Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.896
|
čitano: 624.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Prije bih rekao da je ovo naravno zafrkancija ali nakon rtx4090 sam poprilicno siguran da je napisano u tekstu istina 🤣🤣🤣

 

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-RTX-Titan-Ada-Four-slot-and-full-AD102-graphics-card-shelved-after-melting-PSUs.660577.0.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Hmmm kako mala potražnja diktira cijenu koja samo pada pada kao lišće u jesen. Mogu je kupit ali ne želim tdp elektranu u kompu.Ma da je i 500€ nikako.

 Edit: Vidjet čemo da li nevidija može pratit ovo. Jer pokušavaju progurat cijenu lovelace kao neki novi standard, sada kad zatrpavanje tržišta grafama hvata zamah.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6900xt-price-drops-below-700-usd-740-eur

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2022 14:56 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Hmmm kako mala potražnja diktira cijenu koja samo pada pada kao lišće u jesen. Mogu je kupit ali ne želim tdp elektranu u kompu.Ma da je i 500€ nikako.

 Edit: Vidjet čemo da li nevidija može pratit ovo. Jer pokušavaju progurat cijenu lovelace kao neki novi standard, sada kad zatrpavanje tržišta grafama hvata zamah.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6900xt-price-drops-below-700-usd-740-eur

Koju grafu imas trenutno?

Sve ovisi sto ce rdna3 donjet i po kojoj cjeni jer nema vise rudara da placaju 2000eu rtx3080

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2022 15:15 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Imam 6600xt na 1080p monitor, sve žvače bez problema ali ne da vrag mira.

Uzet ću nešto jače jer ne znam di ću sa lovom eto tek tako. Do 250W tdp mogu shvatit da uguram u pc sve preko toga meni se izgleda kao da guram mini pečnicu u box. 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2022 16:24 (dery).
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Imam 6600xt na 1080p monitor, sve žvače bez problema ali ne da vrag mira.

Uzet ću nešto jače jer ne znam di ću sa lovom eto tek tako. Do 250W tdp mogu shvatit da uguram u pc sve preko toga meni se izgleda kao da guram mini pečnicu u box. 

 

Ides i na visu rezu monitor/tv?

Ja sam zadnje na 1080p bio sa gtx970....jos imam tu grafu u kutiji sa jos nekim starim komponentama 😀

Uskoro ce se znat sve o RDNA3.....ako nedo bog razocaraju imas na izbor rtx3xxx....4xxx ako bude ista od 4060/70 price-performance 

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Zar mi treba veči dok sjedim na pola metra od monitora radi naočala ne odgovara mi dalje. 165hz oc asus tuf je solidan monitor ne treba mi bolje. Na večem monitoru bi morao vrtit glavom hehe.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Zar mi treba veči dok sjedim na pola metra od monitora radi naočala ne odgovara mi dalje. 165hz oc asus tuf je solidan monitor ne treba mi bolje. Na večem monitoru bi morao vrtit glavom hehe.

 Once you go black 

 

Vjeruj mi da  se brzo navikne na vecu dijagonalu i poslije manja izgleda cudno pa cak i na pola metra 

14 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

32" je na pol metra aman/taman :D

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma di češ 32 na po metra , 27 max. Razmaženi i bahati.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

739eu za ovu grafu je vjerujem bez konkurencije na trzistu trenutacno.

 

https://www.notebooksbilliger.de/asus+tuf+gaming+radeon+rx+6900+xt+oc+grafikkarte+697756

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...

739eu za ovu grafu je vjerujem bez konkurencije na trzistu trenutacno.

 

https://www.notebooksbilliger.de/asus+tuf+gaming+radeon+rx+6900+xt+oc+grafikkarte+697756

 U HR 1k skuplja https://www.nabava.net/search.php?q=6900xt&cod=&cdo=

11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
emerik kaže...
MEGATAMA kaže...

739eu za ovu grafu je vjerujem bez konkurencije na trzistu trenutacno.

 

https://www.notebooksbilliger.de/asus+tuf+gaming+radeon+rx+6900+xt+oc+grafikkarte+697756

 U HR 1k skuplja https://www.nabava.net/search.php?q=6900xt&cod=&cdo=

Lako moguce da jos nisu stavili popust kao u De ali da budu.

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Oj, da li je itko uspio disejblati fan stop funkciju na razini samog biosa kartice? Ne želim da mi kartica stoji s ventovima dok se gpu grije na 55-60°C, a ne želim ni da mi sw kartice bude upaljen samo i isključivo da digne taj task jer takvih programčića sad već ima previše za svaku glupost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dax-lax kaže...

Oj, da li je itko uspio disejblati fan stop funkciju na razini samog biosa kartice? Ne želim da mi kartica stoji s ventovima dok se gpu grije na 55-60°C, a ne želim ni da mi sw kartice bude upaljen samo i isključivo da digne taj task jer takvih programčića sad već ima previše za svaku glupost.

 Da su mi tvoji problemi da se naspavam. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dax-lax kaže...

Oj, da li je itko uspio disejblati fan stop funkciju na razini samog biosa kartice? Ne želim da mi kartica stoji s ventovima dok se gpu grije na 55-60°C, a ne želim ni da mi sw kartice bude upaljen samo i isključivo da digne taj task jer takvih programčića sad već ima previše za svaku glupost.

Zatomi taj OCD i pusti gpu da idle-a na 55-60°C jer to apsolutno ni najmanji utjecaj na trajnost kartice nema...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dax-lax kaže...

Oj, da li je itko uspio disejblati fan stop funkciju na razini samog biosa kartice? Ne želim da mi kartica stoji s ventovima dok se gpu grije na 55-60°C, a ne želim ni da mi sw kartice bude upaljen samo i isključivo da digne taj task jer takvih programčića sad već ima previše za svaku glupost.

 kao sto su ti vec napisali, nece ti nista biti

 

a ako bas hoces namjestiti kako ti pase skini si FanControl i obrisi softver od graficke (ne nvidia panel, da ne bi bilo zabune) 

6 godina
suspendiran
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Ne fali 32" ništa. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Pada cijena na tjednoj bazi. Nevidija ne trza a ni netreba kad su toliko dobri, makar amd dijelio gratis odbijamo gubu.

 

 

https://www.hardwaretimes.com/amd-radeon-rx-6900-xt-6800-xt-getting-further-price-cuts-as-the-rx-7900-xt-navi-31-launch-nears/

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ponavlja se scenario od prošlog cripto crasha.Amd/nevidija neće prodavat ništa, ni aktualne ni nove, trgovina polovnima u zamahu.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

dok ne vidim konkretne testove nis ne vjerujem

 

i nvidija je bila jaca 2-4 puta dok nisu dosli testovi

 

nadam se da ce za recimo 1k eura imat jako dobar proizvod, i jos jedan u "mid rangeu" oko 500, inace nam se lose pise

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Whilst the drought in the GPU market continues, street prices for AMD cards are around 50% lower than comparable (based on headline average fps figures) Nvidia cards. Many experienced users simply have no interest in buying AMD cards, regardless of price. The combined market share for all of AMD’s RX 5000 and 6000 GPUs amongst PC gamers (Steam stats) is just 2.12% whilst Nvidia’s RTX 2060 alone accounts for 5.03%. AMD’s Neanderthal marketing tactics seem to have come back to haunt them. Their brazen domination of social media platforms including youtube and reddit resulted in millions of users purchasing sub standard products. Be wary of sponsored reviews with cherry picked games that showcase the wins and ignore the losses. Experienced gamers know all too well that headline average fps are worthless when they are accompanied with stutters, random crashes, excessive noise and a limited feature set. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Potpuno nepristran objektivan iz iskustva zna znanje. Kažem ja da nam amd i poklanja odjeb smrdi smrdi.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Potpuno nepristran objektivan iz iskustva zna znanje. Kažem ja da nam amd i poklanja odjeb smrdi smrdi.

Hrpa ekipe je gledala DLSS pa sve vise i raytrace sposobnosti,sve to ce bit enormno bolje na RDNA3 arhitekturi.

Nvidia je toliko zajebala ovaj 4xxx izlazak da AMDu treba samo malo pameti da okrenu u svoju korist,tko god misli da je to nemoguce neka se sjeti vremena prije ZENa i nakon njega 🥂

Ja apsolutno navijam i za amd i intel ne radi njih nego radi sebe.

16 godina
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MEGATAMA kaže...
dery kaže...

Potpuno nepristran objektivan iz iskustva zna znanje. Kažem ja da nam amd i poklanja odjeb smrdi smrdi.

Hrpa ekipe je gledala DLSS pa sve vise i raytrace sposobnosti,sve to ce bit enormno bolje na RDNA3 arhitekturi.

Nvidia je toliko zajebala ovaj 4xxx izlazak da AMDu treba samo malo pameti da okrenu u svoju korist,tko god misli da je to nemoguce neka se sjeti vremena prije ZENa i nakon njega 🥂

Ja apsolutno navijam i za amd i intel ne radi njih nego radi sebe.

Slažem se. AMD ima povijesnu šansu da preokrene situaciju u svoju korist samo trebaju ponuditi ok proizvod po normalnoj cijeni i ode nvidia. To bi nam svima koristilo jer onda bi nvidia morala spuštati cijene.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

 Po ovome izgleda da će više dati amd u mid range nego nevid. Rx7600xt sa 150w tdp bi trebala dostignut Rx6800 tako nekako itd.Još da opale cijenu do 4k kn.Odma uzimam ako je jače jeftinije nego nevid. Prelijepo izgleda da bi bilo tako.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2022 18:10 (dery).
9 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Nvidia je išla sa 84 CU na 128... a ima mjesta do 144 - čuva se za RTX4090Ti očito

AMD ide sa 80 na (navodno) 192... moglo bi biti opako... vrijeme će pokazati... win-win za kupce - ako AMD ne napuca cijenu Nvidia će morati spuštati.... jako.

Ali, strpimo se još malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Dok AMD svoje izbaci, nvidia ce prodati onoliko 4090-ki koliko ih nastancaju... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
ansha kaže...

Dok AMD svoje izbaci, nvidia ce prodati onoliko 4090-ki koliko ih nastancaju... 

Najbitnije je da RDNA3 ne razocara,bolje malo kasnije nego isfusareno.

Jos par dana i sve cemo znat

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice