Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.134.416
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam imao Sirrusa,ali ne ovu X seriju, i na svojih 176 sam na prijelazu između M i L,uzeo sam M, tak da mislim da bi tebi bilo nešto slično ,između L/XL.

Al oglas je loš i previše love po meni,Merida je neusporedivo konkretniji bajk od ova oba Sirrusa.

 

Inaše Sirrus je jako udoban,relativno lagan i idealan za po gradu,bolji od specke u tom pogledu, odradio sam i sa njim svoj prvi century bez problema.

Samo imaj na umu da se takvi tipovi bicikala dosta teško prodaju ,pa budi siguran da znaš što kupuješ ili ako ga planiraš imati dulje vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 12:46 (evang).
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Specialized bajkovi imaju u najboljem slučaju prosječnu opremu u usporedbi sa konkurencijom. Ali meni barem su dosta atraktivni. Smatram da i to treba uzeti u obzir pri odabiru, da se uzme nešto što će ti se sviđati i što ćeš se radovat voziti.

Taj s njuškala je karbonska rama i skoro pa je u pola cijene od novog. Apsolutno mi ne treba karbonski bajk ali eto srce zaigralo. A kako bi samo igralo od straha da ne bude ukraden :D.

Morao guglat šta je century. svaka čast!

Ako je još nekom zanimljiv ovakav tip bicikla ovo je dobra ponuda za x 4.0. Shipping koji je inače 250 eura je besplatan. S i XL veličine ima

https://www.tradeinn.com/bikeinn/en/specialized-sirrus-x-4.0-bike/138280978/p
3 godine
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

zar ste svi ovdje na hardtailima?

 

ja sam prosao svasta i sada imam full suspension downhill/enduro bajk sa 150+mm naprijed i nazad, i ne bih se vracao vise na hardtaila, toliko mi pase zadnja suspenzija a svi okolo su me odgovarali od kupnje ("sta ce ti zadnja suspenzija za po gradu, skupo za odrzavati, tezi bajk i tesko je pedalirati")

 

na hardtailovima zbog najmanjih neravnina po cesti sam dizao guzicu sa sica + prekidao pedaliranje, sada suspenzija sve upija i totalno je drugacije iskustvo bicikla, komfor na novoj razini (i to pisem za cestovnu voznju)

 

po meni, ako si mozete priustiti svakome bih preporucio full suspension

 

jedina situacija gdje full suspension smeta jest ako stojecki puno pedalirate - tada zadnja suspenzija otezava posao, i ako ste bas zagrizeni cestovnjak koji pici uz automobile 40-60kmh

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A više manje svaki proizvođač ti ima te "fitnes" bicikle, to ti je bilo jako popularno tam oko 2015-2018/19,sad ih je nešto manje.

Ali ova Merida bi ti bila zaista odlična kupnja(na stranu ovo kaj si napisao ja kužim da je izgled jedan od bitnijih faktora ali kod Speca ćeš plaćat ime)

 

Ak ti nije bed naručivat sa neta Bike24 ti ima zimsku raspordaju i baci oko kaj Canyon nudi  .

 

Od ovih ostalih ovak što mi pada na pamet:

- BMC Alpenchallenge

- Trek FX

- Cube Nulane i Editor 

- Giant Fastroad i Toughroad

 

Sretno!

 

Ali da ti naglasim još jednom, Merida je bang for buck, puno bolja kupnja od bilo kojeg linkanog,nobrainer.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 14:17 (evang).
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
@Petar OK, ali to se na cestovnim ili gradskim modelima riješi (ili već imaju ugrađene) suspenzijom ugrađenom u cijev sjedala. A kao prednja suspenzija u luli kormana. Tako je riješeno jeftinije održavanje i lakši bicikl bolje nego teške MTB suspenzije koje na jeftinijim biciklima hrđaju. Naravno nije isto amortizer 150mm VS 20mm ali za gradske drndave ceste dušu dalo.
Opet ću napisati ja bih uvijek prije vozio gradski bicikl koji je namijenjen toj svrsi nego MTB, fitness, hibrid po gradu. A zašto, zato što imaš korman koji je profil i ergonomski za po cesti
više nego široki MTB s kojim motaš kao u traktoru.
2 godine
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Čini se dobra cijena. Do sutra navodno traje akcija.

 

 EDIT: Čini da su malo fulali u specifikacijama vilice i mjenjača. Izgleda da ipak nije XT.

 

Svejedno, mišljenja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 16:33 (Sutton).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako je netko u potrazi sa cestovnjacima i ima keš ,Ciklo Centar ima dosta solidan zimski popust 

Full tiagra za 960€

SUPERIOR X-Road Comp - metalik bijeli - CikloCentar (ciklo-centar.hr)

SUPERIOR X-Road Comp - crni - CikloCentar (ciklo-centar.hr)

 

ili 

 

Ful 105 za 1240€

SUPERIOR-X-Road Issue - crni - CikloCentar (ciklo-centar.hr)

 

Ima i Kona i drugih modela,vrsta i marki na popustu ,pa eto ak ste u potrazi bacite oko.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav svima,

 

Nekoć aktivan član dropbike foruma, imam jedno pitanje.

Da li ovdje na forumu ima organiziranog naručivanja stvari s inozemnih bike portala radi djeljenja popusta na trošak dostave?

Ako da, nešto bih kupio na bike-discount.de.

 

Cijenio bih odgovor ili upućivanje na drugu temu.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Probaj na forum.hr biciklizam, ima bas tema samo je dio clanova fokusiran na discord al svakako je puno aktivnijih nego tu
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Paulinjo kaže...

Pozdrav svima,

 

Nekoć aktivan član dropbike foruma, imam jedno pitanje.

Da li ovdje na forumu ima organiziranog naručivanja stvari s inozemnih bike portala radi djeljenja popusta na trošak dostave?

Ako da, nešto bih kupio na bike-discount.de.

 

Cijenio bih odgovor ili upućivanje na drugu temu.

 

 

Zbog niza mogućih komplikacija, dijeljenje poštarine od desetak eura s nepoznatim ljudima jednostavno nije isplativo.

Magia Posthuma
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Vampir001 kaže...

Zbog niza mogućih komplikacija, dijeljenje poštarine od desetak eura s nepoznatim ljudima jednostavno nije isplativo.

Trebao nam je to netko reći dok smo radili grupne kupnje na dropu

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala.

8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...
Vampir001 kaže...

Zbog niza mogućih komplikacija, dijeljenje poštarine od desetak eura s nepoznatim ljudima jednostavno nije isplativo.

Trebao nam je to netko reći dok smo radili grupne kupnje na dropu

 Nisam bas bil aktivan tamo, al imo sam srece kad mi je netko prodao rockshox vilicu i headset za cannondale. Jos bi danas servisirao te usrane cannondale vilice, a ovaj radi bez problema jos dan danas, a bilo je to prije sigurno 12 godina 

 

Steta kaj je propal forum

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 12:42 (Santana).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa, u potrazi sam za biciklom, poželjno iz naših dućana.

Kako sam promjenio posao i sada imam 8-9km do posla, ne isplati mi se putovati automobilom.

Nekakav raspon cijene je između 500 i 700€, vožnja bi bila kombinirana, makadam i cesta i još bi se mimo posla volio provoditi.

 

Hvala vam na pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja si sve vše razmišljam uzet Superiora jer mislim da je zaista solidna raspodaja,ako sam dobro skužio po discordu može se kaparit pa bicikl dođe u 3. mjesecu.

Šta mislite jel se isplati razlika od 300€ između bajka sa ful Tiagrom vs bajka sa ful 105  .

Jer kolko vidim geometrijski su isti razlika je u grupama (i svime što ide sa time 2x10 vs 2x11,pogon itd.) i gume.

 

Tu vam je usporedba ak vas zanima više 

Superior - Best in class light and fast bikes (superiorbikes.com)

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
105 shimano je klasa za utrke i treninge, dugotrajniji je od onih top ultegre i dura ace, ali je zato teži. Malo lošije prebacuje od spomenutih.
Dok tiagra to nije, ona pripada nižim klasama. Teži, lošiji materijali, lošije mijenja brzine.

Iskreno i sora je dobra za normalne vožnje, dok Claris je smeće.

Onako ako si već možeš priuštiti ne razmišljaj nego kupi 105. I kod neke buduće prodaje (ako) će držati cijenu.
8 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ajimerej kaže...
105 shimano je klasa za utrke i treninge, dugotrajniji je od onih top ultegre i dura ace, ali je zato teži. Malo lošije prebacuje od spomenutih.
Dok tiagra to nije, ona pripada nižim klasama. Teži, lošiji materijali, lošije mijenja brzine.

Iskreno i sora je dobra za normalne vožnje, dok Claris je smeće.

Onako ako si već možeš priuštiti ne razmišljaj nego kupi 105. I kod neke buduće prodaje (ako) će držati cijenu.

 

Imam dva bicikla. Na jednom je 105, a na drugom Dura-Ace mehanicki 11 brzina. 
Dura-ace mozda je nesto bolji kod prebacivanja, al kad su kvalitetni bužiri i sajle na njima onda nema neke razlike. 


Svoj trek FX3 sam prebacio na gravel. Stavio sam na njega  105 opremu(jer sam to imao doma) sa 11-40 kasetom bez ikakvih modifikacija. Bilo je malo problema kod prebacivanja dok nisam kupio Jagwire Elite Sealed bužire i sajle.Od onda radi savršeno.

 

 
 Uglavnom i ja glasam za 105 opremu. Isplati se.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 7:41 (Santana).
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

stalak u lidlu

Sjedi 1
Moj PC  
2 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Veliki Brat kaže...

Trebao nam je to netko reći dok smo radili grupne kupnje na dropu 

 

Nisi jedini koji je radio grupne kupnje i koji ih i dalje odrađuje za klub. Dakle ne mora biti u pitanju prijevara, sve je super dok ne treba odraditi povrat robe.

 

evang kaže...

Šta mislite jel se isplati razlika od 300€ između bajka sa ful Tiagrom vs bajka sa ful 105  .

 

ajimerej kaže...
Onako ako si već možeš priuštiti ne razmišljaj nego kupi 105. I kod neke buduće prodaje (ako) će držati cijenu.

 

Potpis na ovo, uzmi 105. Šteta što nije nova 12 brzinska, ali i ovo je sasvim OK. Osobno preferiram Sram, Shimano je za ribičiju, dok Campagnolo nije kompatibilan s ostalima i zahtijeva poseban alat, a ostali poput Microshifta nisu vrijedni spomena.

Magia Posthuma
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 10:39 (Vampir001).
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da samo zahvalim na savjetima svima,još uvijek kemijam ,idem sutra jednog Gianta pogledat pa valjda u ponedjeljak ću se izguzlat.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav svima, molio bih preporuku za bicikl. Nisam siguran koju vrstu bicikla da kupim. 

Bike bi vozio po Zagrebu na posao, možda malo po Maksimiru i Dotrščini, ali većinom po gradu na posao.

Potrošio bih do 1000eura.

Ajde molim vas dajte koju preporuku.

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav svima, molio bih preporuku za bicikl. Nisam siguran koju vrstu bicikla da kupim. 

Bike bi vozio po Zagrebu na posao, možda malo po Maksimiru i Dotrščini, ali većinom po gradu na posao.

Potrošio bih do 1000eura.

Ajde molim vas dajte koju preporuku.

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nakon gledanja brojnih oglasa i zvanja istih.. Išao probat ovaj cube treking bajk, mogu reć da je jako dobar, vel.58 (mislim da je rama xl) to bi trebalo bit do kojih 193 visine, prema specakama sa cube stranice..

https://www.njuskalo.hr/trekking-bicikli/prodajem-treking-bicikl-oglas-41779408

 

 

E sad, imao sam viša očekivanja od cube treking bicikla, bar po pitanju položaja sjedenja.. Tražio sam nekaj sa uspravnijim položajem sjedenja.

 

Na kraju uzeo dotičnog cubea, nakon probne vožnje, kočenja, mjenjanja brzina, vizualnim pogledom je utvrđeno da je bajk izuzetno očuvan, čak štoviše, reklo bi se kao da je "novi".

Mana mu je što ima vilicu na oprugu, oprema je deore/deore slx..

 

Na njega ide lulica da je malo višlji i obavezno drugi sic, pošto ovaj ubija tvrdoćom, čak ću razmislit i o drugim gumama mada mi se ove čine jaaako dobre. Ovo je bajk za cestu, neki lagani makadam tak da nemrem niš očekivat od njega po pitanju neke zahtjevnije vožnje, bar što se tiče šume i sl.

 

Pikirao sam inače na ovaj 

https://keindl-sport.hr/cube-nature-exc-polarsilvernblack-2023-proizvod-49463/

Taj je duplo skuplji, jest da ima zračnu vilicu, pitanje je, dal opravdava cijenom od 1250€

 

Za 500€ dal sam mogao kupit bolje, teško..

 

Probao sam i ovaj bajk, cijena je fiksna, i to mi je bilo too much

https://www.njuskalo.hr/ostali-bicikli/staiger-utah-sport-trekking-cross-bicikl-oglas-22102773

 

Inače ne mislim visit svakodnevno na biciklu, pa bi bilo pitanje dal bi bila opravdana kupnja novog bajka za 1200-300€, alternativa je bila rabljeni bajk, a već mi je pun kufer traženja gledanja i vaganja tak da sam ipak prelomio oko ovog cube-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 18:18 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Gume su ti pretezito za offroad voznju ajmo reci, stavi neki marathon recimo racer ili hurricane sa raceguard zastitom
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Gradski, fitness ili treking. Što više para to više muzike!
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bok, kakav Vam se čini Specialized Levo Turbo Hardtail 2020 ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Stavio drugu lulicu (90mm) sad je ipak bolje. Htio bih jos volan zamjenit, da je cim vise zakrivljeniji ak imate kakve preporuke?

 I jedna slika sa ravnom lulicom da se vidi razlika.

Nego, htio bih zamjenit prednju vilicu al da je zracna, mislim da ova ima hod cca 65mm.

Ak imate preporuke? 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2024 21:26 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jel ti nije malo kratka ta lula?

Vjerojatno ces je kroz neki period pozeliti malo spustiti kad pocnes vise voziti, tak je meni barem uvijek, prosle godine sam si taman nasao idealnu poziciju na 20% nagiba i ove godine kad sam malo vozio mi djeluje cudno i prenisko 😆
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
mile59 kaže...
Jel ti nije malo kratka ta lula?

Vjerojatno ces je kroz neki period pozeliti malo spustiti kad pocnes vise voziti, tak je meni barem uvijek, prosle godine sam si taman nasao idealnu poziciju na 20% nagiba i ove godine kad sam malo vozio mi djeluje cudno i prenisko 😆

 Original je isto bila 90mm.

Vidio sam onu od 130mm, al ta onda jos duza, kod voznje bih se morao jos rastegnut naprijed, a ak jos hocu podici, kak bu to onda izgledalo, strsalo bu

Ne trazim bas da uspravno vozim, ipak to nije gradski bicikl, al opet ne volim dok sam s cijelim tijelom naprijed.

6 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zvonac sve ovisi kako ćeš vozit ako negdje žuriš ili samo juriš poželjet ćeš da si kupio lulicu od 130mm :) Pogotovo ako izvadiš ono prstenje ispod lulice pa spustiš korman na niže odmah si dobio na aerodinamici, brži si i jači si na pedalama.
Inače što se više ispružiš prema naprijed tim više težine prebacuješ na ruke, trbušni zid i na korman, tako manje strada guzica i prostata pri dužim vožnjama, tj. teret je prebačen sa sica na sic i korman.
Ovako sa tom kraćom lulicom od 90 i podignutim kormanom ti je vjv. dobro za neku kratku uživanciju, leđa ispavnija i bolji pogled.

Ništa to nije trajno, ja stalno mijenjam položaj te spustim skroz dolje korman pa malo nekad podignem. Ali zato volim trkaći korman što ima puno položaja za ruke, tako da mogu biti ispravniji kad hoću, mogu i zaleći na dropu kad treba ili nešto između.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice