Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.344
|
čitano: 736.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
DaddyFit kaže...

Da ti je oko toliko iskusno koliko tvrdis lako bi uocio sve manjkavosti FSR-a i AFMF-a koje cak i prosjecno oko uoci.

 

Subjektivno nekome moze biti lijepse vozit se u Daciji nego u Audiju, ali na toj subjektivnosti staje citava prica.

 Pa spobzirom da mi je ovo prva igra još na arkadnom automatu ZG sportski centar na Trešnjavci

 

rekao bih da je iskusno jer se igram zadnjih četrdeset godina, prema tome sam objetktivno/subjektivan i relevantan da znam da mi nvidija i kožnati ne mogu prodavati svoje grafe od 2000 eura pa da igram majmuna na 44 fpa 

pri samo 40% nativne rezolucije 

Ali tko voli kožnatog i njegov marketing, "što više kupuješ više štediš"

taj nek bude objektivan sebi

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Objektivan si ko vozač dacie logan iz 2004., tebi ne treba više od 45 konja, ne treba ti radio, ne treba ti iole kvalitetna plastika, pa objektivno procjenjuješ stanje na tržištu :D
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Objektivan sam za sebe, pa hebe se meni koje vi imate probleme 

Kolega je naletio u zanimljivu raspravu, volim suprotna mišljenja na koja mogu odgovoriti subjektivno uz objektivno iskustvo.

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
chorba69 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Dosta često mjenjam grafičke i RT mi je jako bitan. Nažalost svih nas Nvidija je daleko prešišala AMD. To ne govorim kao nekakav fanboy jer ne volim nijednu ni drugi firmu, no Nvidija trenutno daje više. RT daje veliku prednost Nvidiji i nadam se da će se AMD trgnuti i biti konkurentan barem u srednjem RT segmentu. 4090 im je nedostižna, a kamoli 5090, no da ponude 4080 super RT preformanse za 500€ napravili bi veliku stvar za sve korisnike, no nekako sumnjam.

 Nitko nema "problema" s nevidijom i logicno je da je 4090 najbolja kartica trenutno.

"Problem" je taj sto su im kartice 100-200-300-400€ skuplje od Radeona slicnih specifikacija. Jako puno ljudi nece dat ili nema za dat 2k€ za 4090 i radije ce si kupit npr 7900 XT za 1/3 ili upola manje, a imat ce dovoljno dobro gaming iskustvo.

Puno ljudi boli k za RT. Naravno, da ga imaju za Radeonom bi neki sigurno bili sretni, ali posto nemaju boli ih briga.

 

Star je u tome sto npr za 7800 XT das 500€, a 4070 TI Super koja isto ima 16GB VRAM kosta 800€ i to ljudi ne supportaju.

Ok, sve stoji, 4070 TiS je bolja kartica i dobijes vise FPS, pogotovo s RT, ali ako je netko sretan sa svojih 16GB VRAMa i bit ce mu dovoljni sigurno jos 2-3g, ako ne i duze kako su krenuli s refreshovima, koga boli k?

 Je Amd poslovna statistika od samo par posto gpu udjela govori o tome 4070ti je bila jedna od najprodavanijih Nvidija kartica rami prakticki nemaju veze s icim

Nvidia se kupuje više i kod donjeg segmenta jer je postala Brand kao Apple.

Svi znaju za Nvidiju, a rijetko tko za AMD. Znači kad se pita djecu za grafičke spominju samo nvidiju; samo oni više upućeni spominju AMD. Znači Nvidija je marketinškim odlično iskoristila svoju realnu superirnost u tehnologiji. AMD to nije još uvijek uspio i tamo gdje bi mogao, a to su procesori.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

amd se realno nikad nije uspio odmaknuti od titule "to ti je onaj jeftiniji, ona kopija"......

 

nekad je to doslovce bilo tako, danas to vise nije slucaj ako govorimo o kopijama, ali ta reputacija je jos tu.

 

nvidia realno ima bolji proizvod, to je jednostavno tako. amd nudi jeftiniju alternativu, ali sam po sebi nije nista drasticno jeftiniji, nvidia bezobrazno naplacuje ime i reputaciju, amd pokusava da ne zaostaje previse.

 

a situaciju da amd ima karticu ranga 4080 i da ista kosta 400e, e to necemo docekati nikad. ako je ima, kostat ce vrlo slicno, jer sve dok amd ne smisli alternative cuda i tensor jezgrama, dok taj fsr ne bude u rangu dlss, dok ne bude imao nesto slicno frame genu hardverski implementirano...... nvidia ce jednostavno biti superiorniji proizvod.

 

sto vecini ljudi nista ne znaci, oni ce veselo ustedjeti 100-300e, posteno se igrati i uopce se nece zamarati, mjenjat ce kartice cesce jer se nece osjecati kao magarci koji su debelo preplatili taj komad hardvera..... ali jbg, tehnoloski gledano, imaju tehnoloski inferiorniji proizvod. i tu nema pomoci. trebalo, ne trebalo.... tako je kako je.

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nvidia ima par pulseva naspram AMD Radeon kartica, ali toliki više i košta.E sada ne moraš dati 2000e za 4090 možeš uzet 4070 za 550e igrati dvije godine i opet kasnije uzet 6070 za 550-600e.Osobno ne bi nikad dao 800e za 7900XT ili 1000e za 4080 jer mi nema logike sa dajem te pare za malo slabiju 7800XT 500e a odraditi ce sve kao i dvije gore navedne osim što ce imat 20 fpsa manje i majmunu se ne budu jajca caklila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pozdrav, kolege... Prosio bi nekog sa RX 6800 da mi izvrti neki GPU-intensive benchmark čiste rasterizacije u nekom od dostupnih besplatnih programa. Ja se prilagodim pa da si usporedim. Idealno neki benchmark koji zanemarivo gleda CPU. Kupio sam rabljenu grafu pa da se uvjerim da radi kako bi trebala, a imam 48h da potvrdim (PayProtect). Ili postoje negdje mjerenja od strane raznih reviewera?

How do you want to do this?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Da ali neki tvrde da se majmun ne isplati igrati ako mu neviš čmar u ray tracing global illumination sjenama, jer kao da nisi ni igrao igru. A posebno to vidiš ako imaš istrenirano oko, ako nemaš onda kao da imaš tromo oko i onda te u biti boli pišo za sve.

Znači postoje dvije vrste ljudi, oni sa istreniranim okom koji vole apple geforce master race, i oni sa tromim okom koji su jednostavno niš korist sirotinja i bogu teška :D

Ja imam tromo oko.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav, kolege... Prosio bi nekog sa RX 6800 da mi izvrti neki GPU-intensive benchmark čiste rasterizacije u nekom od dostupnih besplatnih programa. Ja se prilagodim pa da si usporedim. Idealno neki benchmark koji zanemarivo gleda CPU. Kupio sam rabljenu grafu pa da se uvjerim da radi kako bi trebala, a imam 48h da potvrdim (PayProtect). Ili postoje negdje mjerenja od strane raznih reviewera?

 Šta hočeš, imam Unigine Valley, javi mi se na pp pa ti pokrenem test po dogovoru

4 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Kaj je najbolje za Wukong je potrebno jedno prosjecno oko za uocit razlike RT on i off posto su enormne.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
DaddyFit kaže...
Kaj je najbolje za Wukong je potrebno jedno prosjecno oko za uocit razlike RT on i off posto su enormne.

Razlika se vidi odmah, performanse su _urcu :D

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav, kolege... Prosio bi nekog sa RX 6800 da mi izvrti neki GPU-intensive benchmark čiste rasterizacije u nekom od dostupnih besplatnih programa. Ja se prilagodim pa da si usporedim. Idealno neki benchmark koji zanemarivo gleda CPU. Kupio sam rabljenu grafu pa da se uvjerim da radi kako bi trebala, a imam 48h da potvrdim (PayProtect). Ili postoje negdje mjerenja od strane raznih reviewera?

 Upali igru neku to ti je najbolji test jel radi.

Nego jesi li to dobio asus tuf možda hehe

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2024 17:56 (dery).
5 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Wiz3m4n kaže...

 

 Šta hočeš, imam Unigine Valley, javi mi se na pp pa ti pokrenem test po dogovoru

 Može Valley, instaliram pa probam i sa svoje strane. Moram samo prvo DDU, pa ubaciti novu grafu i stavit drivere.

dery kaže...

 Upali igru neku to ti je najbolji test jel radi.

Nego jesi li to dobio asus tuf možda hehe

Možda i jesam, tko će li ga znati 

Nemam trenutno ništa instalirano od igrica, build u potpisu ide ovu ili sljedeću večer u kutije pa nastupa ganz novi AM5, a ne bi htio sad odugovlačiti kolegi sa Njuskalom. Brže je benchmarkima.

How do you want to do this?
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav, kolege... Prosio bi nekog sa RX 6800 da mi izvrti neki GPU-intensive benchmark čiste rasterizacije u nekom od dostupnih besplatnih programa. Ja se prilagodim pa da si usporedim. Idealno neki benchmark koji zanemarivo gleda CPU. Kupio sam rabljenu grafu pa da se uvjerim da radi kako bi trebala, a imam 48h da potvrdim (PayProtect). Ili postoje negdje mjerenja od strane raznih reviewera?

 evo imam ja Heavnbenchmark ako ti to što znači.

Taraba WoW
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Apocalypso722 kaže...
dery kaže...

 Upali igru neku to ti je najbolji test jel radi.

Nego jesi li to dobio asus tuf možda hehe

Možda i jesam, tko će li ga znati 

Nemam trenutno ništa instalirano od igrica, build u potpisu ide ovu ili sljedeću večer u kutije pa nastupa ganz novi AM5, a ne bi htio sad odugovlačiti kolegi sa Njuskalom. Brže je benchmarkima.

 Neki dan moja sad tvoja ajde uživaj drago mi da je kod tebe došla. Dobio si garažiranu grafu ne brini se.

Evo moj test sa njom:

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2024 18:15 (dery).
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Dery, jel to ona sta je krepala pa si ju uspio ozivit preko mikrovalne ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
hahhaajaads kaže...

Dery, jel to ona sta je krepala pa si ju uspio ozivit preko mikrovalne ?

 Ma neee stavio sam je u perilicu izašla ko nova.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
9 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Apocalypso722 kaže...

Pozdrav, kolege... Prosio bi nekog sa RX 6800 da mi izvrti neki GPU-intensive benchmark čiste rasterizacije u nekom od dostupnih besplatnih programa. Ja se prilagodim pa da si usporedim. Idealno neki benchmark koji zanemarivo gleda CPU. Kupio sam rabljenu grafu pa da se uvjerim da radi kako bi trebala, a imam 48h da potvrdim (PayProtect). Ili postoje negdje mjerenja od strane raznih reviewera?

 rx 6800 ryzen 5 5600x
Heaven benchmark

Also, to ne opterecuje dovoljno system pa neces znati ako ti je napajanje dovoljno za tu grafu, najbolje neku igricu na max igrat, moj brat je bio uzeo 6800xt testirali sa heaven benchmarkom i sve je bilo u redu, a kasnije mu se gasio komp u tarkovu dok je igrao, a imao je 700 ili 750w bronze napajanje od coolermastera, zamijenili sa seasonic focus gx 850w i sve radi sada kako treba

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2024 19:47 (Mr.Natural).
5 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
hahhaajaads kaže...

Dery, jel to ona sta je krepala pa si ju uspio ozivit preko mikrovalne ?

 Ma neee stavio sam je u perilicu izašla ko nova.

 Mogu potvrditi da se backplate presijava od soli i sjajila. 5/5, would buy again.

Mr.Natural kaže...

 rx 6800 ryzen 5 5600x
Heaven benchmark

Also, to ne opterecuje dovoljno system pa neces znati ako ti je napajanje dovoljno za tu grafu, najbolje neku igricu na max igrat, moj brat je bio uzeo 6800xt testirali sa heaven benchmarkom i sve je bilo u redu, a kasnije mu se gasio komp u tarkovu dok je igrao, a imao je 700 ili 750w bronze napajanje od coolermastera, zamijenili sa seasonic focus gx 850w i sve radi sada kako treba

 

Pored mene u kutiji čeka također jedno Focus GX850, tako da idealno da znam da funkcionira 

RX6800 i R5 7600 će gurat s po' snage. Doslovno.

Imam watmetar između kompa i mreže, sa 1060 3GB Superposition je vukao max 190W, sad sam iznenadio PSU sa 350W koliko nikad još nije vuklo. Al hvala na upozorenju  

How do you want to do this?
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Apocalypso722 kaže...

RX6800 i R5 7600 će gurat s po' snage. Doslovno.

Imam watmetar između kompa i mreže, sa 1060 3GB Superposition je vukao max 190W, sad sam iznenadio PSU sa 350W koliko nikad još nije vuklo. Al hvala na upozorenju  

 Undervoltaj je obavezno bar za 50mv, meni je bila tako stalno ali bez oc nema potrebe za tim.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
9 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moja ex Sapphire RX 6800 N+ je bila u/v na 900mV i oc na 2400/2100, radila ko avion ...

Taraba WoW
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Što kažete na XFX Speedster SWFT 319 6800 za 430 €, nova u Instaru ?

Trenutno bih ostao na 3700X ali svakako bi još kroz godinu dana ubacio nešto od 5000 serije.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zna li se točno kada izlaze nove Nv 5XXX?? Karj godine kao klasika ili budu prije možda??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Kraj godine vrh ponude pa onda kasnije slabije.

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nadao sam se da budu ranije došle  Bude ko na Božić...sega

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Malo da se osvrnem na vram nismo odavno. Usporedba dvije najnovije igre star wars i majmun. Majmun skoro fotorealizmom uz path trace 4k max maxova sa FG 13.5gb( bez FG 9.6 gb ken ju bilivit). Star wars grafika kao crtani film nešto RT sa FG sve max 21gb!!!?(bez fg 19.7gb). Toliko veča potreba vramom za grafički inferiorniju igru. Također brdo igri npr. remek djelo BFV više nego dovoljan gpu 8gb. Zaključak jest nema potrebe za puno vrama več za maherima koji znaju kako se radi igra uz dobar engine. Developerima neznalicama malo će bit i 24gb sljedeče god.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 15:07 (dery).
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

A koliko puno ljudi ima još 8gb grafe tipa rtx 2070,3060,Rx 5700,3070,3050,2060s...

Jucer lik prodaje 4060 Aero 8gb rabljenu za 250e doslovno moli da netko dođe po nju.Ja ga pitao a šta ju prodajes kaže ima 4070 pa ovu rjesava dok nešto moze dobit za nju.Iako ja osobno vjerujem da cijene grafički kartica nebudu još dugo vremena u nekoj normali a nova giga 4060 Aero je 350e..

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 15:29 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

pa za koliko da je prodaje, 100e nize nego u trgovini je ok cijena, realno.... cak i previse za aero, za te novce ima full model, najcesce s garancijom.

 

"dok nesto vrijedi" je bullshit, svaka kartica ima svoju vrijednost, naravno mozda ne onu koju seller zeli, ali...

 

tom logikom, sve ispod 3080 su kartice koje treba poklanjati jer ne vrijede nista, prestare su, nemaju garancije i slicno ali realnost je suprotna, 200-250e ce se jos neko vrijeme bez problema moci dobiti za rang 3060/4060/amd ekvivalent, kao i za jace modele 2xxx serije.....

 

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 15:51 (Damir22).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Znači ovu rtx 3070 što imam za prodati da dam za 200e ili nećaku da se igra u pijesku sa njom 

 

Ajde ne budalite, naravno da je više dobrog brzog vrama bolje, no daleko da je 8gb premalo i neupotrebljivo.....ne igraju svi na ULTRA detaljima niti je to večini gamera to bitno....neka kombinacija medium /high detalja je sasvim u redu, ako već devloperi nisu optimizirali, uvjek dođu neka revizija nova drivera i to se popravi te si i sami izoptimiziramo. Nove vruće kifle se ni ne jedu odmah kada iziđu iz rerne

15 godina
online
Rasprava o grafičkim karticama

Ne znam, meni ova moja RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6X sasvim uredno radi i čak znam dosta napucati postavke u igrama koje igram, nema tu ni low FPS-a ni štucanja.

Osobno sam zadovoljan sa lokanih 100 FPS na 32" zaslonu, igram najčešće single play igre, uglavnom RPG i ARPG tek katkad isprobam neku pucačinu, simulacije mi nisu nikad bile forte.

OK, ako igraš neoptimizirana smeća od igara ili AAA  koje oznoje i naj jaču karticu tipa RTX 4090, onda nije problem u karticama već u traljavoj optimizaciji.

Znamo da neke igre pomiču granice i da za takve nije dovoljan ni naj jači dostupan hw u trenutku izlaska igre, bilo je toga i prije.

No u globalu za ugodno igranje ne treba ni danas high end stroj. Dakako tko voli i ima novaca pratiti trendove, nek izvoli.

Mi penzići ćemo pomalo, pa dokle stignemo ;)

Tigar Krezumica
Moj PC  
7 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice