Koji fotoaparat kupiti?

poruka: 81
|
čitano: 57.234
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

pozdrav,zelio bih sebi kupiti neki odlican fotoaparat s kojim se bas moze uslikati predobre slike,ali da je neki manje za putovanja,trenutno imam Nikon D80,ali taj mi je prevelik,zelio bih nesto poput ovoga http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/fujifilm-x-100-1478.html ako ima neki i bolji od ovoga da mi preporucite

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

Jesi razmisljao mozda o PEN-u ? Dosta je malen a imas mogucnost izmjene objektiva ! :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

ti mene zaj...... ili ozbiljno mislis?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

LOL zakaj bi te zaje..... ??

12 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Ako nemas sta pametno napisati,onda nemoj ni pisati nista,ne pravi se pametan,kad to nisi.

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

 

Ja bi na tvom mjestu pričekao Canon Powershot G1X.

Biti će jeftiniji od Fuji-ja i neće gotovo ništa zaostajati za kvalitetom slika.

Nemoj zaboravit da Fuji X-100 nema stabilizaciju slike. ;)

 

JDM4LFE
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

Nema potrebe za takvim komentarima, ja sam ti ljepo predlozio Pena, a ti se tak ponasas djetinjasto!

 

http://www.olympus.hr/consumer/21693_pen-camera_e-p3_24708.htm 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

Ispricavam se onda na komentarima,hvala na pomoci,vidio sam sada da ce fujifilm izbaciti uskoro X-Pro1 i cini mi se da je odlican,jos se moze objektiv mjenjati.

14 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

joža dobro zboriš samo ak imaš puno penezov jer bu koštal oko 12 000 kuna (vani cca. 1 500 eurića), to si buju kupovali oni kaj im fali za leicu i furaju se na superduperskupe stvari,bez uvrede, za te nofce meni nebi bilo teško nositi kvalitetni dslr sa kvalitetnom lečom

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 21:55 (struić).
12 godina
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Evo od sutra je akcija za Minton MDC/2801 zanima me-jel se to isplati uopce kupiti?

Posto sam totalni laik za fotice,a treba mi jedan jeftiniji,zanima me jel to sta valja?

Ne treba mi nikakav HD video,samo kvalitetne slike i da ne trosi puno baterije(jer sam imao jedan koji je abnormalno trosio baterije)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

moze neki fotoaprat do 2500kn da nije  olympus da nije bas veliki  samo da snima kvalitetne fotografije u kući i vani

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

koji je bolji ovaj ili ovaj

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
softicmarlon kaže...

koji je bolji ovaj ili ovaj

Kud baš na Panasonic, pa imaš toliko drugih i boljih marki/modela od njega, počev od Olympusa, Nikona, Canona, Fujia, Sonya, tako da bolje prije razmisli, osim ako ti u goste na dolazi generalni direktor Panasonica {#} !? 

ATJ Lučko
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
marko93 kaže...

Pozdrav svima!

Dakle, koji fotoaparat kupiti do 3700 kn ? Malo sam trazio po internetu i naisao sam na 6 modela od kojih su 3 SLR i 3 SLR-LIKE !U cemu je razlika između njih te koji je najbolji za te novce?

Mozda neki koji nisam naveo? Bilo bi dobro da mi i objasnite zasto je taj doticni bolji od ostalih! Pocetnik sam i do sad sam fotografirao samo digitalcem no ucim i zelim kupiti pravi fotoaparat!

 

Evo koje sam nasao :

1. SLR LIKE:

Panasonic Lumix FZ45 - 2799 kn(optimum)

Sony DSC-HX1 - 2999kn(optimum)

Nikon P100 - 2999kn(optimum)

 

2.SLR:

Canon EOS 1000D 18-55mm objektiv - 3199kn(optimum)

Olympus E-450 14-42mm objektiv + 2GB kartica - 3799kn(Semark)

Sony DSLR-A290L 18-55mm objektiv-3399kn (svijetmedija)

 

HITNO MI JE! 

 

Evo ovako, od ova prva tri ja bih puno rađe uzeo Canon Powershot SX40 HS, a što se tiče SLR-ova tu se baš ne razumijem toliko.

Međutim nakon detaljnog istraživanja mogu ti reći da je ovaj Canon PO MOJIM KRITERIJIMA najbolji non-SLR fotoaparat na tržištu.

Kao prvo moraš se odlučiti tačno koji su tvoji kriteriji i što želiš od fotoaparata, napravi listu 1-10. Onda pogledaj detaljne i kvalitetne reviewe.

Kao drugo moraš znati da fotoaparati dolaze u više klasa, neki ih dijele u dvije, ja ih dijelim u 4 (po cijeni, veličini, tipičnom izgledu, mogućnosti podešavanja, konstrukciji, načinu rada itd.) - idiote, poluidiote, megazoomove i DSLR-ove.

Neki će ti reći da su DSLR najbolji i tačka, međutim istina je da su najbolji za neke namjene a neke i nisu (prije nego što neko krene popovati i educirati me samo da kažem da sam jako dobro upoznat sa svim razlikama između DSLR-ova i ostalih vrsta fotoaparata, tako da hvala ali dodatna edukacija nije potrebna !). U tvom cjenovnom rangu i za namjene kakve pretpostavljam da ti trebaju ja bi uzeo megazoom, a po meni najbolji je ovaj gore.

Sa DSLR-om između ostaloga se moraš misliti o nabavi, nošenju i mijenjanju objektiva, što ovdje ne moraš.

Kao treće moraš znati da u mom iskustvu fotoaparate je obično daleko jeftinije nabavit izvana. Recimo za kompjuterske komponente je obično relativno mala razlika cijena između dućana ovdje ili webshopova na netu ili eBay-a. Međutim za ove megazoomove sam vidio goleme razlike, konkretno ovaj predloženi fotoaparat možeš kupiti skoro duplo jeftinije vani (na računajući poštarinu i eventualni PDV koji ti carinici mogu naplatiti).

 

P.S.

Tek sad sam vidio da je originalni post godinu dana star pa nema smisla odgovarati njemu, međutim možda moj post bude koristio nekome drugome...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 19:51 (Enkidu).
16 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?
softicmarlon kaže...

moze neki fotoaprat do 2500kn da nije  olympus da nije bas veliki  samo da snima kvalitetne fotografije u kući i vani

 

Eno vidi moj post gori, vridi za tebe isto. S time da neš vjerovatno nać taj fotoaparat odi za tu cijenu ali moš izvana...

 

E btw, vidim da odi ima puno fotografa pa samo da kažem - Joby Gorillapod savitljivi tripod - highly recommended ! (posluži i kao igračka isto :) )

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Trebam prijedlog, koji fotoaparat da kupim do 3000kn. po mogućmosti da bude nikon ili canon. Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?
Pozdrav svima!

Molila bih za savjet, naime kupujem fotić kao početnik, uspjela sam naći par komada koji mi se čine ok, pa ako bi mi netko od iskusnijih mogao pomoći u odabiru.

Dakle sva 3 koja sam našla su Nikon:

NIKON D3100 Kit 18-55mm + 55-200mm

NIKON D90 + 18-105mm VR objektiv

NIKON D5100 Kit 18-105mm VR

cijene su im približno iste, pa sam u nedoumici šta da uzmem. Ili možda mislite da bi ipak najbolje bilo canon 600d ili 650d?


Hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
Legaly Blonde kaže...
Pozdrav svima!

Molila bih za savjet, naime kupujem fotić kao početnik, uspjela sam naći par komada koji mi se čine ok, pa ako bi mi netko od iskusnijih mogao pomoći u odabiru.
...

Ja bih od tih uzeo Nikon d5100 (odličan fotoaparat), ali iskusniji fotografi ukazuju ne nedostatak autofocus motora u tijelu što zahtjeva kupnju skupljih objektiva. Ako su ti ove žarišne duljine dovoljne onda je ovo odličan izbor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 14:30 (mile_st).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
Kupila d5100 :)
hvala na savjetu
14 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
Legaly Blonde kaže...
Kupila d5100 :)
hvala na savjetu

javi doživljaje i postavi par slika...{#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
Fotić je super, zaljubljena sam u njega :)

A slike ću postaviti kad se malo ohrabrim, a i čekam jesen da malo zazeleni, kud god pogledam trava spaljena lol
13 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Može prekoruka idiot fotoaparata sa hd snimanjem i nešto širim objektivom...

 

Može i oni idioti sa izmjenjivim objektivom  :)

 

http://www.geek.com/wp-content/uploads/2011/09/nikon_j1_01-580x388.jpg

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

cijena, namjena?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
mile_st kaže...

cijena, namjena?

Zaboravih :)

 

Do 1500kn, oglasnici su uključeni :) Vjerovatno novo ništa konkretno nema...

 

Nešto širi objektiv, ne previše zuma, bitnije mi je da mogu izoštrit ma manjoj udaljenosti :) 

11 godina
neaktivan
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Pozdrav svima!

Nova sam u svijetu fotografije (izuzev škljockanja kompaktnim lošim benqom).
Pa bih kao amater voljela kupiti neki fotoaparat na kojem ću moći naučiti nešto više o fotografiji.
Pošto sam studentica planiram kupiti polovan fotoaparat jer mi je budžet ograničen.
Mogu izdvojiti do 300 €, nadam se da je s tim budžetom moguće kupiti pristojnu napravicu za amatera.

Pronašla sam neke fotoaparate u ponudi koji mi se čine uredu, ali bih vas molila za kritiku i savjet.

1. Sony alpha 200, s objektivom Minolta 18-55 - 1800kn
2. http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-350d-18-55mm-case-logic-torbica-oglas-5711113
3. http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-1000d-objektiv-dvije-kartice-stativ-filter-oglas-4611529
4. http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-400-d-ef-18-55-kit-oglas-4672721

Molim vas za pomoć, hvala :) 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
gnowee kaže...

Pozdrav svima!

Nova sam u svijetu fotografije (izuzev škljockanja kompaktnim lošim benqom).
Pa bih kao amater voljela kupiti neki fotoaparat na kojem ću moći naučiti nešto više o fotografiji.
Pošto sam studentica planiram kupiti polovan fotoaparat jer mi je budžet ograničen.
Mogu izdvojiti do 300 €, nadam se da je s tim budžetom moguće kupiti pristojnu napravicu za amatera.

Pronašla sam neke fotoaparate u ponudi koji mi se čine uredu, ali bih vas molila za kritiku i savjet.

1. Sony alpha 200, s objektivom Minolta 18-55 - 1800kn
2. http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-350d-18-55mm-case-logic-torbica-oglas-5711113
3. http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-1000d-objektiv-dvije-kartice-stativ-filter-oglas-4611529
4. http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/canon-eos-400-d-ef-18-55-kit-oglas-4672721

Molim vas za pomoć, hvala :) 

Od ova tri Eos 1000, ako je istina da ima samo 5700 okidanja. Jos dobis stativ, filter i 2 kartice. 400d i 350d su bolji modeli, no imaju daleko vise okidanja.

 

Predlazem da pri kupovini sa sobom povedes nekog tko se razumije

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

Hvala Maddog.
U slučaju na ne povedem nekog stručnog, je l' mi možeš reći na što bih sve trebala obratiti pozornost?
Odnosno, što mogu provjeriti? Osim ima li ogrebotina, znakove pada ili slično. 

11 godina
offline
Koji fotoaparat kupiti?

Bilo bi idealno dobiti ga na test nekoliko dana, tek nakon kraćeg korištenja možeš uočiti potencijalne nedostatke. Osim vizualnog pregleda opreme, bitniji je onaj dio koji se ne vidi - senzor fotoaparata (da li je izgreban, mrtvi pixeli) i shutter (iliti okidač, on se troši s vremenom i na kraju ode, zato je bolje da fotoaprat ima što manje okidanja), da li objektiv dobro fokusira, ima li mrlja na objektivu, otvaraju li se listići blende dobro.....

 

Inače novi Canon EOS 1100d sa objektivom 18-55 nove generacije (III) je trenutno na akciji u optimumu za 3100kn...možda da probaš pričekati i malo uštedjeti pa uzeti novi, za razliku od cca 100€ dobiješ novi fotoaparat sa 2 godine garancije.

 

Foto opremu je najbolje kupovati od nekog tko se bavi fotografijom, foto-amatera ili profija. Preporucio bi ti da se registriras na fotozine.org, to je domaci sajt za ljubitelje fotografije, tamo ce ti dobri ljudi, ljubitelji i poznavatelji fotografije, pomoci savjetima, a mozda i daju kakvu dobru ponudu za otkup njihove polovne opreme.

 

 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?

Hvala puno. :)
Nekako mi je sada draže da kupim ovaj novi ipak pa da ne moram brinuti kakvo oštećenje može doći na vidjelo.
Čini mi se da je stvarno ok cijena za takav fotoaparat.
Pozdrav! :) 

14 godina
offline
Re: Koji fotoaparat kupiti?
Izbjeglica_02 kaže...
mile_st kaže...

cijena, namjena?

Zaboravih :)

 

Do 1500kn, oglasnici su uključeni :) Vjerovatno novo ništa konkretno nema...

 

Nešto širi objektiv, ne previše zuma, bitnije mi je da mogu izoštrit ma manjoj udaljenosti :) 

evo recimo neki od ova 2: http://snapsort.com/compare/Canon-230-HS-vs-Canon-IXUS-220HS. Dakle, samo odluči jel ti bitniji macro ili širina kuta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice