Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.248
|
čitano: 704.547
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
sweety2809 kaže...

Pozdrav svima,

 

Molim Vas mišljenje o fotoaparatu NIKON L840 RED !

 

Zapravo cjenovno nebi išla više od 1.700,00 kn, jer smatram da se za te novce, za mene totalnog amatera, može naći dobar fotić, a ovaj mi se čini oke, pogotovo zbog ekrana koji je rotirajući pa nije problem snimati "selfie" videe, a i crvene je boje  

 

Ukoliko imate neki bolji fotić za te novce, otvorena sam za prijedloge.

 

Hvala 

 

 

 

 

Nema boljeg za te novce, to je to... crven je, kupuj! :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
nanek kaže...

Koji bi bio best buy DSLR sa kit objektivom do 3500 kn ? Po mogućnosti što manja cijena. Da li bi d3200 bio dobar izbor za 2700 kn ?

 

Pentax K-50. U extreme digitalu ga imaš za 3060kn

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ima Pentax K-50 novi (sa kit objektivom) za 3.060kn ovdje: http://edigital.hr/pentax-dslr/pentax-k-50-digitalni-fotoaparat-(18-55mm-dal-wr-objektiv)-crni-dslr-p360475.html

 

VIDIM DA JE KOLEGA BIO BRZI :-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 9:09 (10alex).
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ovaj oglašeni k50 je bio moj i nakon što sam prespavao maknuo sam ga s oglasa! Treba mi fotić s mic in-om, ali k50 je tako dobro sastavljen fotić da bi ga bilo šteta zamijeniti za neki d5200, a58 ili tako nešto što se može naći za sličnu lovu. 

Ali ako nekome treba dslr za video, jednostavno nije za to 

 

 

 

Lifes good!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja te kontaktiral ;) prek Njuške,. ovi jeftiniji Dsleri nisu baš za video,govorim iz iskustva   ili još bolje uzeti Nikon 5300,po meni je malo skuplji al vredi svaku kunu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 11:01 (bahrija1979).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
bahrija1979 kaže...

Ja te kontaktiral ;) prek Njuške,. ovi jeftiniji Dsleri nisu baš za video,govorim iz iskustva   ili još bolje uzeti Nikon 5300,po meni je malo skuplji al vredi svaku kunu 

 

DLSRi opčenito nisu za video. Jedino neki Canonovi modeli su dobri. Pentax i Nikon za sada loši u tom području... Mirrorlessi su puno bolji.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
bahrija1979 kaže...

Ja te kontaktiral ;) prek Njuške,. ovi jeftiniji Dsleri nisu baš za video,govorim iz iskustva   ili još bolje uzeti Nikon 5300,po meni je malo skuplji al vredi svaku kunu 

 

DLSRi opčenito nisu za video. Jedino neki Canonovi modeli su dobri. Pentax i Nikon za sada loši u tom području... Mirrorlessi su puno bolji.

 istina imal Sony alfu 5000,video super,.al fotke katastrofa,. još k tome objektivi skupi za Sony u pm.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
BluesBoy kaže...

Ovaj oglašeni k50 je bio moj i nakon što sam prespavao maknuo sam ga s oglasa! Treba mi fotić s mic in-om, ali k50 je tako dobro sastavljen fotić da bi ga bilo šteta zamijeniti za neki d5200, a58 ili tako nešto što se može naći za sličnu lovu. 

Ali ako nekome treba dslr za video, jednostavno nije za to 

 

 

 

 Kolko ti traje baterija na njemu,daj stavi koju fotku,da vidim jel se isplati uzeti nakon Nikona d3300 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Istina, ali možda sam trebao objasniti namjenu :D Ovaj projekt(ić) ide na YT, tako da što se tiče videa, snimam ga s malim bridgeom Pentax XG1. Više nego zadovoljavajuća kvaliteta za YT, hvata širi kut i puno je lakši za transportirati što nam je jako važno. Dakle, nemamo problema s videom, tu je čak i k50 overkill. Ali zato audio... slab je, pun noisea, svaki vjetrić se čuje, katkada neka čudna jeka - jednostavno loše.

 

 

Ali umjesto da ih mijenjam odlučio sam uzeti neki diktafon + bubica i bit će valjda puno bolje, posebno ako subjekt bude dalje od kamere :)

 

Ima li itko iskustva s takvim audio solucijama? U videu sam stvarno potpuni početnik, pojma nemam. Nije tema za to, ali kada smo već načeli... može i na pm :D

 

 

EDIT: Baterija je sigurno slabija od Nikona, meni nije trebala dodatna jer nikada ne fotkam 400+ fotki u jednom "pohodu". Pošaljem ti na pm link na flickr pa gledaj :D

Lifes good!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 11:25 (BluesBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
BluesBoy kaže...

Istina, ali možda sam trebao objasniti namjenu :D Ovaj projekt(ić) ide na YT, tako da što se tiče videa, snimam ga s malim bridgeom Pentax XG1. Više nego zadovoljavajuća kvaliteta za YT, hvata širi kut i puno je lakši za transportirati što nam je jako važno. Dakle, nemamo problema s videom, tu je čak i k50 overkill. Ali zato audio... slab je, pun noisea, svaki vjetrić se čuje, katkada neka čudna jeka - jednostavno loše.

 

 

Ali umjesto da ih mijenjam odlučio sam uzeti neki diktafon + bubica i bit će valjda puno bolje, posebno ako subjekt bude dalje od kamere :)

 

Ima li itko iskustva s takvim audio solucijama? U videu sam stvarno potpuni početnik, pojma nemam. Nije tema za to, ali kada smo već načeli... može i na pm :D

 Za video koristim Sony HDR-PJ380  ipak su kamere namjenjene za video,a dsleri za fotografiju 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 11:32 (bahrija1979).
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Dal je ko kupoval foto opremu iz Extreme Digital?iskustva,vrijeme dostave?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja. Hrpu stvari, uključujući oba Pentaxa. Nikad problema, iako su na UŽASNOM glasu. Znači, googlaj i vidjet ćeš da je čitav net pun loših iskustava. Ali ja sve plaćam pouzećem, ne virmanom pa onda pošalju što prije inače nema novaca  Kolega (kojeg sam ti spominjao u inboxu) je isto kupovao kod njih dva fotića, ojektive itd. i samo jednom je duže čekao stativ. Kako se zaprijedio da želi povrat novca, tako je u roku 2 dana došao 

 

 

E sad, koliki je problem "utjerati" garanciju... na svu sreću nisam još morao saznati.

Lifes good!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
bahrija1979 kaže...

 

 

 Kolko ti traje baterija na njemu,daj stavi koju fotku,da vidim jel se isplati uzeti nakon Nikona d3300 

 

Baterija traje najmanje cijeli dan ako zgasiš LCD i fotkaš preko tražila. slika s tima fotićem imaš na flickeru masu https://www.flickr.com/cameras/pentax/k-50/

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 14:58 (Trickortreat).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sta znaci cijeli dan na dslr aparatu? Koliko snimaka? Koliko videa?

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
bahrija1979 kaže...
BluesBoy kaže...

Istina, ali možda sam trebao objasniti namjenu :D Ovaj projekt(ić) ide na YT, tako da što se tiče videa, snimam ga s malim bridgeom Pentax XG1. Više nego zadovoljavajuća kvaliteta za YT, hvata širi kut i puno je lakši za transportirati što nam je jako važno. Dakle, nemamo problema s videom, tu je čak i k50 overkill. Ali zato audio... slab je, pun noisea, svaki vjetrić se čuje, katkada neka čudna jeka - jednostavno loše.

 

 

Ali umjesto da ih mijenjam odlučio sam uzeti neki diktafon + bubica i bit će valjda puno bolje, posebno ako subjekt bude dalje od kamere :)

 

Ima li itko iskustva s takvim audio solucijama? U videu sam stvarno potpuni početnik, pojma nemam. Nije tema za to, ali kada smo već načeli... može i na pm :D

 Za video koristim Sony HDR-PJ380  ipak su kamere namjenjene za video,a dsleri za fotografiju 

 

 A cuj nije bas tak. 

Canon 80D je trenutno najbolji DLSR za video (ak ne racunamo Canon 1DX Mk II) 

Zbog autofokusa i jedino zbog toga je nekakva razumna opcija uz ove ostale mirrorless fotoaparate. 
Sa njima ces dobit snimku kakvu nemres dobit sa handycam.

8 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Nije ni svaki autofocus isti. Na fotoaparatima zna loviti focus sto jako ruzno izgleda na snimci a isto tako promjena focusa zna biti prebrza ili trzava....

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Nije ni svaki autofocus isti. Na fotoaparatima zna loviti focus sto jako ruzno izgleda na snimci a isto tako promjena focusa zna biti prebrza ili trzava....

 Zato sam spomenul 80D koji ima dual pixel autofocus 

Odlican je za video. 

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Samo sam napomenuo da generalno ne vrijedi svaki DSLR odlican za video... Ni priblizno...

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Samo sam napomenuo da generalno ne vrijedi svaki DSLR odlican za video... Ni priblizno...

 Pa da. Zato biras dslr za video.

Nije nit svaki mirrorless za video tipa Fuji 

Dok a7 i Gh4 jesu i opet nemaju taj dobar AF ko 80D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 18:19 (Santana).
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pobježe mi danas pred nosom,htio mu spustiti na 1800kn,i kad je skoro već  pristal doletio mu kupac iz grada i uzeo mi pred nosom  

 

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/olympus-om-d-em-10-oglas-19328166

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Sta znaci cijeli dan na dslr aparatu? Koliko snimaka? Koliko videa?

 

Za video ne znam. Ne radim video, a pentax niti nema dobar video. a fotki.. bo - 400tinjak RAW fotki s punom baterijom nije srušilo kapacitet ispod 75%. 10 sati je aparat bio uključen.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja dslr nikad i ne stavljam na off jer na njemu ionako nista ne trosi bateriju kad ne fotkas...Sam ode u standby....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Gasim ga kad znam da bar sat vremena necu nista fotkat...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Čak nije ni cijena pretjerana  za Pentax k70 .

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2016 11:29 (bahrija1979).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

To je to, štedim za k70 

Lifes good!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
BluesBoy kaže...

To je to, štedim za k70 

 Kak su cijene polovnih objektiva za tvoj Pentax k-50?,mene više zanima tele-fotkanje.

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
BluesBoy kaže...

To je to, štedim za k70 


Definitivno Best Buy za te novce i dosta iznad toga.

14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Da li netko zna nešto više o eventualnom problemu sa autofokusom koji ima Canon EOS 70D? Na Amazon.com postoje stotine review-a koji daju ovom fotoaparatu pet zvjezdica, međutim postoji dosta informacija o problemu sa cetralnom AF točkom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Sorry bahrija, vidio sam upit, nisam stigao odmah odgovoriti i kasnije sam zaboravio...

 

 

Sigma, tamron i ostali po trgovinama su jednakih cijena kao i za ostale marke, možda su malko teže nabavljivi. Neki najjeftiniji 70-300 f4-5.6 ti je nešto ispod 1000kn.

 

Ali imaš i starije objektive 70-200 f4 za 300-500kn. 

 

 

Skuplje opcije nisam pratio jer nemam para 

Lifes good!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice