CrossFire Vodič

poruka: 501
|
čitano: 198.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
CrossFire Vodić

ATI CrossFire(također poznat kao CrossFireX) je naziv za multi GPU rješenje iz ATI-a.

Tehnologija Omogućuje sparivanje do četri grafičke kartice radi postizanja boljih preformansi.

Prednost CrossFire-a u odnosu na SLI(Scalable Link Interface) je daleko veča fleksibilnost,naime u Crossfire se može provoditi sa različitim grafičkim karticama iste generacije.Na primjer ATI CrossFire 5970 če uspiješno radit sa HD5870,HD5850 ili ATI HD5770 sa 5750,itd....

 

 

Da biste mogli dvije grafičke spojit u CrossFire polje potrebna vam je Matična ploča koja ima CrossFire certifikat i najmanje dva PCI-e 16x utora.

Također vam je potrebno kvalitetno brand name(Corsair,Seasonic,Antec,itd...) napajanje koje če biti u stanju isporučit dovoljno struje vašim komponentama.

Ne treba zaboravit ni kućište(Posebice kod X2 grafa poput HD5970) koje mora osigurat dovoljnu količinu mjesta te dobar protok svježeg zraka kako bi se komponente što bolje hladile.

 

MAPA CROSFIRE KOMBINACIJA i CROSSFIRE CERTIFICIRANIH ČIPSETA

 

 

Grafičke se umeću u Primarni i Sekundarni PCI-e 16x,također ih treba spojiti sa napajanjem pomoću odgovarajućih PCI-e Naponskih konektora.

Da bi grafičke kartice međusobno mogle komunicirat,moraju se spojit sa CrossFire mostićima(koji su priloženi u pakiranju),potrebno je napomenut da CrossFire uredno radi i sa jednim CrossFire mostićem.

 

 

Kada računalo prvi puta uključite sa CrossFire sustavom,tokom dizanja OS-a(Operativnog Sustava) dobit čete obavijest od ATI Catalyst Control Centra(ACC-a)

da je CrossFire sustav uspiješno detektiran i omogućen,te je samo potrebno potvrditi sa OK.

Prije nego što počnete koristit CrossFire sustav u igrama(ili drugim aplikacijama) potrebno je uč u ATI Catalyst Control Centar,kliknuti na opciju GRAPHICH te odabrati opciju 3D.Ovdje obavezno provijerite dal vam je omogučen Catalyst A.I i stavite ga na STANDARD(Advanced nije preporučljivo za CrossFire).

Sada vam je CrossFire u potpunosti omogučen i nebi smjelo biti problema.

 

RANDERING MODOVI

 

CrossFire tehnologija podržava četri moda rada.

 

Prvi je SUPER TILING: Ovaj način rada dijeli ekran na manje kvadratiće slične šahovskoj ploči.SuperTiling podržava rad sa svim Direct3D aplikacijama,

no ne i sa OpenGL aplikacijama.Ovo je najsporiji rada te se predpostavlja da daje snagu od svega 1.15x snage jedne kartice.

 

Drugi je SPLIT FRAME RANDERING: Ovaj način rada horizontalno dijeli ekran na dva jednaka pravokutnika.Svaka grafička kartica obrađuje po jedan pravokutninik.Ovo je najčešći način rada sa OpenGL aplikacijama,no nažalost preformanse su u rangu sa SUPER TILINGOM.

 

Treči(i najučinkovitiji) je ALTERNATE FRAME RANDERING: U ovom načinu rada jedna grafička kartica "obrađuje" parne,

dok druga neparne FPS-ove(Frame Per Second). Ovaj način rada daje najbolje preformanse.

 

I zadnji je CROSSFIRE SUPER AA: Ovaj način rada nije dizajniran da bi povečao preformanse, već da bi poboljšao kvalitetu prikaza u 3D aplikacijama.

Ovaj mod udvostručuje AA(Anti Aliasing) bez gubitka preformansi.

 

 

Ovi modovi niti nebi nama korisnicima bili toliko važni da nam upravo oni ne stvaraju glavobolje u igrama(osobito u najnovijim naslovima).

Caka je u tome što ATI-evi driveri automatski odabiru režim rada,no ako u Driverima nema CrossFire profila,tada driveri automatski postavljaju na Split Frame Randering mod.Što naravno uzrokuje preformanse na rezini jednog čipa,a ponekad i lošije.

Postoje dva načina kako se riješiti tog problema.

 

Prvi je skidanje najnovijih drivera i CrossFire profila sa AMD-ove službene stranice.No ako več imate najnovije drivere i CrossFire profile tada na scenu stupa(OC-erima drag) ATI Try Tools.

 

Taj programčić nam je potreban za ručnu postavku Randering Modova.

Skinite i instalirajte najnoviju verziju,kad instalirate sa desne strane taskbara če se pojaviti negova mala ikonica.Desnom tipkom miša kliknite na tu ikonicu i pojavit če vam se njegov glavni meni.Sada odaberite opciju Tweaks(3D Advanced Tweaks) Na vrhu prozora odaberite Advanced CrossFire i u prvom praznom redu napišite broj jedan,koji predstavlja ALTERNATE FRAME mod.

Ovo vam koristi u igrama za koje u driverima nema CrossFire profila,no ima i par starijih igra(kod mene Crysis) za koje također treba ručno odabrati Randering Mod.

 

 

 

 

Također bi molio sve ostale forumaše koji imaju probleme ili pitanja u vezi CrossFire-a da pišu u ovoj temi kako bi im se što lakše i brže pomoglo i odgovorilo.

 

 

 

EDIT:OVDIJE možete vidjeti max TDP grafičkih kartica.Za Nvidiu od 7300 GS do GTX480,a za ATI/AMD od X1800XL do HD5970.

          Ovo je vrlo korisno,jer potencijalnom CF ili SLI korisniku omogučuje da si odprilike izračuna koliko snažno napajanje mu je potrebno.

 

Samo jedna HD4870 Samo jedna HD4870
HD4870+HD5870 u Cross-u HD4870+HD5870 u Cross-u
Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 14:05 (microman).
Moj PC  
48 0 hvala 44
14 godina
offline
CrossFire Vodić

Ne kaže se vodić nego vodičNamigiva

 
20 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodić
evo pogledaj pod moju konf. mene zanima da li ja mogu nešto upariti sa svojom integriranom jer mi matična ima mogućnost Hybrid CrossFireX? i što bi bilo ok?
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodić
eterna luchar kaže...
evo pogledaj pod moju konf. mene zanima da li ja mogu nešto upariti sa svojom integriranom jer mi matična ima mogućnost Hybrid CrossFireX? i što bi bilo ok?

Matična ti doista ima mogučnost Hibridnog CrossFire-a no to ti ništa neče pomoči ako misliš kupovat noviju jaču grafu(HD48xx,HD5xxx).

A i sama intergrirka ne služi da bi pojačala preformanse u igrama,nego samo da obavlja jednostavne zadatke(gledanje filmova,surfanje,itd,,) gdije nema potrebe za uključivanje diskretne grafičke kartice

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 11:54 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodić
iskreno ne bih davao novce za grafičku, mislio sam da se može upariti neka 4670 ili tak nešto jeftinije, ali valjda onda ne može, ne igram igre, tak da mi to nije baš bitno, koristim samo za Adobe i Edius, te film, glazba, net
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodić
eterna luchar kaže...
iskreno ne bih davao novce za grafičku, mislio sam da se može upariti neka 4670 ili tak nešto jeftinije, ali valjda onda ne može, ne igram igre, tak da mi to nije baš bitno, koristim samo za Adobe i Edius, te film, glazba, net

Ti možeš staviti HD4670 na matičnu no nebi koristio CrossFire več samo hibridni način rada.Znači kad bi imao uključenu 3daplikaciju(igru) radila bi ti samo diskretna(HD4670),a kad bi gledao film,surfao netom,itd...radila bi ti intergrirana,a HD4670 bi mirovala.

Istina je oko nas,a laž još više.
15 godina
neaktivan
offline
CrossFire Vodič

Pohvale za trud micromane, zaista dobar vodič Osmijeh (nisam ga niti vidio do sada, LOL)

 

No da ubacim i onaj domaći test sa jedom protiv dvije 4870 kartice. LINK. Želim ga updatati sa novim igrama, ali nemam više drugu 4870-ku Mršti se

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 10:17 (Oly_E3).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
CrossFire Vodič

Pošto sam se u prvom postu koncentrirao isključivo na klasični CrossFire,u ovom postu ču malo obraditi novu grafu sa dva GPU-a na jednom PCB-u.

 

HD5970

 

Za razliku od klasičnog CrossFire-a, gdje imamo dvije fizički zasebne single GPU grafičke kartice, postavljene u odvojenim PCI-Express slotovima matične ploče, AMD dual-GPU kartica je na prvi pogled izgledom uporediva sa jednom single GPU karticom, ali ona ispod svoje haube krije dva GPU-a i jedan on-board PLX bridge chip (PEX 8647 switch koji upravlja sa 48 PCI-Lanes), zadužen za upravljenje komunikacijom između grafičkih jezgri(Interni CrossFire). Ovim je omogućeno da dual GPU kartica teoretski postigne performanse, uporedive sa performansama dvije single GPU kartice u klasičnom CrossFire-u.

Upoređujući dužinu HD 5970 sa drugim grafičkim karticama, lako je ustanoviti da je novi dual GPU Radeon sa svojih 31cm najduža desktop grafička kartica trenutno na tržištu. Naravno, dual GPU kartice je mnogo teže hladiti, zbog čega na njima imamo ogromne hladnjake. Cijena dužine Radeona HD 5970 je srećom, kompenzirana sa performansama hladnjaka i prihvatljivom glasnoćom tokom rada ove kartice. AMD se odlučio koristiti vapor chamber tehnlogiju za ovaj hladnjak.

Ako se pitate može li Radeon HD 5970 stati u vaše kućište, uzmite list papira A4 formata i pokušajte ga strpati u računalo na mjesto grafičke kartice, ali računajte da će vam trebati još 1cm preko dužine lista papira koji držite. Naravno, Radeon HD 5970 je kartica za entuzijaste koji će obezbijediti adekvatan smještaj za ovu zvijer, koja trenutno košta preko 500 eura.

Operativni radni taktovi Radeon HD 5970 kartice su manji nego na Radeon HD 5870 kartici, iako ove dvije kartice imaju istu Cypress jezgru. U biti, imamo iste taktove kao na HD 5850. Dok je GPU HD 5970 kartice na taktu od 725MHz, na HD 5870 kartici jezgra radi na 850MHz. I GDDR5 memorija je sporija, radni takt je od 1000MHz (efektivno 4000MHz), od memorije na HD 5870 kartici (1200MHz - efektivno 4800MHz). Taktovi su vjerovanto spušteni da bi se temperatura održala na sigurnom nivou, kao i da bi potrošnja ostala ispod 300W (maksimalna potrošnja iznosi 294W). Sapphire je naravno odlučio umiješati se u ovu priču, povisivši takt GPU-a i memorije, ali ovog puta tek za po 10MHz.

Skoro do posljednjeg dana pred izlazak na tržište, mislili smo da će nova dual GPU kartica nositi X2 u imenu, kao što je to bio slučaj u prošloj generaciji sa HD 4870 X2, ali kao što smo vidjeli, manji taktovi nego na HD 5870, ne dopuštaju takvo ime.

Radeon HD 5970 nudi 1600 stream procesora po Cypress jezgri, te 80 teksturnih jedinica (koje po taktu mogu adresirati i teksturirati jedan piksel) kao i 32 ROPs jedinice po jezgri.  GPU je napravljen na 40nm tehnološkom procesu i ima površinu od 334mm kvadratna. Kartica raspolaže ukupno sa 2GB GDDR5 memorije, ali u biti svaki GPU za sebe ima 1GB GDDR5 memorije na 256-bit širokom memorijskom interfejsu.

Upoređujući novu sa prošlom generacijom AMD grafičkih kartica vidljivo je udvostručenje snage. Broj shadera je sa 800 (HD 4890) porastao na 1600 (HD 5870 ), a to je omogućeno dodavanjem mase novih tranzistora. Cypress GPU ima kompleksnu arhitekturu sa 2.15 milijarde tranzistora u poređenju sa 959 miliona na HD 4890 kartici. Broj ROP jedinica HD 5870 kartice je 32, što je dupo više nego na HD 4870 kartici. Također je uduplan broj teksturnih jedinica, te performanse računanja sa 1.2 TFLOPs na 2.72 TFLOPs.

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 22:17 (microman).
Moj PC  
8 0 hvala 6
15 godina
offline
CrossFire Vodič

Svaka cast na temi, vidi se da si se potrudio,

 

imam jedno pitanje, postoji li mogucnost da HD5970 i HD4870X2 rade u Cross-u kao u tvom postu HD5870 i HD4870, znam da nije sluzbeno podrzano, ali vidim da nekima slicne "mjesavine" rade

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
zaki kaže...

Svaka cast na temi, vidi se da si se potrudio,

 

imam jedno pitanje, postoji li mogucnost da HD5970 i HD4870X2 rade u Cross-u kao u tvom postu HD5870 i HD4870, znam da nije sluzbeno podrzano, ali vidim da nekima slicne "mjesavine" rade

HD5970 ide u CrossFire sa svim grafama iz porodice HD58xx,HD5870 ide u CrossFire sa HD5970 i sa svim ostalim grafama iz porodice HD58xx.

HD4870 i 5870 nisu nikako kompaktibilni jer to su dvije različite generacije čipova,a samim time ni HD5970 nemožeš staviti u CrossFire sa HD4870x2.

 

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodić
microman kaže...

Da bi grafičke kartice međusobno mogle komunicirat,moraju se spojit sa CrossFire mostićima(koji su priloženi u pakiranju),potrebno je napomenut da CrossFire uredno radi i sa jednim CrossFire mostićem.

Kod Olya radi čak i bolje malo s jednim, nego s 2 mostića.

Btw, dobar vodič, jedino mi malo slika fali, možda ako imaš baš svojih CF slika, stavi...

15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodić
stipica_zd kaže...

Kod Olya radi čak i bolje malo s jednim, nego s 2 mostića.

Btw, dobar vodič, jedino mi malo slika fali, možda ako imaš baš svojih CF slika, stavi...

Ja sam isprobavao sa jednim mostićem i isti je drek.Za slike nisam imal vremena,al čim uzmognem,stavljam još par slikica.Namigiva

Istina je oko nas,a laž još više.
15 godina
offline
CrossFire Vodič

Ja sam povezao dvije Sapphire 4890 (rev.2) kartice i javio mi se problem jako visokih temperatura. S obzirom da je druga kartica relativno blizu, pa  poleđina GPU-a grije međuprostor između kartica, prva kartica se ne može adekvatno hladiti, pa su mi temperature u loadu znale biti i 100 stupnjeva.

Zamjena hladnjaka accelerom ili musashiem isto ne dolazi u obzir iz bukvalnog razloga jer su pre široki za CF.

Onda mi je sinula ideja da stavim ventilatore (80mm) sa strane da pušu po karticama, a opet da izgleda ok.

Sada je temperatura u prostoru između kartica jednaka kao unutar cijelog kućišta, a nije loše ni za vidjeti.

Evo što sam napravio...

PS: Za one koji planiraju CF neka uzmu u obzir da je ATI serija 4xxx dosta topla, pogotovo 4890.

I tried being reasonable, I didn't like it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 20:29 (Moonwalker82).
Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
Moonwalker82 kaže...

Ja sam povezao dvije Sapphire 4890 (rev.2) kartice i javio mi se problem jako visokih temperatura. S obzirom da je druga kartica relativno blizu, pa  poleđina GPU-a grije međuprostor između kartica, prva kartica se ne može adekvatno hladiti, pa su mi temperature u loadu znale biti i 100 stupnjeva.

Zamjena hladnjaka accelerom ili musashiem isto ne dolazi u obzir iz bukvalnog razloga jer su pre široki za CF.

Onda mi je sinula ideja da stavim ventilatore (80mm) sa strane da pušu po karticama, a opet da izgleda ok.

Sada je temperatura u prostoru između kartica jednaka kao unutar cijelog kućišta, a nije loše ni za vidjeti.

Evo što sam napravio...

PS: Za one koji planiraju CF neka uzmu u obzir da je ATI serija 4xxx dosta topla, pogotovo 4890.

jer ovo napajanje dobro drzi u loadu? imam plan da i ja uparim dvije 4890 pa trazim adekvatno napajanje,inace ovo ok izgleda  u kucistu.

sniper only
15 godina
offline
RE: CrossFire Vodič
ljubo2mad kaže...
Moonwalker82 kaže...

Ja sam povezao dvije Sapphire 4890 (rev.2) kartice i javio mi se problem jako visokih temperatura. S obzirom da je druga kartica relativno blizu, pa  poleđina GPU-a grije međuprostor između kartica, prva kartica se ne može adekvatno hladiti, pa su mi temperature u loadu znale biti i 100 stupnjeva.

Zamjena hladnjaka accelerom ili musashiem isto ne dolazi u obzir iz bukvalnog razloga jer su pre široki za CF.

Onda mi je sinula ideja da stavim ventilatore (80mm) sa strane da pušu po karticama, a opet da izgleda ok.

Sada je temperatura u prostoru između kartica jednaka kao unutar cijelog kućišta, a nije loše ni za vidjeti.

Evo što sam napravio...

PS: Za one koji planiraju CF neka uzmu u obzir da je ATI serija 4xxx dosta topla, pogotovo 4890.

jer ovo napajanje dobro drzi u loadu? imam plan da i ja uparim dvije 4890 pa trazim adekvatno napajanje,inace ovo ok izgleda  u kucistu.

http://www.corsair.com/psufinder/default.aspx

Ovo će ti dobro doći za izračun adekvatnog Corsairovog napajanja koje ti preporučujem kao jedno od najkvalitetnijih. Uz to imaju i najdulja jamstva.

Inaće, za dvije 4890 je dosta i Corsairovo 750W, ali ako imaš mogućnosti, 850W ti je bolji izbor ako već uzimaš tako jako napajanje, jer bez problema pogoni dvije 5870 u CF.

A s obzirom na trajnost tih napajanja,to ti je dobar temelj kod svake sljedeće nadogradnje računala.

 

I tried being reasonable, I didn't like it.
14 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
Moonwalker82 kaže...

http://www.corsair.com/psufinder/default.aspx

Ovo će ti dobro doći za izračun adekvatnog Corsairovog napajanja koje ti preporučujem kao jedno od najkvalitetnijih. Uz to imaju i najdulja jamstva.

Inaće, za dvije 4890 je dosta i Corsairovo 750W, ali ako imaš mogućnosti, 850W ti je bolji izbor ako već uzimaš tako jako napajanje, jer bez problema pogoni dvije 5870 u CF.

A s obzirom na trajnost tih napajanja,to ti je dobar temelj kod svake sljedeće nadogradnje računala.

 

A jesi ga pretjerao. Pogledaj s čime je Don Kihoty gonio 2x4890. Ako ne laže.

Jedan VX450 bi to držao bez problema.

4890 troši 190W u full loadu, dakle u furmarku koji ju loži na 100%.

15 godina
offline
RE: CrossFire Vodič
stipica_zd kaže...
Moonwalker82 kaže...

http://www.corsair.com/psufinder/default.aspx

Ovo će ti dobro doći za izračun adekvatnog Corsairovog napajanja koje ti preporučujem kao jedno od najkvalitetnijih. Uz to imaju i najdulja jamstva.

Inaće, za dvije 4890 je dosta i Corsairovo 750W, ali ako imaš mogućnosti, 850W ti je bolji izbor ako već uzimaš tako jako napajanje, jer bez problema pogoni dvije 5870 u CF.

A s obzirom na trajnost tih napajanja,to ti je dobar temelj kod svake sljedeće nadogradnje računala.

 

A jesi ga pretjerao. Pogledaj s čime je Don Kihoty gonio 2x4890. Ako ne laže.

Jedan VX450 bi to držao bez problema.

4890 troši 190W u full loadu, dakle u furmarku koji ju loži na 100%.

Pretpostavljam da čovjek ne laže, ali ako 2 kartice troše 380W, na to još dodaš i adekvatan proc sa pločom http://benchmarkreviews.com/images/reviews/processor/intel_core_i7-870/intel_core_i7-870_power_consumption.jpg  i ako "okitiš" stroj sa dovoljno ventova, neonkama, 2 ili više HDD-a, 2. optike itd… (jest da su sitnice ali se nakupi), ne znam na koju foru će VX 450 biti dosta?

 

Ne čine komp samo grafičke kartice.

Ali dobro, čovjek me je pitao za moje napajanje koje sam ja kupio da ne moram u skorijoj budućnosti imati i taj trošak ponovno. Možda je 600W dovoljno, u što sumnjam,

ali ja ne želim nekome savjetovati nešto što će se u praksi pokazati neistinitim.

I tried being reasonable, I didn't like it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 2:58 (Moonwalker82).
15 godina
neaktivan
offline
CrossFire Vodič

Evo mali Update:U prvi post sam dodao listu max TDP-a grafičkih kartica.Namigiva

I'll be back
Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
offline
CrossFire Vodič

pozdrav

oce li moje napajanje izdrzat cf :)

stime da nist necu dodavat ili mjenjat od ostalih konponenti

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
CrossFire Vodič

Imam jedno pitanje:

spojio bih još jednu 4670 u cf pa uzeo neki 24", ali neš čujem da neke igre ne podržavaju cf.Šta ću onda ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: CrossFire Vodič
4mal kaže...

pozdrav

oce li moje napajanje izdrzat cf :)

stime da nist necu dodavat ili mjenjat od ostalih konponenti

Bez problema, na ati-ju piše min 600 za cf.

15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
perkoxcar kaže...

Imam jedno pitanje:

spojio bih još jednu 4670 u cf pa uzeo neki 24", ali neš čujem da neke igre ne podržavaju cf.Šta ću onda ?

To su večinom igre starijeg tipa,danas se rijetko kad dogode problemi sa CF-om koji nisu vezani uz sam Hardwer.

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 10:44 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
CrossFire Vodič

imam pitanje..noob sam sto se tice toga pa trebam pomoc..moja maticna podrzava crossfire..ja imam nvidia graficku..e sad dal ja mogu staviti jos jednu nvidia bez obzira sto je to kod njih sli!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
kazo99 kaže...

imam pitanje..noob sam sto se tice toga pa trebam pomoc..moja maticna podrzava crossfire..ja imam nvidia graficku..e sad dal ja mogu staviti jos jednu nvidia bez obzira sto je to kod njih sli!!

Kratko i jasno ne.Pošto vidim da imaš Core2 seriju jasno je da koristiš Intelov čipset,a intelovi čipseti nisu imali podršku za SLI sve do X58 i P55 čipseta.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
CrossFire Vodič

e baš ti hvala na ovome, ja baš sad za krizmu misila uzet još jednu Smijeh

 

oće mi napajanje izdržat? ja mislin da bi trebalo

 

i još me zanima koja je razlika između CFX i CF?

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 12:05 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
dr. zlo kaže...

e baš ti hvala na ovome, ja baš sad za krizmu misila uzet još jednu Smijeh

 

oće mi napajanje izdržat? ja mislin da bi trebalo

 

i još me zanima koja je razlika između CFX i CF?

Sve je to isto

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič

znaci kad bi stavljao jos jednu graf. morao bi mjenjat proc??

15 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
kazo99 kaže...

znaci kad bi stavljao jos jednu graf. morao bi mjenjat proc??

Ne procesor več matičnu.Znači Nvidijin čipset koji podržava Core2 procesore i SLI.Čini mi se da je zadnji Nvidijin čipset nForce 750 SLI, 780SLI i 790 SLI

I'll be back
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 13:09 (microman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič

kako glupo..jbt..imam 2 utora za graficku..koji k* su to onda stavljali?!

14 godina
neaktivan
offline
RE: CrossFire Vodič
kazo99 kaže...

kako glupo..jbt..imam 2 utora za graficku..koji k* su to onda stavljali?!

Ti mozes ic u CrossFire, ali ne i u SLI.. Jel ti sad jasno.. Mozes imat dvije grafe ali moraju bit ATI, a ne nVidia..

http://www.speedtest.net/result/785760360.png
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice