AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.409
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Lol nisam ni 5 rarzed uspio pa sam napustio...

A tebe je vjv zivot toliko naguzio/nabio da nemas druge nego vamo stakvim citatima nekoga spustiti. 

Argumentiranje od kad sam vamo ti je na cistoj 0 samo se Javis online kako bi glupavim ljudima(kao ja) pokazao gdje im je Mijesto. Znam to i bez tebe.

Daj ne budi tako ozbiljan, nije mi cilj spustat te, ne uzimaj srcu svaku glupost sta ljudi pisu po forumu 

 

Al postotci se uce u osnovnoj, sta je je 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
Daj Ansha ne pizdi, PDV na sto kn računu je 25. Računa se tako što se uzme 1/4 i oduzme. Stoljećima tako računamo i zato jesmo jedan od najpametnijih naroda u galaksiji. HC zajebava te bezveze provokator.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 10:10 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Daj Ansha ne pizdi, PDV na sto kn računu je 25. Računa se tako što se uzme 1/4 i oduzme. Stoljećima tako računamo i zato jesmo jedan od najpametnijih naroda u galaksiji. HC zajebava te bezveze provokator.

 

Erm na računu od 100kn, PDV je 20 kn, oduzimaš 1/5 ... 

 

EDIT:

 

Da jednom to riješimo... PDV je 25% vrijednosti robe koju prodaješ, dakle dodaje se 25% ili 1/4. U slučaju 80kn dodaješ 25% odnosno 20kn. Platiš dakle 100kn gdje je roba 80, PDV 20.

Kad mičeš PDV, mičeš 1/5 odnosno 20% da bi dobio originalnu vrijednost robe, dakle 100 - 20 = 80.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 10:18 (Rhodin).
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ono kad se zajebavaš i dođe ti Lumen iz Štrumfova i objasni stvari.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ono kad pišeš bedastoće, makar u šali, a hrpa ljudi misli da je tome tako. 

 

Nema veze, vidi se uzorak 3-4 isto istomislioca , možda bolje naprosto prestat se obazirat.

 

Tragedija je što umjesto pisanja po vama relevantnin temama j*bete u mozak ostale po temama, vidim polako neki odustaju od foruma.

 

Žao mi je samo kaj odlaze ljudi, makar trash po vama, čak i ako nisu po vašem ukusu, ali bar nisu agresivni i ne maltretiraju. Dio onoga što radite mogao bi se zvat bullying, kad bi se netko na to obazirao, što se ne dešava, a posljedice se polako, ali sigurno vide i ljudima je dosta. Šteta samo kaj se dešava to da ljudi koje ismijavate odlaze, umjesto da sami budete sankcionirani.

Čak i ramboxx se miče polako. Možda malo preoptimističan za AMD proizvode, al barem piše o njima na AMD temama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ček, sad će violine. Evo ih.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ono kad pišeš bedastoće, makar u šali, a hrpa ljudi misli da je tome tako. 

 

Nema veze, vidi se uzorak 3-4 isto istomislioca , možda bolje naprosto prestat se obazirat.

 

Tragedija je što umjesto pisanja po vama relevantnin temama j*bete u mozak ostale po temama, vidim polako neki odustaju od foruma.

 

Žao mi je samo kaj odlaze ljudi, makar trash po vama, čak i ako nisu po vašem ukusu, ali bar nisu agresivni i ne maltretiraju. Dio onoga što radite mogao bi se zvat bullying, kad bi se netko na to obazirao, što se ne dešava, a posljedice se polako, ali sigurno vide i ljudima je dosta. Šteta samo kaj se dešava to da ljudi koje ismijavate odlaze, umjesto da sami budete sankcionirani.

Čak i ramboxx se miče polako. Možda malo preoptimističan za AMD proizvode, al barem piše o njima na AMD temama.

 Moderatori su prije spamanje kažnjavali a danas izgleda nitko ni ne gleda što će se pisati. Koristi se kočijaški rječnik i nikome ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 13:29 (superJozo).
12 godina
offline
AMD Navi

Istina, Boxove uloženo dobiveno spamove su brisali po Intel i Nvidija temama.

 

Isto tako fanboyizam i nebuloze bi trebalo sankcionirati.

 

Kad netko napiše da će kartica biti xyz% brža, a te pretpostavke bazira na kristalnoj kugli, usput se posere po ljudima koji su kupili nešto što je trenutno WOW, a pri tome ne zna zapravo kako se postoci računaju  - BRIS.

 

Nebulozu da je 3080 10gb već obsolete treba ignorirati.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Juju, Nitro 5700 XT SE za 2700kn 3175kn u MF:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Sapphire-Radeon-RX-5700-XT-Nitro--Special-Edition-Aktiv-PCIe-4-0-x1_1339168.html

 

Razlika naspram obicne Nitro 5700 XT su RGB ventilatori i mrvu veci clock boost. U HR je 750kn skuplja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 14:49 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...

Juju, Nitro 5700 XT SE za 2700kn u MF:

https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-Sapphire-Radeon-RX-5700-XT-Nitro--Special-Edition-Aktiv-PCIe-4-0-x1_1339168.html

 

Razlika naspram obicne Nitro 5700 XT su RGB ventilatori i mrvu veci clock boost. U HR samo 1000kn vise lol.

Ja vidim 450 eura, jel vec proslo ili su nesto zahebali pa popravili?

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 14:04 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

419 je eura, mozda bolje ovako: https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar pa potrazi Nitro

 

Nije lose kome se neda cekat nove grafe i kog briga za DLSS i sl. tehnologije. Vidim da je u HR sve poskupjelo od hardvera.

12 godina
offline
Re: AMD Navi

Po kojem tecaju je to 2700 kn, jedino ak si mislio na 419$

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Jao, ja kucao dolare umjesto eur, isprike.. 3175 kn je Nitro SE.

3 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

Jebote sad dođem vamo s Nvidia Ampere teme cisto da procitam zadnjih par stranica i dođem na najveci comedy show koji sam dosad vidio. :D

Moj PC  
5 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Navi

Idemo malo nesto bazirano na barem poznatijim leakerima a ne na fantaziranjima clanova.

 

https://wccftech.com/amd-navi-21-xt-big-navi-gpu-for-radeon-rx-6900-xt-2-4-ghz-clocks-16-gb-gddr6-vram-255w-tgp-rumor/

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

 moguce da je to namijenjeno laptopima. 30ke su nezahvalne za to jer trose fakat puno. navi nece biti nista bolji, posebno ako se budu mogli potuci sa 3090.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 21:54 (jovial).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Riot kaže...

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

Vec sam prije navodio da Ps5 gpu ide do 2200mhz i da to znaci da cisti pc gpu moze i vise i kako se cini moze.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

Vec sam prije navodio da Ps5 gpu ide do 2200mhz i da to znaci da cisti pc gpu moze i vise i kako se cini moze.

 Rekli su do 2.5 GHz

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...
Rhodin kaže...
jovial kaže...
MEGATAMA kaže...

Idemo malo nesto bazirano na barem poznatijim leakerima a ne na fantaziranjima clanova.

 

https://wccftech.com/amd-navi-21-xt-big-navi-gpu-for-radeon-rx-6900-xt-2-4-ghz-clocks-16-gb-gddr6-vram-255w-tgp-rumor/

 koji si ti jazavac, pa to su ljudi prije mjesec dana govorili na ovom istom forumu pa si im se smijao...

  odvalio sam na ovaj "jazavac

Megatama je OK, čekao je svoju 3080 i bio frustriran, kak ne dolazi.

Sad ima vremena gledat malo i drugu stranu kad je skužio da nemre ubrzat dolazak iste i pomirio se sa čekanjem.

 ja jos mislim da ce on zavrsit na bignaviju... bez zajebancije.

 prije će lažirat da mu je došla 3080 i hvalit se kako je super 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

Vec sam prije navodio da Ps5 gpu ide do 2200mhz i da to znaci da cisti pc gpu moze i vise i kako se cini moze.

 Rekli su do 2.5 GHz

2.5ghz za ps5?

 

255w TGP je posebno zanimljivo jer na 3080 TGP je ako se dobro sjecam 320w ili tako nesto.

 

15 godina
offline
AMD Navi

Ne, 2.5 GHz za chip tj. RDNA2

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ne, 2.5 GHz za chip tj. RDNA2

Ako referentni ide na nekih 2400mhz ne bih se cudio da tvornicki oc modeli idu do i preko 2500mhz,osim ako 2400mhz nije boost onda tu ne ostaje previse prostora.

99% sam siguran da je ovo za brzine tocno i to je dobar pokazatelj da su u ovoj generaciji AMD i Nvidia otisli u potpuno drukcijim smjerovima sa arhitekturama.

AMD je vise klasican dizajn uz fokus na sto visim brzinama a Nvidia je fokus stavila na sto veci broj jezgri plus dodatne jezgre za dodatne poslove(RT,AI).

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

Vec sam prije navodio da Ps5 gpu ide do 2200mhz i da to znaci da cisti pc gpu moze i vise i kako se cini moze.

 Rekli su do 2.5 GHz

2.5ghz za ps5?

 

255w TGP je posebno zanimljivo jer na 3080 TGP je ako se dobro sjecam 320w ili tako nesto.

 

TGP? Kakav crni TGP? Ocito vuce preko 300+ kad moraju takav bullshit izmisljat...

11 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
Rhodin kaže...
MEGATAMA kaže...
Riot kaže...

Druga generacija 7nm node-a ce im omoguciti dosta visoke taktove, neusporedivo sa Samsungovim node-om.

Vec sam prije navodio da Ps5 gpu ide do 2200mhz i da to znaci da cisti pc gpu moze i vise i kako se cini moze.

 Rekli su do 2.5 GHz

2.5ghz za ps5?

 

255w TGP je posebno zanimljivo jer na 3080 TGP je ako se dobro sjecam 320w ili tako nesto.

 

TGP? Kakav crni TGP? Ocito vuce preko 300+ kad moraju takav bullshit izmisljat...

 Total graphics power cini mi se

To bi trebala bit potrosnja samog cipa bez ostatka grafe zar ne?

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Maksimum clock za PS5 je 2.2 ili 2.3 jer im hlađenje ne dopušta više (ako se dobro sjećam prezentacije)

Što bi značilo da Navi2 bude imao nekakav boost možda na 2.4 jer ipak u PC idu lošiji čipovi pa se budu i više grijali. Nekakav OC će biti moguć ali nije baš da očekujem sad 2.6

Ste primjetili da je AMD puno manje uložio u marketing nego kad je izašla Vega? Proračun je valjda usmjeren više na referentni hladnjak 😀

Koliko god ova 2020 bila jadna, GPU i CPU inovacije su nešto što najviše očekujem od dobrih novosti.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 10:22 (Bur33k).
11 godina
offline
AMD Navi

U ps5 su odradili bolesno hladjenje sa tekucim metalom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Bur33k kaže...
Maksimum clock za PS5 je 2.2 ili 2.3 jer im hlađenje ne dopušta više (ako se dobro sjećam prezentacije)

Što bi značilo da Navi2 bude imao nekakav boost možda na 2.4 jer ipak u PC idu lošiji čipovi pa se budu i više grijali. Nekakav OC će biti moguć ali nije baš da očekujem sad 2.6

Ste primjetili da je AMD puno manje uložio u marketing nego kad je izašla Vega? Proračun je valjda usmjeren više na referentni hladnjak 😀

Koliko god ova 2020 bila jadna, GPU i CPU inovacije su nešto što najviše očekujem od dobrih novosti.

 Krivo se sjecas. Limitira ga potrosnja, a ne temperatura

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Bur33k kaže...

Ste primjetili da je AMD puno manje uložio u marketing nego kad je izašla Vega? Proračun je valjda usmjeren više na referentni hladnjak 😀


 Nvidija im svojim fijaskom radi najbolju reklamu

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Viša potrošnja (veći OC) je jednaka većem zagrijavanju. Zato je PS "limitiran" sa brzinom a ne zbog ukupne potrošnje. Više performanse im i nisu potrebne.
SSD koliko si mi života uštedio...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice