Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.383
|
čitano: 13.571.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
ivanoile kaže...

Ne cudi me realno, prosjecni kupac danas je nazalost puno "gluplji" nego prije. Ljudima je bitnija boja i veliki ekran nego sto zapravo dobivaju, na kraju dana zanima ih samo koliko osiguranje i rega dodu, pogotovo za zemlje poput Austrije gdje je porez ogroman i mrvu manji CO2 cini veliku razliku.

Kina obozava isto ovaj dizajn, a ni Amerika nije losa, pa ocito ide. 

 

Ali opet BMW je BMW i dugo mogu prodavat muda pod bubrege, jer ce ih znacka stititi. A i pad MBa je pridonio svakako ovome, kao i Audi koji je poprilicno usporio redizajn - A1 je novi, ali A3 i A4 su odavno "zastarjelog" dizajna.

 Mislim da je BMW već 5 ili 6. godina zaredom broj 1. premium u svijetu

Mislim nije što sam fan bmw-a, ali realno gdje su motorizacijom i izgledom ubili svoje švapske konkurente.

 Ubijaju dobar ukus izgledom svojih ekrana i onih "letvica" koje ih drže....

 

da nisu to mogli ukolpiti u nadgradnju instrument ploče...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U 16h je počeo 24h LE MANS!

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima, dali ima netko kakvih iskustva sa 2.0 motorima sa 125kw koji su ugradivani u insignie B... znaci model od 2017 pa do redizajna 2021 ak se ne varam. to bi trebao bit D20DTH motor?

Planiram uzeti jednu pa me zanima dali ima kakvih boljki na sto trebam obratiti pozornost

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 17:15 (mate213).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

u KC to vozi malo veća "Podravkina" menažderčad od sitnozubih menažderčića, KAMova i tržitelja (grincajga) koji su zapeli s Grandlandima, Crosslandima, Astrama i Corsama...

 

znam čovjeka koji je šef voznog parka i veli da su Insignije najbolji auto u njegovih 15+ g. na poziciji (Renault/VW gama je isto bila korištena u njegovu mandatu)...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 23:34 (Stric_Jura).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer preuzeo Kodžu aka Škoda Kodiaq

 

Samo riječi hvale imam, oduševljen sam autom.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zavidim ti, 'al nesem jalen...

 

daj hiti koju sliku, rekao si 1.5 mildhibrid s DSGom?

 

uživaj,m javi poslije kako si zadovoljan, koliko troši (kad nabereš par kila km)

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Zavidim ti, 'al nesem jalen...

 

daj hiti koju sliku, rekao si 1.5 mildhibrid s DSGom?

 

uživaj,m javi poslije kako si zadovoljan, koliko troši (kad nabereš par kila km)

 1,5 mHev je s DSG-om. Motor je živahan, jako dobro starta, za moje potrebe ni preslab ni prejak. Vožnja je udobna, auto nije predtvrd, tako da je tiho i udobno. U 2 dana vožnje po gradu troši oko 8L prosječno. No trebat će još vremena da se to izračuna kako spada, no to je super za takav auto. Vitara 1.0 mi je oko 7 trošila po gradu.

 

Uglavnom, trebam se još upoznati s autom. Trenutno sam u "dobio sam novu igračku" modu, pa ne mogu biti 100% objektivan. A, da, jedina zamjerka mi je kamera za rikverc. Nije nešto, izgleda ko ona s aliekspresa, izobličena slika, nije širokokutno, ali na kraju krajeva posluži mada bi moglo biti bolje.

 

 

Nadglednik dina
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mate213 kaže...

Pozdrav svima, dali ima netko kakvih iskustva sa 2.0 motorima sa 125kw koji su ugradivani u insignie B... znaci model od 2017 pa do redizajna 2021 ak se ne varam. to bi trebao bit D20DTH motor?

Planiram uzeti jednu pa me zanima dali ima kakvih boljki na sto trebam obratiti pozornost

 Odlaze nox senzori (2 imas), jako skupi kod nas a izvana mozes do 250e s amazona kupit jednoga. Kad se i stavi taj 1 traju par godina. Bolja opcija je ugasiti adblue pa automatski nemas brige sa nox senzorima.

Crijevo turbine na svakoj pukne na plasticnom spoju i kosta isto dosta, imas i zamjenskih jeftinijih a imas i gumeni produzetak za cca 30e koji se natakne na kraj crijeva i spoji na motor, 2 selne ti trebaju. Odlicno i ucinkovito rijesenje. 

Veliki servis je jako jako skup, zamjenskih dijelova nema skoro niko. Npr na tdi kupis do 1200 kn continental ili ina set s vodenom pumpom iz njemackih web shopova a za ovog toga jednostavno nema. Vodena pumpa je tolko skupa da u pravilu ljudi mijenjaju tek kad procuri. Uz to se mora mijenjati i lanac bregastih koji se vec nakon 100 tisuca km pocne rastezati i grebe po bloku. Ljudi o tome pojma nemaju. Lanac nije skup ali ruke budu jer jebeno je doci do njega. Trosi 7l i ide dobro ali mjenjac ga ubija, f40 sa dugim prijenosnim omjerima, po gradu koma za voziti preko lezecih(nit je za prvu nit je za drugu brzinu pa moras kvacilo na pol i tako prelazit lezeci). Puno se ljepse vozi s rucnim mjenjacem tdi 150 ks zbog normalne getribe a za odrzavanje je kamilica sto se cijena tice. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

S ovim me se više odbija od njega sad, nego privlači..

Ovaj ima skoro 150000, znači moguće da bi trebalo mjenjat taj lanac, iako je prodavač tvrdio da ima remen..?

Također, automatik je u pitanju, to malo što sam ga probao mi se čini ok, al svakako bi još provozao malo i onda bi vidio detaljnije što je rađeno od servisa i popravaka

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mate213 kaže...

S ovim me se više odbija od njega sad, nego privlači..

Ovaj ima skoro 150000, znači moguće da bi trebalo mjenjat taj lanac, iako je prodavač tvrdio da ima remen..?

Također, automatik je u pitanju, to malo što sam ga probao mi se čini ok, al svakako bi još provozao malo i onda bi vidio detaljnije što je rađeno od servisa i popravaka

 Ima on i lanac i remen kuzis, samo sto ti niko ne spominje taj lanac i to nije ko na bmw i 1.6 cdti opel motorima nego mali lanac koji povezuje bregaste. Skroz je na desnoj strani motora.

Automatik vjerujem da je oke za voziti naspram rucnog. 

To jesu cijenom pristupacniji auti u ovoj drzavi nego bilo sta iz vag grupacije i cesto imaju i dobru opremu ali moras bit svjestan da je opel zasrao ovaj dio oko dijelova. 

Nemoj mislit da je moderni tdi bez problema s ad blue recimo, velika vecina je ugasena na njima u hrv jer nema smisla bolesne novce davat u to a prolazi na tehnickom. Samo je zahvalniji ovaj dio oko ponude dijelova i njihovih cijena kad dode odrzavanje na red.

Sta se lanca tice ako nije mjenjan bilo bi ga jako dobro promjenit uz veliki servis ako nije odraden, njima je interval na 150 000.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi dizeli imaju problema sa ekologijom, od adblue do dpf-a. To ne možeš izbjeći. Isto je činjenica, da negdje od 2016-17, autima je globalno kvaliteta opala pa tako su i dizeli počeli imati konstrukcijskih problema puno više nego prije i stvarno moraš paziti šta uzimaš. Gledajući aute od 2017, realno benzinca uzeti je najbolji odabir, osim ako ne radiš preko 50tkm godišnje na autocesti pa MOŽDA uspiješ nešta malo uštediti nižom potrošnjom dizela u odnosu na održavanje no to je i dalje upitno koliko su dijelovi skupi a i teško dobavljivi. Primjer koji znam je da suzukijevi benzinac (4 cyl) 1.4 boosterjet troši 7.5 u modelima koji nisu hibrid, odnosno 6.5 u modelima koji jesu hibrid, na brzinama do 130kmh. Uz to je jedan i od kvalitetnijih benzinaca na tržištu..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Je, bas sam gledao i vidim da je to posebno mali lanac samo za to, svasta.
A posto je interval na 150000 za zamjenu, sumnjam da je ovdje odraden tako da ce to trebat napravit ako uzmem taj auto. A negdje sam naletio na netu da se spominje 120000km interval zamjene remena, pa je mozda i odradeno, vidjet cemo
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

prepooruka za Fuelio

 

dobar app za pratit troškove goriva ali i servisa itd...

 

malo zna zezati backup na Google Drive, ali prolazi, pa možeš te .CSVe na kompu drljati ako ti nešto nije jasno...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice