Promjene u catalystima 10.2 & 10.3

poruka: 12
|
čitano: 5.411
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Promjene u catalystima 10.2 & 10.3

Dosta promjena se ocekuju u iducim verzijama catalysta:

 

 

"The Catalyst 10.2 drivers come out today, while the Catalyst 10.3 drivers will be next month’s release. We’ll just jump right in to the heart of things and list what’s coming with each release:

Catalyst 10.2

  1. Crossfire profile – Per-game Crossfire profiles are being moved out of the drivers, so that AMD can distribute out-of-band profile updates.
  2. CrossfireX rearchitecture - Certain parts of AMD’s multi-GPU code has been moved from the 3D driver to another driver component; this segmentation is largely to benefit Fuzion integrated CPU/GPUs later this year.
  3. Ultra Low Power State – This feature for lower-idling on Crossfire slave cards has been in the entire 5000 series. However it’s only being enabled across the board starting with this release.
  4. Crossfire Eyefinity – Eyefinity now works with all Crossfire configurations, not just on the 5970..
  5. DisplayPort Audio – The 5000 series is now capable of outputting audio over the DisplayPort in accordance with the DisplayPort standard.

Catalyst 10.3

  1. Catalyst Mobility – AMD will once again be releasing Catalyst drivers for most Mobility GPUs.
  2. Eyefinity Bezel Correction – Eyefinity setups can finally be adjusted to compensate for the space occupied by monitor bezels.
  3. Eyefinity Per Display Controls – Per display color correction, particularly useful for mismatched monitors.  
  4. Eyefinity Multiple Groups
  5. Eyefinity Display Configuration Switching
  6. 3D Stereo driver hooks – AMD is implementing some low-level hooks to help 3rd-party 3D displays work with Radeon cards."

 

Izvor: Anandtech

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 11:11 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Promjene u catalystima 10.2 & 10.3

Annuntio vobis gaudium magnum....habemus Catalyst 10.2 :))

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-32bit

 

 

ovo sam direktno stavio link za windows 7 32bit i za seriju HD4800

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 20:09 (Ivanplesh).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Promjene u catalystima 10.2 & 10.3

daj neko reci kakvi su 10.2

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
Ivanplesh kaže...

Annuntio vobis gaudium magnum....habemus Catalyst 10.2 :))

 

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=win7/windows-7-32bit

 

 

ovo sam direktno stavio link za windows 7 32bit i za seriju HD4800

 Za integrirke (3.-a i 4.-a serija) i sve grafičke (PCI-e) HD2.,3.,4.,5.-a serije su isti driveri ono je samo za noobove biranje drivera po grafičkim karticama i za ljude koji imaju starije grafičke od hd2 serije jer na njih neidu novi driveri.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3

tako je :) ...ne vidim nikakvu promjenu, barem ne vizualno tj. na sučelju, a igrice nisam isprobavao još

14 godina
offline
Promjene u catalystima 10.2 & 10.3

evo na 4850 sa 9,12 na sancuary bench 44.2 a sa ovim novima CAK 44,4 velik napredak za mene 

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
dmanz kaže...

evo na 4850 sa 9,12 na sancuary bench 44.2 a sa ovim novima CAK 44,4 velik napredak za mene 

 LOL clockaj procesor, to je čudo preslabo da iskoristi HD4670.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
Hyperion kaže...
dmanz kaže...

evo na 4850 sa 9,12 na sancuary bench 44.2 a sa ovim novima CAK 44,4 velik napredak za mene 

 LOL clockaj procesor, to je čudo preslabo da iskoristi HD4670.

ma ne razumijem se ja u to ubost cu ja nekog phenoma mozda cak 965 u 8.mj kaze se da ce pojeftinit

 

osim toga necu si skurit maticnu nova je

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 21:08 (dmanz).
15 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
dmanz kaže...
Hyperion kaže...
dmanz kaže...

evo na 4850 sa 9,12 na sancuary bench 44.2 a sa ovim novima CAK 44,4 velik napredak za mene 

 LOL clockaj procesor, to je čudo preslabo da iskoristi HD4670.

ma ne razumijem se ja u to ubost cu ja nekog phenoma mozda cak 965 u 8.mj kaze se da ce pojeftinit

 

osim toga necu si skurit maticnu nova je

 Do 8.-og mjeseca ima cijela viječnost i onda će ti grafička biti preslaba za procesor.

 

Šanse da skuriš matičnu su 0.01%. Bar ko najveći noob digni HTT sa 200 na 220 i bit će ti puno bolje,a netrebaš ništa dodatno prčkat (dizat napon, smanjivat frekvu ram-a, HT linka itd.)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
Hyperion kaže...
dmanz kaže...
Hyperion kaže...
dmanz kaže...

evo na 4850 sa 9,12 na sancuary bench 44.2 a sa ovim novima CAK 44,4 velik napredak za mene 

 LOL clockaj procesor, to je čudo preslabo da iskoristi HD4670.

ma ne razumijem se ja u to ubost cu ja nekog phenoma mozda cak 965 u 8.mj kaze se da ce pojeftinit

 

osim toga necu si skurit maticnu nova je

 Do 8.-og mjeseca ima cijela viječnost i onda će ti grafička biti preslaba za procesor.

 

Šanse da skuriš matičnu su 0.01%. Bar ko najveći noob digni HTT sa 200 na 220 i bit će ti puno bolje,a netrebaš ništa dodatno prčkat (dizat napon, smanjivat frekvu ram-a, HT linka itd.)

noviju grafu necu smjet kupit jos par godina tak je to kod mojih

 

edit osim toga temp mi je 41 cpu-a a to je puno previse 

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 14:15 (dmanz).
14 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
Hyperion kaže...
dmanz kaže...
Hyperion kaže...
dmanz kaže...

evo na 4850 sa 9,12 na sancuary bench 44.2 a sa ovim novima CAK 44,4 velik napredak za mene 

 LOL clockaj procesor, to je čudo preslabo da iskoristi HD4670.

ma ne razumijem se ja u to ubost cu ja nekog phenoma mozda cak 965 u 8.mj kaze se da ce pojeftinit

 

osim toga necu si skurit maticnu nova je

 Do 8.-og mjeseca ima cijela viječnost i onda će ti grafička biti preslaba za procesor.

 

Šanse da skuriš matičnu su 0.01%. Bar ko najveći noob digni HTT sa 200 na 220 i bit će ti puno bolje,a netrebaš ništa dodatno prčkat (dizat napon, smanjivat frekvu ram-a, HT linka itd.)

jesi ti siguran da ce mi 2.4 puno poboljsat? sigurno nemoram nis mjenjat? HTT je FSB?

 

Hyperion molim te objasni mi na sta da stavim OC mode? ovako izgleda bios:

 

 

AM2 Boost           [DISABLED]

OC MODE            [AUTO]

CPU freq             [200]

PCIE freq             [100]

Spread Spectrum      [AUTO]

Boot Fail Guard        [ENABLED]

Cool 'n' Quiet         [AUTO]

 

CPU max freq        [x11.00 2200 MHz]

CPU max voltage     [1.3000 V]

Multiplier / Voltage change [AUTO]

 

 

ovako su cpu i pcie freq zakljucani a mogu birat za oc mode da stavim [AUTO], [CPU,PCIE Sync], [CPU,PCIE,Async] i [OPTIMIZED]

 

dok to mijenjam se otkljucava koje da stavim? plz help

Što imaš više sira, imaš više rupa. Što imaš više rupa, imaš manje sira. ?????????????
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 17:00 (dmanz).
15 godina
offline
RE: Promjene u catalystima 10.2 & 10.3
dmanz kaže...

 

 

AM2 Boost           [DISABLED]

OC MODE            [AUTO]

CPU freq             [200]

PCIE freq             [100]

Spread Spectrum      [AUTO]

Boot Fail Guard        [ENABLED]

Cool 'n' Quiet         [AUTO]

 

CPU max freq        [x11.00 2200 MHz]

CPU max voltage     [1.3000 V]

Multiplier / Voltage change [AUTO]

 

OC mode - asinkrono

CPU frequency - diži po 5MHz do 220MHz i provjeri stabilnost na 220MHz - bar 2h u occt large data set

PCIE frequency - 100 zaključano

cool n quiet isključi

 

cpu max freq - ako je to množitelj šta je ono ispod? Množitelj uvijek na max.

cpu max voltage - to stavi na 1.35V za svaki slučaj to je default voltaža svakog jačeg athlona x2.

 

Ako ti bude crn ekran i neće bootat onda napravi clear cmos i dok to radiš mora biti ištekan iz struje comp.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice