AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.685.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Baš išao probati famozni hogwart legacy na 8 gb vrama i očekival sam da će kartica eksplodirati, kad ono uz vync i srednje detalje na 1440p grafa ima popodnevni odmor na max 60% uz glatko igranje a noramlnim teksturama.

 

 

Ček na 3060ti s 8gb? nevjerovatno

4 godine
offline
AMD Navi

MSI Afterburner - Postavke - Monitoring - Tri točkice u gornjem desnom kutu (pored "Active hardware monitoring graphs") - Kvačica na GPU.dll -  Nazad na monitoring -  pronači "GPU dedicated memory usage\ process" i omogučiti ga kao OSD.

Sada možete vidjeti koliko (isključivo igra)  doista koristi VRAM i usporediti sa alociranim VRAMom koji afterburner kaže bez GPU.dll postavke...

Uglavnom, svaka igra će pokušati alocirati sav VRAM, no večinom će koristiti  manje (koliko manje ovisi o količini VRAMa) u odnosu na alocirano, osim naravno u slučajevima poput "forsbrokena" i "The Last of US Part I". Kod mene osobno, do sada je samo nesretni "The Last of Us" doista koristio gotovo svih 8GB VRAMa na RTX2070 i FHD monitoru, dok recimo Hogwarts je klinka  igrala na laptopu sa RTX3050 Ti (4GB VRAM) sa "medium" texturama lockano na 60FPSa i vrtilo ga je glatko sa ponekim trzanjem u Hogsmeadeu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 22:51 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 

 

Uostalom i AMD ima 8 gb vram grafe u prodaji.

Ima da,ali fučkaj ga kolko košta RX 6600/8gb vs RTX 3070/8GB?

 

Pa i žabe u močvari vide, da je Nevidija škrtarila na memoriji to je čak i Klingoncima jasno koji na svom planetu niti nemaju gejminga.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2023 23:00 (rambox).
14 godina
offline
Re: AMD Navi

Koštaju onoliko po koliko ih mogu prodati.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

nekima jednostavno nema pomoći

 

da ne kažeš da su to anonimusi, probaj poslušat stevu, njemu valjda vjeruješ

u prvih par minuta objašnjava ti razliku između alociranog vrama i onog što igra doista zahtjeva 

 

 

nakon toga pročitaj onaj tekst što sam ti već linkao - link

nije sramota ne znati, sramota je ne pitati

 

Radije se ti educiraj što se dešava ako alocirani VRAM nije dovoljan (hint: veselje počinje oko 30-te sekunde):

11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Radije se ti educiraj što se dešava ako alocirani VRAM nije dovoljan (hint: veselje počinje oko 30-te sekunde):

 opet pokazuješ da nemaš pojma što je alocirani vram

 

pod b, liku nešto ne štima jer u toj igrici na tim postavkama potrošnja vrama je oko 10gb

 

EDIT

zanimljivo, baci oko na komentar na screenshotu

meni kenjaš o anonimusima, a linkaš video bezvezarije od likova koji veze nemaju s vezom, otprilike tvoj level

 

ajde se ne sramoti više, molim te

najprije pogledaj što stevo objašnjava u onom videu, pročitaj što je alocirani vram i onda se vrati u raspravu s bar mrvu edukacije, da ne lupetaš bezveze

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 10:49 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Radije se ti educiraj što se dešava ako alocirani VRAM nije dovoljan (hint: veselje počinje oko 30-te sekunde):

 opet pokazuješ da nemaš pojma što je alocirani vram

 

pod b, liku nešto ne štima jer u toj igrici na tim postavkama potrošnja vrama je oko 10gb

 

EDIT

zanimljivo, baci oko na komentar na screenshotu

meni kenjaš o anonimusima, a linkaš video bezvezarije od likova koji veze nemaju s vezom, otprilike tvoj level

 

ajde se ne sramoti više, molim te

najprije pogledaj što stevo objašnjava u onom videu, pročitaj što je alocirani vram i onda se vrati u raspravu s bar mrvu edukacije, da ne lupetaš bezveze

 

Lol, a što očekivati od fanboya, nego da pokušava manipulirati...interesantno da si komentare odsjekao

taman tamo gdje je objašnjeno zašto je PCI-E spušten na 1.1...činjenica da ne znaš tako banalnu stvar te isključuje

iz ozbiljne diskusije o hardverskim detaljima

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 11:09 (segregator).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Lol, a što očekivati od fanboya, nego da pokušava manipulirati...interesantno da si komentare odsjekao

taman tamo gdje je objašnjeno zašto je PCI-E spušten na 1.1...činjenica da ne znaš tako banalnu stvar te isključuje

iz ozbiljne diskusije o hardverskim detaljima

 i sad bi to trebalo biti leggit?

 

anonimus prčka po kompu, snima video bez da išta znaš što je u pozadini i to je dokaz nečega?

a benčmarci koji pokazuju da igra ne traži više od 10gb su svi lažirani, jel?

 

i ajde malo razmisli, s jedne strane kenjaš kako ray tracing ne valja jer je preveliki udar na perfomanse

a druge strane nađeš ovakav primjer, koji je vrlo upitan, a da i jest tako to je jedna od 100 igara natjerana na 4k ultra + hd pack

tu je problem smanjiti jednu-dvije postavke sa ultra na very high i riješiti problem, a povećalom nemereš vidjet razliku

 

znaš, kad natežeš kožicu ona može i puknuti, neće naravno ako imaš mozga, ali ipak može jelda

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 

i ajde malo razmisli, s jedne strane kenjaš kako ray tracing ne valja jer je preveliki udar na perfomanse

a druge strane nađeš ovakav primjer, koji je vrlo upitan, a da i jest tako to je jedna od 100 igara natjerana na 4k ultra + hd pack

tu je problem smanjiti jednu-dvije postavke sa ultra na very high i riješiti problem, a povećalom nemereš vidjet razliku

 

 

 

To uopće nije poanta, ja imam 8gb karticu i OK mi je.

međutim oni sad izbace karticu s tom cijenom kakva je i već u par igara ima problema...kako će bit za 2 godine?

zašto uzet ovo umjesto nešto u rangu između 6800 i 6950XT ili čak 7900XT je pitanje

14 godina
online
Re: AMD Navi
segregator kaže...
picajzla0707 kaže...

 

i ajde malo razmisli, s jedne strane kenjaš kako ray tracing ne valja jer je preveliki udar na perfomanse

a druge strane nađeš ovakav primjer, koji je vrlo upitan, a da i jest tako to je jedna od 100 igara natjerana na 4k ultra + hd pack

tu je problem smanjiti jednu-dvije postavke sa ultra na very high i riješiti problem, a povećalom nemereš vidjet razliku

 

 

 

To uopće nije poanta, ja imam 8gb karticu i OK mi je.

međutim oni sad izbace karticu s tom cijenom kakva je i već u par igara ima problema...kako će bit za 2 godine?

zašto uzet ovo umjesto nešto u rangu između 6800 i 6950XT ili čak 7900XT je pitanje

Rado bi si uzeo RX 6950XT (cijena je ludo povoljna), ali je problem što moram dati još barem 1.000kn za napajanje, pošto je preporuka 900W, pa čak negdje kažu i 1.000W, pa samim time grafa više nije primamljiva.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

međutim oni sad izbace karticu s tom cijenom kakva je i već u par igara ima problema...kako će bit za 2 godine?

zašto uzet ovo umjesto nešto u rangu između 6800 i 6950XT ili čak 7900XT je pitanje

 gdje imaju problema?

vraćamo se na tvoju prvu tvrdnju - da 12gb nije dosta niti na 1080p, što jednostavno nije istina

ne postoji igra koja zahtjeva više od 12gb niti na 1440p

 

jedna igra od stotinu koju nategneš tkozna na koji način da trza nije argument, jer je pod a) jedna od stotinu, a pod b) dovoljno spustit ultra na v.high i razlika se ne vidi

prije 15 godina izašao je crisis koju niti najskuplje grafe tada i dosta kasniej nisu mogle tjerati na max, jel ta igra bila argument da niti jedna grafa kurcu ne valja?

 

natežeš kožicu bezveze, 12gb vrama je sad i za duže vrijeme više nego dovoljno za 1440p

ko je nabrijan na ray tracing bira nevidiju, tko je paranoičan da će imat manjka vrama nek uzme radeonku, neš ti problema

ali tvrditi da je 12gb već sad premalo za 1080p je teška budalaština

11 godina
offline
Re: AMD Navi
MasterOfDisaster kaže...
segregator kaže...
picajzla0707 kaže...

 

i ajde malo razmisli, s jedne strane kenjaš kako ray tracing ne valja jer je preveliki udar na perfomanse

a druge strane nađeš ovakav primjer, koji je vrlo upitan, a da i jest tako to je jedna od 100 igara natjerana na 4k ultra + hd pack

tu je problem smanjiti jednu-dvije postavke sa ultra na very high i riješiti problem, a povećalom nemereš vidjet razliku

 

 

 

To uopće nije poanta, ja imam 8gb karticu i OK mi je.

međutim oni sad izbace karticu s tom cijenom kakva je i već u par igara ima problema...kako će bit za 2 godine?

zašto uzet ovo umjesto nešto u rangu između 6800 i 6950XT ili čak 7900XT je pitanje

Rado bi si uzeo RX 6950XT (cijena je ludo povoljna), ali je problem što moram dati još barem 1.000kn za napajanje, pošto je preporuka 900W, pa čak negdje kažu i 1.000W, pa samim time grafa više nije primamljiva.

Takodjer!

 

Daj baci neke izvore!?

golden fields of ancient times, endless chains of mighty giants
15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Picajzla znaš li možda nešto svezi oko 50% manje uporabe vrama na nevidiji nego amd,ne alociranog.To se sad događa na ovim novim zahtjevnim-neoptimiziranim igrama. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2023 14:10 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Picajzla znaš li možda nešto svezi oko 50% manje uporabe vrama na nevidiji nego amd,ne alociranog.To se sad događa na ovim novim zahtjevnim-neoptimiziranim igrama. 

 

Rezultat-posljedica toga je ovo

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Picajzla znaš li možda nešto svezi oko 50% manje uporabe vrama na nevidiji nego amd,ne alociranog.To se sad događa na ovim novim zahtjevnim-neoptimiziranim igrama. 

 ne, nisam čuo, od novih sam odigrao tlou i probao re4, hogwarts mi nije napet

segregator kaže...

Rezultat-posljedica toga je ovo

 daj molim te link, ne screenshot

15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

To je stevin test.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

To je stevin test.

 zanimljivo, očito su developeri nabrzaka napravili 'popravak' u stilu konzola

ne vidim kakve veze to ima s ičim, osim što su te igre sjebane u startu

 

kad gledaš plaque tale kojoj je na 4k dovoljno 6gb vrama, a izgleda prekrasno i ima vrhunske teksture, ne mogu ništa drugo reći nego da su ovdje, isto kao sa re4, developeri napravili jadan posao

ovaj nazovi popravak je još jadniji, ništa više

 

15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi

Ima ovde i danielov test ali sa rtx4070 isto negdje velike razlike ali ja ne vidim da je to bitno jer sve radi super.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
AMD Navi

Najbolje radi kad isključiš RT koji se ni ne vidi u igri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Najbolje radi kad isključiš RT koji se ni ne vidi u igri.

 a kako ćeš ga vidjet kad fercera jedino u odsjajima lokvica vode, a i to je sjebano jer izgleda kao govno, mutno i snižene rezolucije

stavili su rt u tragovima, kao kad restoran 'posoli' lončinu gulaša s prstohvatom zamjene za tartufe i našiše u cjenik gulaš s tartufima

uopće, uzimat za primjer ovako loše odrađene portove kao primjer 'novih igara' i nadolazećih trendova je potpuno besmisleno

 

vidjet ćemo kakva će biti situacija s novim ue5, tu bi doista moglo doći do segmentacije

tim više jer sam čitao da nevidija navodno najavljuje nove grafe, isti čipovi, ali s povećanim vramom

nešto kao što je bilo 3060 s 12gb i 3080 12gb

14 godina
offline
AMD Navi

Za U5 pričam cijelo vrijeme, ide masovna gamerska nadogradnja ali i slaba prodaja takvih igara zbog astronmskih hardverskih zahtjeva. Ako AAA studio proda milion primjeraka takve igre može slaviti.

Prije da će većina samo isprobati na game passu kao neki benchmark. Od tih najava jedino me stalker 2 stvarno zanima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 daj molim te link, ne screenshot

 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Za U5 pričam cijelo vrijeme, ide masovna gamerska nadogradnja ali i slaba prodaja takvih igara zbog astronmskih hardverskih zahtjeva. Ako AAA studio proda milion primjeraka takve igre može slaviti.

Prije da će većina samo isprobati na game passu kao neki benchmark. Od tih najava jedino me stalker 2 stvarno zanima.

 ako se igra napravi kako spada segmentiranje po snazi grafe nije problem

stare grafe igraju na low, mid range na srednjim postavkama, a ultra samo za one koji plate grafu dva soma eura, ultra je ionako 'porez na budale'

igrao sam tlou na ultra, dying light također, a čim staviš na v.high igra izgleda skoro pa isto, a zahtjevi poprilično padnu

 

a ne kao onaj smećasti port od re4 gdje je ultra potpuno jednak kao v.high izgledom, a čim spustiš na high igra izgleda kao govno kao da si stavio ispod low i još spustio rezu

pametni developer postići će to da mu igru može igrati većina potencijalnih kupaca makar na low/mid, a ne da se ograniči na onaj manji dio tržišta koji ima grafe od soma eura na gore, za takve će stavit ultra postavke i svi zadovoljni

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Pametni dev ce radit ekskluzivu za konzole, a ne se zezat sa portom, ogromnim neredom od hardwarea kod usera i windowsima. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Pametni dev ce radit ekskluzivu za konzole, a ne se zezat sa portom, ogromnim neredom od hardwarea kod usera i windowsima. 

 to je kao da kažeš da će pametni proizvođač automobila raditi samo visoku klasu vozila

za sve ima mjesta i profita, ako žele itekako mogu zaraditi i na igricama za pc, pokazalo se u više primjera

15 godina
offline
AMD Navi

Ima li koji vlasnik 7900xtx da mi kaže koje bi bile normalne temperature.

 

Fanovi su mi stalno na 50-70% ovisno o temp obična temp mi ide na 80-85 junction temp mi ide na 85-100c.

 

Kuciste NZXT H710.

 

 

Imam am5 7700x 850w corsair gold i XTX 7900 Pulse Sapphire OC verzija.

 

Čitao sam puno o problemu junction temperatura pa nisam siguran jeli je trebam nositi na RMA ili ne. 

 

Hvala

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Bloodraven kaže...

Ima li koji vlasnik 7900xtx da mi kaže koje bi bile normalne temperature.

 

Fanovi su mi stalno na 50-70% ovisno o temp obična temp mi ide na 80-85 junction temp mi ide na 85-100c.

 

Kuciste NZXT H710.

 

 

Imam am5 7700x 850w corsair gold i XTX 7900 Pulse Sapphire OC verzija.

 

Čitao sam puno o problemu junction temperatura pa nisam siguran jeli je trebam nositi na RMA ili ne. 

 

Hvala

 70% fan 85C, joj šta ti bi da kupiš taj drlog. Inače pulse model ima najgore temp po recenziji . Asus tuf je najbolja ali i košta dosta više ako baš moraš ovu seriju.XFX isto bježi od nje.Powercolor hellhound dobra najeftinija. Vrati to zamjeni za powercolor.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 10:56 (dery).
14 godina
offline
AMD Navi

Kad si već kupio 400 w tdp karticu onda barem otvori boćnu stranicu kućišta i daj joj zraka pa vidi da li ima razlike u temperaturama. A sad da takve kartice sa tolikim TDP-om zagrijavaju cjielo kućite i cijelu sobu je normalna stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Navi

Mislim sto se tice performansi, zbilja je odlicno medutim nisam uzimao u obzir sve te stavke koje ste naveli. Probao sam maknuti bocnu stranicu, temperature su puno bolje. Sto se tice vracanja uzeo sam je u adm-u u utorak.  Ne znam jeli se moze uopce zamjeniti.

 

Lp

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Ostavi skunutu stranicu i uživaj.

 

Ja imam tak zadnje tri godine i nikakvih problema, okreni otvorenu starnu prema zidu ili stolu ako imaš kućne ljubimce ili malu djecu. Za takvu katicu ti treba vrhinksa kućište, tj. kašeta za ribe praktički mrežasto kućište sa neometanom ventilacijom sprijeda i odozdo.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice