Punjive baterije

poruka: 138
|
čitano: 117.693
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije

Pa ja imam hrpu 18650 za koje mi je poprilično bitno da utvrdim stvarni kapacitet.

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Samo pazi na jednu stvar, ako su baterije izmučene ili samo po sebi lošije kvalitete, kapacitet ti može drastično pasti s višom strujom, tako da ako ti trebaju za neke jače namjene testiraj na većoj struji.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Punjive baterije
Jakovp kaže...

Je, apsolutno pouzdan.

Kad se radi o kupnji prek interneta,Izlanuo seapsolutno ne treba niti spominjat jer to ne postoji ništ nije 100% sigurno.Kad se tu več spominju punjive baterije, uspio sam u svojim bokmarkima(oko 12 000 pa ti traži)nač jedan intresantan link ok nije to ništ novo tako to ide danas lažnjaka na sve strane.Dakle tu imamo klasične Sanyo Eneloop baterije, pa eto nek se vidi kak u praksi izgledaju lažnjaci u odnosu na prave Sanyo Eneloop baterije.

 

http://www.eevblog.com/forum/chat/counterfeit-sanyo-eneloop-batteries/

 

Ak se usporede fotke baterija,{#} velika večina ljudi ne bi niti primjetila da su kupili lažnajke no kasnije po trajnosti baterije bi skužili da tu nekaj gadno ne štima.No kad je kupljeno onda je več prekasno, dakle opet isto jer realno gledano večina ne obrača pažnju na ovakve detalje u izgledu nekog proizvoda. Ok na vrhu nije bijelo nego crno bože moj,Smijeh možda je to nova Eneloop serija i tak nekaj u tom stilu kaj drugo. Živjela nam kupnja preko Ebay itd, a i neke druge na oko normalne stranice očito imaju lažnjake u ponudi kaj moš ništa.Smijeh{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije

Bitno da znam upariti približno slične baterije i baciti one koje utvrdim da su jako loše, a trošim oko 1,5A po bateriji što i nije toliko puno.

Mislim da gore navedeni punjač ima pražnjenje od 1A, nebi smjelo biti velike razlike.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 17:32 (XXX-Man).
14 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Da, to je ok, neće biti velika razlika, a dovoljna struja da se pokaže koje ne valjaju.

a inače 1.5 A je dosta za low end ćelije, ali ništa za kvalitetne.

 

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
XXX-Man kaže...
Fora je i da svi koriste iste slike iako se punjači možda i razlikuju...trebalo bi biti razlike u boji i u samim natpisima na uređaju, ali oni svi imaju iste slike {#}

Da, gamad!

 

LOL Ovo je primjer pravog biznisa - prodat ćemo vam lažnjake, ali vas u tome nećemo prevariti. {#} Legitimna firma, nema što.

 

Nego, piše da imaju europsko skladište (u Njemačkoj) - znaš možda kakve su poštarine, odnosno kad čovjek može vidjeti koliko će ga koštati dostava? Jer te prvo traži password s PayPala - nakon toga ti ispiše poštarinu, bez da ti prvo provede transakciju za samu robu?

14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...
LOL Ovo je primjer pravog biznisa - prodat ćemo vam lažnjake, ali vas u tome nećemo prevariti. {#} Legitimna firma, nema što.

Naletio sam i na slučaj na nekom forumu da je netko dobio lažni umjesto pravog...sad više stvarno ništa neznam...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
XXX-Man kaže...
mbaksa kaže...
LOL Ovo je primjer pravog biznisa - prodat ćemo vam lažnjake, ali vas u tome nećemo prevariti. {#} Legitimna firma, nema što.

Naletio sam i na slučaj na nekom forumu da je netko dobio lažni umjesto pravog...sad više stvarno ništa neznam...

Sve je to jedna velika urota! Originalni ni ne postoji! {#}

14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...

Sve je to jedna velika urota! Originalni ni ne postoji! {#}

Moguće {#}

Kako je krenulo ja neću kupiti punjač ove godine {#}

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Ma hobby king je legitiman, najveći takav dućan na svijetu, sa gomilom kupaca i za svaki proizvod imaju feedback ispod samog proizvoda, i puno ljudi je tamo napisalo svoja iskustva.

 

Što se tiče poštarine, samo se treba ulogirati pa onda ići na cart i tamo se vide opcije. Evo stavio sam vam:

 

 

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije

KAd stavim ovaj koji hoću B6-AC onda mi je poštarina 24$...ukupno 64$...

Pa još ako mi okinu pdv na to...daleko previše...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 19:19 (XXX-Man).
14 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Da ali probaj uzeti sa skladišta u europi, trebala bi biti manja poštarina također.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Pa to je stvar koja ima visoki protok, pa ako ti nije bed pričekati mislim da bi trebalo brzo stići.

 

Zašto ne razmisliš o verziji koja radi samo s 12 v, sigurno imaš neko 12 v napajanje ili adapter od laptopa do 18 v, a puno je jeftiniji i ima ga u europi.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije

AC mi je praktičniji, ali nemam ništa ni protiv DC modela.

Ali opet 45$...trenutno omjer cijene i moje potrebe za tim punjačem nije takav da bih ga kupio :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
moderator
offline
Punjive baterije

Evo što dobiješ kad kupiš 2 Ultrafire 4000mAh za 3$ {#}

 

Nebi mi ni bile toliko sumnjive da nisu nešto duže nego bi trebale biti (oko 67mm) pa sam odmah znao da je riječ o rabljenim baterijama.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
1 0 hvala 4
14 godina
offline
Punjive baterije

Koliko para - toliko muzike.

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Haker_x kaže...

Koliko para - toliko muzike.

Nisam čak ni očekivao da ću uopće unutra naći li-ion batrerije :)

Ali s obzirom da sam dobio povrat $ za besplatne baterije su odlične :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije

Nisam pogledao videe do kraja, no vidi ovaj punjač (recenzija u dva dijela)... Malo je skup, ima neke nedostatke, ali eto - možda bi ti odgovarao.

 

14 godina
offline
Punjive baterije

Koliko mogu biti siguran u to da što je veći napon baterije, to je ona napunjenija i može da izdrži duži životni vijek prije nego skroz crkne.

Koristim 18650 baterije za baterijsku lampu i one su deklarirane na 3.7V, mada kada su pune, variraju od 4.10-4.16V, kako koja, a kada su pri kraju spadnu na oko 3.40V, nisam ih nikada do kraja ispraznio, ipak svjetlost postane slaba i moram ih napuniti. E sada, jel napon ovisi o napunjenosti baterije, jel se mogu orjentisati prema tome npr. ako je napon 3.7V ili malo ispod, znači da neće još dugo držati prije nego je moradnem napuniti, kao i to da što je napon manji kada je puna, to joj je manje vremena ostalo, odnosno manje punjenja prije nego skroz crkne.

Jel se mogu orjentisati prema naponu što se tiče ove dvije stvari ?

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije

18650 baterije su pune na 4.2V, a prazne na 3.3V (većinom).

 

Otprilike se možeš orijentirati prema ovome:

4.2V = 100%

4.1V = 90%

4.0V = 80%

3.9V = 70%

3.8V = 60%

3.7V = 50%

3.6V = 40%

3.5V = 30%

3.4V = 20%

3.3V = 10%

3.2V = 0%

 

Ima tu još puno drugih faktora, ali uzmi gornji primjer kao neku generalnu osnovu.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
offline
Punjive baterije

Nisu loše za sada, dvije sam sinoć napunio i jedna ima 4.15 a druga 4.16V, ako je napon 4.20V kada su nove, onda se nisu plaho potrošile.

Znači uglavnom napon ima veze sa napunjenoscu, super da znam koliko je još preostalo pa da napunim ako je potrebno :)

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Punjive baterije
XXX-Man kaže...

18650 baterije su pune na 4.2V, a prazne na 3.3V (većinom).

 

Otprilike se možeš orijentirati prema ovome:

4.2V = 100%

4.1V = 90%

4.0V = 80%

3.9V = 70%

3.8V = 60%

3.7V = 50%

3.6V = 40%

3.5V = 30%

3.4V = 20%

3.3V = 10%

3.2V = 0%

 

Ima tu još puno drugih faktora, ali uzmi gornji primjer kao neku generalnu osnovu.

 

 

Tako je, uz napomenu da su to naponi u praznom hodu ili pri zbilja maloj struji. Pri većim opterećenjima mogu biti i niži naponi za isti kapacitet. Također, neke starije kemije imaju više napone, pa su ćelije prazne već na 3.4 ili 3.5 V u praznom hodu.

Svi smo mi Mentalist.
9 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Može preporuka nekih baterija za digitalac, a da nisu preskupe? Po mogućnosti ebay ili aliexpress. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
kbenzema kaže...

Može preporuka nekih baterija za digitalac, a da nisu preskupe? Po mogućnosti ebay ili aliexpress. 

Koji format baterije? NiMH AA ili AAA? Pogledaj ovu poruku.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Punjive baterije

Hvala. Naručio Turnigy s Hobbykinga, super je cijena. 

12 godina
offline
Re: Punjive baterije
kbenzema kaže...

Hvala. Naručio Turnigy s Hobbykinga, super je cijena. 

Koliko je poštarina za Hrvatsku s te stranice?

 

Meni bi trebale par AAA i 18650 baterija.

Na Aliexpressu sam našao ove : Sanyo 6pcs/ lot original 18650 lithium-ion battery 2600mAh

za 18 $. Ima li što bolje/isplativije ili su i ove sasvim uredu.

Mislim ih naručit ali bolje da prvo pitam.

 

Hvala

16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
insan kaže...
Koliko je poštarina za Hrvatsku s te stranice?

https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_postagetable.asp

 

insan kaže...
Meni bi trebale par AAA i 18650 baterija.

Na Aliexpressu sam našao ove : Sanyo 6pcs/ lot original 18650 lithium-ion battery 2600mAh

za 18 $. Ima li što bolje/isplativije ili su i ove sasvim uredu.

Mislim ih naručit ali bolje da prvo pitam.

Nisam baš upućen u te baterije. Imaš ih kapacitetom do 3400 mAh, ali ne znam koje su im cijene. Najbitnija stvar je da je riječ o originalnim baterijama provjerenih marki, jer fejk baterije imaju u pravilu jako nizak kapacitet. Dostava Li-ionskih baterija može biti problem zbog sigurnosnih propisa.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Punjive baterije
Meni danas stiglo, poštarina ti je oko 2,5$
12 godina
offline
Punjive baterije

Meni je isto došlo.

Naručio 10 komada i koštalo me 69,56 HRK.

Na računu mi piše 7,80$ + shipping 2,47$.

Znači 7kn za jednu punjivu bateriju. Isplati se i vjerojatno ću ih još naručit.

 

Hvala na preporuci.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice