Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 635.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Danas pekao dvije kartice, 7600GT i 4670,obje imale problema sa artefaktima,polovičan uspjeh.

 

Pekle su se 7-8 minuta i onda sam ih izvadio jer su kondići na 7600gt iskočili skroz a počeli su lagano bubriti i na 4670.

4670 sad radi, pa sam mislio ako ona radi, onda možda i 7600gt isto radi  samo da joj zamjenim kondiće.

 

Problem je što na 3 ne pišu lijepo karakteristike pa bih molio iskusne da mi obrazlože.

Ovo je sve što piše na ta 3:

 

Sanyo OS-CON G/SP 1000/4 86 105°C

 

I da li mislite da se isplati mjenjati kondiće?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 20:04 (Janer).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ja to nebi mjenjo...al ak ti se da zezat sa tim mozes probat promjenit ih :)

13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

A ako su jeftini bi se igrao.

12 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Janer kaže...

A ako su jeftini bi se igrao.

E cekaj da se javi neko iskusniji jer neznam kak se krecu cijene kondenzatora.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ako su ti opali kondenzatori sa grafulje, vjerojatno si je stavio na krivu stranu , isto je napravio moj frend :) , a inace ti je normalno da ti malo nabubre kondenzatori ( to ti je ono fizicko ostecenje nakon pecenja ).

Za 7600gt ,in my opinion, kondenzatori ti se ne isplate mjenjati ,previse je to posla ..

Cijene kondenzatora su ti od 2,00kn - 20,00 kn , ovisi koji ti trebaju , a nisam siguran koji su tocno na 7600gt.

Za ovu graficku mozes dobiti 50-100kn ( ispravnu ) , a sad si racunaj kolko trebas kondenzatora i koja im je cijena ,pa plus ulozeni rad , i dobijes iznos i vidis da li je isplativ :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ja bi pokusao zamjeniti kondenzatore samo da se nekaj novo naucim , ali ne bi ocekivao da ponovno grafa radi ;)

13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Pa da, samo da se igram malo.

Ako bi se i popravila, ne znam da li bi se negdje i koristila, možda za neku kantu za tulume.

 

Više mi je da mogu pričati unucima haha:

znate vi kad sam ja davne 2012. mjenjao kondenzatore na grafičkoj, eee to su bila vremena.

 

Ok, onda možda kad uhvatim malo vremena.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Janer kaže...

Danas pekao dvije kartice, 7600GT i 4670,obje imale problema sa artefaktima,polovičan uspjeh.

 

Pekle su se 7-8 minuta i onda sam ih izvadio jer su kondići na 7600gt iskočili skroz a počeli su lagano bubriti i na 4670.

4670 sad radi, pa sam mislio ako ona radi, onda možda i 7600gt isto radi  samo da joj zamjenim kondiće.

 

Problem je što na 3 ne pišu lijepo karakteristike pa bih molio iskusne da mi obrazlože.

Ovo je sve što piše na ta 3:

 

Sanyo OS-CON G/SP 1000/4 86 105°C

 

I da li mislite da se isplati mjenjati kondiće?

1000 mikrofarada, 4volta 105c max temp.

Ti kondenzatori bi morali bit low ESR pa im zbog toga cijena nešto viša a samim time isplativost upitna....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

I ja sam prije 2 god bas tu grafičku od nvidije 7600GT pekao ali na kraju sam ju i ispekao...

grafička je bila odlična ali su se počeli pokazivat artefakti dok na kraju vise uopče nije imala slike, upalila se,davala je znakove zivota,sve osim slike...

preostalo mi ju je jedino ispeć u pećnici....sve lijepo pripremio, zagrijao pečnicu na 200, stavio grafu u foliju, sve lijepo upakirao,

stavio u zagrijanu pečnicu na 7-8 min...nakon što se ohladila vidio sam da na kondenzatorima LIJEPO PIŠE 120/150 TEMP. MAX...:(

ma reko nije ima ništa idem sav sretan probat grafu kad ono ni trc mi mrc... kondenzatori su se napuhnuli... kupio ja kod onog idiota ljubaznoga u chipoteki

nove kondice i to sve doma polemio ali nista od toga...nisam ju uspio pokrenut...

PREPORUKA: nemojte stavljat grafe u pečnicu nego ju tamo di je termalna pasta, lijepo očistite i zagrijte ju sa onim HEAT FAN-om iliti onaj fen sa kojim se grije i rastaplja neznam ni ja sta...

tako necete ostetit ili ispec kondenzatore...

 

14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Meni nisu nikako pregorili, jest da su se napuhali kada sam pekao prvu grafu jer sam u zurbi citao tut i umjesto 200°C podesio 220°C, dok sa drugom nije bio takav slucaj i konenzatori su uredu, evo je radi ko' singerica :D

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
12 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Upravo svježe pečena XFX 8800GTS 320Mb ...

U tri ujutro {#}

Sve  fino rastavljeno, kondezatori obloženi folijom, bila u pečnici cca 10 min, i radi perfekt.

Prije se nije mogla nikako upaliti, ili ako se upali, baca zelene artefekte, i ugasi se.

Odrađen 3D Mark, za sada nema ništa, tj čini se kao ispravna, no koliko još ...

 

Ugrađena u serversku mašinu pod ''Moj PC''

 

 
Iako me malo brine temperatura, a pasta je nanešena dobro ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 2:41 (Anonymous).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Anonymous kaže...

Upravo svježe pečena XFX 8800GTS 320Mb ...

U tri ujutro {#}

Sve  fino rastavljeno, kondezatori obloženi folijom, bila u pečnici cca 10 min, i radi perfekt.

Prije se nije mogla nikako upaliti, ili ako se upali, baca zelene artefekte, i ugasi se.

Odrađen 3D Mark, za sada nema ništa, tj čini se kao ispravna, no koliko još ...

 

Ugrađena u serversku mašinu pod ''Moj PC''

 

 
Iako me malo brine temperatura, a pasta je nanešena dobro ...

Je li ti ova graficka dual GPU (ima 2 graficka chipa), jer ima dvije temperature ?

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Haker_x kaže...

Je li ti ova graficka dual GPU (ima 2 graficka chipa), jer ima dvije temperature ?

 

Dan ... tako je {#}

Inače, odvrtih dodatnih sat vremena 3dMarka jutros da se dodatno uvjerim da sve radi, i radi ... temperatura gpu-a ne prolazi 92c ... {#}

14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Anonymous kaže...
Haker_x kaže...

Je li ti ova graficka dual GPU (ima 2 graficka chipa), jer ima dvije temperature ?

 

Dan ... tako je {#}

Inače, odvrtih dodatnih sat vremena 3dMarka jutros da se dodatno uvjerim da sve radi, i radi ... temperatura gpu-a ne prolazi 92c ... {#}

Ako je izdrzala 1h u 3d radu, izdrzat ce mnooogooo vise u 2d, radu... znaci dozivit ce ona par mjeseci, mozda i vise...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Da li bi ista pomoglo/odmoglo kada bi graficku po vrhu oblozio alu-folijom jer ona slabije provodi toplotu, da malo zastitim kondenzatore jer se malo napusu(max dozvoljena temp za kondenzatore je oko 100°C), mislim da bi pomoglo, ali da li bi onda radila ova metoda, mozda ne bi doslo dovoljno toplote do mjesta gdje treba doci da bi se graficka popravila???

Ja sam przio ali bez folije i malo se kondenzatori napusu (al radi graficka)...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Poklanjam TRI grafičke kartice koje treba ispeći u pećnici. Ne znam šta im je niti sam ih mogao igdje provjeriti jer uopće nemam komp, sve sami laptopi doma. Šaljem poštom na trošak primatelja odnosno vi plaćate poštarinu. Molio bih da me što prije kontaktirate u PP jer sutra navečer ih bacam u smeće, a siguran sam da bi nekome grafa dobro došla u PC ili ju prodati.

 

NADOPUNA: POSLANO

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2012 14:15 (Najbrži).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo upravo sam popravio PS3 ovom metodom {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Nemam vremena citati 30 stranica, pa moze li mi neko ko je pratio temu (ili ko je radio) reci, da li je hrana 'ispravna' nakon operacije?

Nije zlo...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
pirat01 kaže...

Nemam vremena citati 30 stranica, pa moze li mi neko ko je pratio temu (ili ko je radio) reci, da li je hrana 'ispravna' nakon operacije?

Vecinom bude "ukusna", rijetko koja bude za bacit ;)

Vrlo dobar prolazni prosjek...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Evo ja bih pekao svoju geforce 5900 jer je počela se zamrazavat i pokazivat razno razne artefakte,samo me brine šta da radim s ovom plastikom oko molex utora...

http://nvworld.ru/files/old/pics/nv35_r350/image003.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Nece toj plastici nista biti ne brini, samo skini cooler i te pasivne hladnjake sa nje, kao i svu termalnu pastu i nemas brige ;)

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

danas pekao 8800gt

nažalost jedan kondić se razletio...

oznaka: EPLC 1500 2.5V

zna netko gdje nabavit takvog?

 

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
XXX-Man kaže...

danas pekao 8800gt

nažalost jedan kondić se razletio...

oznaka: EPLC 1500 2.5V

zna netko gdje nabavit takvog?

 

To ova sto si ju kupio od Najbrzega?

clock2much
14 godina
moderator
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
zoharbizo kaže...

To ova sto si ju kupio od Najbrzega?

nisam ništa kupio, dobio sam xD

 

i nije ta, tu sam dao frendu jer mu je trebao hladnjak :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Iskreno sumnjam da ces pronaci te kondice za kupiti, ako i da kostaju kao suho zlato.

Potrazi kakvu neispravnu 8800GT na poklon ili kupi pa odlemi takav kondic i zalemi na tu 8800GT, kupi si jos ovakav cooler za nju i neces vise trebati koristiti pecnicu jer se nece pregrijavati i imati problem sa hladnim lemom kao ta single slot 8800GT Alpha.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 15:42 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

a onda ako netko ima neispravnu nek se javi :)

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

idem probat svoju "skurenu" GTS 250, javim rezultate za sat vremena :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
XXX-Man kaže...

danas pekao 8800gt

nažalost jedan kondić se razletio...

oznaka: EPLC 1500 2.5V

zna netko gdje nabavit takvog?

 

Imam ti ja te kondiće a nalazi s pokvarenog grafe PowerpolorX1950 Pro. Ako ti treba kondiće pošaljem ti...

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Uglavnom, sat vremena kasnije:

 

Napravio sve po PS-u, kurio ju 9.5min na 200 stupnjeva, ubacim u komp nakon hladenja, i nista :D

 

Ali posto nije davala sliku ni prije przenja nisam jako razocaran :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Morat ću ovo isprobat na laptopu {#} ...

LoL (EU West): P1x1
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice