DJ kutak

poruka: 720
|
čitano: 189.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
decko1987 kaže...

pa i ja radim drag n' drop nezz zasto nece

A na edison i playist oće. :@ :(

OĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Moj prvi mix. Osmijeh

 

OĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
dr. zlo kaže...

Moj prvi mix. Osmijeh

 

Vrhunsko za prvi mix...makar ja nezz kolko si ti toga promjenio ali dobro je...i izmisli si cisto onako neko ime..dj Nesto..kak oces

nothing is true, everything is permitted
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
decko1987 kaže...
dr. zlo kaže...

Moj prvi mix. Osmijeh

 

Vrhunsko za prvi mix...makar ja nezz kolko si ti toga promjenio ali dobro je...i izmisli si cisto onako neko ime..dj Nesto..kak oces

Pa jako sam malo toga prominia, ali ima stvari šta bi htia prominit ali nemam pojma kako. Mislim da moga bi da mi hoće loadat pjesmu na pianu

 

Imaš tamo u description na YT tracklistu pa vidi koliko je izmijenjeno.

 

A to za ime, to baš nemam pojma šta bi stavia.

OĆU NOVI NICK!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 12:22 (dr. zlo).
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Ako ti je ovo prvi mx ovo je dobro!  Evo šta sam primjetio kod slušanja prebrzo prelaziš s jedne stvari na drugu. Tu ti ide mali minus. Odabir stvari je ok i raspored. Ako imaš kakav nadimak kako te zovu u ulici ili školi probaj stavit to!

 

Npr DJ.OGI- DALIVOR OGEROVAC

      DJ.MARK ASH- MARKO T.

      DJ. TOM JAY- TOMISLAV     itd

14 godina
offline
RE: DJ kutak

vidi moj electro rmx ( najprije počinje nešto kao haus onda se preusmjeri u electro :) )

http://www.youtube.com/watch?v=AUXvLhhVZW0 dj darac electro mix 2010
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
crni pauk kaže...

vidi moj electro rmx ( najprije počinje nešto kao haus onda se preusmjeri u electro :) )

haha dobar ti je zagorje mix.hahaha

nothing is true, everything is permitted
14 godina
offline
RE: DJ kutak

hahahahha ma to mi je bio 1 rmx koji sam odradio hahahah xD sad se radi jedan bolji zagorski mix xD

http://www.youtube.com/watch?v=AUXvLhhVZW0 dj darac electro mix 2010
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2010 18:24 (crni pauk).
14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Evo napravia sam još jedan mix. Da čujem komentare.... Osmijeh

 

http://rapidshare.com/#!download|901|424353370|DJ_Knezo_-_Trance_Mix.mp3|43907

 

I evo stavia san ime.... srkaćeno od prezimena, tako me uglavnom zovu.

 

I sigurno bi bilo bolje da imam mixetu, a ne u VDJ. Imam dvi ruke a na VDJ jedan miš....

OĆU NOVI NICK!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 8:25 (dr. zlo).
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

ej DR.Zlo poslušao sam tvoj miks i mogu reći za početnika jako dobro čak i odlično. Evo poslušao sam malo na brzinu i čuo sam samo 2 greškice

 

1 greška ti je na 6 minuti na prijelazu. Prvu pjesmu si prebrzo utišao. Evo poslušaj si svoju 14 minutu ( tamo ti je odličan prijelaz)

2 greška koliko sam čuo je na 21(i nešto sitno-neznam koja sekinda LOL) minuti gdje ti se čuju 2 basa (znači malo si fulao za koji pitch) no sve 5

 

 

Ocijena radi 2 greškice +4

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
kennydj kaže...

ej DR.Zlo poslušao sam tvoj miks i mogu reći za početnika jako dobro čak i odlično. Evo poslušao sam malo na brzinu i čuo sam samo 2 greškice

 

1 greška ti je na 6 minuti na prijelazu. Prvu pjesmu si prebrzo utišao. Evo poslušaj si svoju 14 minutu ( tamo ti je odličan prijelaz)

2 greška koliko sam čuo je na 21(i nešto sitno-neznam koja sekinda LOL) minuti gdje ti se čuju 2 basa (znači malo si fulao za koji pitch) no sve 5

 

 

Ocijena radi 2 greškice +4

 

  1. Nisam utiša pjesmu nego sam isključia bass da mogu ovu drugu, a to da sam ga previše isključia sam tek sad osjetia, prije nisam primjećiva jer mi je otiša zvučnik za bass.
  2. I da, vidim sad još i ovo..... Ali upravo zbog ovoga govorim da bi bolje napravia na mixeti jer tamo mogu istovremeno isključit bass na jednoj i uključit ga na drugoj pjesmi.

 

Okej, i sad još da pitam. Kako da ja sad postanen DJ????????????????????????????????????????????????????????????????????? I jeli pitanje na mistu? Smijeh

OĆU NOVI NICK!
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2010 9:35 (dr. zlo).
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Kako postati Dj??

 

Hm dobro pitanje,no veoma teško.

 

Dj-anje ti je jedna rupa bez dna. Kako to mislim. Pa da bi mogao negdje puštati trebaš se prvo upoznati sa opremom. Dakle trebao bi si kupiti neku polovnu opremu za početak. Mikseta,gramafoni (ili CDJ playeri) za početak. Možeš si još uzeti Final Scratch ili Serato( oni ti služe za spajanje miksete i gramafona sa Kompjuterom. Zatim ti trebaju ploče za gramafone i Cd-i za CDJ playere. Oprez CD ako misliš puštati negdje vani nesmeju biti piratski! znači nesmješ imati pjesme skinute sa LimeWire-a,youtube-a ITd. Moraju biti kupljenje sa Beatporta,Trackitdown-a Itd i za to moraš imati račun.

 

Dakle početak ti je uvije trnovit,no ukoliko te netko zapazi i počneš dobivat Gaže možeš pristojno živjet od toga(napominjem ne razmišljaj o Tiestu,Carl Cox-u i drugima koji za nastup uzmu i 200,000 kn jer oni imaju i sponzore, tako da možeš sanjati o tom novcu, no tko zna možda ti se posreći.

 

E sad od 1.8 ti je došao jedan zakon od (ZAMP-a) http://www.jacbri.com/index.php?action=fullnews&showcomments=1&id=4739&catid=2

 

Evo sa Lijeve strane ti je jedan interview (Komlinović)

 

i još jedan tekst pa dobro pročitaj http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/79595/ZAMP-od-nedjelje-u-lovu-na-ilegalne-mp3-formate.html

 

Kad si kupiš opremu i izvježbaš se na njoj onda možeš počet razmišljati o  tome kako postati DJ.

 

Nadam se da ti nisam ubio nadu, no sve se može kad se hoće! Polovna oprema danas ti nije toliko ni skupa. Čak se nađe i nešto novo za jeftine pare

14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

DJ-ing je dosta skupo zanimanje...ja isto zelim postati dj...i slazem se s dr.zlo da je puno lakse sam playerima i mixetom...uskoro i ja kupujem nesto polovno...a ovi zakoni od zampa su presmjesni

nothing is true, everything is permitted
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Ne da su smješni nego mi se od njih riga. Svaku subotu u klubu provjeravaju dal si platio zamp za puštanje,dal imaš sve legalno kod sebe. Mene to baš ne muči jer imam ploče no opet moram platiti da mogu puštati! E još malo pa će mi počet naplačivatitežinu torbe za ploče

14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Evo meni je od krizme ostalo 4,5k. Šta sa tim mogu?

 

Koliko sam čua ovde prijatelja mixete koštaju oko 7k polovna! A ja na eBayu gledam prosječne cijene oko 200$.

OĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

a kako koja...najbolje nemoj uzimat odmah pioneer...AUDIO PRO Artist d.o.o. - Pro audio equipment & musical instruments

ovo ti je jedan od rijetkih dj shopova u hrvatskoj...dostavljaju ti..samo trebas narucit...ja bi ti preporucio za te pare...neku mixetu do 1300 kn...i uzmes dva playera...taman...

nothing is true, everything is permitted
16 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

pozdrav ljudovi Smijeh

evo samo notifikejšn, da sam upravo završio još jednu "pjesmu" u svojoj kućnoj produkciji Osmijeh

 

 

comments are welcome ^^

 

cheers

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
kennydj kaže...

Dakle početak ti je uvije trnovit,no ukoliko te netko zapazi i počneš dobivat Gaže možeš pristojno živjet od toga(napominjem ne razmišljaj o Tiestu,Carl Cox-u i drugima koji za nastup uzmu i 200,000 kn jer oni imaju i sponzore, tako da možeš sanjati o tom novcu, no tko zna možda ti se posreći.

Hvala na odgovoru samo meni još nije jasno kako će me neko "spazit". Postoji li možda neka stranica? ili.......

OĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
HBomb kaže...

pozdrav ljudovi Smijeh

evo samo notifikejšn, da sam upravo završio još jednu "pjesmu" u svojoj kućnoj produkciji Osmijeh

 

 

comments are welcome ^^

 

cheers

Evo još nešto šta mi nije jasno. Čovik je napravia dobru stvar i šta sad? I zašto sad toga nema recimo na Beatportu ili nekoj drugoj stranici? Da je neki poznati svjetski producent sigurno bi bilo, zašto ovoga nema?

OĆU NOVI NICK!
16 godina
offline
RE: DJ kutak
dr. zlo kaže...
HBomb kaže...

pozdrav ljudovi Smijeh

evo samo notifikejšn, da sam upravo završio još jednu "pjesmu" u svojoj kućnoj produkciji Osmijeh

 

 

comments are welcome ^^

 

cheers

Evo još nešto šta mi nije jasno. Čovik je napravia dobru stvar i šta sad? I zašto sad toga nema recimo na Beatportu ili nekoj drugoj stranici? Da je neki poznati svjetski producent sigurno bi bilo, zašto ovoga nema?

Nije se dovoljno potrudio ;)

 

Prvi korak nakon završenog skladanja je poslati 'pjesmu' iskusnim DJ-ima i producentima na preslušavanje i poslušati njihove reakcije (npr postavis uradak na www.soundcloud.com), te iz njih izvući pouku i doraditi 'pjesmu'. Kada budeš siguran da je to ono što si želio od 'pjesme', slijedi mastering koji se ne može uraditi u kući na jeftinim zvučnim karicama i monitorima. Kada uradiš mastering svoj uradak izvezeš u wav, flac i mp3 320kbps, nadjes odgovarajući label ili pokrenes vlastiti i prodajes na beatport-u, juno.co.uk i slicno. Da bi prodaja bila uspješna, moraš uložiti mnogo truda i živaca u promociju sebe i svog rada.. To bi ti bilo uprošteno objašnjenje.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DJ se ne postaje, on se rađa i živi muziku!

 

http://soundcloud.com/nikola-paradzik

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2010 13:26 (Nix).
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Pa u biti postoji takvih par stranica, no u većini te stranice su više skretnice za tvoj početak karijere nego da netko zapazi. Tamo možeš ostaviti svoj miks pa će ti ljudi prokomentirati šta misle o njemu Možda te i netko zapazi. Kad to radiš moraš im dat svoju playlistu šta si puštao!. najbolji ti je način da šalješ od Dj-a do Dj-a (tj od ljudi do ljudi koji se bave tom muzikom. Eh sada vidim da si zapeo za Trance koji nije toliko popularan kod nas kao šta je vani!!! Malo gdje ćeš vidjeti negdje Trance party kod nas da ga netko organizira jer većina se prebacila u druge vode( prešli su ili na Techno ili House). Evo par njih za koje znam ( Crazy Lemon,Tom Jay,E-Base,Make,Alen Sforzina, Robie Ray). Nije ih baš puno ostalo šta se tiće Trance-a. Evo za koje ja znam da se bave time su Dj.Dalton,Radical Fusion, Koorie,OfcaSheep. Ja mislimda je ovo njihova stranica ili barem možeš tamo pročačkati ako te baš zanima Trance

 

Evo nadam se da će ti ovo pomoći u tvojoj nakani da postaneš Dj.

14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Nema šanse da sa Trancea pređem na House ili Tehcno.

 

Ali ni nemam namjeru puštat ni baš čisti Trance, jer znam da to skoro nitko ovde ne sluša. Uspijem li uglavnom ću puštat Tech-Trance za kojega mislim da bi se treba svima svidjeti, makar onima koji slušaju Techno. Jer, razlike su melodičnost i veće razlike između breakdownova i buildupova, i to po meni Trance čini dosta boljim.

 

A i pustit ću i koju House stvar.

OĆU NOVI NICK!
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

dobar forum i ovdje imate programe za mixati remixati i produkciju......a mozete i nauciti dobro mixati...........

 

http://balcanclubsound.pro-forums.org/

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
DJ Knezo

Hahahhaha..... imamo isto DJ ime. Smijeh

OĆU NOVI NICK!
13 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

hehehehhe.......

 

jel se prezivas knezovic.............. ;D

 

a jesi se regao na forum i kako ti se cini...........

14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Oću li bit dosadan ako ovde postam svaki svoj novi mix koji napravim?

 

@decko1987, imaš li ti išta novo?

 

@Knezo, prezimavan se K., ali nećemo u offtopic....

OĆU NOVI NICK!
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak
dr. zlo kaže...

Oću li bit dosadan ako ovde postam svaki svoj novi mix koji napravim?

 

@decko1987, imaš li ti išta novo?

 

@Knezo, prezimavan se K., ali nećemo u offtopic....

neces...ma nemam nista..sad nesto produciram u fruity loopsu

nothing is true, everything is permitted
14 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Pozdrav.

 

Što točno radi DJ na nekom partyju? Je li istina da on samo usklađuje ritam prve pjesme s drugom?

14 godina
offline
RE: DJ kutak

Istina , usklađava ritam, umeče druge pjesme , efekte razne,itd itd p.s evo da postavim svoj nov rmx pa komentirajte :))

http://www.youtube.com/watch?v=AUXvLhhVZW0 dj darac electro mix 2010
14 godina
neaktivan
offline
RE: DJ kutak

Hmm... Pa to i nije neki težak posao, s obzirom na cifre koje takvi tipovi primaju za plaću.

A recite mi još jedno, zašto klubovi angažiraju DJ-jeve kad su današnji DJ programi dovoljno razvijeni da mogu sami obavljati sve takve poslove?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 17:40 (betmen).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice