NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
TakoLako kaže...
hahhaajaads kaže...

Vratio se 60hz warrior po stoti put 

 Tu sam uvijek kako bi se ljudi koji se dodu posavjetovati dobili tocne informacije. 

 

P.S. Prije 4 godine od kako sam poceo pisati ovdje na forumu sam uzeo prvi monitor od 144hz. Da te podsjetim, to je bilo doba kada nisi znao ustekati 8-pin cpu power u plocu i kad si bio baniran na svim bf i pubg serverima. 

 I od onda si koliko puta banan, uglavnom zbog pisanja gluposti i onda bezobraznog inzistiranja na istome, i vrijeđanja?

 

Neki smo uspjeli 10+ godina preživjeti bez toga u žustrim, ali mahom civiliziranim raspravama i bez pisanja gluposti.

 

Što znaći 25% ako oba daju 150+ fps?

 

I gdje je tih 25% overall?

 

Da li to znaći da je intel 10900k sad smeće jer u nekim igrama u nekim situacijama 5900X ima 20+% prednosti?

 

Da li ako se tweekanjem grafičkih postavki u tim igrama pokaže da ima 25% prednosti u određenim situacijam na 1080p ili 1440p svi vlasnici Intela moraju napraviti samoubojstvo iz zasjede jer eto, iako imaju igre bez trzaja na 144fps+ na 1440p odnosno 60fps+ na 4K60p monitorima, ali negdje u svijetu u igri koju igraju postoji jaći AMD?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
unique83 kaže...

 Zaradit će možda par tisuća kuna s ovom preprodajom, a izgubili su dosta stalnih kupaca. Uključujući i mene.

 

To se zove tržišna strategija.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 16:34 (DarthMarkus).
3 godine
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
DarthMarkus kaže...
unique83 kaže...

 Zaradit će možda par tisuća kuna s ovom preoprodajom, a izgubili su dosta stalnih kupaca. Uključujući i mene.

 

To se zove tržišna strategija.

Ja sam jedan od ljudi koji je ostavio komentar i isto tako sam im spicio recenziju na fejsu. Ako Links moze prodavati za 6500kn Protis moze za 7-7,5k. I ja bi kupio da je po toj cijeni bez problema. Ovo je jednostavno neviđeni bezobrazluk i cista pohlepa. Scalperska cijena od strane firme.

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Meh... polako gubim interes za ovu seriju...  samo da Radeonke budu OK i da na njima RT bude podržan u major igrama...  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobri komentari, šteta što je 10 max

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Obrisali su sve ocjene i komentare.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

Meh... polako gubim interes za ovu seriju...  samo da Radeonke budu OK i da na njima RT bude podržan u major igrama...  

 Za RT je DLSS obavezan,probao sam skoro pa sve RT igre dostupne za pc...mislim da nisam samo BF.

Raytrace je izuzetno zahtjevan i DLSS poravna taj performance hit.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ukoliko Nvidia bude željela konstantno podmićivati developerske kuće da ubacuju DLSS onda će biti budućnost zasigurno, sve ovisi koliko su spremni otvoriti novčanik, u suprotnom će se standardizirati neko open rješenje koje će i konzole koristiti.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nemogu vjerovati da u 2020oj netko kaže da se ne vidi razlika na 144hz a

Bez obzira na pad fps na 80 i dalje je to nebo i zemlja razlika igra je fluidnija debelo a taj pad je kratkotrajan.

Monitori 1440p 144hz su doslovno za 2.5k sa freesyncom.

Na desktopu se pokretom miša vidi razlika a di neće u igrici. Svi postali neki stručnjaci a samo predpostavke donose. Dok naš AMD ne izbaci svoje rješenje ljudi kkjima se može će  jedini kupovati nove kartice. 

Nemojte mješat kruške i jabuke, fiat nikad neće biti bmw.

Također vidljiva razlika u fpsu je jedino na 1080p sto se tiče razlike fpsa između procesora. Najluđa je stvar da i9  novi daje vidljivu razliku na 1080p pa se mislim nešto cemu i9 i 1080p monitor??

Po svemu dalje zaključenom ryzen 5 3600 je best buy međutim tko je strpljiv vjerujem da će noviji ryzen biti overkill  jer dragi intel je dosegao svoj vrhunac a košta ko cijeli pc sa ryzen 5 3600

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://prnt.sc/uzd1bv

 

Nemojte tako vidite da su stavili vruća cijena, moramo čekati da se ohladi 

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Ukoliko Nvidia bude željela konstantno podmićivati developerske kuće da ubacuju DLSS onda će biti budućnost zasigurno, sve ovisi koliko su spremni otvoriti novčanik, u suprotnom će se standardizirati neko open rješenje koje će i konzole koristiti.

Sony je u Ps Pro ugradio hardverski checkerboard za Ps5 jos sute sta su napravili...

Nvidia ima svoj DLSS

AMD ima onaj svoj sharpening

MS je najavio svoju nekakvu varijantu AI rekonstrukcije za XsX

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ti si ovdje nadrobio sve. Post veze nema sa temom, isto ko ni moj. Evo idem četvrti put pročitat, nije mi jasno jesam zbilja jako glup ili pjesnik ne zna što reći.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
https://videocardz.com/newz/evga-releases-xoc-450w-bios-for-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra
Tu su neki kupili EVGA karticu došli novi biosi sa većim power limitom.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
https://videocardz.com/newz/evga-releases-xoc-450w-bios-for-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra
Tu su neki kupili EVGA karticu došli novi biosi sa većim power limitom.

Ma to su čiste gluposti, testirao sam Control max settingsi, DLSS 1440p na 4k, RTX sve on i kompletan isti FPS mi je bio na undervoltanoj ili overclock biosu, nikakav overclock nije pomogao

Kao da je GPU limitiran RTX jezgrama, overclock memorije i corea mi nije digao FPS niti za 1

Isto tako, primjetio sam da mi HZD koji je bez RTXa i DLSSa guta samo cca 200w, a Control cca 300, mada im je utilizacija oko maxa - znači da bi grafička vukla max voltažu, trebaju se aktivirati i RTX jezgre

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...
mislioc kaže...
https://videocardz.com/newz/evga-releases-xoc-450w-bios-for-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra
Tu su neki kupili EVGA karticu došli novi biosi sa većim power limitom.

Ma to su čiste gluposti, testirao sam Control max settingsi, DLSS 1440p na 4k, RTX sve on i kompletan isti FPS mi je bio na undervoltanoj ili overclock biosu, nikakav overclock nije pomogao

Kao da je GPU limitiran RTX jezgrama, overclock memorije i corea mi nije digao FPS niti za 1

Isto tako, primjetio sam da mi HZD koji je bez RTXa i DLSSa guta samo cca 200w, a Control cca 300, mada im je utilizacija oko maxa - znači da bi grafička vukla max voltažu, trebaju se aktivirati i RTX jezgre

Tebi tu nešto ne štima očito, evo Horizon Zero maxed na 4k sa 3080... 300+W usage (nema veze s raytracingom)

 

Koji CPU imaš? Jesi ostavio 100% power limit kad si undervoltao?

 

P.S. 3080 se ne isplati overclockati uopće, jadni ili nikakvi dobici na zraku a potrošnja i temp idu u nebo.

 

Undervolt je odlična i jedina smislena stvar za nju - smanji temperature, stabilizira clock i smanji potrošnju poprilično. Donji limit na mojoj je 806mV, 1820Mhz i radi na 67c u loadu na taj način dok troši oko 240-250W. Ako postavim krivulju na 1910Mhz boost, treba mi oko 860-870mV da bude stabilno, ali temp je onda 73-74c i potrošnja 270W. Za usporedbu, sve stock - temp ide i do 78c a dobijem manje FPS-a i podosta veći power draw ~300-310W jer clock šamara gore dole zbog power targeta).

 

Dakle, undervolting na 3080/3090 je u biti fps gain i smanjenje potrošnje/temperature u jednom

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 14:00 (mrsmith).
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ma probaj onda i Control... moj undervolt je na 875 mV a core clock mi je postaljveni na 1975 mhz i sada dve većeri što sam benchao, nije bilo iti jednog crasha. Memoriju nisam niti dirao, malo što sam testirao nisam vidio nikakav gain u FPSu

Temperatura na full loadu je oko 65C, ventilatori rade na oko 65-70%, zatvoreno kučište

Grafička kompletno nečujna, samo čujem PSU kako ga vrti

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 14:07 (alscaul).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

Ma probaj onda i Control... moj undervolt je na 875 mV a core clock mi je postaljveni na 1975 mhz i sada dve većeri što sam benchao, nije bilo iti jednog crasha. Memoriju nisam niti dirao, malo što sam testirao nisam vidio nikakav gain u FPSu

Temperatura na full loadu je oko 65C, ventilatori rade na oko 65-70%, zatvoreno kučište

Grafička kompletno nečujna, samo čujem PSU kako ga vrti

 

Tako već da, 65c na 875mV :) znači to je preko 70c svakako ako ostaviš karticu kompletno na stock postavkama u full loadu unutar kućišta. Kako god, odlično hlađenje.

 

Probati ću Control navečer, radim produženo danas.

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...
alscaul kaže...

Ma probaj onda i Control... moj undervolt je na 875 mV a core clock mi je postaljveni na 1975 mhz i sada dve većeri što sam benchao, nije bilo iti jednog crasha. Memoriju nisam niti dirao, malo što sam testirao nisam vidio nikakav gain u FPSu

Temperatura na full loadu je oko 65C, ventilatori rade na oko 65-70%, zatvoreno kučište

Grafička kompletno nečujna, samo čujem PSU kako ga vrti

 

Tako već da, 65c na 875mV :) znači to je preko 70c svakako ako ostaviš karticu kompletno na stock postavkama u full loadu unutar kućišta. Kako god, odlično hlađenje.

 

Probati ću Control navečer, radim produženo danas.

 Bas me zanima kako ti se ponaša grafa u wow classicu jel igras u 2K ili 4K. Jel non-stop zakucana na 100% kakve su ti temperature. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 17:22 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...

Bas me zanima kako ti se ponaša grafa u wow classicu jel igras u 2K ili 4K. Jel non-stop zakucana na 100% kakve su ti temperature. 

Ne zaje****j igram u 3440x1440 lockano na 100 fps (jer je 100hz ekran). Sve na max slideri a grafa je usage mozda 30% :P 44-45 stupnjeva, na fan stop se igra. Eventualno kad dođem negdje do kakve vode, onda se digne na 51-52c jer se load poveća. Mislim da clock ni ne ide iznad 500-600mhz u wow classicu

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
E vidiš kod mene 1070 na 1080p zakucana non-stop 100% ako je i klokam temperature rastu. Vise mi wow classic zagrijava graficku, nego cod warzone a igram na ultra detaljima v-sync isključen.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
E vidiš kod mene 1070 na 1080p zakucana non-stop 100% ako je i klokam temperature rastu. Vise mi wow classic zagrijava graficku, nego cod warzone a igram na ultra detaljima v-sync isključen.

Pa ukljuci vsync.. koji ce ti vrag 300 fps tamo :)

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ogranicio na 100 fps svejedno neznam zasto toliko grafu iskoristava, pa sam samo smanjio power limit na 50%.Isto zakucana 100% ali temperature su na 62°C, cim stavim 100% power limit odoše temperature na 75-80°C.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Ogranicio na 100 fps svejedno neznam zasto toliko grafu iskoristava, pa sam samo smanjio power limit na 50%.Isto zakucana 100% ali temperature su na 62°C, cim stavim 100% power limit odoše temperature na 75-80°C.

Zaista čudno :I žena igra retail wow na 1080p u 60 fps vsync na ultra, isto tako.. kartica oko 30% usage (1080Ti).

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Neznam u pozadini nemam nikakvih majnerski appova ili bilo sto, igrica radi fluidno ali samo grafa zakucana 100%.Jedino kad sam u ogr pa ako je puno ljudi onda opadne.
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Pa sta svi igramo WOW ? 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Jucer AQR, DS i Scepter u istom runu :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nisam u guildu jbg pa vecinom pug idem, previše mi je to obaveza a nemogu uvjek ici raid.Pogotovo što radim 12/24h-12/48h, inace sam na Razorgore Horda.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:00 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam pauzirao nekih 12 godina WOW i onda ovo ljeto roknuo FF14 sve ekspanzije i reko ajd da probam opet WOW...3 klase na max dignuo 😁 Holly Priest,Resto Shaman i Demon Huntera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Sad se čeka shadowlands mogu misliti kako će izgledati na rtx 3080 dlss i raytracing.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice