NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
Envy kaže...
jovial kaže...

hehe, najveci generacijski skok moje dupe. ova 30 serija je najveca prevara * * *

Kako je biti najveće prevara čak da su istu seriju rebrandirali u Korona edition i 2080Ti koji je košta $1,200 na istu tu rebrandiranu na $699 imaš famozni generacijski skok.

 Evo zamislite da nema dlss upscalinga! znaci jos uvijek nebi imali true 4K karticu. Jel doslovno 3080 nemoze gurati nativnu 4k sa upaljenim rtx-om i 60 frejmova...doslovno ima igara gdje fps pada i ispod 30. 

Alli ovih 699 eurica zahvalite AMD-u a ne nvidiji da je darezljiva odjednom postala i suosjecajna snama korisnicima.

 

A gle...a sad zamisli da ima DLSS.

 Ipak naspram 1. izgleda sada daleko bolje/doslovno nativno iako u pokretima nastaje pixelizacija ali oke popravice se.

A ti ces mega jos zavrsiti na AMD-u kak mi se cini neces ove godine jos do 3080 ako ovako nastave 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
Envy kaže...
jovial kaže...

hehe, najveci generacijski skok moje dupe. ova 30 serija je najveca prevara * * *

Kako je biti najveće prevara čak da su istu seriju rebrandirali u Korona edition i 2080Ti koji je košta $1,200 na istu tu rebrandiranu na $699 imaš famozni generacijski skok.

 Evo zamislite da nema dlss upscalinga! znaci jos uvijek nebi imali true 4K karticu. Jel doslovno 3080 nemoze gurati nativnu 4k sa upaljenim rtx-om i 60 frejmova...doslovno ima igara gdje fps pada i ispod 30. 

Alli ovih 699 eurica zahvalite AMD-u a ne nvidiji da je darezljiva odjednom postala i suosjecajna snama korisnicima.

 

A gle...a sad zamisli da ima DLSS.

 Ipak naspram 1. izgleda sada daleko bolje/doslovno nativno iako u pokretima nastaje pixelizacija ali oke popravice se.

A ti ces mega jos zavrsiti na AMD-u kak mi se cini neces ove godine jos do 3080 ako ovako nastave 

 Pa dobro nece dugo cekat... Samo jos 2 mjeseca 

12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

Ibra trolla 

 Kak ga nije sram trolat sa Founders Edition. :) 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
Envy kaže...
jovial kaže...

hehe, najveci generacijski skok moje dupe. ova 30 serija je najveca prevara * * *

Kako je biti najveće prevara čak da su istu seriju rebrandirali u Korona edition i 2080Ti koji je košta $1,200 na istu tu rebrandiranu na $699 imaš famozni generacijski skok.

 Evo zamislite da nema dlss upscalinga! znaci jos uvijek nebi imali true 4K karticu. Jel doslovno 3080 nemoze gurati nativnu 4k sa upaljenim rtx-om i 60 frejmova...doslovno ima igara gdje fps pada i ispod 30. 

Alli ovih 699 eurica zahvalite AMD-u a ne nvidiji da je darezljiva odjednom postala i suosjecajna snama korisnicima.

 

A gle...a sad zamisli da ima DLSS.

 Ipak naspram 1. izgleda sada daleko bolje/doslovno nativno iako u pokretima nastaje pixelizacija ali oke popravice se.

A ti ces mega jos zavrsiti na AMD-u kak mi se cini neces ove godine jos do 3080 ako ovako nastave 

 Kakva pikselizacija u pokretu?

Igrao sam Death Stranding prije pola sata,jedino od artefakta imas shimering na kosi likova i to je to.

Daj se bar naucite ikakve osnove prije stiskanja tipke posalji.

Ovo je prelagano na ovom forumu...99% clanova nema niti osnovno znanje o temama gdje pokusavaju brljavit...cast izuzetcima.

Naprimjer na AVforums je next level u raspravama jer tamo 90% clanova zna o cemu prica tako da se trolovi izuzetno isticu pa ih moderatori micu doslovno u minutama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 12:47 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
Pingvin1717 kaže...

Poz ljudi,

 

Nabavio sam Palit 3090 gaming pro oc koju planiram koristiti samo za gaming. Motivacija mi je bila da zelim imati top GPU bez obzira na cijenu. Smijesne su mi one propagnadne fore od Linusa sa 8k gaming (ko to jos pusi??) I gadi mi se to sto takvi kanali uzimaju novce od Nvidie za cisti marketing. GN je kralj recenzija i jedini koji ima kredibilitet (Linus je smijesan) ibpo meni su odlicno opisali sto je zapravo 3090. Jesam li uludo potrosio novce? Vrlo vjerovatno jesam ali placam spoznaju da imam najbolji GPU chip (3090) i to za mene vrijedi te novce. PC gaming mi je hobi i koliko god to nekome bilo cudno treba to sagledati iz perspektive nekog tko trosi novce na motocikle automobile i tko zna na sto vec ne. Isplati li se to? Ne nikako. Ali hobi je hobi i ne bi ga trebalo gledati kroz prizmu ulozeno dobiveno sa cisto materjalne strane.

 

My 2 cents.

To je najiskrenije i tako i treba pristupiti svim stvarima.

Kod mene susjed preko puta drži golubove (neke plati kao i ove RTX kartice) odvuče ih u Franfurkt i puste ih a oni se vrate u BiH, ide na neka takmičenja. Ja gledam i ne kontam ga nikako ali baš nikako - ali njegov hobi njegova stvar.. šta god da radi bolje je od petljanja u politiku (trenutna situacija u BiH).

A što se slaganja GPU-ova tiče ja uvijek volim sve underclockat da se tako izrazim.. ono kupiš karticu za 4K a igraš na 1080p ili čak na 720p igram... Čisto ni da se ventilatori na njoj ne pale.. a ovo OC izdanje kartica, custom hlađenje te natezanje kartica i komponenti do limita mi je totalno ono bez veze.

Linus znam tko je (barem bi ga mogao naći) ali tko ti je GN?

 Taj susjed, uvjeren sam, tog goluba i proda po sličnim ili višim cijenama.

 

Gle, na stranu to, tko ima neka kupi, ja mu nisam ljubomoran na takav hoby, a ni ostali ne bi trebali biti. Svako za sebe zna što mož i hoće, dok ostali ne pate radi toga, tak svejedno.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
jovial kaže...

hehe, najveci generacijski skok moje dupe. ova 30 serija je najveca prevara * * *

Kako je biti najveće prevara čak da su istu seriju rebrandirali u Korona edition i 2080Ti koji je košta $1,200 na istu tu rebrandiranu na $699 imaš famozni generacijski skok.

 pa to su i napravili. samo sta nije 699$ 

 

RTX perf skok je isti za 30 i 20 seriju dakle 2nd gen i 3gen rtx nula napretka. sav napredak koji je dosao je od 100 watta vise koji 30 koristi i taj napredak mozes imati s modanom 2080ti.

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Envy kaže...
jovial kaže...

hehe, najveci generacijski skok moje dupe. ova 30 serija je najveca prevara * * *

Kako je biti najveće prevara čak da su istu seriju rebrandirali u Korona edition i 2080Ti koji je košta $1,200 na istu tu rebrandiranu na $699 imaš famozni generacijski skok.

 pa to su i napravili. samo sta nije 699$ 

 

RTX perf skok je isti za 30 i 20 seriju dakle 2nd gen i 3gen rtx nula napretka. sav napredak koji je dosao je od 100 watta vise koji 30 koristi i taj napredak mozes imati s modanom 2080ti.

 LOL daj barem onda linkaj konkretne dokaze za to - grafove, review-e, veliki ekspoze Nvidije kako radi prevaru stoljeća i sl.  

 

 U međuvremenu, povratak u realnost....

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 13:14 (Dado_ZG78).
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I prestanite uspoređivati 2080Ti najnabrijaniju varijantu sa inicijalnom 3080-tkom jer 3080Ti nabrijana tek dolazi iduće godine pa onda radite usporedbe....  3080 vanilla se uspoređuje sa 2080 vanillom za realnu usporedbu.

 

A meni još bolje jer ja trenutnmo furam 1070 vanillu pa će mi skok na 3080 biti itekako uočljiv

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 13:17 (Dado_ZG78).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

I prestanite uspoređivati 2080Ti najnabrijaniju varijantu sa inicijalnom 3080-tkom jer 3080Ti nabrijana tek dolazi iduće godine pa onda radite usporedbe....  3080 vanilla se uspoređuje sa 2080 vanillom za realnu usporedbu.

 

A meni još bolje jer ja trenutnmo furam 1070 vanillu pa će mi skok na 3080 biti itekako uočljiv

 Ali kada, prodje baba sa kolacima dok nedodje drugi val kartica, i onda imate opet problem najbrzeg prsta 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nevidija makar ima karticu... negdje... AMD nema ni leak pouzdan, tako da

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Brate ja san preskočia generaciju, i osta na GTX 1080 i virujen da nisan jedini...

Evo uzea san jučer novi monitor, dropa u Apex-u do 50fps-a na low sve, a vrti se inače oko ~80-110.

Iskreno da iman 2080Ti nebih niti pomišlja kupovat, ali 3080 se čini ka dobar ulog za sljedeće 3 godine opet, a možda i sačekan 3070.

Tako da ovi što spamaju odi "bla bla, skandal, nevalja, 2080Ti je bolja..." malo se smirite sa spamom, čitam već 50 stranica odkad je izišla kartica jedno te isto doslovno...

I sad se ponavlja isto sa 3090...

Iskreno da iman para uzea bi 3090 i ima bi tih 10% više, jer zašto ne... ako mogu i iman. (hipotetski govorim).

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
miki_the_pirat kaže...

Nevidija makar ima karticu... negdje... AMD nema ni leak pouzdan, tako da

 Pa zas bi nesto leak-o kada je gpu jos u testovima/zavrsnoj fazi pa da se samo jos vise inf kako tocnih kako losih izbiju na povrsinu. Tako sta steti samom marketingu- AMD radi trenutno dobar marketing sa fortnite-om sto znaci da su ipak dosta i uvjereni u svoj gpu.

A ovo reci da nvidia ima karticu je totalno smijesno!!! a gdje ces ju i kada nabaviti ajde mi reci? Doci ce navi na police a Nvidia jos nije uspjela 2 val izbacit vanka

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

gamer nexus.

 

s tim da mi taj pingvin izgleda ko trol, ne mora biti, ali izgleda tako

Svi ti poznati recezenti su za mene samo nekako slatkiši za oči. Ne mogu oni uživati u tim proizvodima jer ih nisu svojim mukotrpnim znojem kupili a niti imaju kad uživati. Meni onako dobra razonoda nekada i da vidim u video kako se neki produkt otvara, ali manje više pravi testovi su još uvijek u tekxtualnom obliku.

A pingvin je li trol ili nije.. tko zna.. more padobranaca u zadnje vrijeme. 0 dana staža na forumu a piše već kao da je tu 10 godina. Jakovp, neki Stjepanj, slučaj Arendelle... samo ignorirati. 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 

pa generalno se slažem, ali ne i za gamer nexus tipa, on je zakon. Osim toga nije mu nitko poklonio kanal na youtubeu, sam ga je stvorio svojim radom i znanjem

14 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nevidija je ubila sa coolerom 3090 foundersice, gazi sva AIB rijesenja debelo...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Luka123 kaže...

Brate ja san preskočia generaciju, i osta na GTX 1080 i virujen da nisan jedini...

Evo uzea san jučer novi monitor, dropa u Apex-u do 50fps-a na low sve, a vrti se inače oko ~80-110.

Iskreno da iman 2080Ti nebih niti pomišlja kupovat, ali 3080 se čini ka dobar ulog za sljedeće 3 godine opet, a možda i sačekan 3070.

Tako da ovi što spamaju odi "bla bla, skandal, nevalja, 2080Ti je bolja..." malo se smirite sa spamom, čitam već 50 stranica odkad je izišla kartica jedno te isto doslovno...

I sad se ponavlja isto sa 3090...

Iskreno da iman para uzea bi 3090 i ima bi tih 10% više, jer zašto ne... ako mogu i iman. (hipotetski govorim).

 Ma oni ti pišu "da, da, revolucija, 100% upgrade, a vidiš da nije, samo 30% naspram 2080Ti, a to je u stvari TI po veličini chipa, a nazvali u 3080, a ne 3080Ti, pa kao sada nešto jače, a u stvari kita, a naspram 2080 nepunih 75%, a samo 45% ako gledaš drugačije"

sere mi se, ikreno od toga.

Low story short, da sam imao 7000kn prije 2 mjeseca i kupio GPU, i da uspoređujem što sada mogu dobit za 7000kn (teoretski), sada mogu dobit cca 50-60% jaču karticu - sve ostalo je navlačenje vode na svoj mlin i svoje teorije.

 

S time da je to sada sa relativno malo RT naslova i onih gdje je DLSS podržan.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
* * *

 Taj susjed, uvjeren sam, tog goluba i proda po sličnim ili višim cijenama.

 

* * *

A nije baš tako. Pričao sam sa njim. Dođe Jastreb i potamani im kamaru. Pa se razbole ovo ono. Na pitanje "zaradi li se šta na tome" odgovor je bio "ha... " dalje da ti ne govorim kakve je lik gubitke imao.

Poanta je da je njgov hoby Takmičenje goluba pismonoša a moj hobi je IT. Ja njega ne razumijem šta će mu to, on mene ne razumije šta će meni kompjuteri.

 

jovial kaže...
* * *

 pa to su i napravili. samo sta nije 699$ 

 

RTX perf skok je isti za 30 i 20 seriju dakle 2nd gen i 3gen rtx nula napretka. sav napredak koji je dosao je od 100 watta vise koji 30 koristi i taj napredak mozes imati s modanom 2080ti.

Pa trebali su stavili cijenu od $1,499 pa ni ta cijena ne bi bila.. znamo kako se formiraju cijene i tu temu ne treba povlačiti.

Za drugi dio dobio si već jedan LOL, ja bih rekao LOL decenije.

 

miki_the_pirat kaže...

Nevidija makar ima karticu... negdje... AMD nema ni leak pouzdan, tako da

 

Luka123 kaže...

* * *

Tako da ovi što spamaju odi "bla bla, skandal, nevalja, 2080Ti je bolja..." malo se smirite sa spamom, čitam već 50 stranica odkad je izišla kartica jedno te isto doslovno...

I sad se ponavlja isto sa 3090...

Iskreno da iman para uzea bi 3090 i ima bi tih 10% više, jer zašto ne... ako mogu i iman. (hipotetski govorim).

Ti što spamaju njih jednostavno boli. To je surova istina. I ja sam kada je AMD prestavio Ryzena zavukao se u tavan i plakao dva dana. 
Šalim se naravno, nema tu zip na usta treba biti jasan i glasan.. AMD je dobra kompanija jedino za potaknuti konkureciju, uzeli TSMC-ov proizvodni proces smanjli trazintore, navrljavili jezgara tonu i šta su uradili potaknuli Intel čak i ako ne popravi se u svom proizvodnom procesu, posudit će isto tako TSMC-ov nariktati 128/256 CPU i AMD ode ponovo na rub bankrota.
To će se neminovno desiti.

Situacija je trenutno takva da se na dobar proizvod čeka pogotovo ako je pristupačan široj masi kao što je Procesor, Grafička, Mobitel, Konzola za igranje.

BTW: ja čekam Quadro RTX (iz serije 30) koji će koristiti TSMC-ov 7nm proizvodni proces a ne ove igraće grafičke koji koriste Samsungov 8nm. Mada mi ti i nanometri idu lagano na nerve. To je dio IT-a koji je toliko specijaliziran da se studira samo cijelo jedno desetljeće, a mi o njemu pričamo kao da su cilindri u motoru. Kao da je 6-tak bolji od 4-rtaka.

 

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
HCgamingCRO kaže...
miki_the_pirat kaže...

Nevidija makar ima karticu... negdje... AMD nema ni leak pouzdan, tako da

 Pa zas bi nesto leak-o kada je gpu jos u testovima/zavrsnoj fazi pa da se samo jos vise inf kako tocnih kako losih izbiju na povrsinu. Tako sta steti samom marketingu- AMD radi trenutno dobar marketing sa fortnite-om sto znaci da su ipak dosta i uvjereni u svoj gpu.

A ovo reci da nvidia ima karticu je totalno smijesno!!! a gdje ces ju i kada nabaviti ajde mi reci? Doci ce navi na police a Nvidia jos nije uspjela 2 val izbacit vanka

Ovo sam reagirao jer mi malo smeta toliko podsmijeha i pljuvanja po negreediji i kad treba i kad ne treba... jako agresivan fanboizam. Ne kužim tu potrebu omalovažavati jedno a dizati drugo s tim da o ovom drugom nitko pojma nema šta i kako.

A što se tiče globalne dostupnosti vidim da se i za AMD spominje proljeće 2021... kao možda nećemo ovaj čip već čekati nešto... živi bili pa vidjeli.

Po svemu sudeći kupci bi mogli profitirati, ali sam mišljenja da bi neki i lošiji gpu kupili samo zato jer je iz određenog tabora.... mozga bez

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

I prestanite uspoređivati 2080Ti najnabrijaniju varijantu sa inicijalnom 3080-tkom jer 3080Ti nabrijana tek dolazi iduće godine pa onda radite usporedbe....  3080 vanilla se uspoređuje sa 2080 vanillom za realnu usporedbu.

 

A meni još bolje jer ja trenutnmo furam 1070 vanillu pa će mi skok na 3080 biti itekako uočljiv

 3080ti nabrijana dolazi dogodine kazes? sudeci po 3090, rekao bi da 3080ti i nema bas prostora osim ako se ne popisaju po 3090.

 

uostalom, ja i ne tvrdim da je 3080 losa. dapace, posebno po MSRP cijeni. problem je sto su cijene 30 serije (kad ih ima) blize 20 seriji nego MSRP 30 serije. ono sto govorim jest da se ne radi o nikakvom posebnom generacijskom skoku. vec sam linkao, al evo jos jednom. 

 

 

kome nije do sada jasno nece mu biti ni dogodine, al jebiga, i babe se izbezume kad sa top shopa dobiju super duper popust na novu letecu metlu.

 

usput, necu linkat, al potrazite si perf 3070, izaslo 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 14:20 (jovial).
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
Dado_ZG78 kaže...

I prestanite uspoređivati 2080Ti najnabrijaniju varijantu sa inicijalnom 3080-tkom jer 3080Ti nabrijana tek dolazi iduće godine pa onda radite usporedbe....  3080 vanilla se uspoređuje sa 2080 vanillom za realnu usporedbu.

 

A meni još bolje jer ja trenutnmo furam 1070 vanillu pa će mi skok na 3080 biti itekako uočljiv

 3080ti nabrijana dolazi dogodine kazes? sudeci po 3090, rekao bi da 3080ti i nema bas prostora osim ako se ne popisaju po 3090.

 

uostalom, ja i ne tvrdim da je 3080 losa. dapace, posebno po MSRP cijeni. problem je sto su cijene 30 serije (kad ih ima) blize 20 seriji nego MSRP 30 serije. ono sto govorim jest da se ne radi o nikakvom posebnom generacijskom skoku. vec sam linkao, al evo jos jednom. 

 

 

kome nije do sada jasno nece mu biti ni dogodine, al jebiga, i babe se izbezume kad sa top shopa dobiju super duper popust na novu letecu metlu.

 Ajoj  Komentari kak je ovaj video fejk krecu za... 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...
* * *

 Ma oni ti pišu "da, da, revolucija, 100% upgrade, a vidiš da nije, samo 30% naspram 2080Ti, a to je u stvari TI po veličini chipa, a nazvali u 3080, a ne 3080Ti, pa kao sada nešto jače, a u stvari kita, a naspram 2080 nepunih 75%, a samo 45% ako gledaš drugačije"

sere mi se, ikreno od toga.

Low story short, da sam imao 7000kn prije 2 mjeseca i kupio GPU, i da uspoređujem što sada mogu dobit za 7000kn (teoretski), sada mogu dobit cca 50-60% jaču karticu - sve ostalo je navlačenje vode na svoj mlin i svoje teorije.

 

S time da je to sada sa relativno malo RT naslova i onih gdje je DLSS podržan.

Nisi u jednačinu ubacio cijenu. Ja kažem kad bi imala ravno 0% napretka a cijena upola manja to je onda za mene 50% napredak. Ostalo što se tiče navlačenja vode na svoj mlin, to se zna tko radi ovdje a zbog čega to samo njihov um zna.
Primjerice rambox kada nešto baš direktno i konkretno ga pitam gdje nema ni 0.1% nikakvih dokaza da odgovori suprotno ni kako ni zašto, on samo šuti kao ololov zaliven.
Ali kada ga boli što danas Nvidia ima produkt pa onda serucka o nekom IPC kako tu nema napredak.

Primjer jedan: Ja krajem ovog ljeta ili početkom jeseni želim si kupiti novu grafičku. Znam da cijene u svmu samo idu gore i ostavi osam nekih $1,500 (ćef je ćef, to smo već raskrstili). Pa malo čekam jer je mudro kada se zna da će Nvidija prestaviti svoj novi produkt onako šta da se uzme. I odjednom cijena šok i nevjerica $699 za 20-30% posto performanse pa onda ti doše netko i priča u broju instrukcija po sekundi.

Shvati već jednom rambox da je napredak u Mooreovom zakonu gdje se svakih 18 mjesci broj tranzistora udupla. Sutra kada TSMC bude prestavio 1 nm proizvodni proces umejsto današnjih, kako ti ono kažeš, nema niti 10.000 CUDA jezgri imat ćeš GPU gdje ćeš opet kukati kako nema niti 100.000 CUDA jezgri i pričati bajke o IPC-u nekakvom i najavljivati neke ZEN bašte. Surovije ti nemogu objasniti (ovaj markirani dio posta je za tagovanog, dragog mi kolegu).


Uređivano: Zaboravih od RT-u i DLSS-u. Nije samo problem u tome, problem je generalno da nemaš danas dobrih igrica.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 14:22 (Envy).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
jovial kaže...
Dado_ZG78 kaže...

I prestanite uspoređivati 2080Ti najnabrijaniju varijantu sa inicijalnom 3080-tkom jer 3080Ti nabrijana tek dolazi iduće godine pa onda radite usporedbe....  3080 vanilla se uspoređuje sa 2080 vanillom za realnu usporedbu.

 

A meni još bolje jer ja trenutnmo furam 1070 vanillu pa će mi skok na 3080 biti itekako uočljiv

 3080ti nabrijana dolazi dogodine kazes? sudeci po 3090, rekao bi da 3080ti i nema bas prostora osim ako se ne popisaju po 3090.

 

uostalom, ja i ne tvrdim da je 3080 losa. dapace, posebno po MSRP cijeni. problem je sto su cijene 30 serije (kad ih ima) blize 20 seriji nego MSRP 30 serije. ono sto govorim jest da se ne radi o nikakvom posebnom generacijskom skoku. vec sam linkao, al evo jos jednom. 

 

 

kome nije do sada jasno nece mu biti ni dogodine, al jebiga, i babe se izbezume kad sa top shopa dobiju super duper popust na novu letecu metlu.

 Ajoj  Komentari kak je ovaj video fejk krecu za... 

 da, a nvidia marketing i digital foundry su znanstveni radovi. ljudi su ofce i fuckaj ga sad 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...
* * *

 da, a nvidia marketing i digital foundry su znanstveni radovi. ljudi su ofce i fuckaj ga sad 

Ti ako si izgledao taj video o RT-u od 13 minuta bolje da si kupiš štrik i objesiš se! Jer te ne kontam šta ti želiš uopšte da kažeš.
Shvai već jedno da su oznake Ti/Super/FE marketinški izrazi. Nvidija ih može ozmišljati kao toplu vodu.

To žuto me podjseća na par kolega a taj smajli (valjam se po podu od smijeha) na nekog srednjškolskog balvaca koji je mislio da je popio cijelom svijetu pamet.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
jovial kaže...
* * *

 da, a nvidia marketing i digital foundry su znanstveni radovi. ljudi su ofce i fuckaj ga sad 

Ti ako si izgledao taj video o RT-u od 13 minuta bolje da si kupiš štrik i objesiš se! Jer te ne kontam šta ti želiš uopšte da kažeš.
Shvai već jedno da su oznake Ti/Super/FE marketinški izrazi. Nvidija ih može ozmišljati kao toplu vodu.

To žuto me podjseća na par kolega a taj smajli (valjam se po podu od smijeha) na nekog srednjškolskog balvaca koji je mislio da je popio cijelom svijetu pamet.

 jel ovo boldano onda vrijedi samo kad se usporedjuju 3080 i 2080ti ili ? cisto da znam kakav je metar.

sta se tice zutog, dobro si pretpostavio. to je ocita referenca na svima dragog kolegu, a ovaj sta se valja je komentar na tu referencu. eto, da se ne mislis o cemu se radi

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

* * *

 jel ovo boldano onda vrijedi samo kad se usporedjuju 3080 i 2080ti ili ? cisto da znam kakav je metar.

* * *

Što tebe konretno zanima i/ili muči da ti ovdje svi zajdeno pomognemo?

I odmah da ti kažem da u ternutnoj situaciji ništa nije usporedivo. Bukvalno ništa, cijena prepolovljena, napretka ima, monitori postali kao prozori, dostupnost kartica grozna. Znači ništa nije usporedivo, moraš nam reći kakvu mjernu jedinicu želiš, i šta te muči pa da ti pomognemo o odabiru odekvatnog GPU-a. Ali me i dalje moja zeleno markirana rečenica muči.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Dakle ZOTAC je zafušario maksimalno... FE edicije imaju puno bolje rješenje... a Bog Asus je prepoznao problem u startu i otišao korak dalje te upgrejdao cijelu stvar... wow, svaka čast Asus - nije ni čudo da je TUF tako dobar u ovoj seriji.

 

EDIT: Umirem od smijeha na MSI X Trio... koji fušeri, omg... jebeni klaunovi.

ZOTAC ZOTAC
nVidia FE nVidia FE
MSI Trio X MSI Trio X
Asus TUF Asus TUF
It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 15:10 (mrsmith).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...
jovial kaže...

* * *

 jel ovo boldano onda vrijedi samo kad se usporedjuju 3080 i 2080ti ili ? cisto da znam kakav je metar.

* * *

Što tebe konretno zanima i/ili muči da ti ovdje svi zajdeno pomognemo?

I odmah da ti kažem da u ternutnoj situaciji ništa nije usporedivo. Bukvalno ništa, cijena prepolovljena, napretka ima, monitori postali kao prozori, dostupnost kartica grozna. Znači ništa nije usporedivo, moraš nam reći kakvu mjernu jedinicu želiš, i šta te muči pa da ti pomognemo o odabiru odekvatnog GPU-a. Ali me i dalje moja zeleno markirana rečenica muči.

 evo da te rijesim muke. imam 5700xt, pred dva tjedna sam kupio 2080ti za 394 eura, prekjucer sam je prodao za 800, daj mi neki savjet sta da kupim sad.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Valjalo bi i inspectat taj gddr6x pomnije, kao sto sam reko preko 100C za memoriju nije dobro, radit ce, ali koliko dugo? (mislim na hotspot memorije, ne na modul)

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 15:13 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice