Odabir gtx 1060

poruka: 27
|
čitano: 6.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Odabir gtx 1060

pozdrav ljudi,imam nekoliko pitanja oko odabira gtx 1060 kartica....gledao sam malo po game debate stranici koja je najisplativija za uzet pa sam sad u dilemi....asus strix je sigurna za uzet posto je od 2 do 14% bolje od ostaih prerađenih modela iste kartice....ali za oko mi je zapala i Gainwardova gtx 1060 kartica....s nesto malo vecim taktovima od asusove,ako se ne varam,samo,na game debate stranici jos nisu postavili Gainwardov model....ako vec uzimam,volio bi uzeti najbolje odo onoga sto mogu izabrat.....vjerujem da necu pogrijesit ni s asusovim modelom,a ni sa gainwardovim....ali opet bih volio primiti savjet drugih :D i da ispravim navedeno,ne mislim da je asusova brza od ostalih gtx 1060 modela od 2 do 14% nego je to bio kao omjer preformansi na igricama....ubiti,skuzit cete sta sam time htio rec :D svaki savijet mi je dobro dosao :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...

pozdrav ljudi,imam nekoliko pitanja oko odabira gtx 1060 kartica....gledao sam malo po game debate stranici koja je najisplativija za uzet pa sam sad u dilemi....asus strix je sigurna za uzet posto je od 2 do 14% bolje od ostaih prerađenih modela iste kartice....ali za oko mi je zapala i Gainwardova gtx 1060 kartica....s nesto malo vecim taktovima od asusove,ako se ne varam,samo,na game debate stranici jos nisu postavili Gainwardov model....ako vec uzimam,volio bi uzeti najbolje odo onoga sto mogu izabrat.....vjerujem da necu pogrijesit ni s asusovim modelom,a ni sa gainwardovim....ali opet bih volio primiti savjet drugih :D i da ispravim navedeno,ne mislim da je asusova brza od ostalih gtx 1060 modela od 2 do 14% nego je to bio kao omjer preformansi na igricama....ubiti,skuzit cete sta sam time htio rec :D svaki savijet mi je dobro dosao :D

 Ako hoćeš da ti komp tiho radi i da imaš veli potencijal za overclock,definitivno uzmi strix,pošto ima daleko bolje hlađenje(no što više overclockaš sve se više gubi ta "tišina").Također prednost asusove(bar meni),je ta što stvarno super izgleda(a pogotovo ako imaš otvorenu stranu ili pleksiglas)

Ako ti niti jedna od tih tvari nije bitna uzmi gainward ako je razlika u cijeni malo veća(tj. da je gainward jeftinija dosta od asusa),a dobiješ već overclockiranu karticu,no ako razlika nije velika,doplati za strix,mada bih ja uzeo asus strix,uostalom,mogu ti preporučiti tek kad mi kažeš razliku u cijeni,jer zasad sam na strixovoj strani).

Entuzijast
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 22:23 (FatMAN).
12 godina
protjeran
offline
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...

pozdrav ljudi,imam nekoliko pitanja oko odabira gtx 1060 kartica....gledao sam malo po game debate stranici koja je najisplativija za uzet pa sam sad u dilemi....asus strix je sigurna za uzet posto je od 2 do 14% bolje od ostaih prerađenih modela iste kartice....ali za oko mi je zapala i Gainwardova gtx 1060 kartica....s nesto malo vecim taktovima od asusove,ako se ne varam,samo,na game debate stranici jos nisu postavili Gainwardov model....ako vec uzimam,volio bi uzeti najbolje odo onoga sto mogu izabrat.....vjerujem da necu pogrijesit ni s asusovim modelom,a ni sa gainwardovim....ali opet bih volio primiti savjet drugih :D i da ispravim navedeno,ne mislim da je asusova brza od ostalih gtx 1060 modela od 2 do 14% nego je to bio kao omjer preformansi na igricama....ubiti,skuzit cete sta sam time htio rec :D svaki savijet mi je dobro dosao :D

Msi gaming x ti je brutalno tiha i hladna, kao i Gainwardova phoenix gs verzija! ja bi definitivno jednu od te dvije!

inace to mozes pitati i ovdje da neotvaras nepotrebno slicne teme!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060

nisam pratio teme pa ne sam zato otvorio novu,inace se svasta pise pa mi je glupo uletat u neciju temu sa 10-tim pitanjem :D a sto se cijene tice,msm da nije velika razlika,samo Gainwardova serija ima malo vece taktove,zato me zanimalo za preporuku....ali asus je ipak asus,uvijek hvaljen sa svih strana pa bih onda radije upecao strix verziju....hvala puno na savijtima :D

11 godina
online
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...

nisam pratio teme pa ne sam zato otvorio novu,inace se svasta pise pa mi je glupo uletat u neciju temu sa 10-tim pitanjem :D a sto se cijene tice,msm da nije velika razlika,samo Gainwardova serija ima malo vece taktove,zato me zanimalo za preporuku....ali asus je ipak asus,uvijek hvaljen sa svih strana pa bih onda radije upecao strix verziju....hvala puno na savijtima :D

 kad robuješ navikama prije ili kasnije naletiš na drek, asus se iskenjao u zadnje vrijeme s grafama da je to strašno

od strix 390 na dalje, skoro sve su im grafe turbo glasne i naspram gainward ili msi koje su nečujne i hladne ih nema smisla uzimati

8 godina
protjeran
offline
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...

nisam pratio teme pa ne sam zato otvorio novu,inace se svasta pise pa mi je glupo uletat u neciju temu sa 10-tim pitanjem :D a sto se cijene tice,msm da nije velika razlika,samo Gainwardova serija ima malo vece taktove,zato me zanimalo za preporuku....ali asus je ipak asus,uvijek hvaljen sa svih strana pa bih onda radije upecao strix verziju....hvala puno na savijtima :D

 Ja vev dugo nisam cuo da neko hvali Asusove grafe, kaj je najbolje citam samo sranja o njima, a na kraju krajeva i testovi to potvrduju. Uostalom nije mi jasno sta si uopce otvarao temu kada si ionako znao sta ces kupiti 

12 godina
offline
Odabir gtx 1060

Ali istina je... Meni se strix r9 380 penjala komotno do 90 stupnjeva dok nisam u afterburneru namjestio ventove da jače pušu. Temp je pala na 70 ali buka se digla, a na kutiji piše 0db gaming ili takva nekakva glupost. Vjv je dijelom do airflowa i mog kućišta makar imam vent, ali promjenih dosta grafički u zadnje vrijeme i nijedna se nije tako ponašala. A strixova r9 390 je još gora po tom pitanju. Uopće nije pitanje nvidia vs amd, nego asus vs the world. Ilitiga zašto je asus usr*o r9 3xx seriju.

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 10:42 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
maks0806 kaže...

Ali istina je... Meni se strix r9 380 penjala komotno do 90 stupnjeva dok nisam u afterburneru namjestio ventove da jače pušu. Temp je pala na 70 ali buka se digla, a na kutiji piše 0db gaming ili takva nekakva glupost. Vjv je dijelom do airflowa i mog kućišta makar imam vent, ali promjenih dosta grafički u zadnje vrijeme i nijedna se nije tako ponašala. A strixova r9 390 je još gora po tom pitanju. Uopće nije pitanje nvidia vs amd, nego asus vs the world. Ilitiga zašto je asus usr*o r9 3xx seriju.

 sto se temperatura tice,imam r9 280x vapor tri x....isto dok sam ne upalim ventove,zagrije mi i procesor i cijelo kuciste iako je ploca maknuta tako da sam navikao upaliti ventove na 60-70% i drzat temperatura grafike na solidnih 60 stupnjeva....valjda necu imat problema sa gtx 1060 jer je manji potrosac,ne znam,budemo vidjeli

10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060

nisam toliko upucen u sve,ne pratim svaki model,svakog proizvođaca,ne zivim u svijetu tehnologije,nije mi to najbitnija stavka u zivotu....jednostavno,nekad si volim ubit vrjijeme igrajuci igrice ili necime slicno tome tako da mogu znat koj je tocno hvaljen model,a koji ne....jer kad sam kuovao r9 280x,pratio sam malo teme po forumu,onda je svaka budalaa hvalila asus,od asusa se zivjelo,bar kako sam ja vidio i procito tako da ne mogu znat sta se jucer i danas desava s asusom,da li je i dalje tako dobar i hvaljen i da li ga se isplati uzimat za 20-50 eura veccu ciejnu istog modela....nemojtee me hejtat,nisam otvorio temu da se sere ni po asusu ni po gainwardu a ni po kojem drugom prerađivacu,tema je cisto otvorena da mi se da savijet,da li sam sve objasnio ili jos uvijek nekome moram nacrtat?znaci,ne zivimm od tehnologije i ne pratim svaki clanak koji se napise,zato trebam pomoc oko odabira....nadam se da se nikome nisam zamjerio,kazem samo svoje iskreno misljnja,hvala

 

15 godina
offline
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...

nisam toliko upucen u sve,ne pratim svaki model,svakog proizvođaca,ne zivim u svijetu tehnologije,nije mi to najbitnija stavka u zivotu....jednostavno,nekad si volim ubit vrjijeme igrajuci igrice ili necime slicno tome tako da mogu znat koj je tocno hvaljen model,a koji ne....jer kad sam kuovao r9 280x,pratio sam malo teme po forumu,onda je svaka budalaa hvalila asus,od asusa se zivjelo,bar kako sam ja vidio i procito tako da ne mogu znat sta se jucer i danas desava s asusom,da li je i dalje tako dobar i hvaljen i da li ga se isplati uzimat za 20-50 eura veccu ciejnu istog modela....nemojtee me hejtat,nisam otvorio temu da se sere ni po asusu ni po gainwardu a ni po kojem drugom prerađivacu,tema je cisto otvorena da mi se da savijet,da li sam sve objasnio ili jos uvijek nekome moram nacrtat?znaci,ne zivimm od tehnologije i ne pratim svaki clanak koji se napise,zato trebam pomoc oko odabira....nadam se da se nikome nisam zamjerio,kazem samo svoje iskreno misljnja,hvala

 

Asus R9 280X DC2T je imala gadnih problema sa artefaktingom. I brzo odlazili ventovi. Bez mininga 24/7. Znam jer ju ja imam. Digli su memoriju na 6ghz i voltažu mislim na 1.6. Hladnjak nije na svim RAM-ovima, i memorija se pregrijavala. Tako da, Asus i nije baš tako hvaljen kao što misliš.

 

A možda je samo prva serija imala taj problem.

 

Edit: nije 6GHz nego 6.4GHz

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 16:54 (lomba100).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060

dobro,manje bitno sad o asusu,o r9 280x modelima i ostlima glupostima :D znaci vecina me savjetuje da uzmem bolje asusov model gtx 1060 strix?ili ako netko moze i zna vidjeti koj je npr bolji model 1060 kartice?po svemu sudeci,gledjuci na game debate,asus strix je bolja od 2 do 14 posto u igricama od drigih prerađenih modela gtx 1060....samo trebam savijet i stvar rijesena,tema gotova :D

11 godina
online
Re: Odabir gtx 1060
Gledaj msi gaming x verziju - hladna i, prema recenzijama, jedna od najtisih grafa ikad, 3 god gare... ostalo manje vise isto
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Odabir gtx 1060
picajzla0707 kaže...
Gledaj msi gaming x verziju - hladna i, prema recenzijama, jedna od najtisih grafa ikad, 3 god gare... ostalo manje vise isto

 nek mu jos netko ovo ponovi par puta

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...
=xfact= kaže...
Lucidius kaže...
Killy kaže...

 

 slusaj kretenu,imao sam pik na asusovu verziju,ali uvijek valja pitat druge za misljenje,da je netko reko da je Gainward bolja verzija,dao bi se u razmisljanje,kuzis....idi si mamu hejtaj....a amd nisam ni spomenuo jer sam bas naveo gtx 1060 graficku za kupnju....malo si glup ili?

 vidim hormoni su na visokom nivou. steta sto inteligencija nije. 

xfact
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
=xfact= kaže...
Killy kaže...
=xfact= kaže...
Lucidius kaže...
Killy kaže...

 

 slusaj kretenu,imao sam pik na asusovu verziju,ali uvijek valja pitat druge za misljenje,da je netko reko da je Gainward bolja verzija,dao bi se u razmisljanje,kuzis....idi si mamu hejtaj....a amd nisam ni spomenuo jer sam bas naveo gtx 1060 graficku za kupnju....malo si glup ili?

 vidim hormoni su na visokom nivou. steta sto inteligencija nije. 

 nek si ti inteeligentan :D samo ne znam cemu ti sluzi ta inteligencija kad je tema o grafickoj kartici,a ne o hormonima hahah i sad si neka faca sto si komentiro....tipicno balkanski ili ti ga seljacki :* hvala ovima na prijedlozima,lijepo vas pozdravljam,uzivajte :D

10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
Killy kaže...
=xfact= kaže...
Killy kaže...
=xfact= kaže...
Lucidius kaže...
Killy kaže...

 

 slusaj kretenu,imao sam pik na asusovu verziju,ali uvijek valja pitat druge za misljenje,da je netko reko da je Gainward bolja verzija,dao bi se u razmisljanje,kuzis....idi si mamu hejtaj....a amd nisam ni spomenuo jer sam bas naveo gtx 1060 graficku za kupnju....malo si glup ili?

 vidim hormoni su na visokom nivou. steta sto inteligencija nije. 

 nek si ti inteeligentan :D samo ne znam cemu ti sluzi ta inteligencija kad je tema o grafickoj kartici,a ne o hormonima hahah i sad si neka faca sto si komentiro....tipicno balkanski ili ti ga seljacki :* hvala ovima na prijedlozima,lijepo vas pozdravljam,uzivajte :D

 i to sto mislis da sam digo frku oko amd-a i nvidie,bas zato sam rekao da nisam nista ja spomenuo i da me se o direktno ne tice,a ako ce netko drugi spominjat to kao sto je jedan lik vamo,slobodno je pogrijesio temu di treba dako sta napisam,nije da sam se pravo izrazio,ali uvijek mogu rec ono sto sam mislio.....pozz ljudi

12 godina
offline
Odabir gtx 1060

Problem je da se ni sam ne znaš što želiš, niti se znaš izjasniti jer ti je komunikacijska vještina na razini 6-og osnovne u najboljem slučaju. Imaš 5 prijedloga za ono što ti treba i kenjaš dalje pa se čudiš ko pura dreku... Btw zoveš ljude kretenima koji ti pomažu u nečem o čemu pojma nemaš, i onda govoriš nešto o balkanskom mentalitetu? pliz...

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
maks0806 kaže...

Problem je da se ni sam ne znaš što želiš, niti se znaš izjasniti jer ti je komunikacijska vještina na razini 6-og osnovne u najboljem slučaju. Imaš 5 prijedloga za ono što ti treba i kenjaš dalje pa se čudiš ko pura dreku... Btw zoveš ljude kretenima koji ti pomažu u nečem o čemu pojma nemaš, i onda govoriš nešto o balkanskom mentalitetu? pliz...

 pa u pravu si,ali ja sam znao sta zelim,ali nisam znao da li je to ispravno sta zelim....zato sam pitao za savijet,razumjes?a meni je pri*izdilo kad je neki lik spomenuo nesto za amd i onda je jedan piceo nesto navaljivat....i taj lik kojemu sam reko da je kreten ili kako vec,da mi je pomogao necemu,ne bi mu tako sta nikad rekao,ali sto se ubacio da ispadne pametan,za to mi se nije trebao ubacivat,razumjes i to?lega,idi odmori i gledaj svoje poslove,tema nije tu da se prica ko je kome st rekao,ko pomogao,koga izvrijeđao i tako te stvari....pozdravlja te moja komunikacijska vjestina 6-og osnovne :*pozz

7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
Kratko pitanje ide li Gtx 1060 6gb na asus b85 pro gamer maticnu, nisam baš u tome, a nadogradio bih pa reku da pitam ljude koji se kuže u to.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Odabir gtx 1060
Ash4785 kaže...
Kratko pitanje ide li Gtx 1060 6gb na asus b85 pro gamer maticnu, nisam baš u tome, a nadogradio bih pa reku da pitam ljude koji se kuže u to.

 Ide.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
7 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
Hvala
14 godina
offline
Odabir gtx 1060

Isplati li se ovu grafičku još uzeti posto ih ima po 250$ ili čekati 1070 ili 1080 da se spuste cijene?

Procesor i5 4460 i 8gb ram.

Zanima me hocu li moci igrati novi Cod WW2 na ultra?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir gtx 1060
ivic55 kaže...

Isplati li se ovu grafičku još uzeti posto ih ima po 250$ ili čekati 1070 ili 1080 da se spuste cijene?

Procesor i5 4460 i 8gb ram.

Zanima me hocu li moci igrati novi Cod WW2 na ultra?

 Uzmi gtx 1060 6gb , ja uzeo na proc i5 4440 i radi ko urica.

We are amidst strange beings, in a strange land.
14 godina
offline
Re: Odabir gtx 1060

Kakvi su ti fps i igraš li sve na ultra i ako ti se da opisati koje igre igraš?

Hvala

15 godina
offline
Re: Odabir gtx 1060
ivic55 kaže...

Kakvi su ti fps i igraš li sve na ultra i ako ti se da opisati koje igre igraš?

Hvala

Da si pogledao barem jedan benchmark na Youtube-u, vidio bi da su gtx 1060 6gb perfektne za FullHD gaming na high/ultra postavkama. 

13 godina
offline
Odabir gtx 1060

GTX 1060 je isto grafička kartica, znači tema postoji već.

 

Vodič za odabir grafičke kartice

 

Rapravu nastavite tamo.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice