NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dreadmoore kaže...
Sad se čeka shadowlands mogu misliti kako će izgledati na rtx 3080 dlss i raytracing.

Nema jos dlss a RT su samo sjene.

Shadowlands bi mogao bit brutalan,ja sam dosao na mythice 10+ i nije mi se dalo vise.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
Sad se čeka shadowlands mogu misliti kako će izgledati na rtx 3080 dlss i raytracing.

Nema jos dlss a RT su samo sjene.

Shadowlands bi mogao bit brutalan,ja sam dosao na mythice 10+ i nije mi se dalo vise.

Evo upravo levelam kroz Shadowlands Betu iz dosade :) lvl 51 sam tek došao. A ono meni dosta baca na BFA samo sa number squishem...

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Cijena, prava sitnica

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Da IPS.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

IPS sux, a opet s druge strane i VA sux zbog ghostinga, i to upravo u tim mracnim scenama koje bi kao trebale biti prednost zbog visokog kontrasta, LCD tehnologija definitivno treba neki jaci upgrade, ili kompletno umiroviti tehnologiju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

IPS sux, a opet s druge strane i VA sux zbog ghostinga, i to upravo u tim mracnim scenama koje bi kao trebale biti prednost zbog visokog kontrasta, LCD tehnologija definitivno treba neki jaci upgrade, ili kompletno umiroviti tehnologiju.

 + u tamnim scenama na curved VA panelu još više dođe do izražaja bleed/loš black uniformity koji je užasan čak i na skupim Samung g7 i g9 modelima.

 

Čak i mene koji sam polućorav to užasno smeta. Smear i ghosting mogu podnjeti, ali kad mi u tamnoj sceni gdje bi trebala biti sama tama piči sivilo iz jednog kuta, iz drugog crno plava, a u sredini crna - užas.

 

Najbolje bi bilo OLED 48CX , ali je užasno skup.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Neznam jeli netko vec stavio ovaj video, ali ovaj dlss2.1 nije normalan sto je je priznajem. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Synthium je podlijego nervozi i kupio od švercera (po novom skalepera).

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/palit-3080-gaming-pro-oglas-32639722

 

Glave dolje za palog brata.

 

Vilenjak ponukan Protisom vraća cijenu od 10 soma pošto mu se guzica stisla sa skorim izlaskom Navija.

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rtx-3080-palit-oglas-32436392

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 5:28 (DarthMarkus).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ko su Synthium i Vilenjak?!?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ko su Synthium i Vilenjak?!?!

 Na bug forumu su oba.

BE HAPPY 要開心 : )
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ček ček, zašto Vilenjak piše da ima 2 godine jamstva Palit 3080?? Zar nema 3 godine kao i sve ostale? Meni Gainward iz Linksa ima 3 godine jamstva.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mrsmith kaže...

Ček ček, zašto Vilenjak piše da ima 2 godine jamstva Palit 3080?? Zar nema 3 godine kao i sve ostale? Meni Gainward iz Linksa ima 3 godine jamstva.

 I Palit u Linksu ima 3 god, to mi je bila najbitnija stavka pri kupnji :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...
mrsmith kaže...

Ček ček, zašto Vilenjak piše da ima 2 godine jamstva Palit 3080?? Zar nema 3 godine kao i sve ostale? Meni Gainward iz Linksa ima 3 godine jamstva.

 I Palit u Linksu ima 3 god, to mi je bila najbitnija stavka pri kupnji :P

Zar je moguće da ih Protis prodaje po 10k kn i daje 2 godine jamstva onda? Show

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kao što vidiš dap dvije godine jamstva. Realno prodali bi oni i sa jednom godinom jamstva koliki je pohod na kartice. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Dobar deal je isto da kupis 3080 ili 3090 na tipa 2 ili 3 godine kredom i isti dan je prodas za tipa 7 ili 13keka (no scalping) i popunis si malo tako kucni buđet 😃

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 11:21 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bero_ng95 kaže...

Kao što vidiš dap dvije godine jamstva. Realno prodali bi oni i sa jednom godinom jamstva koliki je pohod na kartice. 

 EUnija je donijela to da su 2 godine minimum, ali da, imali su oni tu praksu i to sam divljao.

 

Kupovao sam Logitech G5 miša, jedini Feniks u Zagrebu je davao 60 mjeseci, svi ostali 36 mjeseci. Gledam Logitech stranicu, 5 godina, gledam nabava, svi redom 3 osim Feniks tamo preko puta Maksimira, onaj tenis centar. Pitam njih, kako oni daju 5, kaže, "pa to je garancija koju nam daje proizvođač" - nisu mogli vjerovat čime se naši bave.

 

Reko mi je lik da ne zna, da moguće da naši tebi naplate servis, a sami uzmu novi od proizvođača, da nema druge, da im sigurno proizvođač neće odobriti popravak miša koji će oni naplačivati u garantnom roku. Pitanje kako to interno prikazuju, ali vidio sam tu praksu da se skraćuje garancija proizvodima.

Isto, po kojem zakonu, ako je garancija proizvođača 2 godine, prodaju godinu dana pravnim, dvije fizičkim osobama?

 

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Gledajte ovog kralja.Nova u ducanu 2000eura on trazi skoro 3 tisuce , pokusava zarolat nekog za najmanje 500e , ako i uspije dao Bog da mu na iducoj kartici koju uzme coil whine probije usi...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Tako s.o mi uzeli perilicu rublja u elipsu msm 3 godine gancije ali ako se registriras na proizvođačevoj stranici onda dobiješ još 4 godine msm što trgovina sama neda toliku garanciju??

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam taj Vilenjak o kojem kolega prica. Ne mislim je prodavati ali ukoliko mi netko stavi 10 000 kn na stol dat cu mu je.  

Prica je prilicno jednostavna. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Ja sam taj Vilenjak o kojem kolega prica. Ne mislim je prodavati ali ukoliko mi netko stavi 10 000 kn na stol dat cu mu je.  

Prica je prilicno jednostavna. 

Nisam se ja pitao zašto i kako prodaješ, niti me zanima, stavi je i za 15k ako hoćeš :) tvoja stvar.

 

Čudio sam se samo tome da ima 2 godine jamstva, a sve ostale imaju 3 (također i ta Palit u drugim trgovinama).

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

9 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bloodraven kaže...

Ja sam taj Vilenjak o kojem kolega prica. Ne mislim je prodavati ali ukoliko mi netko stavi 10 000 kn na stol dat cu mu je.  

Prica je prilicno jednostavna. 

 Prvi put kad si stavio oglas-rekao si da je iz zajebancije...izgleda da nije bilo. I nemoj se čuditi, ekipi je samo smiješno da netko tko može pljunuti 7 tisuća gleda odmah kako da zaradi na tome, nije li n akraju krajeva to definicija prezrenih scalpera?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

Moje isprike u pravu si,ima VA monitora medju top modelima ali IPS je u vecini.

Kakva tragedija je to sa kvalitetom slike.....

Cekat micro led monitore jednog dana.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Spitfire_zg kaže...
Bloodraven kaže...

Ja sam taj Vilenjak o kojem kolega prica. Ne mislim je prodavati ali ukoliko mi netko stavi 10 000 kn na stol dat cu mu je.  

Prica je prilicno jednostavna. 

 Prvi put kad si stavio oglas-rekao si da je iz zajebancije...izgleda da nije bilo. I nemoj se čuditi, ekipi je samo smiješno da netko tko može pljunuti 7 tisuća gleda odmah kako da zaradi na tome, nije li n akraju krajeva to definicija prezrenih scalpera?

Pa vidi... skalperi uzmu GPU sa ciljem da ga prodaju i ostvare zaradu, rijetko tko uzme 1 (gotovo nitko, osim ako su loši/neuspješni u onome što rade), obično ih pokušavaju kupit koliko ide i ostvarit značajne zarade u prvih nekoliko dana/tjedana.

 

Business model je uložit X novaca, pokupivat Y*MSRP grafa i zaraditi Z% pd prodaje istih. U najgorem slučaju prodju ih po cijenama blizu MSRP, malo gube ili malo zarade, ali gotovo sigurno stvaraju nedostatak na tržišto takav da zarade po 50-100% uloga nazad kad se riješe inventara.

 

Ovi likovi koji su kupili za sebe, mogu živjeti bez nje i daju cijenu koju su dali za grafu *1.5 pa ako naleti, naletio je... ha ono... Tanka je granica, al ne bih rekao da je on Skalper.

 

Da sam ja u prvom valu kupio za 6500 i naleti netko nudi 10500... pa dao bi mu ju. Mogu se 2 mjeseca strpit bez grafe.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

Moje isprike u pravu si,ima VA monitora medju top modelima ali IPS je u vecini.

Kakva tragedija je to sa kvalitetom slike.....

Cekat micro led monitore jednog dana.

VA paneli na televizijama su dalje dogurali nego ovi sta ih stavljaju u pc monitore. Al 99% najboljih profi displaya su IPS, da ne spominjemo dual layer lcd-ove koji efektivno imaju 2M dimming zona...

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

To je IPS kad je tako nizak kontrast?

Nisu ti ovo televizije, tu je IPS oduvijek klasa iznad VA....

 Kakva nebuloza,na ovo necu niti pisat odgovor.

Lol, bolje nemoj... al bilo bi smijesno...

Moje isprike u pravu si,ima VA monitora medju top modelima ali IPS je u vecini.

Kakva tragedija je to sa kvalitetom slike.....

Cekat micro led monitore jednog dana.

 MicroLED neće biti prihvatljiv cijenom za mase još 10 godina. Ips uz oled će se držat neko vrijeme uz pokoji mini led pozadinskim za bolji kontrast i hdr

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice