NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 600.713
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Zašto je tema preimenovana? I to pogrešno.

 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Valentin17 kaže...

60 Hz ekran, nigdje ne spominješ bilo kakvu obradu video, stream ili sl., čemu opće mijenjati i7 koji zadovoljava sve potrebe,

a ako se već ide u promjenu, onda bolje gledati npr. Ryzen 2600 ili 2700 za tvoje potrebe.

Ovo sa prodajom mrak kartice i kupovina nove u najgore vrijeme valjda ikada je smijeh žešči, a imao si jako dobru konfiguraciju

za svoje potrebe.

 

Kakva crna video obrada, kakav stream? Volim imati dobru konfiguraciju, ne treba mi valjda isprika za to ili "potreba"? Pa 95% likova koji su kupili ryzene ne trebaju nista jace od famoznog pentiuma "privjeska" pa nikom nista jer je to dobar omjerulozeno-dobiveno, fuckaj ga. Ako ces uzeti nvidiju ili intela (ili TR cak) sa svojim posteno zaradjenim novcima - e nes ga majci, jesi ti normalan?

Uostalom, ti drzis da je streamanje nesto sto moze "opravdati" kupovinu jaceg stroja? Ono tipa MORAM streamati pa mi treba novi ryzen? Pa jedan od tisucu bedaka koji streama nesto stvarno i ima s druge strane nekog zvalonju koji to gleda.

A sto se tice moje potrebe - potreba je imati nesto dobro. S obzirom da dobro zaradjujem, a za procesor, plocu i ram dobijem nazad oko 50% love na iducoj placi - nema smisla da kupujem ista slabije od i9 ili TR. Ovaj 6700k nek gura jos neko vrijeme dok se ne smislim uzeti nesto drugo...

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
Volim imati dobru konfiguraciju, ne treba mi valjda isprika za to ili "potreba"? Pa 95% likova koji su kupili ryzene ne trebaju nista jace od famoznog pentiuma A sto se tice moje potrebe - potreba je imati nesto dobro. S obzirom da dobro zaradjujem, a za procesor, plocu i ram dobijem nazad oko 50% love na iducoj placi - nema smisla da kupujem ista slabije od i9 ili TR.

Kažeš da zarađuješ dobro i onda spominješ 60 Hz ekran, čemu? Onda budi faca do kraja i uzmi ASUS PG279Q, i9 9900k i RTX 2080 Ti,

nego tu plačeš kao kakva curica kako je 2080 preskupa i sl., budi faca pa uzmi najbolje i nemoj se žaliti.

Za nekoga tko "dobro" zarađuje imaš većinom budget komponente. Ajme strašno.

12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Ako covjek dobro zaraduje ne znaci da nema mozga pa da baca novac bez razloga tak da prestani laprdat po obicaju.

@Friday

Zasto tolka averzija prema mining karticama? Isprobas karticu prije kupnje i najvaznije da ima garanciju. Polovna 1080ti je definitivno najbolja kupnja za high end trenutno.
13 godina
online
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...
Ako covjek dobro zaraduje ne znaci da nema mozga pa da baca novac bez razloga tak da prestani laprdat po obicaju.

E sirotinjo, a TR i i9 koji bude koštao kao Ryzen, ploča i RAM nisu bacanje novaca??? 

ps. sam je rekao da ima dobra primanja i da želi imati dobru mašinu, gdje je problem??? 

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Nemojte spamati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Kako nas Nvidia svih spama, okej je i da mi malo spamamo.

 

Svi imamo svoju logiku i svoje standarde sto je nama"dobro", nekome privjesak, nekome delidator, nekome

Rtx1080ti za 11.000kn.

 

Fora je sto uz ovakvu situaciju sav nas hardver sporije zastarjeva, i u jednu ruku nam moze biti drago.

No, s druge strane, npr graficke inovacije i tehnologije nije dobro sto nam zbog cijene nije relevantna, a neki napredak je ipak tu.

Jednostavno ne kuzim, zasto nisu mogli pricekati s Ray tracingom dok su mogli vuci bez tolikog pada frameratea...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Valentin17 kaže...
Friday kaže...
Volim imati dobru konfiguraciju, ne treba mi valjda isprika za to ili "potreba"? Pa 95% likova koji su kupili ryzene ne trebaju nista jace od famoznog pentiuma A sto se tice moje potrebe - potreba je imati nesto dobro. S obzirom da dobro zaradjujem, a za procesor, plocu i ram dobijem nazad oko 50% love na iducoj placi - nema smisla da kupujem ista slabije od i9 ili TR.

Kažeš da zarađuješ dobro i onda spominješ 60 Hz ekran, čemu? Onda budi faca do kraja i uzmi ASUS PG279Q, i9 9900k i RTX 2080 Ti,

nego tu plačeš kao kakva curica kako je 2080 preskupa i sl., budi faca pa uzmi najbolje i nemoj se žaliti.

Za nekoga tko "dobro" zarađuje imaš većinom budget komponente. Ajme strašno.

 

Cemu 60 Hz ekran? BF5 mi je savrseno fluidan na tih 60 Hz/fps. Cak stovise, planiram uzeti jos jedan dell (vjerojatno 27+ inca) isto na 60Hz.

Da budem faca do kraja? Kakva faca? Time sto sam ovdje napisao da bih htio uzeti 2080 ili TR ja pokusavam biti faca? Ili time sto sam napisao da dobro zaradjujem? To je bio argument za tvoje "uzmi 2700 koji je dovoljan za tvoje potrebe". Hrpetina ekipe ovdje ima 30+ inca monitore a kurca ne radi na svojim strojevima osim PUBG i streamanje. Ali to je OK za njihove potrebe, jel? Jer streamanje je ipak plemenit zanat i fina su to gospoda. A ne ko mi ostali plebovi...

 

I sad uopce ne mogu shvatiti tvoj stav - jel strasno to sto dobro zaradjujem i imam budget komponente ili je strasno to sto dobro zaradjujem i hocu si kupiti nesto dobro? Kritiziras u oba smjera pa ne znam na koju stranu da se "branim". Kao sto rekoh - s obzirom na posao koji radim mogu si nabavljati odredjeni hardver uz izuzetnu olaksicu tako da me ukupno izadje otprilike 50% iznosa (graficke kartice ne spadaju u to jer su za moj posao apsolutno nebitne). Ti ne bi uzeo novi 16 core TR sa plocom za 600-700 eura da mozes?

Ili je strasno to sto "kao kakva curica" PLACEM da je 2080 preskupa? Ima neki limit osobnih primanja preko kojeg kad predjes postaje neumjesno za ista reci da je skupo, ili?

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ove nove kartice su dosta skupe. Prije 3-4 mjeseca sam uzeo novi PC, ali nisam odmah uzeo gpu, sastavio sam solidan pc, cak sam malo i stedio da si uzmem jaci gpu, i mislio sam jos ubosti xx70 kada izadje, ono sto je danas znamo kao rtx 2070 i onda shvatis da ti mid ranged gpu kosta vise nego sve druge komponente koje si kupio, imam novac da je kupim, uklapa mi se u proracun, ali je skupo da se razmisli covjek.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...


@Friday

Zasto tolka averzija prema mining karticama? Isprobas karticu prije kupnje i najvaznije da ima garanciju. Polovna 1080ti je definitivno najbolja kupnja za high end trenutno.

 

Nije samo mining. U irskoj polovan hardver uglavnom kosta kao nov (vrlo cesto i vise). Nabrzaka sam sada pogledao u oglasnik i evo ti jedine dvije postene 1080ti koje sam nasao:

 

https://www.adverts.ie/graphics-cards/asus-rog-strix-gtx-1080-ti-oc-overclocked-edition-2018-11gb/15198305

https://www.adverts.ie/other-peripherals/evga-geforce-gtx-1080-ti-ftw3-gaming-icx-11-gb-gddr5x-352-bit-memory-dvi-hdmi-cp-pci-express-3-graphics-card-black/16417090

 

Jel bi ih ti kupio za te novce?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Taj dio price o cijenama polovnih kartica nisam znao, to onda u potpunosti mijenja situaciju.

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
war3_tft kaže...

Taj dio price o cijenama polovnih kartica nisam znao, to onda u potpunosti mijenja situaciju.

 

Da, to je ukratko jebena katastrofa. Pred koji dan na PCE lik 1080ti sa garancijom proda za 3500kn jer je ostao bez posla. A ovdje za te novce nude 980-ke i takve bedastoce

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ne biti bezobrazan. Ne. Prodao je za te novce jer je ostao bez posla. 

Edit:wartt napisao je par postova prije za njihovu trznicu treba citati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 23:27 (Kolacic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Kolacic kaže...

Ne biti bezobrazan. Ne. Prodao je za te novce jer je ostao bez posla. 

Edit:wartt napisao je par postova prije za njihovu trznicu treba citati.

 

Uopce nisam bio bezobrazan jbt. Samo dajem do znanja da se na PCE nadju polovne stvari za dobru cifru dok u irskoj ne mozes ni gripu polovnu dobiti za normalne novce

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
Kolacic kaže...

Ne biti bezobrazan. Ne. Prodao je za te novce jer je ostao bez posla. 

Edit:wartt napisao je par postova prije za njihovu trznicu treba citati.

 

Uopce nisam bio bezobrazan jbt. Samo dajem do znanja da se na PCE nadju polovne stvari za dobru cifru dok u irskoj ne mozes ni gripu polovnu dobiti za normalne novce

 Ma dobro i ja sam malo butthurt zbog tog kaj je ostao bez posla pa prodaje tako,ali da kak  si rekao gore je gore nego ovdje njuskalo. Kako stoje cijene u ducanima? Ovdje gdje god vidi rasprodane 20xx.

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Kolacic kaže...

Kako stoje cijene u ducanima? Ovdje gdje god vidi rasprodane 20xx.

 

Bio sam prosle godine uslikao u jednom ducanu sliku - 1060 u irskoj je bila skuplja od 1070 na amazonu.

Freak Show Inc.
9 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
war3_tft kaže...

Taj dio price o cijenama polovnih kartica nisam znao, to onda u potpunosti mijenja situaciju.

 

Da, to je ukratko jebena katastrofa. Pred koji dan na PCE lik 1080ti sa garancijom proda za 3500kn jer je ostao bez posla. A ovdje za te novce nude 980-ke i takve bedastoce

 Znači da imate problem sa državom. Treba riješit u Irskoj da ljudi počmu ostajat iznenadno bez posla bez mogućnosti novog zaposlenja i bit će jeftinih kartica

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

Ima neki limit osobnih primanja preko kojeg kad predjes postaje neumjesno za ista reci da je skupo, ili?

 vidi se da nisi u hrvatskoj, nemaš pojma kao i svaki gastarbajter

čim pređeš prosječnu rvacku plaću neumjesno je, dapače i nedomoljubno, kukat o skupoći

jel ti znaš da u uljaniku još nisu dobili rujansku plaću, ha?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 9:06 (picajzla0707).
13 godina
online
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...

 vidi se da nisi u hrvatskoj, nemaš pojma kao i svaki gastarbajter

čim pređeš prosječnu rvacku plaću neumjesno je, dapače i nedomoljubno, kukat o skupoći

jel ti znaš da u uljaniku još nisu dobili rujansku plaću, ha?

Ajde da barem netko shvaća.  Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 11:00 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

Ima neki limit osobnih primanja preko kojeg kad predjes postaje neumjesno za ista reci da je skupo, ili?

 vidi se da nisi u hrvatskoj, nemaš pojma kao i svaki gastarbajter

čim pređeš prosječnu rvacku plaću neumjesno je, dapače i nedomoljubno, kukat o skupoći

jel ti znaš da u uljaniku još nisu dobili rujansku plaću, ha?

 Dobit ce je od moje i tvoje place ne brini. To je vec gotovo rusit ce se i gradit turizam. Kao 90 posto hrvatske.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Sad ima 2day express delivery za irsku preko amazon prime-a, pa ako često naručuješ (ili bi želio naručivat) sa amazona, sad se čak i isplati uzeti ga. Što zbog brzine, što zbog uštede na cijeni dostave. Kupovat lokalno je totalno neisplativo.

5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Drugi puta, u torbama umjesto robe, šunke i sira, treba ponijeti grafičke kartice...

 
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

... A nikako da 1080ti padne cijena tako da ih se isplati kupiti. Razlika u cijeni je premala da bih se odlucio ici na 1080ti a cijena 2080 je neopravdano visoka. Sranje i pol.

 pa jel te tko tjera na kupovinu nove grafe u najgore vrijeme za kupovinu nakon majning ludila

7nm je pred vratima, amd sljedeće godine izlazi s novim grafama, intel također, nevidija će se isto prebaciti na 7nm i ova 2xxx serija neće potrajati kao prošla skoro tri godine

em će rast perfomansi biti veći kad se prebace na niži proizvodni proces, em će biti konkurencije za birati, em će se i cijene korigirati čim bude izbora

i konačno, rtx pizdarije ionako neće bogznašto zaživjeti u igrama najmanje do sljedeće godine

 

dakle, kupovati sad novu grafu je najmanje isplativo, strpi se do sljedeće godine, nije da imaš neku prastaru gtx 670 koja zapinje

U RTG-u vlado totalno rasulo, stari kolega koji je industriji kaze da nakon odlaska Kodurija imaju gadnih problema s odljevom najtelentiranijih kadrova - Intel im masovno krade sposobne ljude a ono sposobnih inzinjera sta je jos ostalo mahom radi na Naviju - dizajnu za novi Playstation, a po njemu do Navija ima jos skoro godinu dana.

Vega je smeca od dizajna kojem ne pomaze ni 7nm  - samo 4 Hbm2 chipa koliko ce imat nova grafulja kosta bar 500-600$ i na nekakve konkuretne kartice tu u startu mozete zaboravit. Amd to smece vjerojatno nece ni nudit izvan profi trzista, eventualno opet mozda izmisle kakvu specijalnu consumer seriju, tek toliko da se mogu pretvarat da imaju nesto novo u consumer ponudi iako realno nece imat nista - ocekujte Rebrandeone 3.0.

 

Intel nece imat svoj dizajn spreman prije kraja 2020. - i to u najboljem slucaju. 

 

Nvidia nema u planu masovni prelazak na 7nm barem jos dvije godine. Trenutacno svoje 12nm wafere Nvidija placa oko 5k$ dok 7nm trenutacno kostaju skoro 20k$ a yieldovi su banana. Nvidija ima u rezervi jos nesto brze od RTX 2080Ti, nazalost nemaju jos potreba za tim. Nemaju konkurenciju tocnije konkurencija su sami sebi - partneri na lageru imaju dosta neprodanih Pascal grafulja i bit ce tako barem sve do kraja godine. Jensen je svojevremeno debelo precijenio potraznju tj. nakon sto je usred minerske groznice i zestokih nestasica osobno ugovorio ogromnu kolicinu dodatnih gddr5 chipova doslo je do sloma coina. Dogodine kad se rijese Pascal lagera izbacit ce vjeroajtno jos barem novu Titanku i zarotirat cijene prema dolje.

 

12 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Jel ti to onaj isti kolega iz kojeg si izvlacio informacije o novom ps5?ps zove se INTERNETlp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Dobar i koristan post kolega, bravo za tebe!

 

Nakon svog istrazivanja po netu sve sam cvrsceg uvjerenja da je Nvidia manjkom motiva za utakmicom trenutno odlucila "kick down" u svim klasama.

 

Dakle 2070 je originalno valjda trebala biti 2060, dok je 2080ti zapravo 2080 a dakle tu lezi objasnjnje zasto su 2080(vjerojatno prvotno zamisljena 2070) u rangu 1080ti.

 

Nadalje, sve bi bilo okej, ali nazalost cijena  prati nazivlje umjesto performanse!!!

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Stjepanj kaže...

Jel ti to onaj isti kolega iz kojeg si izvlacio informacije o novom ps5?ps zove se INTERNETlp

 Za razliku od tebe ja iza svojih rijeci stojim, PS5 lako moguce da izlazi sljedece godine - u najgoru ruku ce bit najavljen (naveo sam i zasto), ima 32GDDR6 memorije (covjek kojega znam drzao atestirao prototip meme i pakiranje). A o ostalom osim da da je za chip na Navi arhitekturi zaduzen AMD i tko proizvodi pcb, neznam ili bas ne bi puno previse, ti s druge strane nemas pojma ni o cemu.

Uostalom imam te na ignoru s razlogom, samo jbg ne mogu si uvijek pomoc a da ne otvorim a znam da od tebe nikad nista pametno za procitat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.10.2018 21:32 (Statsman).
12 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Probaj malo bolje koristiti taj google translatetocnije tvog kolegu/izvor/spijuna ili kaj godlp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Statsman kaže...

U RTG-u vlado totalno rasulo, stari kolega koji je industriji kaze da nakon odlaska Kodurija imaju gadnih problema s odljevom najtelentiranijih kadrova - Intel im masovno krade sposobne ljude a ono sposobnih inzinjera sta je jos ostalo mahom radi na Naviju - dizajnu za novi Playstation, a po njemu do Navija ima jos skoro godinu dana.

Vega je smeca od dizajna kojem ne pomaze ni 7nm  - samo 4 Hbm2 chipa koliko ce imat nova grafulja kosta bar 500-600$ i na nekakve konkuretne kartice tu u startu mozete zaboravit. Amd to smece vjerojatno nece ni nudit izvan profi trzista, eventualno opet mozda izmisle kakvu specijalnu consumer seriju, tek toliko da se mogu pretvarat da imaju nesto novo u consumer ponudi iako realno nece imat nista - ocekujte Rebrandeone 3.0.

 

Intel nece imat svoj dizajn spreman prije kraja 2020. - i to u najboljem slucaju. 

 

Nvidia nema u planu masovni prelazak na 7nm barem jos dvije godine. Trenutacno svoje 12nm wafere Nvidija placa oko 5k$ dok 7nm trenutacno kostaju skoro 20k$ a yieldovi su banana. Nvidija ima u rezervi jos nesto brze od RTX 2080Ti, nazalost nemaju jos potreba za tim. Nemaju konkurenciju tocnije konkurencija su sami sebi - partneri na lageru imaju dosta neprodanih Pascal grafulja i bit ce tako barem sve do kraja godine. Jensen je svojevremeno debelo precijenio potraznju tj. nakon sto je usred minerske groznice i zestokih nestasica osobno ugovorio ogromnu kolicinu dodatnih gddr5 chipova doslo je do sloma coina. Dogodine kad se rijese Pascal lagera izbacit ce vjeroajtno jos barem novu Titanku i zarotirat cijene prema dolje.

 uh, sad sam vidio da je intel predvidio launch 2020., bio sam uvjeren nakon onog prototipa da su vrlo blizu izlasku

za amd nekako sumnjam da nemaju baš ništa bar za sljedeću godinu i barem u srednjem segmentu, ali ako si u pravu ovo je dosta loše

12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
war3_tft kaže...


@Friday

Zasto tolka averzija prema mining karticama? Isprobas karticu prije kupnje i najvaznije da ima garanciju. Polovna 1080ti je definitivno najbolja kupnja za high end trenutno.

 

Nije samo mining. U irskoj polovan hardver uglavnom kosta kao nov (vrlo cesto i vise). Nabrzaka sam sada pogledao u oglasnik i evo ti jedine dvije postene 1080ti koje sam nasao:

 

https://www.adverts.ie/graphics-cards/asus-rog-strix-gtx-1080-ti-oc-overclocked-edition-2018-11gb/15198305

https://www.adverts.ie/other-peripherals/evga-geforce-gtx-1080-ti-ftw3-gaming-icx-11-gb-gddr5x-352-bit-memory-dvi-hdmi-cp-pci-express-3-graphics-card-black/16417090

 

Jel bi ih ti kupio za te novce?

 Nisi odgovorio čoeku.

 

Zašto neČeš mining edition kartice ?

15 godina
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Zanimljivo da bi konzola koja će koštat 3500-4000kn imat u sebi 2500kn RAM memorije (cca), SSD, CPU, GPU, blueray player, kontroler od 100€ (opet CCA), adapter i pitanje što još sve, uz besplatnu igru.

Konzole jesu NEŠTO jeftinije i firma gubi NEŠTO novaca na njima, ali nikada toliko.

 

Možda ako će koštat 1000€ , ali čisto sumnjam.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice