NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 715.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

12400 kn RTX 4090 Fainward Phantom.. kupiti ili ne 

 Ako vam treba ja bi,ovo je vec kolko tolko razumna cijena....

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Razumna nije ali je puno bliže nekoj normalnijoj cijeni...

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ako pogledamo kakvu stavljaju cijenu 7900xtx 12-13k kn onda je ova rtx4090 fantomka đaba.Ali nije razumno ništa od ijedne cijene danas.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 14:01 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

kupi, meni prodaš 3080 FTW3

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uopče ne vidim smisao postojanja rtx4080 npr. fantomka cijena 11800kn ili katastrofe 7900xtx za 12500kn,7900xt 9000kn, irelevantne su pokraj cijene rtx4090.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 15:13 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Uopče ne vidim smisao postojanja rtx4080 npr. fantomka cijena 11800kn ili katastrofe 7900xtx za 12500kn,7900xt 9000kn, irelevantne su pokraj cijene rtx4090.

 Gledaj cijene kod nas, nemoj gledati samo njemacku ko da mi imamo iste cijene.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

To i gledam ovo su naše cijene.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 17:58 (dery).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ja vidim na nabavi da je najeftinija 4090 oko 16000kn, di ti vidis za 12?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...

Ja vidim na nabavi da je najeftinija 4090 oko 16000kn, di ti vidis za 12?

 Ma ova hornerova šta je pitao. Ako ne vidiš sad vidit češ uskoro kod nas za 1600€

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
snake1kl kaže...

Ja vidim na nabavi da je najeftinija 4090 oko 16000kn, di ti vidis za 12?

 Ma ova hornerova šta je pitao. Ako ne vidiš sad vidit češ uskoro kod nas za 1600€

 Samo se ti nadaj da ce kod nas 4090 imati istu cijenu kao 4080:)

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

U krizi sve što nije jestivo i nije zlato brzo pada.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uvijek ce se naci neko da kupi, ne brini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kad pređemo na euro sve ide dole pada svemu cijena, bolji od mindfaktorija čemo bit

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2022 18:22 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Kad pređemo na euro sve ide dole pada svemu cijena, bolji od mindfaktorija čemo bit

 Kad pređemo na euro, jos ce vise cijene biti:)

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
Bestelldatum
22.12.2022
Auftragsnummer
266658057
Gesamtpreis
€ 1.668,43
platio sam ju ali doć će mi možda za tjedan dana
be Cool
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Uopče ne vidim smisao postojanja rtx4080 npr. fantomka cijena 11800kn ili katastrofe 7900xtx za 12500kn,7900xt 9000kn, irelevantne su pokraj cijene rtx4090.

 nije li ova radeonka 7900xtx nešto brža od Rtx 4080?

be Cool
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

nije

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
dery kaže...

Uopče ne vidim smisao postojanja rtx4080 npr. fantomka cijena 11800kn ili katastrofe 7900xtx za 12500kn,7900xt 9000kn, irelevantne su pokraj cijene rtx4090.

 nije li ova radeonka 7900xtx nešto brža od Rtx 4080?

 Tako je, brža je. 

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Za polovne rx 7900 xtx u prosjeku traze 1600eu na ebayu,ona jeste brza u rasterizaciji ali je to vec danas apsolutno nebitno.

Raytrace je vec debelo u vecini danasnjih igara a da ne pricamo o onima koje dolaze.

Nvidijin Remix ce napravit potres sto se tice moding zajednice i remasteriranja starijih PC klasika i tu rtx ima nazalost ogromnu prednost.

Apsolutno ne podrzavam Nvidiju radi cijena ali u situaciji kad je Radeon jos skuplji onda njih podrzavam jos manje.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uvijek je Nvidia bolja kupnja od AMD graficke, jednostavno dobijes vise za svoje pare

 

Jedino kada AMD dolazi u razmatranje je u slucaju velike razlike u cijenu, a to se nije dogodilo vec godinama :)

 

S ovime gore navedenim, ako iz bilo kojeg razloga ne zelis Nvidiu, ne trebas se brinuti za Ray tracing, to je inako nebitna stvar u konacnici, a i FSR ce biti na DLSS nivou kad tad.

 

Problem za Nvidijino forsiranje RTX spike je u Unreal 5 enginu, koji nudi Lumen tehnologiju za koju ti ne teba hardver, i ona je dio svakog Unreal 5 engina, i vecina developera radi u Unrealu.

 

Pa s time ce i vecina buducih igara imati ili obje opcije, i Lumen i RT, ili samo Lumen, pogotovo svi portovi sa konzola ce sigurno imati Lumen, a s njime nemas nikakav pad performansi, kao sa RT i ne treba ti hardver, i zato je bolje rjesenje i zato ce prevladati.

 

Unreal je jednostavno toliko mocan engine i toliko ga svi vole i preferiraju, ai konzole su te koje nose trendove a ne PC, pa samim time Lumen ce biti go to shit, a ne Nvidijin RT

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...

Uvijek je Nvidia bolja kupnja od AMD graficke, jednostavno dobijes vise za svoje pare

 

Jedino kada AMD dolazi u razmatranje je u slucaju velike razlike u cijenu, a to se nije dogodilo vec godinama :)

 

S ovime gore navedenim, ako iz bilo kojeg razloga ne zelis Nvidiu, ne trebas se brinuti za Ray tracing, to je inako nebitna stvar u konacnici, a i FSR ce biti na DLSS nivou kad tad.

 

Problem za Nvidijino forsiranje RTX spike je u Unreal 5 enginu, koji nudi Lumen tehnologiju za koju ti ne teba hardver, i ona je dio svakog Unreal 5 engina, i vecina developera radi u Unrealu.

 

Pa s time ce i vecina buducih igara imati ili obje opcije, i Lumen i RT, ili samo Lumen, pogotovo svi portovi sa konzola ce sigurno imati Lumen, a s njime nemas nikakav pad performansi, kao sa RT i ne treba ti hardver, i zato je bolje rjesenje i zato ce prevladati.

 

Unreal je jednostavno toliko mocan engine i toliko ga svi vole i preferiraju, ai konzole su te koje nose trendove a ne PC, pa samim time Lumen ce biti go to shit, a ne Nvidijin RT

 

 

Ovo si potpuno pogresno srocio iz razloga sto je Unreal 5 game engine dok je raytrace/pathtrace cjelokupna tehnologija za razvoj....naprimjer kao 3d grafika.

Stoji sve sto si napisao da U5 ima Lumen,Nanite itd i da je softversko rijesenje ali u pc verziji Fortnitea imas i hardversku podrsku koja donosi jos napredniji U5 da se tako izrazim.

Unreal 5.1 moze izvest cuda ali to je tek hibridno/prijelazno rijesenje izmedju klasicne rasterizacije i pathtracea,naprimjer Portal RTX je tehnicki nemoguce replicirat u Unreal 5 enginu.

A kad Nvidia preda u ruke modera kompletni Remix...nebo je granica za pathtrace.

 

Poanta je....Unreal 5 na nikoji nacin nece usporit ili zaustavit tranziciju na pathtrace jer nije u pitanju U5 vs Unity nego kompletna tranzicija izrade igara u path trace.

Kada ce se to full desit,kada Nvidia,AMD i Intel krenu davat barem 60% povrsine GPUa RT jezgrama a manji dio rastoru.

 

 

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...

Uvijek je Nvidia bolja kupnja od AMD graficke, jednostavno dobijes vise za svoje pare

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
Timo kaže...

 

 

 

Ovo si potpuno pogresno srocio iz razloga sto je Unreal 5 game engine dok je raytrace/pathtrace cjelokupna tehnologija za razvoj....naprimjer kao 3d grafika.

Stoji sve sto si napisao da U5 ima Lumen,Nanite itd i da je softversko rijesenje ali u pc verziji Fortnitea imas i hardversku podrsku koja donosi jos napredniji U5 da se tako izrazim.

Unreal 5.1 moze izvest cuda ali to je tek hibridno/prijelazno rijesenje izmedju klasicne rasterizacije i pathtracea,naprimjer Portal RTX je tehnicki nemoguce replicirat u Unreal 5 enginu.

A kad Nvidia preda u ruke modera kompletni Remix...nebo je granica za pathtrace.

 

Poanta je....Unreal 5 na nikoji nacin nece usporit ili zaustavit tranziciju na pathtrace jer nije u pitanju U5 vs Unity nego kompletna tranzicija izrade igara u path trace.

Kada ce se to full desit,kada Nvidia,AMD i Intel krenu davat barem 60% povrsine GPUa RT jezgrama a manji dio rastoru.

 

 

 nope, UT5 je Engine, Lumen je tehnologija kalkulacije osvjetljena unutar toga engina, isto kao sto je Ray tracing tehnologija kalkulacije osvjetljena.

 

Za Lumen kalkulaciju ti ne treba hardver, za Ray trace kalkulaciju ti treba hardver, i to brutalan hardver, ergo Lumen je bolje rjesenje za gaming i korisnike, jer ti ne treba jaki hardver i nema udar na performanse

 

Da li ce Lumen i slicna tehnologija, usporiti i/ili uciniti nepotrebnim Nvidia RT hardversko rjesenje, ostaje za vidjeti, za sada ne, s obzirom na kolicinu investicije koju nvidia ulaze na guranje RT rjesenja, mozda nikada niti ne umre njihovo rjesenje, kao sto jos uvijek postoji G-sync, na primjer ili Hair Works, vidjet cemo

 

Za korisnika je bitno da ima opcija, a ne da "mora" koristiti samo jedno.

 

Dobro je sto "mainstream" grafe imaju RT , pa nama koji koristimo Ray trace godinama u izradi, reklama, fotki proizvoda, videa i slicno, su se smanjili drasticno troskovi za rendanje takvih scena, jer ne moramo vise trositi pare na skupa Quadro rjesenja 

 

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ak bu Lumen takav kako ga opisuješ, onda je Nvidia ray tracing mrtav, kao što je mrtav i nvidia physics ili hariworks a u biti i gsync jer svi kupuju freesync monitore i televizore bez nvidia chipa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Ak bu Lumen takav kako ga opisuješ, onda je Nvidia ray tracing mrtav, kao što je mrtav i nvidia physics ili hariworks a u biti i gsync jer svi kupuju freesync monitore i televizore bez nvidia chipa.

 ma nije mrtav. nije to nista novo, RT postoji od 70-godina, samo sto je sad hype jer eto koristi se u igram u "real time"

 

svaka tehnologija ima svoje  prednosti i mane, pa tako i ove dvije. na kraju ce trziste, korisnici odluciti sto im treba/pase i slicno

 

posto je RT  ukljucen u proizvod graficke kartice, nemas izbora da ga ne "kupis", placas ga bez obzira da li ga koristio ili ne, a to je snaga jedne kompanije, da moze "nametnuti" kupcima svoje usluge i rjesenja uz prodaju proizvoda, bez da se oni osjecaju prevareno.

 

jer svakako je RT super rjesenje, i imate ces ga u igram koje ne koriste UE, sto je super, sto vise opcija imas to bolje za tebe kao korisnika, jel tako

 

nvidija je prejaka  da ne bi iskoristila svoju trzisnu poziciju u svoju korist, siguran sam da ce natjerati svakoga developora, koje radi ili porta igre na PC da imaju RT opciju i uz Lumen.

 

Sto se tice usporedbi imas na webu vise videa pa pogledaj ako te zanima Lumen vs RT

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2022 11:10 (Timo).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Ak bu Lumen takav kako ga opisuješ, onda je Nvidia ray tracing mrtav, kao što je mrtav i nvidia physics ili hariworks a u biti i gsync jer svi kupuju freesync monitore i televizore bez nvidia chipa.

Lumen i Pathtrace nije isto,Lumen je enormno brzi,zato i imas Fortnite na Ps5 i XsX uz Nanite i Lumen u 60fps.

Pathtrace funkcionira drukcije i moze stvari koje Lumen ne moze,zato sam napisao da je to hibridno prijelazno rijesenje.

Naravno Path je visestruko sporiji i treba dedicirani hardver da bi se vrtio "normalno" u real time.

Da nejdem previse u off u ovoj temi,Lumen je baziran na Raytraceu.

Da ima dosta sadrzaja o Pathtraceu na YTu pa mozes pogledat.

 

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa treba vidjeti kako će se lumen vrtiti na AMD grafama, bude li to jednako kao na nvidija grafama nitko se više nebu obzirao na nvida ray trace reklamnu kampanju, kao što se više ne obazire na physics koji je nekada bio "jako bitan" a danas ga se više nitko ni ne sijeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Lumen nije niti hibridno niti prijelazno rjesenje.

 

Ako zesli vise saznati, evo odi ovdje i pricaj s ljudima koji se bave sa time, mozes se ukljuciti u  raspravu ili postaviti  neko pitanje koje te zanima:

 

Dev community

 

UE5 dokumentacija i vezu Lumen

 

Neki primjeri u praksi

 

 

mani se Bug forum sveznalica 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Pa treba vidjeti kako će se lumen vrtiti na AMD grafama, bude li to jednako kao na nvidija grafama nitko se više nebu obzirao na nvida ray trace reklamnu kampanju, kao što se više ne obazire na physics koji je nekada bio "jako bitan" a danas ga se više nitko ni ne sijeti.

 kako ne, jer nece sve igre imati UE, svakako je bolje imati nvidia grafu nego AMD, jer imas sve igre pokrivene. Sigurno ce u buducnosti biti vise tih softvrski rjesenjea, jer je Epic poprilicno otvoren po pitanju engina i svojih licenci

 

vidjet cemo, idemo delat malo sad

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...

Lumen nije niti hibridno niti prijelazno rjesenje.

 

Ako zesli vise saznati, evo odi ovdje i pricaj s ljudima koji se bave sa time, mozes se ukljuciti u  raspravu ili postaviti  neko pitanje koje te zanima:

 

Dev community

 

UE5 dokumentacija i vezu Lumen

 

Neki primjeri u praksi

 

 

mani se Bug forum sveznalica 

 

 

Hvala na svakom dodatnom infou.

Po onome sto sam vidio Lumen ne moze naprimjer odratit vise refleksija unutar refleksija,dali je to tocno?

Ali u konacnici mi igramo igre danas i bitno je kako se one vrte danas kroz niz platformi a tu je U5 najbolje sto trenutacno imamo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice