DJ kutak

poruka: 720
|
čitano: 189.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Pa i u FL-u se može napraviti miks, samo je puno teže...

Evo ja sam si nabavio neki početnički DJ kontroler, Hercules DJ Control Steel (a i bio je steel za 300kn :) ) i sad sam u maloj krizi, hoću neš miksat a nikak inspiraciju dobit, imam previše izbora oko muzike...

A prvo kaj ću naučit je beatmatchanje, ako bog da jednom ću si nabavit gramofone i DVS složit. Naravno i sa pravim vinylom bih radio. :D

A koristim VDJ Studio 7.4 trenutačno. Nema problema, još sam dobio i eksternu zvučnu karticu da mogu preslušavat sa slušalicama pjesmu koja ulazi.

Resistance is futile.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DJ kutak
caspa kaže...

Pa i u FL-u se može napraviti miks, samo je puno teže...

Evo ja sam si nabavio neki početnički DJ kontroler, Hercules DJ Control Steel (a i bio je steel za 300kn :) ) i sad sam u maloj krizi, hoću neš miksat a nikak inspiraciju dobit, imam previše izbora oko muzike...

A prvo kaj ću naučit je beatmatchanje, ako bog da jednom ću si nabavit gramofone i DVS složit. Naravno i sa pravim vinylom bih radio. :D

A koristim VDJ Studio 7.4 trenutačno. Nema problema, još sam dobio i eksternu zvučnu karticu da mogu preslušavat sa slušalicama pjesmu koja ulazi.

Ja osobno nebi ni promao mixati u FL, koristim ga iskljućivo za produkciju (tek učim ali dobro mi ide). DAW programi su uglavnom za produkciju i RMX, ili za snimanje i mix. Ne za DJ mix nego za mix prilikom produkcije/snimanja albuma.

 

Evo jedan rad ako koga zanima. http://speedy.sh/Q8WFZ/rad12.mp3 Jos sam pocetnik, i imam jos puno toga za nauciti.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Tehnički se može napraviti nekakav miks ali to bi bilo teško za puno pjesama, i nemoguće uživo.

Za tranziciju jedno dvije pjesme je OK.

Resistance is futile.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DJ kutak
caspa kaže...

Tehnički se može napraviti nekakav miks ali to bi bilo teško za puno pjesama, i nemoguće uživo.

Za tranziciju jedno dvije pjesme je OK.

E to može.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
DJ kutak
Vidio sam tu okrenuli ste temu na mixeve, evo vam jedan normalan mix preko traktora, inspiracija sama dođe uđeš u program spojiš mixetu i zamisliš da si na dj pultu u clubu i uzivis se ;) http://www.mixcloud.com/stipehecimovic/dj-lynx-electro-music-mix/
vorpen
15 godina
neaktivan
offline
DJ kutak
http://www.mixcloud.com/stipehecimovic/dj-lynx-new-spring-mix/

Moj novi mix,ako nije problem da malo pogledate
vorpen
12 godina
neaktivan
offline
Re: DJ kutak

Ti više kao da sviraš trake nego kao da miksaš. Stvar je u tome da ti izvodiš isto kao i profi djevi vlastite trake. To znaci da pustis jednu traku i onda imas njen bit build up i drop, jedino ubacis u to neke efekte. Probaj uzati bit od jedne i onda drop od druge trake.

I probaj puštati 2 trake istovremeno. Jer kada puštaš dvije trake istovremeno to ti je nevjerojatno dobro. Jer kada ih uskladiš onda se ne primječuje kada jednu izgasiš, mislim primjeti se al nema greski onda, pa ako su dvije u potpunosti usklađene onda crosfedere uzmes i jedan dignes gore drugi dole i tak naizmjenicno, pa dobijes zvuk kao da je neka treca traka.

 

Mix ti nije loš ali uzmi u obzir ove savjete i isprobaj ih. Prijelazi su dobri, trake odgovaraju. Poslušaj ovo i obrati pražnju kako miksa i na efekte. 

Beat od jedne trake drop od druge, i možeš primjetiti kako dvije trake idu istovremeno.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.5.2014 21:44 (77ari).
12 godina
offline
Re: DJ kutak
77ari kaže...

Ti više kao da sviraš trake nego kao da miksaš. Stvar je u tome da ti izvodiš isto kao i profi djevi vlastite trake. To znaci da pustis jednu traku i onda imas njen bit build up i drop, jedino ubacis u to neke efekte. Probaj uzati bit od jedne i onda drop od druge trake.

I probaj puštati 2 trake istovremeno. Jer kada puštaš dvije trake istovremeno to ti je nevjerojatno dobro. Jer kada ih uskladiš onda se ne primječuje kada jednu izgasiš, mislim primjeti se al nema greski onda, pa ako su dvije u potpunosti usklađene onda crosfedere uzmes i jedan dignes gore drugi dole i tak naizmjenicno, pa dobijes zvuk kao da je neka treca traka.

 

Mix ti nije loš ali uzmi u obzir ove savjete i isprobaj ih. Prijelazi su dobri, trake odgovaraju. Poslušaj ovo i obrati pražnju kako miksa i na efekte. 

Beat od jedne trake drop od druge, i možeš primjetiti kako dvije trake idu istovremeno.

Zasto bi mix morao se sastojati od live mashupa da bi bio dobar? Mislim to je fora sad u Big room sceni festivali i to ne pljujem po tome to je jako vazno da se publika drzi na nogama no postoje odlicni miksevi di ide samo traka za trakom ili se usred pjesme ubaci dio sljedece pjesme... Kolko mixeva ima tech/deep house koji su recimo monotoni a opet savrseni tipa carl coxovi nastupi isto tako. 

Nebi htio da ispada da hejtam sad il nes neg govorim da su tvoji savjeti vise usmjereni big roomu nego opcenito DJanju.

13 godina
odjavljen
offline
DJ kutak

Pa mislim da se u EDM-u ne rade live mashupovi i editi nego se to prethodno radi u studiju. Hardwell je na nekom videu baš govorio da pogleda listu recimo acapelli koje ima i listu instrumental pjesama i onda spaja. Kao što je napravio sa Apollo i acapella od Alive, savršeno se spojilo.

Pitanje, ne DJ-am nego se malo zezam u FL-u, možda kasnije Abletonu, ali evo, dali itko ima Launchpad i radi nešto preko njega? Uvijek su mi bili dobri ti videi sa Launchpadima po FB i YT.

12 godina
offline
DJ kutak

Vecina mashupova se radi u studiu naravno da se sve usavrsi no govorim o live mashupu di tipa neznam pustis animals buildup i dropas tsunami... samo primjer

Nisam se nikad susreo s lanuchpadovima al mislim da rade na principu da stavis sample na svaku kockicu i lupas onda? barem mislim da je tako

13 godina
odjavljen
offline
DJ kutak

Pa i to se radi u studiu :)

Da da, na taj način to funkcionira .

12 godina
neaktivan
offline
Re: DJ kutak
CM weitE! kaže...
77ari kaže...

Ti više kao da sviraš trake nego kao da miksaš. Stvar je u tome da ti izvodiš isto kao i profi djevi vlastite trake. To znaci da pustis jednu traku i onda imas njen bit build up i drop, jedino ubacis u to neke efekte. Probaj uzati bit od jedne i onda drop od druge trake.

I probaj puštati 2 trake istovremeno. Jer kada puštaš dvije trake istovremeno to ti je nevjerojatno dobro. Jer kada ih uskladiš onda se ne primječuje kada jednu izgasiš, mislim primjeti se al nema greski onda, pa ako su dvije u potpunosti usklađene onda crosfedere uzmes i jedan dignes gore drugi dole i tak naizmjenicno, pa dobijes zvuk kao da je neka treca traka.

 

Mix ti nije loš ali uzmi u obzir ove savjete i isprobaj ih. Prijelazi su dobri, trake odgovaraju. Poslušaj ovo i obrati pražnju kako miksa i na efekte. 

Beat od jedne trake drop od druge, i možeš primjetiti kako dvije trake idu istovremeno.

Zasto bi mix morao se sastojati od live mashupa da bi bio dobar? Mislim to je fora sad u Big room sceni festivali i to ne pljujem po tome to je jako vazno da se publika drzi na nogama no postoje odlicni miksevi di ide samo traka za trakom ili se usred pjesme ubaci dio sljedece pjesme... Kolko mixeva ima tech/deep house koji su recimo monotoni a opet savrseni tipa carl coxovi nastupi isto tako. 

Nebi htio da ispada da hejtam sad il nes neg govorim da su tvoji savjeti vise usmjereni big roomu nego opcenito DJanju.

Gle htio sam reči da ne možeš pustiti jednu traku i ništa neraditi s njom. I na kraju samo prebaciti na drugu. Možeš čak pustiti dvije iste gdje su razmaci između njih 1,2 3, 4 bita i izvoditi zanimljive efekte onda. Pogotovo kada staviš da drugi cd player zaostaje 1 beat onda možeš sa crosfederom napraviti da ide nešto popud delaya. 

 

Evo ovaj je objasnio bolje nego što sam objasnio ja. 

 

Uglavnom ne možeš pustiti jednu traku i ništa ne raditi, moraš nešto raditi što to ovisi o Dj-u i atnosferi u klubu. Nije dj onaj koj pušta jednu traku za drugom.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
offline
DJ kutak

naravno slazem se da nemozes pustit jednu traku i nista ne radit uvijek moras nesto radit nekako atmosferu dizat publiku ocarat recimo.

No mozes pustit i 2 trake u isto vrijeme ako se melodicno poklapaju zasto ne, poklopis bpm i pustis ako ide build jedne pjesme drop druge i break ponovo prve sve se da izvest, mislim barem sam ja tako znao radit nekad.

 

No zanima me jel ima neko dobre tech/deep trake za mixat da su nekako uplifting malo da nije totalno edm neg onak lagano da imaju odlican bassline i da podizu atmosferu do odredene mjere.

13 godina
offline
DJ kutak

Postavio sam svoj prvi mix na mixcloud, napravljeno u Virtual DJ 8. Ako netko ima volje poslušati, i ostaviti mišljenje što trebam promijeniti, ovdje je link:

Mixcloud

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Re: DJ kutak
Ivan_hacker kaže...

Postavio sam svoj prvi mix na mixcloud, napravljeno u Virtual DJ 8. Ako netko ima volje poslušati, i ostaviti mišljenje što trebam promijeniti, ovdje je link:

Mixcloud

Mix je jako dobar, iako ima nekih malih greški ali ništa značajno.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
offline
DJ kutak

Iskreno, volio bih znati gdje sam sve griješio. Sad sam shvatio da se negdje čuje zvuk "premotavanja" pjesme sa jednog decka, očigledno crossfader na krivom mjestu, i možda loše odrađena tranzicija

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
neaktivan
offline
Re: DJ kutak

Na nekim mjestima si samo ubacio drop koji se ne slaže baš s ostatkom. Ali kažem ti nisu to velike greške

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
14 godina
odjavljen
offline
DJ kutak

Pozdrav svima. Koristim dosta dugo Ableton Live, te sam počeo biti ograničen tipkovnicom, ovih par dana sam u potrazi za MIDI kontrolerom/klavijaturom manjih dimenzija, dakle 25-49 tipaka, veličina i težina tipke mi ne igra veliku ulogu, preferiram da kontrololer ima padove. U startu sam si stavio limit do 700 kn- Što predlažete?

 

Ja se n-umim oko ovog:

 

Akai MPK Mini

 

CME UF6

 

Favorit je Novation Launchkey Mini, no prelazi trenutan budžet.

11 godina
odjavljen
offline
Re: DJ kutak
alankish kaže...

Pozdrav svima. Koristim dosta dugo Ableton Live, te sam počeo biti ograničen tipkovnicom, ovih par dana sam u potrazi za MIDI kontrolerom/klavijaturom manjih dimenzija, dakle 25-49 tipaka, veličina i težina tipke mi ne igra veliku ulogu, preferiram da kontrololer ima padove. U startu sam si stavio limit do 700 kn- Što predlažete?

 

Ja se n-umim oko ovog:

 

Akai MPK Mini

 

CME UF6

 

Favorit je Novation Launchkey Mini, no prelazi trenutan budžet.

 

 

Rađe zašparaj još cca 300kn pa kupi kontroler koji ima i mikser slajdere. Ekstra kontrola uvijek dobro dođe, npr. za mapirati više kontrola u vsti synth-u. Kasnije prilikom miksanja radiš na njima. Poželjni su i ako poželiš miksati trake live, npr. u abletonu. Isto tako 49 tipki je ljepše za koristiti i lakše za izmišljanje melodija jer nemoraš stalno prebacivati oktave.

Ovaj novi axiom mi se čini skroz ok:

http://www.audiopro.hr/proizvod/m-audio-oxygen-49-new?idPrim=7&idSec=35&idTer=120&idPro=16506

10 godina
neaktivan
offline
DJ kutak
Poz Po malo se bavim dj-ingom ..imam na ipadu aplikaciju koja radi odlicno..kupio bih neki kontroler cisto zbog nekog poboljsanja i fizickog osjecaja..ako mi mozete predloziti neki do 150e..
Mrachni
9 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Lijep pozdrav želim svim ljubiteljima glazbe :)

 

Prije par mjeseci započeo sam sa radom DJ-a te kao početnik već sam stekao dosta stvari, kao što su nastupi u disco klubovima, dj - eventima, privatnim partyima i slično.

 

Da Vas približim svom radu predlažem da poslušate moj bootleng Bouncer on summer, koji je dosegao u prvom tjednu objavljivanja na mixcloudu sljedeće rezultate: 

 

This upload has reached 17th in the Party Music chart, 19th in the Bootleg chart, 24th in the Bootleg / Mash Up chart, 90th in the Club chart and 93rd in the Mashup chart.

 

http://www.mixcloud.com/SELLD/selld-bouncer-on-summer/

 

Isto tako, tražim već izgrađenog dj-a sa velikim iskustvom i znanjem kao svog budućeg mentora. Također, ako me želite angažirat javite se na moj PR email: selld.paradise@gmail.com

 

Živjeli,

 

Team of SELLD.PARADISE

12 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Trebam savijet!

Planiram kupiti Traktor Kontrol S4 Mk 1 ili Mk 2

Sad nezz koji je bolji i po cemu?

Pa bih volio vaše mišljenje

12 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Pozdrav, planiram u dogledno vrijeme uzeti kontroler, dakle ništa specijalno sa nekakvim najosnovnijim elementima, pa bi volio čuti vaše preporuke i mišljenja. Vidim da behringer nudi nekakve low end kontrolere , nešto tipa ovo, i da numark mixtrack serija nije loša za početnike. Ne bi za prvi kontroler davao puno novaca, čisto za početak nešto, a opet ne bi uzeo nešto pre loše.

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.11.2014 14:39 (Nikacc).
11 godina
odjavljen
offline
DJ kutak

Uzmeš si nešto sa padovima, za dodatne kontrole nad loops i cue points.

 

reloop beatmix 2

(video je za 4 kanalnu verziju, koja je valjda praktički ista osim šta ima ta dva kanala više)

 

numark mixtrack pro 2

 

 

Inače na ovom kanalu ima review za skoro svaki dj kontroler koji postoji, pa možeš pogledati za koji te kontroler zanima review.

13 godina
odjavljen
offline
Re: DJ kutak

Inače, zove se bootleg, bez n :)

Ok zvuci, ali, po mom mišljenju, nema baš poante puštat big room u klubovima, ili? Po meni su klubovi više za trance, deep house i to, malo više plesa, malo manje skakanja gore dolje :)

12 godina
neaktivan
offline
DJ kutak

Nakon dugog traženja i gledanja, zapeo mi je za oko Pioneer Ddj-sb, i skoro sam odlučio da ga uzmem, i tek onda vidim da ljudi imaju problema sa ovim jog wheelovima. Jel možda još neko ima taj kontroler ili zna nekog tko ima da mi kaže iz prve ruke. Koliko sam skužio izgleda da je tvornički problem, i da je loto. Sve zavisi na kakav model naletiš. Jel netko ima još kakvu preporuku, a da je što sličnije tom modelu. Cijena mu je oko 2. tisuće kuna.

Pro audio equipment
10 godina
offline
DJ kutak

Vidim da niko nije ništa postao skoro tri mjeseca ili koliko već, pa da malo osvježim temu :)

Mota se okolo remix contest od strane Spinnin' Recordsa, na pjesmu This Could Be Love - Borgeous, Shaun Frank, Delaney Jane

 

Pa sam i ja se iskušao malo u produkciji i sklopio ovaj remix, čekirajte ga :D


https://soundcloud.com/thefaire/borgeous-shaun-frank-ft-delaney-jane-this-could-be-love-the-faire

 

I ofc. svaki feeedback i support je i više nego dobrodošao :D

I named my penis The Truth, because bitches can't handle it!
13 godina
offline
DJ kutak

ima li netko ovdje tko bi mi na najlaksi nacin mogao objasniti kako uklopiti beat u acapellu, ili recimo, kako iskopirati beat od neke pjesme ako je to ikako moguce

pitam iz razloga jer radim jedan remix pjesme i sad bi htio imati isti beat kao u pjesmi, no kako sumnjam da je to moguce, kako onda svoj uklopiti da to zvuci na nesto

valjda sam dobro objasnio, nisam previse u tim vodama

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
11 godina
odjavljen
offline
DJ kutak

Nisam još do sada to radio ali ti mogu reći kako bi ja pokušao, tj. kako to meni izgleda u glavi da bi išlo.

Ubaci pjesme u DAW (npr. Ableton), izreži dijelove koje želiš koristiti iz obje. Sada te dijelove copy paste po želji, i aranžiraj tj. usklađuj / poravnavaj u dvije trake, međusobno dijelove prve pjesme u jednu traku sa dijelovima druge pjesme koji su u drugoj traci ispod, da imaju taj tajming koji želiš postići, aranžman. Sada kada to imaš, preostaje ti zvučno obraditi obje trake, tako da zvuče koheziono, tj. uniformno, kao da su dio jedne te iste pjesme. Ovo je teže za reći šta treba, kad to ovisi o semplovima koje imaš, koje su kvalitete, kako zvuče pojedinačno, kako zvuče zajedno, itd. Uglavnom najviše se igraš sa velocity (glasnoćom) semplova, da ih uskladiš po glasnoći, i možda malo kompresije i filteringa po potrebi, da se bolje zvučno sklope jedan sa drugim. To je sve tehnika miksanja, i radi se po uhu. Kada dobiješ zadovoljavajuću koheziju i aranžman, stisneš record, play, save as mp3 ili wav ili štogod, i voila, remix je gotov.

Ako se želiš time baviti, morati ćeš "smočiti noge" (get your feet wet) i učiti o tome i raditi sa time. :) GL i HF!

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 23:43 (harrothar).
13 godina
offline
Re: DJ kutak
harrothar kaže...

Nisam još do sada to radio ali ti mogu reći kako bi ja pokušao, tj. kako to meni izgleda u glavi da bi išlo.

Ubaci pjesme u DAW (npr. Ableton), izreži dijelove koje želiš koristiti iz obje. Sada te dijelove copy paste po želji, i aranžiraj tj. usklađuj / poravnavaj u dvije trake, međusobno dijelove prve pjesme u jednu traku sa dijelovima druge pjesme koji su u drugoj traci ispod, da imaju taj tajming koji želiš postići, aranžman. Sada kada to imaš, preostaje ti zvučno obraditi obje trake, tako da zvuče koheziono, tj. uniformno, kao da su dio jedne te iste pjesme. Ovo je teže za reći šta treba, kad to ovisi o semplovima koje imaš, koje su kvalitete, kako zvuče pojedinačno, kako zvuče zajedno, itd. Uglavnom najviše se igraš sa velocity (glasnoćom) semplova, da ih uskladiš po glasnoći, i možda malo kompresije i filteringa po potrebi, da se bolje zvučno sklope jedan sa drugim. To je sve tehnika miksanja, i radi se po uhu. Kada dobiješ zadovoljavajuću koheziju i aranžman, stisneš record, play, save as mp3 ili wav ili štogod, i voila, remix je gotov.

Ako se želiš time baviti, morati ćeš "smočiti noge" (get your feet wet) i učiti o tome i raditi sa time. :) GL i HF!

 Za sad se drzim FL Studia jer sam zapoceo u njemu pa ne zelim mijenjati DAW, kuzim sta hoces reci, ali ne radim tako, imam MIDI, acapellu izvucem iz originalne pjesme, nije perfekta al kad nemam izbora....i onda to slažem u trake, mijenjam boje melodiji, sam napravim beat(kick, snare, clap, hat itd), pad, lead itd sve to znam, ali muci me to sto u pjesmi je jedan beat, a ja kad napravim svoj ne pase sa pjesmom iako je tempo sinkroniziran i beat ko beat zvuci dobro(btw radim sa cajkama) pa trazim nacina kako nauciti "iskopirati" beat sluhom ili pomocu nekih trikova. I da, pored svega toga, bass linija mi je isto problem ne poznajem akorde ljestvice itd, i kad treba to odsvirat ne ide, tak da bi mi i tu dobro dosla neka pomoc


da znam da bez rada nema uspjeha i da je ovo jakoooo težak posao, ne planiram za sad od ovoga zivjeti, trenutno radim ovo zbog sebe jer uzivam, a kasnije ovisno kako budem napredovao mozda i odlucim uci potpuno u ove vode

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice