Duel GTX470 vs HD5870(microman)

poruka: 497
|
čitano: 76.448
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Bas me zanima kako te kartice stoje u odnosu na 4870 x2? Cross vs single gpu....

RAKIA connecting people!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
microman kaže...
Inače u novom Bc-u GTX radi bolje,metro2033 također radi bolje sa GTX kada je teselacija uključena,a da ne govorim kad se još uključi dof, u avp3 su podijednake, no vijerujem da se vise igraju batmanu i far cry2 nego taj ispljuvak od igre.
Al to je moje subijektivno mišljenje pa nemoras uvzavat kao takvo.

imaš dokaz da radi bolje, po testovima na netu ne radi bolje, baš suprotno

two bad milosh dead
15 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Jurky jednostavno u nekim stvarima nisi u pravu!

 

Evo link na nereferentne GTX470 u HR-LINK

 

Znači najjeftinija je 2821kn,a sljedeća je ispod 2900 kn,znači oko cijene obične HD5870.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
e,da @jurky: a što su onda hd5850/5830? Isto poluproizvodi? Nit sam fanATIk,nit za n(e)vidiju,al objektivno gledano, gtx je postala dobra kupnja s ovim driverima.
Kad zaradim svoje pare,uzimam si pc,a probat ću s Palitom gtx470 (ili novim Radeonima) pa javim kakva je
 
3 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
superJozo kaže...
microman kaže...
Inače u novom Bc-u GTX radi bolje,metro2033 također radi bolje sa GTX kada je teselacija uključena,a da ne govorim kad se još uključi dof, u avp3 su podijednake, no vijerujem da se vise igraju batmanu i far cry2 nego taj ispljuvak od igre.
Al to je moje subijektivno mišljenje pa nemoras uvzavat kao takvo.

imaš dokaz da radi bolje, po testovima na netu ne radi bolje, baš suprotno

A ovo nisi pozelenio. Nazalost te igre nemaju ingame benchmark tako da nemogu dokazati niti mogu sa sigurnošču tvrditi. Metro sam igrao još sa starom HD5870 i kasnije sa GTX470 i GTX470 ima stabilniji i jači min FPS sa uključenim DOF-om i Teselacijom.Max FPS im je tu negdi, a i teško na oko baš možeš vidit max, al se na oko vidi fluidnost igre, al kao što rekoh to je moje subijektivno mišljenje.

BC2 radi podijednako sa obije grafe dok se ne uključi 8xAA, a onda GTX470 opet radi bolje, sa ponovno stabilnijim FPS-om pri zahtijevnim scenama. Također čini mi se da sam u jednom postu napomenuo kako je Metro2033 dvosijekli mač, naime sa teselacijom i DOF-om radi bolje na GTX470, a bez tih DX11 điđa radi bolje na HD5870.

I'll be back
16 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

A jeste djeca..   čemu svađa?

Ustanovilo se da se GTX470 potpuno približila R5870 i to je to..  tko ima kakve osobne preferense to je svačija privatna stvar ionako Namigiva

 

Mislim da se svi na forumu (zeleni i crveni) mogu složiti oko jedinog pravog problema na tržištu grafulja trenutačno - a to su cijene.

 

(to što se pojedini fanATIci ne mogu pomiriti da se jedna 'slabija' kartica koja je izašla kao konkurencija R5850 nakon peglanja drivera približila jačoj 5870, je isključivo njihov problem kao što je problem Nvidijota što opraštaju Nvidiji gafove tipa prevelika cijena, potrošnja i zagrijavanje..)

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
11 1 hvala 4
16 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Svađate se bzvz, uvijek će toga biti... Jel bolji BMW ili Mercedes? Toshiba ili Asus? Slovenija ili Srbija? Izlanuo se

 

Gledao sam ove testove i vidim da razlika između kartica nije toliko velika, +-5% otprilike. Sad da ćeš ti baš vidjet razliku kada igraš na recimo 80fps-a ili na 85 ne vjerujem. Osobno bi uzeo 5870 samo zato što se manje grije, ostalo mi je sve isto. Koju god da kupite, naigrat ćete se s njom...

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
8 1 hvala 2
14 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

neznam dali je netko komentirao..... 

U slucaju da je na testu bio 24" Full HD monitor dali bi se rezultatit bitnije mjenjali.

MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD /// WEB SITE http://hcgamer.weebly.com/ !!!!!!!!!
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
GRDI-146 kaže...

neznam dali je netko komentirao..... 

U slucaju da je na testu bio 24" Full HD monitor dali bi se rezultatit bitnije mjenjali.

ako mislis na usporebu sa micromanovim 23" na full hd, nebi se rezultati mijenjali ni da je testirao na plazmi od 42", velicina monitora nije bitna, bitna je samo rezolucija

Google is your friend
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ovaj micromanov test će ljudima olakšati odluku i svi koji neargumentirano upadaju ne treba se obazirat.Gtx je po ovome testu bolja kupnja.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
7 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
dery kaže...

Ovaj micromanov test će ljudima olakšati odluku i svi koji neargumentirano upadaju ne treba se obazirat.Gtx je po ovome testu bolja kupnja.

Ti sudiš karticu po perfomansama u 5 igara? Ok ako igraš samo tih 5.

14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

ova tema očajniiiiiiiiiiiiiiički traži lock, ne koljenima preklinje da je modovi lockaju.

Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
athlon64 kaže...

ova tema očajniiiiiiiiiiiiiiički traži lock, ne koljenima preklinje da je modovi lockaju.

vidi tko se javioSmijeh,

btw tema ne treba lokot(bit ce jos jos novih drivera, testova i materijala za kvalitetnu raspravu) vec ovakvo opremljenog moderatora

 

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 6:21 (dado8).
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

 Ako neko želi kupit gtx470 nek ne žuri jer stiže gtx475,jača i vjerovatno jeftinija.vijest

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
dery kaže...

 Ako neko želi kupit gtx470 nek ne žuri jer stiže gtx475,jača i vjerovatno jeftinija.vijest

Gdje si ti tu procitao da ce biti jeftinija?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
odjavljen
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
AA-d00d kaže...
dery kaže...

  Ako neko želi kupit gtx470 nek ne žuri jer stiže gtx475,jača i vjerovatno jeftinija.vijest

Gdje si ti tu procitao da ce biti jeftinija?

  Rekao je "vjerovatno".

 

Jer se radi o GTX 460 čipu, dakle optimizirani fermi, gdje bi yeldovi trebali biti bolji, što bi moglo dati nize cjene.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
16 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ako ce biti jaca sumnjam da ce biti i jeftinija, najbolje sto mozemo ocekivati je ista cijena (za istu cijenu vece perfomanse)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
AA-d00d kaže...

Ako ce biti jaca sumnjam da ce biti i jeftinija, najbolje sto mozemo ocekivati je ista cijena (za istu cijenu vece perfomanse)

  Vjerovatno repriza situacije od GTX 280 - GTX 285. 5% bolje perfomanse za malo manje zagrijavanje i potrošnju, a cjena ista.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Pa čuj bit će manji yield što ga poboljšava proporcionalno te manje shadera,stoga manja početna cijena od gf100 ćipa.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
dery kaže...

Pa čuj bit će manji yield što ga poboljšava proporcionalno te manje shadera,stoga manja početna cijena od gf100 ćipa.

Kako to misliš 'manji yield'?

Pa cilj je da je yield što veći - to ruši cijenu Namigiva

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Dado_ZG78 kaže...
dery kaže...

Pa čuj bit će manji yield što ga poboljšava proporcionalno te manje shadera,stoga manja početna cijena od gf100 ćipa.

Kako to misliš 'manji yield'?

Pa cilj je da je yield što veći - to ruši cijenu Namigiva

Krivo san se odrazija mislija san na manji ćip,znači po yieldu veča ikoristivost daje manju cijenu.Dado ispravi me ako neče bit tako.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
15 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Defenitivno neće.Il će bit skuplja il će cijena biti ista.
Vani možda i bude nest sitno jeftinija,al kod nas može samo skuplje.
Ako ništa drugo cijena će se pravdati boljim preformansama
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
microman kaže...
Defenitivno neće.Il će bit skuplja il će cijena biti ista.
Vani možda i bude nest sitno jeftinija,al kod nas može samo skuplje.
Ako ništa drugo cijena će se pravdati boljim preformansama

Zašto ne,kad je izašla gtx285 i gtx275 jeli bila jeftinija nego gtx280,ili gtx8800 na 8800gtx+.Pa evo sad gtx460 1gb bolja i jeftinija od gtx465.Tako će se dogodit sa cijelom serijom gtx4xx.Obrnuto će se dogodit sa ati serijom 6xxx koja će koštat više,a isto će radit kao i nvidia,optimizaciju aktualne serije.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 16:48 (dery).
15 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)
GTX 280 je zamijenila doradenija GTX285 koja je trosila čak 50W manje i imala 10% bolje preformanse, no cijena joj je bila u najboljem slučaju ista kao GTX280,a u većini slučajeva je bila skuplja. Znaci za očekivati je sa će ista situacija biti sa GTX470 i GTX475
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Ja bi prije rekao da je gtx275 zamjenija 280 koja je u to vrijeme koštala oko3000kn dok je ova 275 oko 2000kn te je brzo pala na 1700kn dok je 280 ostala slična cijena.Brže će padat cijena na novim gtx 4xx.

Ovce moje mirujte u toru eto mene stižem na motoru
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 17:33 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)
Naziv kartica govori tko je koga zamijenio. GTX275 je ispunila rupu(koja je bila poprilicna) između GTX260 i GTX280 i bila je jeftinija i nest sporija alternativa GTX280,a kasnije GTX285. Dok će GTX475 biti brza i hladnja od GTX470.Bas kao odnos između GTX280 i GTX285
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Pošteno sam izigrao obje grafe . Bar po dva mj. na svakoj. Out of the box, 5870 je brža, tiša i hladnija. S druge strane gtx470 na preko 750mhz je prava zvijerka ali po visoku cijenu. Buka i veliko zagrijavanje ili velika buka i zagrijavanje.  Da nije takva vruća i bučna uzel bi ju rađe od 5870 .  U 90% igri, Obje grafe su više nego dovoljne za 1920 sa ogromnim količinama aa sa svim mogućim filterima. BF2  ide savršeno sa 24xaa i ss sa 5870 a kod gtx470 sa overklokom, bf2 može  sa 32xaa i 2xtr sa preko 50fps. Mislim da su obje grafe lagani overkill za 1920 a u 2560 gtx470 ima popriličan pad za razliku od 5870 koja na toj rezi pokazuje da ima više sirove snage.

Da se u ovom reviewju ubaci BF2 i izbaci Far cry2, imao bi malo drugačiju sliku. Od kad je Fermi izašao Far Cry2 je najpopularnija igra u testovima, pitam se zašto? u Stalkeru su grafe iste dok se ne upali SSAO. Onda je 5870 osjetno brža. Sa 10.6 je 5870 dobila lagani boost u Metrou 2033 i za dlaku je brža od gtx470, protiv koje s druge strane nema šansi kad se malo pošte nije nakloka. Minimumi su grozni i na jednoj i drugoj i na uvodnom levelu je minimum manji na gtx470. Na obje je igriv na 1920 , max ,tes. on , dof off.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2010 19:56 (Dim).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Pozz,danas sam ubo novu ASUS GTX 470,interesuje me jeli normalna njena temperatura 80 C,posto sam negdje citao da im je bios bio banana jer nije cooler u igrama palio se pri zagrijavanju grafe tj nije se ubrzavao,meni u igrama povisi malo brzinu kuler i nije nepodnosljivo koliko neki govore,i koji je najbolji alat za OC-anje jer mi je model VOLTAGE TWEAK??? i na sta bi jos trebao da obratim paznju kod nje??? I koji su najbolji DRIVERI za nju koja verzija jer sam citao da su sad sa novim driverima poboljsane performanse ili sta vec???

 

Unaprijed zahvaljujem svima :)

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 14:57 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)

Hm pa čuj ovako od oka 80° za load (ako si na to mislio kad si pisao da ti se cooler malo upali) to i nije puno, štoviše za GPU je sasvim ok, a za GTX470 je uspjeh obzirom da se prvi fermi jako griju

a opet ako ti je to temp u windowsima tih 80 onda neš nije u redu sigurnoxD

Alat za clocking grafičkih ja koristim MSI Afterburner i za AMD i za nVidiju

Rusted from the rain
14 godina
offline
RE: Duel GTX470 vs HD5870(microman)
stoncin3 kaže...

Alat za clocking grafičkih ja koristim MSI Afterburner i za AMD i za nVidiju

Reci mi, kakav je MSI AF za AMD grafe?? Nisam se još bavio tim đinđama, pa tako pitam. I dal ima kakva šema, pošto je ovo alat od MSI-a, a radi se recimo o Sapphire/Gigabyte grafama??

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice