HD 7850 Club

poruka: 2.299
|
čitano: 300.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Povećanjem memorije iznad 1300-1350 ništa ne dobivaš, barem moja ne. Tak da ju možeš imati tu negdje.

 

Što se tiće GPU, tu čim više tim bolje.

 

Score mu je zbog proca veći, sličan score ko ti imam i ja sa Phenomom.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HD 7850 Club

Nema cpu ulogu u Unigenu jer je to baš GPU bench. 

Ne znam šta je ja mislim da joj fali napona, ni ja svoju ne drzim tako nego samo za bench, trenutno 1000/1280 za 24/7 rad jer mi na 1150 Bf3 mp sruši nakon pol sata a unigene prolazi normalno i sa više

13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Da mu je napon preniski, bi se rušila, kak ti kažeš da se tebi u BF3. Znam da se meni ruši dok ju npr. na 1,16V denem prek 1100.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HD 7850 Club
Podignite napon na 1220, i gpu clock ide na 1190-1200 bez problema - a sto se tice memory clocka on i nije toliko bitan - njega nemorate previse dizati da bi dobili na stabilnosti jer on i onako nedaje gootvo nista na framerateu
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7850 Club
PR0MATRAC kaže...
Podignite napon na 1220, i gpu clock ide na 1190-1200 bez problema - a sto se tice memory clocka on i nije toliko bitan - njega nemorate previse dizati da bi dobili na stabilnosti jer on i onako nedaje gootvo nista na framerateu

Tnx za savjet {#}

 

Btw, na kolko da držim proc, da "prati" grafu? Treba mu 3,9 - 4,0, ili može i manje?

15 godina
offline
HD 7850 Club

Ajde tko može neka odvrti unigene bench gpu na 1200 da bacimo usporedbu

 

što se tice tvog proca slobodno ga mos drzat na 3.6, neces vidit razlike s tom grafom nigdje

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2012 18:27 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
karlek10 kaže...
PR0MATRAC kaže...
Podignite napon na 1220, i gpu clock ide na 1190-1200 bez problema - a sto se tice memory clocka on i nije toliko bitan - njega nemorate previse dizati da bi dobili na stabilnosti jer on i onako nedaje gootvo nista na framerateu

Tnx za savjet {#}

 

Btw, na kolko da držim proc, da "prati" grafu? Treba mu 3,9 - 4,0, ili može i manje?

ovo trenutno ti je sasvim ok - ali ako ga nehladis sa referentnim hladnjakom moze on i vise - tj ako imas dobar hladnjak - a napon mozes dici i na 1.5 iznad toga nebi trebao ici - 

13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Na 3,6 sam ga i imao jako dugo, sad ovom probao zbog FC3. Al mislim da ću ga vratiti jer iskreno nisma primjetio neku razliku {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
karlek10 kaže...

Na 3,6 sam ga i imao jako dugo, sad ovom probao zbog FC3. Al mislim da ću ga vratiti jer iskreno nisma primjetio neku razliku {#}

moj je na 3.7 / 3.2 mu je stock - zadovoljan sam

15 godina
offline
Re: HD 7850 Club

Promatrac ajd odvrti ti sa svojom Unigene na gpu 1200 da usporedimo rezultate

13 godina
offline
Re: HD 7850 Club

 Tko ima MSI HD 7850 2GB sa Twin Frozer III ccolerom. Zanima me jedino i isključivo buka tog hladnjaka !!!!

12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
bik kaže...

Promatrac ajd odvrti ti sa svojom Unigene na gpu 1200 da usporedimo rezultate

ok budem - pa cu stavit rezultat

12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
itomic009 kaže...

 Tko ima MSI HD 7850 2GB sa Twin Frozer III ccolerom. Zanima me jedino i isključivo buka tog hladnjaka !!!!

a cuj, koliko tu filozofije moze biti - to je jedan od najboljih hladnjaka - vjerovatno je necujan{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 0:53 (PR0MATRAC).
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club

 

Pozdrav, evo odvrtio sam Unigine na svojoj do ibera naklokanoj i do bola izoptimiziranoj konfi - i postavljam score - inace mislim da ovi benchevi nisu mjerodavni za nista, jedini pravi BENCH je igra sam po sebi, Obzirom da sam covjeku rekao da cu odvrtit: evo slike - sta god da znace ti brojevi{#}

Bench je izveden na pocetnim postavkama programa Unigine:

Rezultat: SLIKA 

- grafa je MSI RADEON 1 GB GDDR5 OC EDITION KOJA SE VRTI OVERKLOKANA NA FREKVENCIJAMA 1180 / 1200 / 1.200V 

- procesor je PHENOM II 840 X 4 KOJI JE OVERKLOKAN NA 3.8 / 1.47V 

- rami su 8 GB DDR2 U DUAL CHNNEL 

- maticna je GA M56S S3 

- monitor je LG 1777 WSB 17' MAX REZOLUCIJE 1440 X 900 / 75 Hz 

- hard disk je HITACHI 160 GB / 7200 RPM 

- operativni sustav je Windows 7 Ultimate - optimiziran, reduciran, promjenjen, tweakan, boostiran, modificiran by Me u svrhu postizanja performansi koje se ocekuju od puno skupljih konfugiracija{#}

.

.

- edit vezano za sliku - pod kategorijom procesor mi pise AMD Procesor model unknown jer je moja maticna toliko stara (2007) da uopce neprepoznaje procesor PHENOM II kojeg tada prema rjecima prodavaca uopce nije podrzavala - no ocito je pordavac u ADM-u bio u krivu{#} - ja sam mu samo rekao (daj proc - bio je na nekom popustu pa da ja idem) i eto od onda radi sve - uz to ga maticna kloka samo tako na smecu od stock coolera...{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 3:12 (PR0MATRAC).
11 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7850 Club
itomic009 kaže...

 Tko ima MSI HD 7850 2GB sa Twin Frozer III ccolerom. Zanima me jedino i isključivo buka tog hladnjaka !!!!

Super tih, zapravo nečujan. Hladi grafu na idle 30 i full load 60 po auto postavkama nikda ne diže više od 45%. oprez iznad 60 ak posto počne biti jako glasan a na 100% je kao mala turbina

13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

PR0MATRAC haj mi samo reci sto si odvrtio heaven bez tessalacije?

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
HD 7850 Club

Jaoo kud se te uopce pitao da otvrtiš neki bench {#} moj fail.

 

Što se tice twin fazor 3 vec je bilo na forumu rasprave kako je ustvari glasan hladnjak u loadu ali dobro hladi.

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_hd_7870_twinfrozr_iii_oc_review,9.html

 

"For the R7870 TwinFrozr III model in a fully stressed status (in-game) we measure a nasty 44 dBA, and that is considered to be quite noisy. The TwinFrozr III is barely capable of doing the job cooling wise, hence the fan RPM was increased by MSI, resulting in a noisy product."

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 10:57 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Leopard_st kaže...

PR0MATRAC haj mi samo reci sto si odvrtio heaven bez tessalacije?

vec sam napisao gore da sam odvrtio na pocetnim postavkama tog program, inace nestestiram bas komp sa tim bench programima, a ovaj Unigine tek drugi puta koristim tako da nisam upucen sto je potrebno postavit kao mjerodavno -

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 11:01 (PR0MATRAC).
13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Heaven je beskoristan bez DX11, tj. tessalacije, ubuduce da znas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
bik kaže...

Jaoo kud se te uopce pitao da otvrtiš neki bench {#} moj fail.

 

a evo pitao si me - pa sam odvrtio, inace nisam koristio taj program pa neznam sto je mjerodavno za njega vezano za POSTAVKE a kad vec velis da je fail - nerazumije zasto zelis ispasti pametan sa ovakvim komentarima na moj racun ako se nisam sluzio sa doticnim programom dosada sto sam i naveo - sta uopce imam posla sa takvima poput tebe - pokazi koji ti je frame rate u igrama - pa cemo to usporedit - STFU

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 11:21 (PR0MATRAC).
13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Heaven je mjerodavan sa extreme tess i 8XAA.

I to je razlog sto on ima mnogo manji fps.

 

Moja GTX 670 nategnuta do kraja jedva izbaci 59-60 fps sa max postavkama na 1680x1050.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 11:15 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Leopard_st kaže...

Heaven je beskoristan bez DX11, tj. tessalacije, ubuduce da znas.

ok - nism to znao jer ga nisam koristio do sada - koristio sam passmark i furmark ali ovaj nisam - testiram vise u igrama sa Playclowom 3 - nego ovako, sta je potrebno postavit u Unigineu na koje postavke da bi mi bio mjerodavan test ?

13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Ne koristi furmark, beskoristan je, kao i passmark, koristi Heaven i igre.

 

Gore sam ti naveo postavke koje trebas da budes mjerodavan, znaci sve na max, rezu ako mozes na 1680x1050 ili 1920x1080.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HD 7850 Club

Nisam znao da s noobovima imam posla činio si mi se da imaš neko pocetno znanje ali citajuci tvoje zadnje postove gadno sam se prevario, zaboravi i uživaj.

Nema smisla raspravljat, kuda ide ovaj forum {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
bik kaže...

Nisam znao da s noobovima imam posla činio si mi se da imaš neko pocetno znanje ali citajuci tvoje zadnje postove gadno sam se prevario, zaboravi i uživaj.

Nema smisla raspravljat, kuda ide ovaj forum {#}

Covjece ti si pun predrasuda, sto se tice mog znanja ono je krko kao i svacije, ali ipak mislim da je opsirnije od tvog !

Ovdje zelis ispati pametan forsirajuci moj benchmark za koji sam u uvodnom tekstu napisao da evntualno nije dobro postavljen jer se sa tim programom ja nisam sluzio

(napsiao sam da je bench na pocetnim postavima programa) - FW tebi bi bilo pametnije da malo benchas u igrama a ne u nekim nebitnim programima - tako bar ja radim, nadalje koristis neke kvazi pametne izjave ''noob'' zeleci ispasti strucan a tamo gore nisi znao stavit klok graficke kartice preko 1100  - citiram - 

 

Bik kaze:

 

''Ne znam šta je ja mislim da joj fali napona, ni ja svoju ne drzim tako nego samo za bench, trenutno 1000/1280 za 24/7 rad jer mi na 1150 Bf3 mp sruši nakon pol sata a unigene prolazi normalno i sa više''

 

svima po forumu pises ajd napravi bench ajd naparavi bench - a sam si napsio da ti BTF 3 rusi taj tvoj postav iz bencha - ljutis me covjece - kako sam ti gore napisao - benchaj u igri - to je poanta bencha a ne bench sam za sebe - nakon 4 godinena na forumu ti nisi shvatio da je poantra klokanja grafe dobivane performasni u igri a ne u Benchu - neznam sto bih ti jos rekao - ako se netko nije koristio necim sa ciem se ti koristis neznaci da je kako si ti napisao noob - ti sa takvim izjavama govoris o sebi dovoljno Probote - eto malo cinjenica gore - pozdrav

+ meni je BTF 3 radio na 1200 / 1250

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 11:42 (PR0MATRAC).
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7850 Club
PR0MATRAC kaže...

 

''Ne znam šta je ja mislim da joj fali napona, ni ja svoju ne drzim tako nego samo za bench, trenutno 1000/1280 za 24/7 rad jer mi na 1150 Bf3 mp sruši nakon pol sata a unigene prolazi normalno i sa više''

 

svima po forumu pises ajd napravi bench ajd naparavi bench - a sam si napsio da ti BTF 3 rusi taj tvoj postav iz bencha - ljutis me covjece - kako sam ti gore napisao - benchaj u igri - to je poanta bencha a ne bench sam za sebe - nakon 4 godinena na forumu ti nisi shvatio da je poantra klokanja grafe dobivane performasni u igri a ne u Benchu - neznam sto bih ti jos rekao - ako se netko nije koristio necim sa ciem se ti koristis neznaci da je kako si ti napisao noob - ti sa takvim izjavama govoris o sebi dovoljno Probote - eto malo cinjenica gore - pozdrav

+ meni je BTF 3 radio na 1200 / 1250

Ovde si malo zalutao, ima mnogo poenti clockanja, ja licno imam svoje clockove za bench(3d mark11, heaven i itd) i imam everyday clockove koje koristim za igre.

12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Leopard_st kaže...
PR0MATRAC kaže...

 

''Ne znam šta je ja mislim da joj fali napona, ni ja svoju ne drzim tako nego samo za bench, trenutno 1000/1280 za 24/7 rad jer mi na 1150 Bf3 mp sruši nakon pol sata a unigene prolazi normalno i sa više''

 

svima po forumu pises ajd napravi bench ajd naparavi bench - a sam si napsio da ti BTF 3 rusi taj tvoj postav iz bencha - ljutis me covjece - kako sam ti gore napisao - benchaj u igri - to je poanta bencha a ne bench sam za sebe - nakon 4 godinena na forumu ti nisi shvatio da je poantra klokanja grafe dobivane performasni u igri a ne u Benchu - neznam sto bih ti jos rekao - ako se netko nije koristio necim sa ciem se ti koristis neznaci da je kako si ti napisao noob - ti sa takvim izjavama govoris o sebi dovoljno Probote - eto malo cinjenica gore - pozdrav

+ meni je BTF 3 radio na 1200 / 1250

Ovde si malo zalutao, ima mnogo poenti clockanja, ja licno imam svoje clockove za bench(3d mark11, heaven i itd) i imam everyday clockove koje koristim za igre.

- neznam bas - necu ulazit u raspravu - nevidim kakve koristi imas od Unigine bencha ?

ako to nemozes iskoristit u relnoj Igri - po meni je jedini pravi klok Najvisi klok koji mozes iskoristit u nekoj igri da bi od nje dobio maksimalne performanse - mislim da poanta Bencha nije on sam - nego test za Igru - bar po meni je tako

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 11:53 (PR0MATRAC).
13 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

Poenta bencha je takmicenje, postoje takmicenja na svijetu u heavenu, 3d marku i itd.

 

Jednostavno sport kao i svaki drugi, i tu znanje dolazi do izrazaja, kako izvuci maximalno bodova za neki bench.

 

Baci pogled na bench sekciju ovde na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2012 12:50 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7850 Club

@Promatrac stavi postavke unigine na ove: http://www.pohrani.com/?O/8O/4LesRUYT/postavke.png 

i odvrti test pa javi koliko ti je score...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: HD 7850 Club
Leopard_st kaže...

Poenta bencha je takmicenje, postoje takmicenja na svijetu u heavenu, 3d marku i itd.

 

Jednostavno sport kao i svaki drugi, i tu znanje dolazi do izrazaja, kako izvuci maximalno bodova za neki bench.

 

Baci pogled na bench sekciju ovde na forumu.

{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice