdat 4xxx seriju..koju ce kupci jos manje kupovat.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa normalno da je potonuće kad je prodaja bila abnormalna....isto je bilo prije tri godine.
https://www.google.com/amp/s/wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-sales-lower-than-expected-45-percent-revenue-decline/amp/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

Nista posebno ne tone, bio je jedan nerealan period kad su mogli prodati sve sta bi proizveli zbog mining ludila,  to je sad proslo i poslovanje se vraca na normalu. Sad ce biti normalno, prije je bilo nenormalno... Nisu ni oni ocekivali da ce se ona razina moci odrzati duze vrijeme.. Viskovi kartica ce u reciklazu lagano, ne isplati se prodavat..

44% pad prodaje je itekako potonuce,logicno je da hrpa kupaca nece kupit rtx3xxx u trgovini nego rabljene od rudara i ovaj pad prodaje to potvrdjuje.

Nvidia/prodavaci sad vjerovatno imaju pretrpana skladista rtx3xxx grafama koje nitko ne zeli kupit a oni bi uskoro trebali izdat 4xxx seriju..koju ce kupci jos manje kupovat.

To je normalno i znali smo svi da ce se tako odigrati, potonuca su obicno nepredvidiva, iznenadna, neocekivana :)

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Prije neki dan sam napisao da tone nvidia i cjeli pc gaming segment....barem se tako dalo zakljucit po nizu tekstova po internetu.

I ocito je ekipa bila u pravu.....

Ako ce Nvidia odgodit 4xxx seriju po meni ovo je primarni razlog,sta ce izbacivat novi proizvod kad ce ga rijetki kupit....sa marketinske strane to bi moglo bit samoubojstvo za njih....

Zakljucak.....odjebali su gamere i tapsali rudare,ovo je posljedica.

 

https://wccftech.com/nvidias-second-quarter-revenue-tanks-as-gpu-sales-drop-by-44/

 

Nista posebno ne tone, bio je jedan nerealan period kad su mogli prodati sve sta bi proizveli zbog mining ludila,  to je sad proslo i poslovanje se vraca na normalu. Sad ce biti normalno, prije je bilo nenormalno... Nisu ni oni ocekivali da ce se ona razina moci odrzati duze vrijeme.. Viskovi kartica ce u reciklazu lagano, ne isplati se prodavat..

44% pad prodaje je itekako potonuce,logicno je da hrpa kupaca nece kupit rtx3xxx u trgovini nego rabljene od rudara i ovaj pad prodaje to potvrdjuje.

Nvidia/prodavaci sad vjerovatno imaju pretrpana skladista rtx3xxx grafama koje nitko ne zeli kupit a oni bi uskoro trebali izdat 4xxx seriju..koju ce kupci jos manje kupovat.

To je normalno i znali smo svi da ce se tako odigrati, potonuca su obicno nepredvidiva, iznenadna, neocekivana :)

Nvidija nije znala jer bi inace prilagodili procjenu,ovo je ogromna razlika od 1,4 milijarde.

 

 

NVIDIA revealed that for the second quarter, the firm's preliminary revenue stands at $6.7 billion - missing the guided metric by $1.4 billion and it blamed the poor performance on its gaming segment.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice