Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.546.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Znači, ekipa po netu plače jer je Oscara dobio Hopkins umjesto Bosemana, a razlozi su jer je crn (surprise?) i jer je umro mlad. Ma mislim stvarno, ovo da pričaš bušmanima, počeli bi se smijati 

Još mi je više draže to što su ove godine odlučili izaći izvan okvira te nagradu za najboljeg glumca dati na kraju. Tu se podrazumijevalo da će biti Boseman te bi temejem toga imali neku posvetu i memoriam, a kad ono Hopkins. Sami su sebi skočili u usta i drago mi je zbog toga. Cijela ta ideja da se Oscar treba uručiti nekome tko je umro, a uloga za koju je trebao tog istog Oscara dobiti nije niti približna potencijalu koji glumac ima je žalosna. Heath Leadger je također postuhmno dobio Oscara, ali je odigrao negativca tako dobro i tako maestralno, da se jednostavno diviš toj ulozi.

 

Hopkins je stara garda i poslednja generacija glumačkih legendi koje su na kraju puta i koje su ostavarile neke od filmskih privijenaca koji se nikad više neće ponoviti. Novi glumci imaju dug put, a i većina će ih biti hendikepirana raznim woke glupostima i politikama pa će to za rezultat imati osrednje filmove, a takvi će biti i Oscari (već jesu).

Sada samo fali ponovno palež i pljačkanje kao način pokazivanja nezadovoljstva odrđenih interesnih skupina i šou može početi 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 15:54 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Znači, ekipa po netu plače jer je Oscara dobio Hopkins umjesto Bosemana, a razlozi su jer je crn (surprise?) i jer je umro mlad. Ma mislim stvarno, ovo da pričaš bušmanima, počeli bi se smijati 

 

 Ne znam, ja viđam da govore kako je hopkins zasluženo osvojio jer je maestralno odglumio (uloga života), ali i da je boseman osvojio ne bi bilo nezasluženo jer je i on odlično odglumio (još ako uzmeš u obzir da je imao rak tokom snimanja, definitivno zaslužuje nagradu). 

 

Al ajd, barem ne mogu ljudi srat kak su oscari politically correct, ipak je je bijeli starac pobjedio protiv mrtvog crnca.. oh wait, ne, još uvijek kenjaju ljudi jer uvijek imaju nešt za prigovarat.

 

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...
Brki1994 kaže...

Znači, ekipa po netu plače jer je Oscara dobio Hopkins umjesto Bosemana, a razlozi su jer je crn (surprise?) i jer je umro mlad. Ma mislim stvarno, ovo da pričaš bušmanima, počeli bi se smijati 

 

 Ne znam, ja viđam da govore kako je hopkins zasluženo osvojio jer je maestralno odglumio (uloga života), ali i da je boseman osvojio ne bi bilo nezasluženo jer je i on odlično odglumio (još ako uzmeš u obzir da je imao rak tokom snimanja, definitivno zaslužuje nagradu). 

 

Al ajd, barem ne mogu ljudi srat kak su oscari politically correct, ipak je je bijeli starac pobjedio protiv mrtvog crnca.. oh wait, ne, još uvijek kenjaju ljudi jer uvijek imaju nešt za prigovarat.

 

 

Sve je to meni jasno, samo mnogi izigravaju koje kakve moralne vertikale, a pritom ne vide stablo od šume.

I want to believe
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hoppkins je definitivno zaslužio Oscara. Mislim da su ovaj put morali napraviti iznimku, pa Oscara dodijeliti obojici. Hoppkinsu za glumu, a Bosemanu posthumno

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Overlord

 

Ma kako mi je samo ovo iz 2018 promaklo?

Ameri,Nacisti i zombaći u jednome filmu-super!

Odlićna scena i kamera,gluma je sasvim ok,likovi pomalo "generički",stereotipni,no za ovakav film to je i bit.

Zadnja scena bježanja glavnoga glumca perfektno odrađena u svakome pogledu-kapa dolje!

Idealan film za dobru zabavu!

 

8 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Father je jako dobar.
Ostali glumci u filmu su dobri, ali Hopkis je razvalio ulogu. Jako uvjerljivo odglumio i zasluženi oscar.

Sam film uz vrhunsku glumu napravi da gledatelj sam na kraju ne zna što je zapravo umišljeno, a što nije.

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Overlord

 

Ma kako mi je samo ovo iz 2018 promaklo?

Ameri,Nacisti i zombaći u jednome filmu-super!

Odlićna scena i kamera,gluma je sasvim ok,likovi pomalo "generički",stereotipni,no za ovakav film to je i bit.

Zadnja scena bježanja glavnoga glumca perfektno odrađena u svakome pogledu-kapa dolje!

Idealan film za dobru zabavu!

 

8 / 10

 

Ovo je ustvari "prešutni" Wolfenstein film. Nije savršen, ali je dobro. 

 

Ako želiš sličan horrorac gdje se radnja odvija tijekom rata, pogledaj Deathwatch iz 2002. 

Meni osobno još bolji nego Overlord.

I want to believe
2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Father (2020) / Ćaća (2020)

 

Dosadan. Zbunjujuć. Normalno da je zbunjujuć kad je iz perspektive čovjeka s demencijom. Imam glavobolju od ovog filma. Mislio sam da će me pokrenuti, nije. Ništa, ravna crta. Kakav je Hopkins? Who cares kad je film dosadan. Može dubit na glavi, neće proći. Slobodno preskočite. 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Film je baš onakav kaksv treba biti, realan, tebi mozda dosadan, meni nije, meni je tužan, bolan. Svatko tko je bio u doticaju s bolesnom starijom osobom zna koliko je ovo dobar i realan film. Neznam kako netko može pogledati ovaj film a ne biti mu žao glavnog lika, odnos realnog i nestvarnog je dovoljan da uvuče gledatelja u kožu glavnog lika.
Hopkins kao stvoren za ulogu, njegova expresija, dijalozi, pokreti, sve je super odrađeno. Tezak i tuzan film, bas zato sto je realan. Nije za svakog, ali to ne umanjuje njegovu kvalitetu.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

Stowaway - 2021 - IMDB 5,6/10

https://www.imdb.com/title/tt9203694/

Drama, sci-fi, trhiller. Po mom mišljenju neopravdano niska ocjena na IMDB, ali OK... ljudi kad pročitaju Sci-fi - valjda odmah pomisle da mora biti kojekakve svemirske gamadi (bića, čudovišta i slično).

Ovo je odlična psihološka drama i pitanje žrtve, samo je mjesto događanja u svemiru. Od mene svakako ide preporuka za pogledati.

 Dvvije bijele žene, azijat i crnac i crnac je predodređen za smrt.

Američko pilanje moralnim i da ne bi bio glumac netko od bijelih muškaraca koji su povlašteni.

I ko da nisu imali novaca za petog glumca da samo da da glas kontroli.

Ma smeće od filma, što se mene tiče.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dani Gnjeva (Wrath of Man)
https://m.imdb.com/title/tt11083552/
Pogledao sam ovaj film jer sam ljubitelj filmova Guya Ritchieja.
Film dobro pocinje, zanimljivo, s puno akcije, no vec sredinom usporava i dostize vrhunac, ostavljajuci kraj dosta mlakim i ubrzanim. Daleko je ovo od onog sto Guy Ritchie može, ovo je njegov filler film, napravljen bez puno truda i dubine. Osrednji film napravljen da pokupi lovu na brzinu.
Nista sto cete pamtiti, slobodno ga možete preskočiti. 6/10
2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo završio s gledanjem Tropic Thundera (2008), 2. puta. Kreveljana  Stiller mutant, Downey krut, Cruise dlakavo opušten, Jack Black iritantan, Mathew šarmatan - odlična ekipa. 

Never go full retard!

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mandor kaže...
tajo1960 kaže...

Stowaway - 2021 - IMDB 5,6/10

https://www.imdb.com/title/tt9203694/

Drama, sci-fi, trhiller. Po mom mišljenju neopravdano niska ocjena na IMDB, ali OK... ljudi kad pročitaju Sci-fi - valjda odmah pomisle da mora biti kojekakve svemirske gamadi (bića, čudovišta i slično).

Ovo je odlična psihološka drama i pitanje žrtve, samo je mjesto događanja u svemiru. Od mene svakako ide preporuka za pogledati.

 Dvvije bijele žene, azijat i crnac i crnac je predodređen za smrt.

Američko pilanje moralnim i da ne bi bio glumac netko od bijelih muškaraca koji su povlašteni.

I ko da nisu imali novaca za petog glumca da samo da da glas kontroli.

Ma smeće od filma, što se mene tiče.

 Film je dobro zamišljen da slijedi crtu one "djevičanske" SF tematike, ali na tome sve i završava. Pun nelogičnosti od samog početka, koje kulminaciju dostižu na samom kraju. (Da ne spojlam)...Zabavno za ubiti vrijeme i to je sve. Penna je puno bolje odradio Arctic s mad Mikkelsenom u glavnoj ulozi....

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 4:17 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
Mandor kaže...
tajo1960 kaže...

Stowaway - 2021 - IMDB 5,6/10

https://www.imdb.com/title/tt9203694/

Drama, sci-fi, trhiller. Po mom mišljenju neopravdano niska ocjena na IMDB, ali OK... ljudi kad pročitaju Sci-fi - valjda odmah pomisle da mora biti kojekakve svemirske gamadi (bića, čudovišta i slično).

Ovo je odlična psihološka drama i pitanje žrtve, samo je mjesto događanja u svemiru. Od mene svakako ide preporuka za pogledati.

 Dvvije bijele žene, azijat i crnac i crnac je predodređen za smrt.

Američko pilanje moralnim i da ne bi bio glumac netko od bijelih muškaraca koji su povlašteni.

I ko da nisu imali novaca za petog glumca da samo da da glas kontroli.

Ma smeće od filma, što se mene tiče.

A da jednostavno odgledaš film kao film? Bez tih sveprisutnih, a toliko lažnih opterećenja rasama, spolovima, dobima... što mislilš?

Da pogledaš film kao SF i gotovo?! I spoznaš temu - moralnost, žrtve... a ne laprdati o "in" temama danas, koje se i meni, a i mnogima penju na neki organ već koliko iskaču iz paštete. Nemate o čemu drugome pisati, pa stvarate "moguće iz nemoguće" s tim filozofiranjima.

 

Kakav peti glumac? Jesi li ti opće vidio radnju filma, sadržaj, tok radnje, kraj... ili si od prve sekunde opterećen nekim lažnim moralom i dušebrižništvom? Daj se vratio u stvarnost. Ovdje govorimo o filmu, a ne o "skrivenim političkim podjelama svijeta i pučanstva".

 Film kao film mi je sranje. Tvorci filma su film opteretili američkim opterećenjima o rasama. 

Radnja je loša. SF dio ovog SF filma je loš. Likovi kad razgovaraju s kontrolom, ne čuješ kontrolu. Jesi ti gledao film?

Koga šalju da gleda elektroniku? Doktora. Koga treba ubiti? Crnca. Tek drugi dan mi je plao na pamet kad sam prijatelju pričao koje sranje od filma da su zastupili samo bijele žene, azijata i crnca. Zašto ti pretpostavljaš da mi je od prve minute to bilo glavno? Kužiš, to je tvorcima bitnije nego dobar scenarij i dobar film.

Jebote, dok se spuštaju po užadi, treba ih opomenuti da se prikopčaju. Kao da bi išta radili neprikopčani. Ispada im iz ruke sve što može ispasti. Kao da bi sve to bilo neprikopčano. Na rotirajućem brodu.

Još kako se lik našao uopće tamo? Jel se uopće može provući sendvič sada na ISS da nitko ne zna? Ali ima još daleko više gluposti da baš ne spojlam što već nisam.

Film je jednostavno glup. Mislim da se moglo i moralo daleko bolje napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2021 15:57 (Mandor).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The fahter

 

Ja,kao netko tko je proživio identičnu situaciju s dementnim roditeljem,priznajem da je u pitanju remek djelo od filma!
Anthony je totalno razvalio ulogu u svaku emociju,pokret,govor-majstore svaka čast!
Ništa manje vrijedna/realna je priča oko njega,tj. situacija i dešavanja sa obitelji,vidi se da su oko filma radili ljudi s iskustvom u demenciji!
Mene je film jako pogodio,bez riječi sam


10 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mislim da razlog TD-a lezi u ovome....
Ništa, ravna crta. Kakav je Hopkins? "Who cares kad je film dosadan. Može dubit na glavi, neće proći. Slobodno preskočite. "
Ja mu nisam lupio TD vec sam iznjeo svoje misljenje.
Svatko na svoj nacin gleda film. I ja sam kao i kolega gore imao doticaja s temom iz filma, pa film djeluje posebnije.
I ja bih pobrao TDove kad bih izjavio da su mi ratni filmovi losi i dossdni jer nisam bio u ratu. Time bih ocito povrijedio nekog tko je bio u ratu ili izgubio nekog.
Izjaviti da je nebitna uloga i trud Hopkinsa jer je film dosadan je po meni dovoljan razlog da mu itko da TD. Treba znati prepoznati kvalitetu cak i kad je film dosadan. Takve je tematike, to je sve.
15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ko prvo ne kuzim zasto se palite na te td i tu gumbe, jel vam to stvarno tolko bitno da postove o tom pisete?

 

Drugo, tu i td su nacini da bez da pises post kazes slazes li se ili ne slazes sa napisanim, i da, definitivno se mozemo slozit ili ne slozit s necijim misljenjem o filmu.

To ne znaci da ne volimo kolegu forumasa i da bacamo hejt zbog njegovog misljenja o filmu nego samo da se s tim misljenjem ne slazemo. Pa onda kad netko u search za 5 godina upise ima filma da vidi misljenje, procita to misljenje moze usput i vidjet da je tu i desetak ljudi koji se ne slazu s njim. 

5 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
cocky kaže...

The Father (2020) / Ćaća (2020)

 

Dosadan. Zbunjujuć. Normalno da je zbunjujuć kad je iz perspektive čovjeka s demencijom. Imam glavobolju od ovog filma. Mislio sam da će me pokrenuti, nije. Ništa, ravna crta. Kakav je Hopkins? Who cares kad je film dosadan. Može dubit na glavi, neće proći. Slobodno preskočite. 

 Čitam i smijem se... 7 TD-a zaista nije opravdano dati tebi (ni ikome) ako se pojedini film ne svidi. To je tvoj doživljaj i sud onoga što si ti u sebi doživio i to je tako.

 

Zapravo, uopće je bedasto postojanje TD-a ovdje, jer, kolege ovdje ne daju TU ili TD na film, nego na nečiji doživljaj i impresiju filma... što je pogrešno i nije u skladu sa mišljenjem i preporukom za neki film.

 

I ja sam nedavno pokupio 7 TD-a za ponovno pogledani film Tenet, a tih 7 TD-a (kao i tvoji) se ne odnose na film, nego na mene, koji sam, eto, pobornik Nolana i Teneta, a to ljude razgnjevi (jer i nisu shvatili Tenet) i onda pucaju TD-e na sve strane... Ursus prvi, ako ćemo "praf za praf" (i za ovo će, vjerujem prednjačiti u "dodjeli" palčića, ha ha). 

 

Mogu te razumjeti da ti je "Father" dosadan i zbunjujuć, potpuno.

Posebna je kategorija "Socijalno-medicinske drame" koju zbilja masa ljudi ne doživljava kao nešto ekstra i vrijedno gledanja. Pojednostavljeno - stari prdonja koji se izgubio u svojoj senilnosti, a k tome - i u stvarnom životu imamo na stotine identičnih, u realnoj stvarnostoi oko sebe - primjera istih kao ovaj filmski. Mnogi su imali strica, djeda, oca, susjeda, bilo koga bliskoga ovom izdanju, pa onda jedan film o tme... zbilja može biti "NE OK".

 

Da se razumijemo, svi ostali - meni je film odličan i cijenim djelo, ali... možda ne davati odmah TD nekome kome film nije takav. Svi imamo svoje mišljenje i doživljaj filma, a TD je, ponavljam - izraz neslaganja ne sa filmom, nego sa osobom koja ga je gledala (i napisala svoj sud).

 

Edit

Eto, nismo dugo čekali na td 

 Mozda si dobio zbog stava da ako se nekom ne svidi film mora da ga nije shvatio? Nije ti to palo na pamet?

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
mar123 kaže...

Ko prvo ne kuzim zasto se palite na te td i tu gumbe, jel vam to stvarno tolko bitno da postove o tom pisete?

 

Drugo, tu i td su nacini da bez da pises post kazes slazes li se ili ne slazes sa napisanim, i da, definitivno se mozemo slozit ili ne slozit s necijim misljenjem o filmu.

To ne znaci da ne volimo kolegu forumasa i da bacamo hejt zbog njegovog misljenja o filmu nego samo da se s tim misljenjem ne slazemo. Pa onda kad netko u search za 5 godina upise ima filma da vidi misljenje, procita to misljenje moze usput i vidjet da je tu i desetak ljudi koji se ne slazu s njim. 

 Po tome ispada da će Tenet, Nolanov film, biti najviše "hejtan" film... OMG... kad ljudi koji ga pogledaju i pismeno pohvale - dobiju TD?!?! 

 pa to ce ionako samo pokazat koliko se ljudi se na ovom forumu u ovoj temi ne slaze s pohvalama za tenet. ne vjerujem da ce neku osobu to odvratit od gledanja filma koji je naumio pogledat. 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni se čini da naš tajo ima problema s egom, promatrati i pamtiti koliko si dobio 'palčeva dolje' za post od prije 2-3 tjedna, mjesec dana ili koliko već, sorry, ali meni je neozbiljno.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije baš film, ali je bio scenarij za potencijalni Fallout film koji je trebao izaći krajem 90tih.

Interplay je osnovao poseban odijel Interplay films koji je trebao rukovoditi projekt.

 

https://static.wikia.nocookie.net/fallout/images/5/5a/FALLOUT2A.pdf/revision/latest?cb=20110319022414

 

 

Ima 15 stranica i većinom je nekakva struktura bez previše dijaloga, ali se dobije cijelokupna radnja.

Još kada shvatiš da je film trebao biti pod palicom redatelja Mortal Kombat-a, onda znaš što se moglo očekivati 

 

Za neke stvari je bolje da nikad nisu bile snimljene 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 9:11 (Brki1994).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja te razumijem i slično sam iskusio prije odvije od konkretno jednoga forumaša,koji je lupao TD -eto samo da mi lupi.No,mene to ne sekira previše,jer to u biti govori više o njemu nego o meni samome.Iznimno cijenim nekoga tko mi lupi TD i obrazloži zašto,ali nažalost takvi su rijetki.
Zaista mislim da nema smisla ikome lupati TD na osnovu njegovoga ukusa,ali isto tako nema smisla se puno sekirati zbog toga.
No samo lagano,bez sekiracije,evo nove "recenzije" upravo odgledanoga jutros(onako,prije druge smjene)


Voyagers


Dobar i zanimljiv film,predvidljive priče i kraja.Nema ništa specijalnoga i novoga u svezi ovoga filma,ali sasvim ok za ubiti vrijeme.


7 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Ja te razumijem i slično sam iskusio prije odvije od konkretno jednoga forumaša,koji je lupao TD -eto samo da mi lupi.No,mene to ne sekira previše,jer to u biti govori više o njemu nego o meni samome.Iznimno cijenim nekoga tko mi lupi TD i obrazloži zašto,ali nažalost takvi su rijetki.
Zaista mislim da nema smisla ikome lupati TD na osnovu njegovoga ukusa,ali isto tako nema smisla se puno sekirati zbog toga.
No samo lagano,bez sekiracije,evo nove "recenzije" upravo odgledanoga jutros(onako,prije druge smjene)


Voyagers


Dobar i zanimljiv film,predvidljive priče i kraja.Nema ništa specijalnoga i novoga u svezi ovoga filma,ali sasvim ok za ubiti vrijeme.


7 / 10

 

Sad si me sjetio na Color Out of Space

 

Dobra ekranizacija istoimene novele od Lovercrafta. Kroz film će te imati dojam kao da ste na gljivama ili acidu, ali kako bolje to predočiti kada je riječ o Lovercraftovim ludilima (Nicholas Cage je kao stvoren za ovakvu ulogu).

 

Topla preporuka 

 

P.S. stižu još dvije ekranizacije od istog redatelja

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 9:51 (Brki1994).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...
Milka30 kaže...

Ja te razumijem i slično sam iskusio prije odvije od konkretno jednoga forumaša,koji je lupao TD -eto samo da mi lupi.No,mene to ne sekira previše,jer to u biti govori više o njemu nego o meni samome.Iznimno cijenim nekoga tko mi lupi TD i obrazloži zašto,ali nažalost takvi su rijetki.
Zaista mislim da nema smisla ikome lupati TD na osnovu njegovoga ukusa,ali isto tako nema smisla se puno sekirati zbog toga.
No samo lagano,bez sekiracije,evo nove "recenzije" upravo odgledanoga jutros(onako,prije druge smjene)


Voyagers


Dobar i zanimljiv film,predvidljive priče i kraja.Nema ništa specijalnoga i novoga u svezi ovoga filma,ali sasvim ok za ubiti vrijeme.


7 / 10

 

Sad si me sjetio na Color Out of Space

 

Dobra ekranizacija istoimene novele od Lovercrafta. Kroz film će te imati dojam kao da ste na gljivama ili acidu, ali kako bolje to predočiti kada je riječ o Lovercraftovim ludilima (Nicholas Cage je kao stvoren za ovakvu ulogu).

 

Topla preporuka 

 

P.S. stižu još dvije ekranizacije od istog redatelja

 

hvala na preporuci, uopće nisam čuo za ovaj film, baš ću ga pogledati

12 godina
neaktivan
offline
Re: Another Earth - Druga Zemlja
tajo1960 kaže...

Another Earth - Druga zemlja - 2011 - IMDB 6,9/10

https://www.imdb.com/title/tt1549572/

Drama, romance, Sci-fi. Evo još jednog naslova u kojem ljubitelji "pravog" Sci-fi žanra neće doći na svoje... nema ni Aliena ni Predatora ni čudovišta... tako da vi koji to očekujete - imate na znanju, da ne bude zabune :D

Jučer sam ponovo pogledao ovaj 10 godina star naslov, a koji je osnovno utemeljen na moralnoj osovini "ispravljanja mladenačke greške". Mlada, maloljetna djevojka skrivi prometnu nesreću i kasnije se zbliži sa muškarcem koji je izgubio sve od prijašnjeg života. U isto vrijeme pojavi se u Galaksiji druga Zemlja, identična našoj...

Vrlo zanimljiv koncept i izvedba filma, a u režiji odličnog Mike Cahilla. Moja preporuka (bila i prije par godina ovdje i sada ponovo).

 Pogledao ga davno i zapamtio kao odličan film. Preporuke, ali kako kažeš nije za svakoga, ovo je više drama nego klasični SF, u biti SF-a je tu jako malo, ali sasvim dovoljno.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

 

I onda se ja pitam - a sa čime se to kolege (njih 7) NE slažu u mom postu u kojem samo, ponavljam - SAMO objavim što sam gledao dan prije? Bez ikakvih opisa filma, utisaka, bilo čega... dakle - samo gola činjenica da sam ga (ponovo) pogledao.

Evo da citiram dio tog posta: "Nolan. Ponovljeno gledanje - ponovljena ocjena - odlično! 2,5 sata čistog užitka na svim poljima i svim ćulima :)"


Znaci, nije bas istina da si samo napisao  da si gledao film, nego si ostavio kratki utisak da ti je film odlican, uzitak etc. 5 forumasa se slozilo sa tobom da je film odlican, 7 se nije slozilo. Prosto ko pasulj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 21:56 (geronimo4661).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Inuyashiki 

 

 

 

 

 

Ako nekoga zanima ima i anime serija koja ima opsirniju pricu...

 

To Each His Own.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Patriots day

 

Film rađen po istinitome događaju bombaškoga napada na Bostonski maraton.
Film na početku je dosadan i zamarajuć,no od scene samoga napada biva jako zanimljiv do samoga kraja.
Super u filmu je to sto nema Američkoga pres....nja njihovih super policajaca i marinaca,nego je prikazan baš realno,onako kako je sve to i bilo.

 

7 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Those who wish me dead

 

Digla se poprilično velika medijska prašina oko ovoga filma,pa bi čovjek nešto očekivao od njega,no kako to obično biva-ništa s ničime!
Loša karakterizacija likova,pojedine scene bezvezne,tipa trčanje kroz poljanu dok po tebi rokaju munje kao u Final Fantasy X side questu.Njena prisjećanja odrađeno jako loše-tjera gledatelja da kaže "who cares"?Njena osobnost "luđakinje"???Čemu to?...ima toga podosta.
Mlako,nedorečeno,loše izrežirano!


4 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice