Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
20 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tu grafu mislis staviti na platformu iz potpisa ili imas nesto drugo pa nisi osviježio "moj PC"?

 

Kupujes kod nas ili vani?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vani kupujem a ovo u potpisu ide u povijest naravno. Ideja je 12600k. Imam vec dell s2721dgfa
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
smajlee kaže...

Pala je odluka za nabavku 3080 12gb. Plan je igranje na 1040p s idejom da idem samo preka gore s rezolucijom.

Ima li neke razlike u svim tim silnim modelima ili je to sve manje vise isto?
Trebao bih u biti neku preporuku 2-3 kom koje su kao najinteresantnije.

Hvala

Prvi izbor ti ke Strix-ica, nakon nje je ova moja Suprim X koja je doduse brza od Strix-ice na stock postavkama ali Strixica ima malo bolje hladjenje i vrm, takodjer zrnce veci power limit - 450 vs 430W. 

Ako hoces max performanse (mala razlika, al ako te zanima benchanje, onda je ogromna) gledaj model sa 3x 8 pin napajanjem...

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
smajlee kaže...

Pala je odluka za nabavku 3080 12gb.

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/201794704_-rog-strix-geforce-rtx-3080-12gb-oc-asus.html

Ispod €1.000 je, ja sam uzeo 10GB model za dosta manje novaca, a drži još uvijek cijenu od €950.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 14:15 (Najbrži).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
smajlee kaže...
Vani kupujem a ovo u potpisu ide u povijest naravno. Ideja je 12600k. Imam vec dell s2721dgfa

Samo racunaj da se brzo maknes sa 1080p jer ti je na toj rezoluciji ta graficka potpuno neiskoristena osim ako nemas 300hz monitor i ultra brz cpu....

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
smajlee kaže...

Pala je odluka za nabavku 3080 12gb. Plan je igranje na 1040p s idejom da idem samo preka gore s rezolucijom.

Ima li neke razlike u svim tim silnim modelima ili je to sve manje vise isto?
Trebao bih u biti neku preporuku 2-3 kom koje su kao najinteresantnije.

Hvala

Prvi izbor ti ke Strix-ica, nakon nje je ova moja Suprim X koja je doduse brza od Strix-ice na stock postavkama ali Strixica ima malo bolje hladjenje i vrm, takodjer zrnce veci power limit - 450 vs 430W. 

Ako hoces max performanse (mala razlika, al ako te zanima benchanje, onda je ogromna) gledaj model sa 3x 8 pin napajanjem...

 I onda "stabilnostirad" je treba undervoltat. Rofl...

 

Ja svoju Phantomicu od prvog dana držim undervoltanu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
smajlee kaže...

Pala je odluka za nabavku 3080 12gb. Plan je igranje na 1040p s idejom da idem samo preka gore s rezolucijom.

Ima li neke razlike u svim tim silnim modelima ili je to sve manje vise isto?
Trebao bih u biti neku preporuku 2-3 kom koje su kao najinteresantnije.

Hvala

Prvi izbor ti ke Strix-ica, nakon nje je ova moja Suprim X koja je doduse brza od Strix-ice na stock postavkama ali Strixica ima malo bolje hladjenje i vrm, takodjer zrnce veci power limit - 450 vs 430W. 

Ako hoces max performanse (mala razlika, al ako te zanima benchanje, onda je ogromna) gledaj model sa 3x 8 pin napajanjem...

 I onda "stabilnostirad" je treba undervoltat. Rofl...

 

Ja svoju Phantomicu od prvog dana držim undervoltanu.

Zasto bi trebalo undervoltat? Dobro dodje, al daleko od toga da treba...

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Itekako treba, doslovno nema spajkova, a da ne pričam o nižoj potrošnji i temp uz ono 2% gubitka perfomansi. U afterburneru imam tri profila sa custom curveom. Ne znam koliko su pokrpali to do sad, ali sjećam se početnog shitshowa sa spajkanjem. Horror...

Jbga ako je tebi stabilno i ideš na heavy GPU usage sesije, onda ti skidam kapu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 20:06 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
Itekako treba, doslovno nema spajkova, a da ne pričam o nižoj potrošnji i temp uz ono 2% gubitka perfomansi. U afterburneru imam tri profila sa custom curveom. Ne znam koliko su pokrpali to do sad, ali sjećam se početnog shitshowa sa spajkanjem. Horror...

Jbga ako je tebi stabilno i ideš na heavy GPU usage sesije, onda ti skidam kapu.

Ne kuzim, sta bi bilo nestabilno na stocku? Ja ga naravno ne drzim na stocku nego imam krivulju koja ode do 1V i 2085mhz, u zahtjevnim naslovima u 4K napon na power limitu bude minimalno 0.9V i to mi je na 1965mhz. Power limit spustim na 370W...

Na taj nacin sam ~3-4% iznad stock performansi i uz malo manju potrosnju/buku/zagrijavanje.

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
Itekako treba, doslovno nema spajkova, a da ne pričam o nižoj potrošnji i temp uz ono 2% gubitka perfomansi. U afterburneru imam tri profila sa custom curveom. Ne znam koliko su pokrpali to do sad, ali sjećam se početnog shitshowa sa spajkanjem. Horror...

Jbga ako je tebi stabilno i ideš na heavy GPU usage sesije, onda ti skidam kapu.

Ne kuzim, sta bi bilo nestabilno na stocku? Ja ga naravno ne drzim na stocku nego imam krivulju koja ode do 1V i 2085mhz, u zahtjevnim naslovima u 4K napon na power limitu bude minimalno 0.9V i to mi je na 1965mhz. Power limit spustim na 370W...

Na taj nacin sam ~3-4% iznad stock performansi i uz malo manju potrosnju/buku/zagrijavanje.

Velim ti hickupi na početku serije i jako agresivan napon + boost koji je đumpao ko lud što je barem mene jebalo sa stabilnošću. Krešalo mi se doslovno sve.

 

Jednostavan lock na 1V i 2000 -2050 max clock i više ni jednog problema. Ne znam koliko su stabilizrali stvari s novim biosima i novim revizijama grafi, ali baš je bilo sjebano kod mene. Ne sjebano kao kod AMDa driveri, ali sjebano nontheless. I nije samo Zotac imao problem...

 

2:02

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 20:52 (DarthMarkus).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...
Itekako treba, doslovno nema spajkova, a da ne pričam o nižoj potrošnji i temp uz ono 2% gubitka perfomansi. U afterburneru imam tri profila sa custom curveom. Ne znam koliko su pokrpali to do sad, ali sjećam se početnog shitshowa sa spajkanjem. Horror...

Jbga ako je tebi stabilno i ideš na heavy GPU usage sesije, onda ti skidam kapu.

Ne kuzim, sta bi bilo nestabilno na stocku? Ja ga naravno ne drzim na stocku nego imam krivulju koja ode do 1V i 2085mhz, u zahtjevnim naslovima u 4K napon na power limitu bude minimalno 0.9V i to mi je na 1965mhz. Power limit spustim na 370W...

Na taj nacin sam ~3-4% iznad stock performansi i uz malo manju potrosnju/buku/zagrijavanje.

Velim ti hickupi na početku serije i jako agresivan napon + boost koji je đumpao ko lud što je barem mene jebalo sa stabilnošću. Krešalo mi se doslovno sve.

 

Jednostavan lock na 1V i 2000 -2050 max clock i više ni jednog problema. Ne znam koliko su stabilizrali stvari s novim biosima i novim revizijama grafi, ali baš je bilo sjebano kod mene. Ne sjebano kao kod AMDa driveri, ali sjebano nontheless. I nije samo Zotac imao problem...

 

2:02

 

Ma ne, nije toga bilo, do sad u 50-ak sati igranja jedan crash zbog preagresivnog undervolta. Bios nije nikad updatean za ovu karticu, nije valjda bilo potrebe...

12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

J ga, kod mene je. Otkad lockam napon ni jednog crasha.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

J ga, kod mene je. Otkad lockam napon ni jednog crasha.

Samo ne mozes ga imat lockanog na 1V jer ces tuci u power limit u dosta scenarija.. Metro Exodus u 4k sa RT-om povuce do 390W i sa 0.9V...

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može preporuka za neku grafu za konfiguraciju koja je pod moj PC. Za sada 1080p igranje zbog monitora.

S obzirom na pad cijena GPU dali da idem odma na nešto tipa rx 6700xt da si ostavim mogućnost za 1440p upgrade u budućnosti?

battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ako imaš para, onda uvijek brža grafa je preporuka . Ako pređeš na veću rezoluciju, da si spreman. CPU ti je super, tako da možeš na grafu do budgeta do kojeg si se spreman rastegnuti. Koliko vidim, i taj monitor ti je 144Hz, tako da je bolja brža grafa nego sporija. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Reklo bi se leakeri pojma nemaju ili Nvidia radi drasticne modifikacije/rezove

100w je uzasno velika razlik 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-at-320w-rtx-4070-at-285w-tbp-tamer-powerful-gaming-gpus/

3080-ka sa 320W power limitom je vrlo ogranicena i ne moze drzat visok takt niti sa undervoltom, pogotovo na 4K...

Ova moja se drzi na prosjecno 1995mhz u full loadu,ponekad ode na 2010mhz ponekad padne na 1980mhz

Za 4xxx se piskaralo da bi mogle ic i do 3000mhz ali to je bilo vezano uz glasine od 420w

Na stock power limitu? U 4k sa stock power limitom i stock krivuljom u zahtjevnijim naslovima ces padat i ispod 1800mhz....

 

Sve stock,u igrama gdje je zahtijevno pa bude full load kroz odredjeni period onda se grafa ustabili na vrijednosti koje sam naveo,ne padne ispod 1980mhz....ako je grafa opterecena.

Temperatura je tada "lockana" na 64c

Recimo prijasnja rtx2080 Strix koja je imala top end hladjenje se nije drzala ovako stabilno u tom krajnjem dosegu brzine.

Ova TUF se bas ustabili na tim parametrima i nije niti glasna,glasnija od Ps5 i XsX ali tisa od 2080 Strix.

Kolki je stock PL 320W, 340W?

 

Pokreni recimo Doom Eternal u 4k max (bez dlss), namjesti PL na 320W pa ces vidjet da ni 1800mhz vise nije sigurno... 

 

U svakom slucaju, poanta je da iako je 3080-ka po nvidijinoj zamisli 320W kartica, i te kako profitira od viseg power limita, sve do 450W pa i preko na zraku...

 

 

 

 

 Sad sam pokrenuo DOOM Eternal,4k sve max dlss off

Grafa je najnize otisla na 1930mhz najvise 1995mhz,drzim je na OC modu kroz Asus gpu twak II

Temp najvisa 65c

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima što bolje od rx6600 za 300 eura? Nabava je barem +30% od bilo kakvog amazona ili njemačkog dućana lol

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Za 300€ nemas sta razmisljat, best buy.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Casablancas kaže...

Ima što bolje od rx6600 za 300 eura? Nabava je barem +30% od bilo kakvog amazona ili njemačkog dućana lol

 

Nije reklama, ali s obzirom da pratim cijene grafa iz dana u dan jer i ja planiram nešto uzimati, ako ciljaš na nešto tako, požuri dok nije ošla.

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/graficka-kartica-asrock-amd-radeon-rx-6600xt-oglas-38273547

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dečki, da li da čekam još za kupnju grafe ili ne, kakva je atmosfera na tržištu?

 

Također, može li preporuka za novu grafu. Trenutno imam 1060 G1, te bih volio moći pokrenuti na VR Quest 2 igru koja se zove DCS, ali da je odlična rezolucija. Iznimno je zahtjevna. Procesor Ryzen 5 1060, 32 GB ram.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 8:56 (Neznalica121212).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

zavisi u kojem segmentu kupujes

 

ove slabije nece nove izaci signurno prije proljeca

 

rx 6600 je dobra kupnja za 1080 za manju lovu

 

3060 kao da ne padaju u cijeni, samo ovaj high end je pao dobro u cijeni

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koju bi mi preporučili do 4k, a koju do recimo 8k budgeta?

RTX 3060 TI best buy trenutno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 9:37 (Neznalica121212).
20 mjeseci
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Po meni pred novu seriju najbolje da polovno kupis, pa kasnije ne popusis puno opet na prodaji dok ces/ako ces htjeti nesto iz viseg razreda iz nove serije.

 

Ocekujem rtx 4080 od 9-10000kn

 

Gledaj neku 3060ti-3070 od 3000-4000kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 13:57 (Avalanche).
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uletila mi rx 6600 xt za 2500 knića, pa u miru mogu čekati sve što izlazli u narednih godinu dana i onda polako odlučiti što je najisplativije i iz kojega tabora...jednostavo mi se nije dalo čekati, a ovo mi bude dovoljno za odgirati tu i tamo FH 5, Cod možda i Lost Ark...mislim da bude išlo to u 1440  bez problema po recenzijama i usporedbama koje sam danas popratio  

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 15:11 (lobotomac90).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel zna ko kak je situacija s reklamacijama kupljene grafe u njemackoj..ducan future x,imam priliku zamjenit svoju za binelu vision 3080 iz tog ducana stara godinu dana,2 mj starija od moje..uz moju doplatu od 700kn..pa da pitam ak cu imat ikad reklamaciju,covjek kaze da nije majnao..i sve je ispravno,mogu doc kod njega sve istestirat..lp

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.trustedshops.de/bewertung/info_X0A7E2C02CBC7963B4E65E29BCEBB3208.html

Trebalo bi bit sve okej sto se tice reklamacija, ne vjerujem da bi trebao imati ikakvih problema. Tu pogledaj ocjene shopa, a ovo je li on majnao ili ne to ne znam kako ti pomoci... Sretno svakako

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na racunu je njegovo ime i prezime,jel to bitno za reklamaciju ili nije? 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Iskreno ne znam, ne vjerujem da bi trebalo biti problema sve dok posjedujes racun, nisi je ukrao. Mozes eventualno poslati e-mail trgovini na engleskom i raspitati se tako ces biti najsigurniji.

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa pozdrav. Planiram složiti novu konfu i treba mi grafa za 1080p. Namjeravam uzeti RX 6650 XT OC za 3400 kn, novu u dućanu, vidim da ima Protis i ADM. Zanima me dal da pričekam neko vrijeme na bolju cijenu ili je ok uzeti i sada? Napominjem, jača od te mi netreba, igram pucačine tipa Squad i Insurgency Sandstorm. Tnx.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Možeš uzeti RX6650XT, ali nećeš pogriješiti ni ako si uštediš 700kn pa uzmeš RX6600, i ona izgura 1080p sa visokim frejmom.

A koji monitor imaš?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice