Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.866
|
čitano: 598.448
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Tko je cekao rtx3xxx ili rdna2 grafe sad je mozda najbolji trenutak za kupit...a opet kako je krenulo moguce da cijene odu jos nize.

https://wccftech.com/amd-nvidia-gpu-prices-in-free-fall-rtx-3090-drops-below-1000-us-3090-ti-for-1100-us-3080-ti-for-799-us/

 

Edit

Sad malo pogledao i ovdje u De cijene bas i ne prate ova spustanja.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2022 14:42 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Ja isto pratim svaki dan hr i de firme ali slabo to ide dole.

Kod najbolji deal je 6950 za 7200kn, ostalo sve neisplativo.

Nadam se ubost 3080/6800xt za 6k novu ili cekat novu seriju
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Cijene će kao i inače otići nešto gore. Kao da niste gledali tablicu. Daj Bože da neroknu 4060ti sa cijenom bar kod nas 6000 plus jer je konkurentna 3080 koja je sad oko 7500.

To mi je jedina logika a cijene 4070 i jače tko zna... 

Možda samo grijesim ali neko ludo doba se raširilo kroz čitavu planetu 

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zanimljiv video,pokriveno je dosta tema.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Jos glasina,80% boost u Minecraftu koji je kompletno raytrace ili pathtrace bi znacilo da je raytrace dio nove serije dobio velik boost.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-gpus-gaming-productivity-performance-2x-faster-than-rtx-30/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Jos glasina,80% boost u Minecraftu koji je kompletno raytrace ili pathtrace bi znacilo da je raytrace dio nove serije dobio velik boost.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-gpus-gaming-productivity-performance-2x-faster-than-rtx-30/

 Ma 100% navlakuša uvijek obećavaju brda i doline. 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
hummer0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Jos glasina,80% boost u Minecraftu koji je kompletno raytrace ili pathtrace bi znacilo da je raytrace dio nove serije dobio velik boost.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-gpus-gaming-productivity-performance-2x-faster-than-rtx-30/

 Ma 100% navlakuša uvijek obećavaju brda i doline. 

Za raster dio sam poprilicno siguran da ce skok bit klasican ali raytrace dio hardvera bi mogao dobit velik boost jer je to za sada jos uvjek novo podrucje.

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
hummer0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Jos glasina,80% boost u Minecraftu koji je kompletno raytrace ili pathtrace bi znacilo da je raytrace dio nove serije dobio velik boost.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-gpus-gaming-productivity-performance-2x-faster-than-rtx-30/

 Ma 100% navlakuša uvijek obećavaju brda i doline. 

Samo sta nitko nista ne obecava posto to nisu sluzbene informacije nego je mogla i neka baba tu tablicu slozit....

4 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ja sam baš uzeo rx 6650 xt oc (meni dosta) za 3400kn, isto sam mislio da cijene neće ići dolje ili ako budu možda 100-200kn, dok danas gledam ista grafa 2950kn u Futura IT. Plače mi se

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Za pol godine bu vrijedila 1500-2000 kn kad izađe nova serija.
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ma dobro za pola godine, ja pričam u razdoblju od tjedan dana.

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
hummer0 kaže...
MEGATAMA kaže...

Jos glasina,80% boost u Minecraftu koji je kompletno raytrace ili pathtrace bi znacilo da je raytrace dio nove serije dobio velik boost.

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-40-series-gpus-gaming-productivity-performance-2x-faster-than-rtx-30/

 Ma 100% navlakuša uvijek obećavaju brda i doline. 

Samo sta nitko nista ne obecava posto to nisu sluzbene informacije nego je mogla i neka baba tu tablicu slozit....

 Pa ok baba NVIDIA je platila da šire informacije.

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Zeppelin Graf kaže...

Ja sam baš uzeo rx 6650 xt oc (meni dosta) za 3400kn, isto sam mislio da cijene neće ići dolje ili ako budu možda 100-200kn, dok danas gledam ista grafa 2950kn u Futura IT. Plače mi se

Daj link, nema toga...

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Ja sam baš uzeo rx 6650 xt oc (meni dosta) za 3400kn, isto sam mislio da cijene neće ići dolje ili ako budu možda 100-200kn, dok danas gledam ista grafa 2950kn u Futura IT. Plače mi se

Daj link, nema toga...

 NVIDIA Lidija

4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...
Zeppelin Graf kaže...

Ja sam baš uzeo rx 6650 xt oc (meni dosta) za 3400kn, isto sam mislio da cijene neće ići dolje ili ako budu možda 100-200kn, dok danas gledam ista grafa 2950kn u Futura IT. Plače mi se

Daj link, nema toga...

 Valjda su je odmah prodali, bila je u futura IT, za sada kolko vidim ima ova:

 

https://www.proxima-informatika.hr/proizvod/vga-as-dual-rx6650xt-o8g-90yv0hl0-m0na00/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

kad kupis bilo sta nemoj vise gledat cijenu jer je gotovo.

cijene ce uvjek padat. osim ako se ne radi o nekretnini.

 

kada mi stigne grafa nesmijem vise pratit cijene i novosti od grafickih, jer ako dode 4060ti za sicu a jaca od moje ce mi biti slabo :p

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

kad kupis bilo sta nemoj vise gledat cijenu jer je gotovo.

cijene ce uvjek padat. osim ako se ne radi o nekretnini.

 

kada mi stigne grafa nesmijem vise pratit cijene i novosti od grafickih, jer ako dode 4060ti za sicu a jaca od moje ce mi biti slabo :p

 Lol. Nema veće istine. Suosjećam se😂

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

kad kupis bilo sta nemoj vise gledat cijenu jer je gotovo.

cijene ce uvjek padat. osim ako se ne radi o nekretnini.

 

kada mi stigne grafa nesmijem vise pratit cijene i novosti od grafickih, jer ako dode 4060ti za sicu a jaca od moje ce mi biti slabo :p

 

Uff pogodio si u srž baš. Evo u drugoj temi za monitore kolega kaže da je uspio ubosti Samsung Odyssey g70 za manje od 3500 kn preko Samsunga direktno (imali neku promociju), a ja ga prije par mjeseci platio 4900 i još konto da sam dobro prošao. Pogledao jučer malo cijene istoga te se nađe bez problema za 4700 kn, a e-kupi ih ima valjda još danas za 4300 kn na akciji, dakle najbolje ništa ne gledat otkada kupiš nešto, samo se nervirat počnem i kemijam kako bi vratio lovu, pa se još više zajebem zamjenom, prodajom itd. 

A ja sam prije koji tjedan uspio naći za 2500 kn polovnu rx 6600 xt i mogu reći da je grafa sasvim solidna čak i za 1440p...neka me posluži godinu dana pa kada bude izbor novih serija proširen odlučiti što uzeti i iz kojeg tabora, iako sam uvijek više vukao na Nvidiu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 11:56 (lobotomac90).
2 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Gemmy kaže...

 

 

kada mi stigne grafa nesmijem vise pratit cijene i novosti od grafickih, jer ako dode 4060ti za sicu a jaca od moje ce mi biti slabo :p

Nema više ništa za siću...

Kartice su sad sjele na mjesto koje odgovara i proizvođačima, i trgovcima, nisu više skupe kao u doba revolucije bitcoina, ali nikada više neće cijene biti kao nekada..

 

Energija (proizvodnja) u svijetu je svima poskupjela, pa neće više nitko proizvoditi grafičke za kikiriki.

 

Ne boj se, budi smiren... 🤫

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
11 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Di je sad moj prijatelj ansha i onih 6000kn za 4070

Oni lupe lude cijene ali ne bude to daleko od stvarnosti.

4090 asus strix nece bit ispod 2000dolara 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

Tko planira uzimat grafu neka se strpi jos malo,uskoro ce bit za kikiriki kako je krenulo.

 

https://wccftech.com/amd-nvidia-partners-ready-to-offer-more-brutal-price-cuts-on-gpus-in-september/

 

Ako Kina napadne Tajvan koji je najveći izvoznik čipova, cijene će vrlo vjerojatno porasti. 

Napad Kine na Tajvan je poprilično moguć.

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ove rtx4090 koje su procurile na net su postale predmet ismijavanja kako internetasa tako i konkurencije,kad grafe postanu vece od kucista.....

 

https://wccftech.com/amd-posts-tweet-saying-bigger-doesnt-necessarily-means-better-hint-at-rdna-3-radeon-rx-7000-gpus/

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Podsjeća me na Fermi generaciju
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
igy kaže...
Podsjeća me na Fermi generaciju

Puno trose....griju....da.

 

Bas me zanima sta je to AMD uspio napravit da su natjerali Nvidiu na ovakve ludosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2022 10:23 (MEGATAMA).
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Prifalilo vjerojatno treba nešto novo.
9 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

 

neko vrijeme nisam uopće gledao cijene grafi, i sad odem malo guglati, kad su ono cijene stvarno pale, eto rtx 3090 bude oko 11-12k kuna, jel se ja krivo sjećam ili su one bile i preko 20k kuna? Također 3070 vidim oko 5500-6000 kn, pa to je očito palo. Ne kažem da je jeftino, ali je palo, kad se uračuna inflacija i druga poskupljenja to je palo poprilično.

 

Gdje je ona ekipa koja je tvrdila da cijene neće pasti nikad, da će se prije pakao smrznuti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Navali narode, još malo pa nestalo. Jeftino dam samo da prodam.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Cansee kaže...

 

neko vrijeme nisam uopće gledao cijene grafi, i sad odem malo guglati, kad su ono cijene stvarno pale, eto rtx 3090 bude oko 11-12k kuna, jel se ja krivo sjećam ili su one bile i preko 20k kuna? Također 3070 vidim oko 5500-6000 kn, pa to je očito palo. Ne kažem da je jeftino, ali je palo, kad se uračuna inflacija i druga poskupljenja to je palo poprilično.

 

Gdje je ona ekipa koja je tvrdila da cijene neće pasti nikad, da će se prije pakao smrznuti?

To sta si nasao je prilicno skupo... Ne sjecam se da je netko govorio da cijene nece past...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice