NytroBox NB-4001 T

poruka: 688
|
čitano: 443.259
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: NytroBox NB-4001 T USB
16 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

Eto danas sam nabavio ovaj uređaj i na prvi pogled mi se cini dosta kvalitetan za ovu cijenu (190kn). Vrlo je jednostavan za korištenje i dosta brzo traži kanale. Dosta veliki minus je što u paketu ne dolazi sa nikakvim kabelima za spajanje, pa treba se sjetit odmah kupit u dućanu a ne ko ja doć doma pa skužit da nemam ništa. E, sad ako netko ima ovaj model bih ga zamolio za pomoć. Sama slika programa je kvalitetna, ali u mojoj regiji je još u testnoj fazi pa zato se stalno smrzava i gubi pa to još ne uzimam kao problem. Problem je što izbornik samog uređaja i prije nego nađem ikakve kanale cijelo vrijeme lagano trza, dovoljno da zaboli glava dok čitam tekst izbornika tako da bi to moralo bit do samog uređaja. Ja sam to spojio scartom na CRT televiziju i ne vidim što bi se moglo drugačije spojit pa ako netko ima riješenje neka napiše. Još bi me zanimalo di bi se mogao nać nekakav software za nadogradnju, nemogu nać stranice ovog proizvođača

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
NytroBox NB-4001 T

Ja imam vec digit. televiziju oko 4-5 mj i koristim taj Nytrobox i vec sam jedog zamjenil. Ne cine mi se bas kvalitetnim, susjed je takodjer kao i ja rijesio problem sa smetnjama tako sto ga je zamjenil. Stoga ti mogu rec kako su ti modeli "potrosna roba", sad samo cekam kad cu ovog zamjenit...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 19:16 (Batista).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
a znam nisam previse ni ocekivao za tu cijenu al bas odma prvi dan da radi probleme...
zna netko di bi se mogao skinut neki firmware novi za ovo?
14 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T

Nema tu neki poseban software za nadogradnju ali i nema potrebe !

Koliki ti je nivo signala i kvaliteta ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2009 21:47 (VHF).
15 godina
offline
RE: NytroBox NB-4001 T

bok svima evo i ja sam kući dobio onaj letak da odaberem reciver i sad me zanima dali da odaberem onaj vivax koji je usput rečeno i jeftiniji ili taj  NB s kojim vidim svi imate problema, ima li netko iskustava s vivaxom???

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
15 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
McNEKONTROLIK kaže...

bok svima evo i ja sam kući dobio onaj letak da odaberem reciver i sad me zanima dali da odaberem onaj vivax koji je usput rečeno i jeftiniji ili taj  NB s kojim vidim svi imate problema, ima li netko iskustava s vivaxom???

Ti nisi obavezan odabrati jedan od tih resivera već ti ta 2 nudi HP jer su upali u biznis sa Vladom da dijele te letke

16 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
VHF kaže...

Nema tu neki poseban software za nadogradnju ali i nema potrebe !

Koliki ti je nivo signala i kvaliteta ?

signal je uvijek na nekih 60-70% maksimalno, ali nije u tome problem za sliku programa znam da nije kako teba jer još testiraju na mom području, nego mene zanima zašto mi slika samog menija recivera trza

14 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
mdax kaže...
VHF kaže...

Nema tu neki poseban software za nadogradnju ali i nema potrebe !

Koliki ti je nivo signala i kvaliteta ?

signal je uvijek na nekih 60-70% maksimalno, ali nije u tome problem za sliku programa znam da nije kako teba jer još testiraju na mom području, nego mene zanima zašto mi slika samog menija recivera trza

čudno !!  nisam još čuo-vidio da se takvo šta događa a prošlo mi je tih NB 4001 tona preko ruku !!

a to se dešava kada gledaš neki program pa uđeš u meni ?  ako ti se ponekad i sama slika "raspada" zbog slabog signala (ili slabe kvalitete) onda ima logike zašto se i meni tako ponaša !!

16 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
VHF kaže...

čudno !!  nisam još čuo-vidio da se takvo šta događa a prošlo mi je tih NB 4001 tona preko ruku !!

a to se dešava kada gledaš neki program pa uđeš u meni ?  ako ti se ponekad i sama slika "raspada" zbog slabog signala (ili slabe kvalitete) onda ima logike zašto se i meni tako ponaša !!

općenito samo meni trza nema veze s programom. trza i na samom pocetku kad ni nemam ni jedan program memoriran, tako da sam to prvo primjetio prije nego sto sam isao trazit programe i odmah se razocarao

14 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T

jedino onda probati sa drugim scartom, na drugom tv-u i ako je isto reklamiraj ga !

mke to riješava zamjenom za novi..

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2009 15:57 (VHF).
14 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
VHF kaže...

jedino onda probati sa drugim scartom, na drugom tv-u i ako je isto reklamiraj ga !

mke to riješava zamjenom za novi..

znači ipak je scart kabel bio u pitanju !

16 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

i sta sad? koji je bolji od ova dva?

AMD Athlon64 X2 5200+ 2.71 GHz , Asus Radeon HD3650, 2 GB RAM, 320 GB, Logitech X-530
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

Imam isti uređaj (nytrobox nb-4001 t) koji je uredno spojen na vanjsku antenu (riblja kost), te scartom na TV. Problem je u tome što signal ne prelazi 60%, a jakost 20% kako god okrenuo antenu. Inače sam iz Osijeka i udaljen sam od odašiljača cca 12km. Znam da digitalna tv više i nije baš u eksperimentalnoj fazi pa ne znam što raditi. Čuo sam za antenska pojačala, ali ne bih bacao novce prije nego se posavjetujem. Ako je netko imao sličnih iskustava cijenio bih savjet.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

ja sam cuo da ne bi trbalo spajati antenska pojacala ako imas digitalnu tv, jer to kao ometa signal, ili tako nesto,  evo ja neki dan spojio digitalnu tv, al nisam uspio uhvatit sliku, signal oko 33%, izlistaju mi se stanice, HTV1, HTV2, RTL, NOVA, ali nema slike,   inace imam receiver DigitAll World  TFT 4000E ( oko 200 kn).

 

AMD Athlon64 X2 5200+ 2.71 GHz , Asus Radeon HD3650, 2 GB RAM, 320 GB, Logitech X-530
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

zna mozda ko zakaj kad prvi put upalim nytro box nemrem naci hrvatsku regiju??ope je nema na popisu??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
gamer2 kaže...

ja sam cuo da ne bi trbalo spajati antenska pojacala ako imas digitalnu tv, jer to kao ometa signal, ili tako nesto,  evo ja neki dan spojio digitalnu tv, al nisam uspio uhvatit sliku, signal oko 33%, izlistaju mi se stanice, HTV1, HTV2, RTL, NOVA, ali nema slike,   inace imam receiver DigitAll World  TFT 4000E ( oko 200 kn).

 

Smeće od receivera,malo malo nemam slike,mislim da će uskoro letjet kroz prozor.

14 godina
offline
NytroBox NB-4001 T

Ja imam Nytrobox 4001 sa USB i SD čitačem... za te novce sam prezadovoljan..

Nema nikakvog trzanja, sa USB-a čita filmove, MP3, slike, slika je fenomenalna, lovim HRT1, HRT2, RTL i Novu. Jedina zamjerka je da svaki put kad krenem na teletekst moram odabirati jezik te daljinac nije neki super duper, ali to mislim riješit nabavkom nekog kalitetnijeg univerzalnog jer imam brdo daljinaca na stolu. Ima opciju snimanja programa na USB kaj mi je fora, nisam još to isprobal.

sve u svemu jako sam zadovoljan.. i preporučam...

Nema bombe do napalm bombe
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2009 8:31 (Dodi NAPALMIKUS).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
Također imam navedeni NB-4001 T sa usbom, i zanima me, je li moguće da teletext bude preko cijelog zaslona? Budući da mi txt bude u manjem prozoru, a iza txta se prikazuje trenutni program
-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
NytroBox NB-4001 T

Eo tolko sam ga nahvalil, ali...

prekjučer je samo odjednom nestalo slike, ručna pretraga, auto pretraga, reset na standardne vrijednosti, reset uređaja.. ništa 0 jačina, 0 signal.. Tjedan dana je bil aktivan. Odnesel ga u servis MKV i dobil novog.. sad opet sve radi ko vurica.

Nadam se da sam dobil loš primjerak te da ovaj novi bude duže trajal.

Glede teleteksta tražil sam po forumima ali nigdje opcije za razvući txt po čitavom ekranu, mene više nervira odabir jezika svaki put kad hoću na teletekst.. nije neka drama ali bilo bi bolje da tog nema.

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T

Nije samo to problem da treba birati jezik, već je teletekst spor, dok nytrobox 4001T ima munjeviti teletekst, slično radi novi Nytrobox 4001T-PR koji se može programirati, mjenjati programi i regulirati glasnoća i paliti i gasiti direktno na prijemniku(zamjerka preglomazan daljinski).

U rangu s njima su Quadro 802 i infinity(ovaj ima nedostakak ima 1 skart, ali ima 4 činća).

 

Quadro 601 i 602 ne preporučujem, gluhi su(neosjetljiv tjuner) i za teletekst treba birati engleski(to se kaže škart roba).

Slićni su razni Vivax-i.

 

Kod nekih DVB-T prijemnika programi poćinju od broja 800(i kod nekih DVB-t televizora), što je bezveze... 

16 godina
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
StefAN kaže...

Nije samo to problem da treba birati jezik, već je teletekst spor, dok nytrobox 4001T ima munjeviti teletekst, slično radi novi Nytrobox 4001T-PR koji se može programirati, mjenjati programi i regulirati glasnoća i paliti i gasiti direktno na prijemniku(zamjerka preglomazan daljinski).

U rangu s njima su Quadro 802 i infinity(ovaj ima nedostakak ima 1 skart, ali ima 4 činća).

 

Quadro 601 i 602 ne preporučujem, gluhi su(neosjetljiv tjuner) i za teletekst treba birati engleski(to se kaže škart roba).

Slićni su razni Vivax-i.

 

Kod nekih DVB-T prijemnika programi poćinju od broja 800(i kod nekih DVB-t televizora), što je bezveze... 

Verzija bez usb-a ima brži teletext?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
NytroBox NB-4001 T

Mene zanima ako odspojim ovaj prijamnik sa jednog tv-a na sasvim neki drugi tv hoće li mi se opet pojaviti onaj izbornik gdje trebam samo stisnuti OK i on počne sam tražiti programe ili moram manualno? Hvala!

Znam da bih to mogao i sam probati ali nisam u mogućnosti jer to nije za mene.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

slika mi stalno puca i lomi se...piše da mi je signal 18% a kvaliteta 68%

 

ja sam iz đakova...odskeniro je automatski...šta mi je činit ? okretat antenu ili šta ? imam riblju kost na krovu kuće...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NytroBox NB-4001 T

probaj s antenom okretat i to, ako ne uzmi pojačalo...

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
William_Munny kaže...

slika mi stalno puca i lomi se...piše da mi je signal 18% a kvaliteta 68%

 

ja sam iz đakova...odskeniro je automatski...šta mi je činit ? okretat antenu ili šta ? imam riblju kost na krovu kuće...

 

 

...probaj antenu okrenuti prema Vinkovcima tj na odašiljač Borinci pa onda probaj da ti automacki skenira  ili če ti se slika popraviti!!!

 

Imaš i odašiljač na Papuku ali ne znam dali znaš okrenuti,mislim da bi ti bilo najlakše okrenuti prema Borincima!!!!!

 

Ako ništa nabavi pojačalo pa češ vidjeti i javi rezultate!!!!!Smijeh

 

....ako znaš probaj postaviti ručno na frekvenciju Borici su ti na frekvenciji MUXA 642 MHZ ili 42 kanal a MUXB 682 ili 47 kanal a Papuk MUXA 490 ili 23 kanal a MUXB 618 ili 39 kanal pa probaj!!!!!!!

14 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

hvala na savjetima ...probat ču pa javim jesam uspio šta...danas sam probo otić gore i okretat antenu a tata je dole gledo jel se jakost signala pomiče...u kojem god smjeru sam okrenio reko je da je jakost signala pala sa 18 % na nulu i na recimo oko 12-14...pa sam onda vratio kako je bilo...

meni je slika odlična samo je problem u tom malom signalu i pucanju slike...ali nisam se sjetio ponovo odskenirat...probat ču sutra to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

Valja li što nytrobox nb 6000+ combo?

::::::::::::::::::::::::::::::::))))))))))
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
William_Munny kaže...

hvala na savjetima ...probat ču pa javim jesam uspio šta...danas sam probo otić gore i okretat antenu a tata je dole gledo jel se jakost signala pomiče...u kojem god smjeru sam okrenio reko je da je jakost signala pala sa 18 % na nulu i na recimo oko 12-14...pa sam onda vratio kako je bilo...

meni je slika odlična samo je problem u tom malom signalu i pucanju slike...ali nisam se sjetio ponovo odskenirat...probat ču sutra to...

..ok nemoraš zahvaljivati tusmo da pomognemo!!!

Probaj pa češ vidjeti što je bolje!!!!Trebao bi dobiti dobar signal i kvalitetu da možeš ljepo gledati!!!

Čuj može biti i do digitalnog aparata,neki su imali problem!!!!

Trebaš vidjeti pa i s pojačalom probati ali vjerujem da češ riješiti.Po karti koju sam našao bliže bi ti bilo loviti signal s  Borinaca nego s Belja!!!!

 

Ok stavi rezultate pa če mo vidjeti što si riješio!!!!!!

14 godina
neaktivan
offline
NytroBox NB-4001 T

Pozdrav,

zanima me da li ovaj prijemnik Nytrobox NB-4001 T ima RF utor za RF koaksijalni kabel...znači kabel koji nije s jedne strane scart nego je s obje okrugli...hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: NytroBox NB-4001 T
Dodi NAPALMIKUS kaže...

Ja imam Nytrobox 4001 sa USB i SD čitačem... za te novce sam prezadovoljan..

Nema nikakvog trzanja, sa USB-a čita filmove, MP3, slike, slika je fenomenalna, lovim HRT1, HRT2, RTL i Novu. Jedina zamjerka je da svaki put kad krenem na teletekst moram odabirati jezik te daljinac nije neki super duper, ali to mislim riješit nabavkom nekog kalitetnijeg univerzalnog jer imam brdo daljinaca na stolu. Ima opciju snimanja programa na USB kaj mi je fora, nisam još to isprobal.

sve u svemu jako sam zadovoljan.. i preporučam...

 

S kojim programom si riješio slova "č,ć.š,ž"

Kod reprodukcije filmova preko USB-a tih slova nema,

molim da mi se hitno odgovori na ovo pitanje, jer mi se neda dešifrirat tekst.

 

Hvala unaprijed

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: NytroBox NB-4001 T USB
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice