R9 380X 4GB vs R9 280X

poruka: 47
|
čitano: 6.892
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Fino me rasturaš u ovoj igri, očekivao sam razliku ali ne ovoliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
doky01akablava kaže...

Radeon Crimson 16.3.2 ( noviji mi ne rade stabilno ).

R9 280X @1100/1500 MHz

i5 3470 3.95 GHz

Windows 8.1

 

Thieft - DX11 - 1920x1080

Very High postavke sa AF 16X

 

Minimal fps :   41.0

Maximum fps : 82.9

Average fps :   59.1  

 

Build version - 1.7 build 4158.21

 

Thief- Mantle - 1920x1080

Very High postavke sa AF 16X 

 

Minimal fps :   13.9

Maximum fps : 82.5

Average fps :   57.0

 

 

 

 

 

doky01akablava kaže...

XXX Evo izvrtio sam benchmark i nesto mi je tu cudno i ne poklapa se,dva put sam provjerio postavke prije pokretanja benchmarka kako si stavio i evo rezultati.

 

Mozda sam negdje zeznuo ja,da ti nisi benchao na puno vecim postavkama ? 

 

EDIT : sjetio se,ostao mi upaljen reshade sweetfx,mozda on zezao sa banchom ?

 Ma sve je to uredu je za DX11 jer FX nema šanse protiv i5 u kombinaciji sa AMD GPU, AMD FX-u je spas Mantle/DX12. Evo pogledaj Thief bench na DX11 doky-jev sa i5 i R9 280X protiv moga FX na 4.8ghz i R9 290 1000/1250mhz ima bolje rezultate i pored toga sto imam jaci GPU

 

 

DX11 DX11
Mantle Mantle
http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
15 godina
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Evo HD 7950 na 1200/1600 MHz i i5 na 3.4 GHz dok sam imao HD 7950,vecina postavki Very High/MSAA off,1920x1080. 

Lik me u komentarima optuzio da muljam i koristim dvije u Crossfireu 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X
Gdje nam se chaselol zagubio sa benchovima.
http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
mirzet1976 kaže...
Gdje nam se chaselol zagubio sa benchovima.

 Uplasio se i5-ice i R9 280X 

11 godina
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X
Ma da u ovim igrama sto testirate nema sanse jedino još da proba u AoS kakve ima rezultate možda se izjednačite.
http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Nemre tu i5 puno bjezat, em to nisu tolko jake grafe da se moze nabit neka bitna razlika, problem je u necem drugom, mozda nisu sve postavke iste u mjerenju.

 

Mjerio sam ja svojedobno R9 390 sa svojim i5 na stock vs R9 390 na fx 8300 na 4.2GHz i razlika je bila mala, a negdje je nije bilo uopce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
Lucidius kaže...

Nemre tu i5 puno bjezat, em to nisu tolko jake grafe da se moze nabit neka bitna razlika, problem je u necem drugom, mozda nisu sve postavke iste u mjerenju.

 

Mjerio sam ja svojedobno R9 390 sa svojim i5 na stock vs R9 390 na fx 8300 na 4.2GHz i razlika je bila mala, a negdje je nije bilo uopce.

 Nemam sta lagati niti lazirati rezultate,testirao sam sa postavkama koje je kolega predlozio i takvi su rezultati,ako treba snimiti cu mobitelom i isti cas otvoriti tekstualnu datoteku sa rezultatim 

8 godina
protjeran
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Nisam ja uopce mislio da si ti nesto lazirao nit mi je uopce tako nesto palo napamet, kazem mozda je neko od njih na max postavkama vrtio, a ti nesto smanjio kolko vidim.

Ja obiscno prije testiranja uvjek proskenirma komp, i provjerim task manager da mi nesto ne guta performanse nepotrebno.

 

Isto tako problem kod tih kopiranih igara je sta ti je svaka verzija drukcija(osim ako ne skines isti link) pa nekome nesto radi dobro nesto ne, ili ima drugacije rezultate benchmarka jer nekome benchmark zna stekati ili nije full ispravan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
mirzet1976 kaže...
Gdje nam se chaselol zagubio sa benchovima.

Posao, zene i to kad spojis sa gamingom ne moze nikako!

Zadnje sto sam uradio je smanjio napon za 0.65mv na stock brzinama i grafa leti bez problema a izgubi se par celzijusa a u windowsima radi na 42 umjesto 50 kad ventovi ne rade. Sutra bih trebao biti slobodan i prekosutra pa se bacam u gaming vode, moram thiefa da odigram to mi je igra iz mladosti sve sam je odgadjao pa uz to i bench :D stavio sam brdo igara da poskida isto tako, bice nisam nestao nego zatrpan poslom

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
Lucidius kaže...

Nisam ja uopce mislio da si ti nesto lazirao nit mi je uopce tako nesto palo napamet, kazem mozda je neko od njih na max postavkama vrtio, a ti nesto smanjio kolko vidim.

Ja obiscno prije testiranja uvjek proskenirma komp, i provjerim task manager da mi nesto ne guta performanse nepotrebno.

 

Isto tako problem kod tih kopiranih igara je sta ti je svaka verzija drukcija(osim ako ne skines isti link) pa nekome nesto radi dobro nesto ne, ili ima drugacije rezultate benchmarka jer nekome benchmark zna stekati ili nije full ispravan. 

 Ja imam treci patch,on ako ima original ima najnoviji patch sto mu daje mogucnost jos 5 % vecih perfomansi radi dodatnih optimizacija u patchevima.

Govorim,nisam nista smanjio,postavio  sam iste postavke kao XXX  i to su ti rezultati.

Pogledaj samo koliko sam izvukao na HD 7950 i i5 na 3.4 GHz,ovo je jos lose je R9 280X malo jaca graficka i 600 MHz OC se osjeti u GTA 5.

8 godina
protjeran
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

A dobro, onda GTA V vise voli intela, volio bi vidjeti u pravom gejmingu kakva je situacija van okvira tog benchmarka.

 

Uglavnom Tomb Raider nema razlike, u Thiefu je cca 5 FPS bolji skor sa i5, ostaje da jos neko od njih znaci chaselol ili XXX izmjeri Hitmana i sta ej ono bilo jos enmrem se sjetit... pa da zaokruzimo stvar i stavim rezultate na jedno mjesto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
Da,samo sto je ono razlika kod mirzeta sa R9 290,a začudo r9 280x ima veći niži FPS dok je u mantleu poveća razlika i mantle mi stvara probleme.

No,budem još jednom izvrtio GTA 5 i Thief čisto da vidimo ;)
11 godina
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Jedno pitanje, koja podesavanja vi koristite u AMD Catalyst?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Stavio još 8 gb rama i GTV ima sad dosta bolje rezultate, ne znam da li me prošli puta nešta zezalo ili igra profitira od dvokanalne memorije i večeg kapaciteta. Thief uz mantle ima odlične rezultate ali je dosta nestabilan u benchmarku čak mi je restartao windowse, dok sama igra radi normalno uz taj api, barem ovo malo što sam igrao..jedno dvadesetak minuta. Također u DX 11 jednom mi izbaci 57 prosječno, drugi put neš manje pa sam to i zalijepio. Nije mi taj test neš uvjerljiv.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2016 9:56 (XXX).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: R9 380X 4GB vs R9 280X
XXX kaže...

Stavio još 8 gb rama i GTV ima sad dosta bolje rezultate, ne znam da li me prošli puta nešta zezalo ili igra profitira od dvokanalne memorije i večeg kapaciteta. Thief uz mantle ima odlične rezultate ali je dosta nestabilan u benchmarku čak mi je restartao windowse, dok sama igra radi normalno uz taj api, barem ovo malo što sam igrao..jedno dvadesetak minuta. Također u DX 11 jednom mi izbaci 57 prosječno, drugi put neš manje pa sam to i zalijepio. Nije mi taj test neš uvjerljiv.

 Pazi svaki test se uradi dva-tri puta za redom tu metodologiju imaš u 3DMarku navedenu- koja ide ovako kad udješ u windows saćekaš 15min da sve sjedne na svoje mjesto od procesa koje win treba da odradi pa onda pokreneš benchmark 2-3 puta zaredom i onda imaš rezultate koje su priblizno isti bez velikog odstupanja.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
R9 380X 4GB vs R9 280X

Da, ako hoces da izvuces jos koji frejm iz amd grafa, citao sam na netu da ljudi pogase neke pozadinske procese jer oni isto smetaju.

 

P.S. nista ne bencham, uvalio se u svijet witchera i ESO pa me mrzi bilo sta i skidati 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice