Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 28.184
|
čitano: 12.385.984
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pogledaj si Cube Access u Keindlu, uzeo boljoj polovici, ona je prezadovoljna. Solidno dobar bajk i jos dolazi u krasnim bojama. Definitivno preporuka.
6 dana
Hm, ne bih baš MTB, ako misliš na ovaj https://keindl-sport.hr/cube-access-ws-greynberry-2021-proizvod-38131/
Ali hvala na preporuci svakako :)
11 godina
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok,

Trebam pomoć kako se ove kočnice za dječji bic montiraju. Jasno je gdje ide glavni vijak na bic, ali kočnice složit ne znam, probao sam.

Muči me položaj opruge i dio škara s rupom na kraju, gdje to ide, koji je ispravni položaj?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 20:20 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Uzeo sam joj nesto bolje opremljen model, no to je nacelno taj bajk.

Znam da je vise MTB, no stock gume su mu 2.1, to stvarno nije siroka guma, a lako se stavi nesto uza. A geometrija mi se cini skroz ok, nije klasicna MTB (no ja sam puno prevelik za taj bajk, pa sam mozda u krivu).
12 godina
Asta kaže...

Bok,

Trebam pomoć kako se ove kočnice za dječji bic montiraju. Jasno je gdje ide glavni vijak na bic, ali kočnice složit ne znam, probao sam.

Muči me položaj opruge i dio škara s rupom na kraju, gdje to ide, koji je ispravni položaj?

Hvala

Opruga se zakači za poluge kočnice (čeljusti) na kojima su montirane pakne. Kroz rupu na "škarama" ide vijak koji drži sajlu. 

Ako se dobro sjećam, mislim da moraš čeljusti rukom stisnuti da krak s rupom prođe iznad čeljusti prije nego ubaciš šaraf, inače šaraf smeta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
2 godine

Pozz imam stari bicikl koji mi je ok za po asfaltu ali po šljunku je jako neudobno voziti, imam veliku stazu po nasipu sva je od šljunka ali na trenutnom biciklu previše vibracija bude, ne radi baš amortizacija uopce/kak spada. Ne znam jel bi pomogle šta gume za šljunak? Ili da tražim novi bicikl? Naletih na ovo: https://www.decathlon.hr/bicikl-grvl-120-id_8575940.html  jel valja šta?

0 0 hvala 0
6 godina
MESFET kaže...

Pozz imam stari bicikl koji mi je ok za po asfaltu ali po šljunku je jako neudobno voziti, imam veliku stazu po nasipu sva je od šljunka ali na trenutnom biciklu previše vibracija bude, ne radi baš amortizacija uopce/kak spada. Ne znam jel bi pomogle šta gume za šljunak? Ili da tražim novi bicikl? Naletih na ovo: https://www.decathlon.hr/bicikl-grvl-120-id_8575940.html  jel valja šta?

Ovisi koliko misliš potrošiti i voziti.. ako ti se ne daje više od cca 500kn, možda bolje odvesti bajk na servis, da ti prvenstveno srede vilicu. Gume ti mogu pomoći, npr. da ti stave u servisu tubeless pa možeš na nižem tlaku voziti.

Ako se zbilja puno misliš voziti, i nije problem kupiti bolji bajk, to ti je "najjednostavnije" rješenje. Također odmah ti neka slože tubeless. Razlika tubelessa i vožnje sa zračnicama je nebo i zemlja, po šljunku, šumi, asfaltu, svugdje.

2 godine

Ipak ide novi.

rc120grvl120 ili nešto trece?

0 0 hvala 0
6 mjeseci
https://amzn.to/3pM91OF

Inače vozim na Smart Sam gumama 26x2.25, pa me zanima jel ovo oke zamjena?

Imam nekih para na amazonu koje mi stoje pa tražim na kaj da potrošim i ovo mi upalo jer vidim da je cijena niža nego na bike24.

0 0 hvala 0
9 mjeseci
Pred dva tjedna sam uzeo cube aim pro, mogu reci da je bike sasvim solidan :), jos samo da uspijem nabavit thule nosace za astru i na konju sam

1 0 hvala 0
8 godina
Dobra guma po svim testovima, no kazu oni sto su je vozili da je osjetljiva na busenje....ja ju nisam nikad vozio, tako da ti ne mogu reci iz prve ruke.

Alternativa Maxxis Ikon, izvrsna guma, no nesto skuplja od Race Kinga.
10 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 mjeseci
SX bi trebalo zaobilaziti, bar koliko sam uspio poloviti po forumima.

Ali nek da mišljenje neko ko se bolje razumije.
8 godina
Ne znam kojeg si spola, no ovo ti je zenski bajk...kod Cubea WS oznacava zensku geometriju, odnosno Woman Series
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice