AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Ajde pliz, siguran sam sada 100% da pored navi21 kupnja 3080 izgledat ce smijesna.KOme treba cuda naravno, ali za cisti gejming navi ce biti bolja/efikasnija  grafa i jeftinija naravno 

 Wow sto se crvenis ne vidi se kraja tome...a kakvu ces tek boju poprimit kada zaista vidis kako stvari stoje s obzirom da crveniju ne mozes?

 Nebrini se, bit ce navi kartica, tako da ces i ti moci upgrejdati 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:35 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
AMD Navi

Pa ajmo rec da ce amd grafe i biti bolje a sta to vrijedi kada ce nvidia tad izbacit TI i Super modele i opet cemo ih kupovat ko blesavi a uz to amd ne smije imat problema kao sto je bilo sa 5700.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Pa ajmo rec da ce amd grafe i biti bolje a sta to vrijedi kada ce nvidia tad izbacit TI i Super modelei opet cemo ih kupovat ko blesavi a uz to amd ne smije imat problema kao sto je bilo sa 5700.

Znas ti sta ce kostati 20GB 3080

Drr6x im nije bio potreban, ali i je buduci da arhiktetura nema nikakvog napretka naspram turing-a 0 IPC gain-a....

Opet cu ponoviti, navi1 je mjesavina gcn-a +rdn-a arhikteture i imala je hardware bug sto se rezultiralo na BS-ove. nisu driveri bili krivi, pomocu drivera AMD je pokusavao malo zaobici taj hardware bug, i uspijelo im je donekle na nekim modelim-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:42 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
MGloc kaže...

Pa ajmo rec da ce amd grafe i biti bolje a sta to vrijedi kada ce nvidia tad izbacit TI i Super modele i opet cemo ih kupovat ko blesavi a uz to amd ne smije imat problema kao sto je bilo sa 5700.

 Ma nece imati problema nisu oni kao zeleni to sam uvjeren

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
MGloc kaže...

Pa ajmo rec da ce amd grafe i biti bolje a sta to vrijedi kada ce nvidia tad izbacit TI i Super modele i opet cemo ih kupovat ko blesavi a uz to amd ne smije imat problema kao sto je bilo sa 5700.

 Ma nece imati problema nisu oni kao zeleni to sam uvjeren

 ZNas da mozes ko normalan covjek nabaviti 3000 seriju slozio bih se stobom, ali ovako nevidite kaj vam nvidia radi lol. Pa 3070 je pomaknuta na dan nakon AMD-ove prezentacije za Navi, sve kako nebi kanibalizirala Navi launch/hype. Boji se nevidija ovaj puta i zna da ce biti gusto 

11 godina
offline
AMD Navi

joj, ovo je sve šbbkbb

nemaš još niti prvih naznaka perfomansi, a već će priprema ražanj

 

toliko puta viđeno da već postaje žalosno

kamo sreće da imaju konačno nešto konkurentno i da se konačno dignu s nikad nižeg tržišnog udjela, ako ništa drugo barem bi imali borbu cijenama

 

o vjerojatnim pizdarijama sa softverom ne želim nit razmišljati, potpuno nova arhitektura, implementacija rt, nužnost da odgovore bilo kako na dlss, sve to je potencijalno brdo problema koji bi ih mjesecima mogli patiti

raw perfomanse su još i najmanji problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

joj, ovo je sve šbbkbb

nemaš još niti prvih naznaka perfomansi, a već će priprema ražanj

 

toliko puta viđeno da već postaje žalosno

kamo sreće da imaju konačno nešto konkurentno i da se konačno dignu s nikad nižeg tržišnog udjela, ako ništa drugo barem bi imali borbu cijenama

 

o vjerojatnim pizdarijama sa softverom ne želim nit razmišljati, potpuno nova arhitektura, implementacija rt, nužnost da odgovore bilo kako na dlss, sve to je potencijalno brdo problema koji bi ih mjesecima mogli patiti

raw perfomanse su još i najmanji problem

 Nebrini se nece biti problema, ni zastoja tu buduci da je AMD stavio podatke blizu cipa- AMD-ov ogroman cache koji ce i nvidija vjv implementirati na iducoj seriji kad vidi kako to sljaka fluidno.

BTW ovo je navi/amd tema i imam pravo vamo svrsavat koliko hocu, i vjeruj mi nebi ovakav bio da sada nisam 100% siguran da ce biti barem u pola igrama bolja od 3080 ili ista.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 11:56 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...

joj, ovo je sve šbbkbb

nemaš još niti prvih naznaka perfomansi, a već će priprema ražanj

 

toliko puta viđeno da već postaje žalosno

kamo sreće da imaju konačno nešto konkurentno i da se konačno dignu s nikad nižeg tržišnog udjela, ako ništa drugo barem bi imali borbu cijenama

 

o vjerojatnim pizdarijama sa softverom ne želim nit razmišljati, potpuno nova arhitektura, implementacija rt, nužnost da odgovore bilo kako na dlss, sve to je potencijalno brdo problema koji bi ih mjesecima mogli patiti

raw perfomanse su još i najmanji problem

 Nebrini se nece biti problema, ni zastoja tu buduci da je AMD stavio podatke blizu cipa- AMD-ov ogroman cache koji ce i nvidija vjv implementirati na iducoj seriji kad vidi kako to sljaka fluidno.

BTW ovo je navi/amd tema i imam pravo vamo svrsavat koliko hocu, i vjeruj mi nebi ovakav bio da sada nisam 100% siguran da ce biti barem u pola igrama bolja od 3080 ili ista.

 Ti mislis uparit Big Navi sa konfom koju imas u opisu?

Dali ces kupit grafu day one? 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Nebrini se nece biti problema, ni zastoja tu buduci da je AMD stavio podatke blizu cipa- AMD-ov ogroman cache koji ce i nvidija vjv implementirati na iducoj seriji kad vidi kako to sljaka fluidno.

BTW ovo je navi/amd tema i imam pravo vamo svrsavat koliko hocu, i vjeruj mi nebi ovakav bio da sada nisam 100% siguran da ce biti barem u pola igrama bolja od 3080 ili ista.

ma možeš ti svršavat koliko hoćeš, drkica bar nije više zabranjena 

 

samo što si više naporan s fanbojizmom, te unaprijed znaš perfomanse, te znaš da će imati odgovor na dlss, te znaš da neće biti nikakvih problema s driverima... mogao bi se najesti govana nakon izlaska više nego septička 

12 godina
offline
AMD Navi

Kako je netko rekao već :

 

"AMD grafe ne moraju biti brže, samo moraju bit dostupne."

 

Mislim nevjerovatno da je nemoguće kupit ni jedan model 3080.

 

Na Casekingu su digli cijene 100 - 150 eura od izlasaka, a grafi uopće NEMA !

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...

joj, ovo je sve šbbkbb

nemaš još niti prvih naznaka perfomansi, a već će priprema ražanj

 

toliko puta viđeno da već postaje žalosno

kamo sreće da imaju konačno nešto konkurentno i da se konačno dignu s nikad nižeg tržišnog udjela, ako ništa drugo barem bi imali borbu cijenama

 

o vjerojatnim pizdarijama sa softverom ne želim nit razmišljati, potpuno nova arhitektura, implementacija rt, nužnost da odgovore bilo kako na dlss, sve to je potencijalno brdo problema koji bi ih mjesecima mogli patiti

raw perfomanse su još i najmanji problem

 Nebrini se nece biti problema, ni zastoja tu buduci da je AMD stavio podatke blizu cipa- AMD-ov ogroman cache koji ce i nvidija vjv implementirati na iducoj seriji kad vidi kako to sljaka fluidno.

BTW ovo je navi/amd tema i imam pravo vamo svrsavat koliko hocu, i vjeruj mi nebi ovakav bio da sada nisam 100% siguran da ce biti barem u pola igrama bolja od 3080 ili ista.

 Ti mislis uparit Big Navi sa konfom koju imas u opisu?

Dali ces kupit grafu day one? 

 900 eura je spremno za cpu+gpu upgrade,  

Ako budu samo 8 jezgreni cipovi sada na release-u kako milsim znaci samo 8 core i 12 core onda cu morati malo stegnuti mjesec ali isplatit ce se

Ali 3600 na 4.5 bit ce sasavim dovoljan za big navi, ali buduci da sam popratio sve cipove od 1 serije moram i ovaj.. ali vidis mega sta je AMD- za 900-1000 eura dobijem gpu i cpu i jos nemoram mijenjati napajanje jel grafas nije reaktor jebeni. Tebi napajanje+ gpu ispast ce skuplje nego meni full upgrade, smijesno ali istinito.

I btw mega, taj tvoj zakljucani 8700 je malo slabiji u AVG-u od stock 3600 tako da bi se vise brinuo za te hoces li ti BN grafu svoju a neja svoju

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 12:13 (HCgamingCRO).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Pa da bude kao 3080 i 100 eura jeftinija od nje na cifru od oko 7000kn biram Nvidiju.
Polovna će vrijedit više to svi znamo i tih 100 eura se vrati kasnije.
A da se drndam na nestabilnim drajverima ne hvala.
Sorry nisam beta tester Amd-ovih novih tehnologija, toga me i najviše strah.
 
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže..

ma možeš ti svršavat koliko hoćeš, drkica bar nije više zabranjena 

 

samo što si više naporan s fanbojizmom, te unaprijed znaš perfomanse, te znaš da će imati odgovor na dlss, te znaš da neće biti nikakvih problema s driverima... mogao bi se najesti govana nakon izlaska više nego septička 

 Hahaahhah

11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Kako je netko rekao već :

 

"AMD grafe ne moraju biti brže, samo moraju bit dostupne."

da moraju dostupne, a još mjesec dana treba čekat samo da ih konačno i službeno prezentiraju 

 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

Kako je netko rekao već :

 

"AMD grafe ne moraju biti brže, samo moraju bit dostupne."

da moraju dostupne, a još mjesec dana treba čekat samo da ih konačno i službeno prezentiraju 

 

 Misliš da će 3080 doć kroz mjesec dana na lager ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Kako je netko rekao već :

 

"AMD grafe ne moraju biti brže, samo moraju bit dostupne."

 

Mislim nevjerovatno da je nemoguće kupit ni jedan model 3080.

 

Na Casekingu su digli cijene 100 - 150 eura od izlasaka, a grafi uopće NEMA !

 Pa zato sto je nvidia imala deal na launch day sa aib-ovcima. nvidija je nagovorila AIb-ovce da ima hladjenje mora biti jeftinije od 3080 fe varijante koja kosta oko 160-200 dolara. I dali su im manje marze na pocetku kako bi grafe ispale sto jeftinije. U prvom valu AIB-ovci su imali around 20-30% profita od grafi a nvidija trazi na to jos 60% marze- znaci AIB-ovci moraju dizati cijene kako bi zaradili, ali oke nikoga to nezanima tako da je nebitno ocito- grafe ce biti jos skuplje a 3080 20 GB sada vam kazem nece biti ispod 1000-1100 eura tako da ce Navi 21 sa jedno 600-700 eura isprdati tu 3080 koja ce biti around 10-15% brza, a u nekim naslovima ista kao navi 

To ti je ono na pocetku namamimo ljude sa velikim brojevima(cuda) i malim cijenama, na to su jos ulagaci sretni kad vide da je sve planulo u 3 minute a za cijeli svijet ako je bilo par desetaka tisuca grafi jebite me u dupe

Taktika nema sta, mozemo uciti od nvidija marketing team-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 12:22 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Navi

I baba Vanga i vidoviti Milan su amateri za tebe

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

I baba Vanga i vidoviti Milan su amateri za tebe

 Cudno kako samo intel/nvidija korisnici imaju ovakve poruke za me 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže... 

 Misliš da će 3080 doć kroz mjesec dana na lager ?

 nemam pojma, za razliku od pojedinih proroka ovdje ne mogu predvidjeti čak niti takvu informaciju 

 

ali računaj da je to najmanje mjesec dana od danas, jer amd 28. tek najavljuje nove grafe, dok se pretpostavlja dostupnost 'negdje u studenom'

plus što ćeš još barem mjesec dana čekat modele poput nitro ili pulse koji većina ljudi želi kupiti

 

a onda su tu 3070, 3060ti koje se najavljuju za kraj mjeseca... uglavnom, studeni će biti vrlo vruć ove godine

12 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže... 

 Misliš da će 3080 doć kroz mjesec dana na lager ?

 nemam pojma, za razliku od pojedinih proroka ovdje ne mogu predvidjeti čak niti takvu informaciju 

 

ali računaj da je to najmanje mjesec dana od danas, jer amd 28. tek najavljuje nove grafe, dok se pretpostavlja dostupnost 'negdje u studenom'

plus što ćeš još barem mjesec dana čekat modele poput nitro ili pulse koji većina ljudi želi kupiti

 

a onda su tu 3070, 3060ti koje se najavljuju za kraj mjeseca... uglavnom, studeni će biti vrlo vruć ove godine

 Pa zato i velim. 

 

Lager = win.

 

3070 će puć brže od Hajduka protiv Gzire

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
nicky.sl kaže...

I baba Vanga i vidoviti Milan su amateri za tebe

 Cudno kako samo intel/nvidija korisnici imaju ovakve poruke za me 

 Nije stvar u Intel Nvidia kombinaciji već u tome da ti bolje znaš stanje u AMD-u i Nvidii od njihovih upravnih odbora.

Nećemo se sad lovit na fanboyizam ipak mi je gtx 1070 prva Nvidia grafa. 

Meni osobno RTX i taj famozni DLLS trenutno ne znače apsolutno ništa tako da ja čekam da vidim šta AMD ima ponudit na polju "sirove snage" i stabilnosti drivera jer ipak me Nvidia razmazila glede stabilnosti. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...
HCgamingCRO kaže...
nicky.sl kaže...

I baba Vanga i vidoviti Milan su amateri za tebe

 Cudno kako samo intel/nvidija korisnici imaju ovakve poruke za me 

 Nije stvar u Intel Nvidia kombinaciji već u tome da ti bolje znaš stanje u AMD-u i Nvidii od njihovih upravnih odbora.

Nećemo se sad lovit na fanboyizam ipak mi je gtx 1070 prva Nvidia grafa. 

Meni osobno RTX i taj famozni DLLS trenutno ne znače apsolutno ništa tako da ja čekam da vidim šta AMD ima ponudit na polju "sirove snage" i stabilnosti drivera jer ipak me Nvidia razmazila glede stabilnosti. 

 Klega ja samo prenosim ono sto su drugi ljudi dobili na inf ne od AIB-ovaca vec od visokih ljudi iz AMD-a direktno 

I kada visko pozicioniran AMD-ov clan tabora kaze kako ce ovu jesen nvidija boriti za svoje pare onda se toplo obucite jel vjv AMD ima i 3080 i 3090 na benchu sto testiraju 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Pa da bude kao 3080 i 100 eura jeftinija od nje na cifru od oko 7000kn biram Nvidiju.
Polovna će vrijedit više to svi znamo i tih 100 eura se vrati kasnije.
A da se drndam na nestabilnim drajverima ne hvala.
Sorry nisam beta tester Amd-ovih novih tehnologija, toga me i najviše strah.

 Ja sam isto beta tester nvidia grafickih, i ovo mi je druga a vjerovatno i zadnja. 

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Evo jos jednom za usporedbu ovih "skepticnih" kolega sa foruma

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 12:42 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže..

 Ja sam isto beta tester nvidia grafickih, i ovo mi je druga a vjerovatno i zadnja. 

 Konkretno nisi zadovoljan performansama ili ti je nestabilna? Ili smatraš da si mogao kupit bržu iz konkurentskog tabora? 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže..

 Ja sam isto beta tester nvidia grafickih, i ovo mi je druga a vjerovatno i zadnja. 

 Konkretno nisi zadovoljan performansama ili ti je nestabilna? Ili smatraš da si mogao kupit bržu iz konkurentskog tabora? 

 Stabilna je kad imam prave drivere, sa zadnjim driverima sam imao green screen na trenutku u Rustu i radi toga sam se opet morao vracat na prijasnji driver koji mi je radio normalno bez tih cudnih glitcheva. Prije sam imao problema sa black screenom, no to se rijesilo nvslimmerom. A i za cijenu koju kosta ta 1660ti sam mogao uzet 5600 XT jedino mislim da tad jos nije bila nit vani tak da nisam imao sta drugo za birat (vracao volan, posto je na stanju ili dobijam novi volan ili neki drugi artikl iz ducana, a jbni links je tad imao cijene u nebu iako nit sad nije nista drukcije). Uglavnom, imao 2 AMD grafe (R7 260X i R9 380) i bio sam zadovoljan sa njima i bez problema, pogotovo jos kad je izasao relive program i tad mi je to bilo vrhunski.

 

btw sto se tice perf... ja jos stojim iza tvrdnje da ce ponudit ili nesto rang RTX 3080 ili ispod, opet bude ona shema da ce 3090tka bit u prednosti

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 12:55 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže..

 Ja sam isto beta tester nvidia grafickih, i ovo mi je druga a vjerovatno i zadnja. 

 Konkretno nisi zadovoljan performansama ili ti je nestabilna? Ili smatraš da si mogao kupit bržu iz konkurentskog tabora? 

 Hrpa profića sa cheathappens foruma isto kontaju tako.

 

Jebe ih samo što nemaju cvonjka ni za jamb, a di će imat za bolju grafu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Pa šta je netko deklariran kao gamer razotkriven u cheatu, tu sa foruma? Ali dobro nije tema sorry,može brisanje posta.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 13:03 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Pa šta je netko deklariran kao gamer razotkriven u cheatu, tu sa foruma. Ali dobro nije tema sorry,može brisanje posta.

 Ali profići, hrpa njih...EJ !

 

On topic :

 

Ja predviđam da će biti Navi 21 biti sporiji 15% u RT i u egalu sa klasičnim perfomasama.

 

Ta predviđanja temeljim tako što sam jutros bacio grah na tipkovnicu. Dva zrna su pala na 1 i 5.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 13:08 (DarthMarkus).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
mislioc kaže...
Pa šta je netko deklariran kao gamer razotkriven u cheatu, tu sa foruma. Ali dobro nije tema sorry,može brisanje posta.

 Ali profići, hrpa njih...EJ !

 Ja kad igram apex letim mapom sa tripletake-om bez skope-a 

neki dan me jedan octane zgazio sa kraberom dok je letio u zraku "headshot" - bit ce da je i on pro buduic da to jos nisam vido/dozivio

i naravno da ce biti slabija u RT-u/ dlss-ui buduic da je AMD usao sada u te vode.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 13:10 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice