NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 716.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Klasični fake shop, plaćanje samo po predračunu, ne nasjedati.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Malo sam googlao taj shop i ljudi tvrde da je fejk jer se ne moze placat karticama itd,kao klasicna prevara.

Vlasnik trgovine im je odgovarao na google profilu.....bolje se ne igrat jer je ipak 1600eu u pitanju.

6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Aj samo da rasčistimo što je relano i što je nerealno kod cijena, jer to je isključivo, kako je i 3DFX napisao na malo preširoko, samo spremnost kupaca da kupe određeni proizvod u određenom trenutku, u ovom slučaju 4090, i ako Nvidia ima zadovoljavajuću prodaju po cijeni od 2.400 eur onda je to realna cijena jer je očito još uvijek kupuje zadovoljavajući broj kupaca da nisu prisiljeni spuštat cijenu. Kad ta brojka padne pod neku xy vrijednost gdje Nvidia zaključi da prodaja pada ispod zaželjenog praga onda će spuštat cijenu sve dok se prodaja ne vrati i to će bit nova realna cijena. Logično je da svoj proizvod prodaješ po maximalno mogućoj jer isto tako nitko od vas nebi prodavo neku komponentu/proizvod po nižoj cijeni ako može po višoj, i ne kontam zašto očekivat išta više od Nvidije i sličnih.

Tako da je jedina nerelana stvar ovde očekivanja nekih da se Nvidia iz korporacije kojoj je zarada prva i jedina prioriteta, pretvori u Karitas i radi isključivo za dobrobit drugih i ne sebe. Tako da dok god narod kupuje kartice po tim cijenama bili bi iskreno blesavi da ih idu spuštat. A što se tiće lagera i slabe prodaje, to su samo takve gluposti, jer ako je negdje nešto na lageru to ne znači da se slabo prodaje nego da lanac opskrbe, hvala ku...u, radi kako treba, a ne da nikoga to ne zanima. Tako da ako se nadate da će Nvidia uskoro drastično spuštat cijene mislim da živite u debeloj zabludi, ali ej svi živimu u zabludi oko nečega svakako...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Novi leak da ce serija 5 biti najveci skok u performansama dosad viden.

Izgleda da preskacem seriju 4

Eire
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DukeOs kaže...

Novi leak da ce serija 5 biti najveci skok u performansama dosad viden.

Izgleda da preskacem seriju 4

 

i navodno da će ih djed mraz nositi za besplatno.

 

Mislim sve ok, možda i bude tako, ali ovakve glasine tako rano su najblaže rečeno - nepouzdane

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nije još ni 4xxx serija izašla kako treba, niti je službeno potvrđeno kakve će performanse ponuditi recimo jedna obična 4070 ili 4060, ali bitno da se već zna kakva će biti serija koja dolazi za 3 godine 

Pametnije bi im bilo da se potrude ponuditi nešto pristupačnije za šire mase u aktualnoj seriji umjesto ovih nebuloznih cijena koje nam serviraju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 11:48 (lobotomac90).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Zanimljiv video.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Zanimljiv video.

 

 Kako je baci u kantu 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Zanimljiv video.

 

A ja sam vjerovao da se 4080 jebeno prodaju. 

Morati ce uskoro poceti spustati cijenu :)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
evincar kaže...
MEGATAMA kaže...

Zanimljiv video.

 

A ja sam vjerovao da se 4080 jebeno prodaju. 

Morati ce uskoro poceti spustati cijenu :)

Ne prodaju se uopce,trgovine krcate a ebay.de jos vise.

 

Smijeh zivi je da su na ebayu u prosjeku skuplje nego nove u trgovinama,pa zar ti skalperi ne prate situaciju sa cijenama....

Ali i profil prodavaca je zivi smijeh....zenska prodaje tenisice,torbicu,slicne gluposti i onda jednu rtx4080 🤣🤣🤣

Znaci ekipa poletjela da kupi jer su naculi da se na Nvidia grafi zaradi po 1000eura ekstra 😁

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

eto to ja pričam danas na kavi frendovima kako sam uvijek za novu flasghip grafu plaćao oko 6000kn.
Imao sam GTX 580, GTX 780 , GTX 980, pa onda 1070 ,2070 pa 3080.. ali sada nema šanse da im dam te pare!!!

be Cool
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A čujte ovijek se može uzeti alternativa OCati ju i doći na razinu prošlogodišnje serije.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Najbolje mid range za prosjecnog korisnika ali netko kome je bitno za posao mozda mu se isplati uzet 4080/4090.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

eto to ja pričam danas na kavi frendovima kako sam uvijek za novu flasghip grafu plaćao oko 6000kn.
Imao sam GTX 580, GTX 780 , GTX 980, pa onda 1070 ,2070 pa 3080.. ali sada nema šanse da im dam te pare!!!

 

 A što češ kupit kada prodaš svoju grafičku? Ili ides s "konja na magarca"?

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
rokonja kaže...
Horned Reaer kaže...

eto to ja pričam danas na kavi frendovima kako sam uvijek za novu flasghip grafu plaćao oko 6000kn.
Imao sam GTX 580, GTX 780 , GTX 980, pa onda 1070 ,2070 pa 3080.. ali sada nema šanse da im dam te pare!!!

 

 A što češ kupit kada prodaš svoju grafičku? Ili ides s "konja na magarca"?

 

A ko ga tjera da je prodaje?

9 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
evincar kaže...
MEGATAMA kaže...

Zanimljiv video.

 

A ja sam vjerovao da se 4080 jebeno prodaju. 

Morati ce uskoro poceti spustati cijenu :)

Ne prodaju se uopce,trgovine krcate a ebay.de jos vise.

 

Smijeh zivi je da su na ebayu u prosjeku skuplje nego nove u trgovinama,pa zar ti skalperi ne prate situaciju sa cijenama....

Ali i profil prodavaca je zivi smijeh....zenska prodaje tenisice,torbicu,slicne gluposti i onda jednu rtx4080 🤣🤣🤣

Znaci ekipa poletjela da kupi jer su naculi da se na Nvidia grafi zaradi po 1000eura ekstra 😁

 

 

ovakav rasplet događaja me grije oko srca u ovom hladnom razdoblju. Nema slađe nego kad skalperi popuše

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
segregator kaže...
rokonja kaže...
Horned Reaer kaže...

eto to ja pričam danas na kavi frendovima kako sam uvijek za novu flasghip grafu plaćao oko 6000kn.
Imao sam GTX 580, GTX 780 , GTX 980, pa onda 1070 ,2070 pa 3080.. ali sada nema šanse da im dam te pare!!!

 

 A što češ kupit kada prodaš svoju grafičku? Ili ides s "konja na magarca"?

 

A ko ga tjera da je prodaje?

  Nemam pojma ko ga tjera. Eto ti link pa ga pitaj.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
rokonja kaže...
segregator kaže...
rokonja kaže...
Horned Reaer kaže...

eto to ja pričam danas na kavi frendovima kako sam uvijek za novu flasghip grafu plaćao oko 6000kn.
Imao sam GTX 580, GTX 780 , GTX 980, pa onda 1070 ,2070 pa 3080.. ali sada nema šanse da im dam te pare!!!

 

 A što češ kupit kada prodaš svoju grafičku? Ili ides s "konja na magarca"?

 

A ko ga tjera da je prodaje?

  Nemam pojma ko ga tjera. Eto ti link pa ga pitaj.

 

Ma nije to ista kartica, to je Zotac, a pod "Moj PC" mu je EVGA

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
segregator kaže...
rokonja kaže...
segregator kaže...
rokonja kaže...
Horned Reaer kaže...

eto to ja pričam danas na kavi frendovima kako sam uvijek za novu flasghip grafu plaćao oko 6000kn.
Imao sam GTX 580, GTX 780 , GTX 980, pa onda 1070 ,2070 pa 3080.. ali sada nema šanse da im dam te pare!!!

 

 A što češ kupit kada prodaš svoju grafičku? Ili ides s "konja na magarca"?

 

A ko ga tjera da je prodaje?

  Nemam pojma ko ga tjera. Eto ti link pa ga pitaj.

 

Ma nije to ista kartica, to je Zotac, a pod "Moj PC" mu je EVGA

Evga 3080 nju ne prodajem, a ova je rudarila Zotac nje se rješavam

Nitko me ne tjera naravno da se kupi  4080-4090 po ovim ludim cijenama. 
Čekam 5-6 mjesec pa onda idem na upgrade

be Cool
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ovo je vjerovatno trebala bit 4090/titan dok je trenutna 4090 trebala bit 4080 i tako prema nizim modelima.

Nvidia je vjerovatno dosla na ideju....ajmo pomaknut brojeve i cijenu 😁😁😁

 

https://wccftech.com/alleged-nvidia-titan-ada-graphics-card-pictured-quad-slot-behemoth-with-dual-16-pin/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sad kad bude hrpa polovnih RTX 4090 u pola cijene jer ljudi moraju imati nabrže što izbaci tržište 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Ovo je vjerovatno trebala bit 4090/titan dok je trenutna 4090 trebala bit 4080 i tako prema nizim modelima.

Nvidia je vjerovatno dosla na ideju....ajmo pomaknut brojeve i cijenu 😁😁😁

 

https://wccftech.com/alleged-nvidia-titan-ada-graphics-card-pictured-quad-slot-behemoth-with-dual-16-pin/

 

 Isto napravio i amd. Nezanimljiva nam ako nije 3000$ i kilowat tdp.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Nije više pitanje može li vam pc vrtit crysis več može li lego.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

 

taj uvjerljivi RT odsjaj na kockicama, ne kužim kako smo uopće mogli igrat one starije

legiće bez RT-a

 

Htio sam odma uzet 4090 na 24 rate, al me žena išamarala pa sam došao sebi

i odustao

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2022 18:21 (segregator).
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Pa ja neznam tko je uopce mogao povjerovat da su se grafe prodavale ko lude..pa mislim ako netko i ima dovoljno novca da mu ta cifra ne predstavlja problem nije izgubio zdrav razum da placa nesto duplo nepotrebno!
Mogu razumijet cijenu za npr ovu moji trenutnu 3080ku koja je placena 1700 eura..ali to je doba rudarenja..cime se sad opravdava isti nastavak cijena!?
Tko je tu lud..pa i jebeno gorivo pada..
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 Srećom pa je igra besplatna na Epic Store-u, dodana je u library i sad sam moćnih 17€ bliži nekoj RTX kartici.

Nemrem dočekat da joj izmaxam postavke i zaigram sa uključenim RT-om 

Tigar Krezumica
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

12400 kn RTX 4090 Fainward Phantom.. kupiti ili ne 

be Cool
Moj PC  
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice