Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.250.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

OSRAM ima LED koji dolazi s certifikatom pa se može atestirati.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...

Što ja mogu legalno ugraditi (i po potrebi atestirati) na auto koji ima obične h7 žarulje bez leće s ciljem da imam bolje osvjetljenje ceste?

 Osram i Philips imaju legalne led zarulje

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cca 1000kn za par, dal' se isplati? Netko probao?

10 godina
suspendiran
offline
Auti - ultimativna tema

Koje su prednosti a koje mane one folije u boji u odnosu na lakiranje automobila?

 

Volio bih autu promjeniti boju, mislim da bi mat metalik bila ono što bi me činilo sretnim i berićetnim, a ne znam da li da gledam te folije ili lak?

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Osram LED Nightbreaker i Philips Lumileds žarulje se mogu homologirati ali samo na određenim automobilima! Za neke automobile postoje certificirani LED i BiLED farovi, ali je to naravno znatno skuplje i treba prvo pronaći i naručiti tko-zna-otkud (500€ i više). Najjeftinije rješenje su ti kvalitetne i snažne halogene žarulje (kao Osram Nightbreaker ili Philips Xtreme Vision s oznakama +130 i +150). Možda ti je jednostavno far prljav. Ne smiješ mijenjati boju, tj. mora biti ona koja piše u prometnoj knjižici.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo mali sneak peak:

Ugledao sam danas Šebalja kako vozi Buzinom u Tedson daydream (ovaj dolje crveni), bit će sigurno reportaža u automagazinu ili auto klubu za par dana

 
 
 
 
 

10 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Evo mali sneak peak:

Ugledao sam danas Šebalja kako vozi Buzinom u Tedson daydream (ovaj dolje crveni), bit će sigurno reportaža u automagazinu ili auto klubu za par dana

     

 

Standard mode 390hp (3.5 s)

 

Sport mode 465hp (3.1 s)

 

Sport plus mode 540hp (2.8 s)

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...

Osram LED Nightbreaker i Philips Lumileds žarulje se mogu homologirati ali samo na određenim automobilima! Za neke automobile postoje certificirani LED i BiLED farovi, ali je to naravno znatno skuplje i treba prvo pronaći i naručiti tko-zna-otkud (500€ i više). Najjeftinije rješenje su ti kvalitetne i snažne halogene žarulje (kao Osram Nightbreaker ili Philips Xtreme Vision s oznakama +130 i +150). Možda ti je jednostavno far prljav. Ne smiješ mijenjati boju, tj. mora biti ona koja piše u prometnoj knjižici.

 

Boja u prometnoj se promijeni bez nekog problema.

10 godina
suspendiran
offline
Auti - ultimativna tema

Audi A3 2008 godište, kupljen polovni. Ne prikazuje mi se ona zelena lampica koja označava upaljena kratka svjetla (lampica dugih se prikazuje), pa me zanima da li je to "feature" na Audijima ili je lampica pregorila i treba ju mijenjati? Hvala..

10 godina
suspendiran
offline
Auti - ultimativna tema

Aluminijske ratkape - trenutacne su malo u banani pa bih ih zamijenio. Gume su r17, da li to znaci da mogu jedino r17 naplatke kupiti? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Aluminijske ratkape - trenutacne su malo u banani pa bih ih zamijenio. Gume su r17, da li to znaci da mogu jedino r17 naplatke kupiti? 

Kupuješ ratkape ili naplatke?
No i u jednom i u drugom slučaju samo 17" igra...

 

10 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Aluminijske ratkape - trenutacne su malo u banani pa bih ih zamijenio. Gume su r17, da li to znaci da mogu jedino r17 naplatke kupiti? 

Kupuješ ratkape ili naplatke?
No i u jednom i u drugom slučaju samo 17" igra...

 

 

krivo sam se izrazio, da trebaju mi naplatci (ono skupo).

 

Hvala na info, znači ako su mi gume 17 moraju i oni biti 17.

 

A znaš li možda što bi bilo ovo "više pomaka / PCD" pa se može odabrati ET46 i ET41?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Old Iggy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Aluminijske ratkape - trenutacne su malo u banani pa bih ih zamijenio. Gume su r17, da li to znaci da mogu jedino r17 naplatke kupiti? 

Kupuješ ratkape ili naplatke?
No i u jednom i u drugom slučaju samo 17" igra...

 

 

krivo sam se izrazio, da trebaju mi naplatci (ono skupo).

 

Hvala na info, znači ako su mi gume 17 moraju i oni biti 17.

 

A znaš li možda što bi bilo ovo "više pomaka / PCD" pa se može odabrati ET46 i ET41?

 ET offset označava koliko je felga "isturena na vozilu". Na A3 2.0 TDI tog godišta standardna dimenzija je 7.5x17 ET56 što znači da bi ti auto da bi ti s tim felgama ET46 trag kotača bio 2cm širi. Nije velika razlika. Svjestan si i da rupe za vijke moraju odgovarati. 5x112, središnja rupa 57mm.

 

P. S. Nema zelene lampice za svjetla, samo plava za duga. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 23:27 (jozef).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Old Iggy kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Aluminijske ratkape - trenutacne su malo u banani pa bih ih zamijenio. Gume su r17, da li to znaci da mogu jedino r17 naplatke kupiti? 

Kupuješ ratkape ili naplatke?
No i u jednom i u drugom slučaju samo 17" igra...

 

 

krivo sam se izrazio, da trebaju mi naplatci (ono skupo).

 

Hvala na info, znači ako su mi gume 17 moraju i oni biti 17.

 

A znaš li možda što bi bilo ovo "više pomaka / PCD" pa se može odabrati ET46 i ET41?

 Sto manji et broj to vise felga ide van auta pa izgleda mocnije

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebam savjet ili iskustvo nekoga tko je imao sličan slučaj.

 

Noviji auto (1god star) sa kaskom, imao sam prometnu gdje nisam kriv. Ovlašteni servis je sada procjenio štetu na 2/3 vrijednosti kada sam ga kupio. Mislim da rabljeni sada vrijedi toliko kao kada sam ga novog kupio.

 

Što se dogodi sada ako drugo osiguranje proglasi totalku? Što mi je najbolje činiti u tom slučaju?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Trebam savjet ili iskustvo nekoga tko je imao sličan slučaj.

 

Noviji auto (1god star) sa kaskom, imao sam prometnu gdje nisam kriv. Ovlašteni servis je sada procjenio štetu na 2/3 vrijednosti kada sam ga kupio. Mislim da rabljeni sada vrijedi toliko kao kada sam ga novog kupio.

 

Što se dogodi sada ako drugo osiguranje proglasi totalku? Što mi je najbolje činiti u tom slučaju?

Sa kaskom nema veze tko je kriv, jedino bitno je da ti kao vozač nemaš alkohola u krvi.

U slučaju da ti proglase totalnu štetu, dobiješ odštetu, i onda ili ti ili osiguranje još proda auto.

 

21 mjesec
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne znam za 2008, ali 2018 nema zelene lampice na uobicajenom mjestu, vec svijetli dolje lijevo, kod prekidaca za svjetla, gdje ga ne mozes vidjet. Plava svjetli gore, kao na svakom normalnom autu.
Drugim rijecima, it’s a feature, not a bug 😁

Ovo se odnosi na pitanje za Audi A3 I lampice za svjetla… nije mi potegnuo quote, ne znam zasto.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 21:35 (paperwhite).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Gdje je onaj kolega koji tvrdi da je 1.5dci smece od motora, evo Šebalj kaze jedan od najboljih motora ikad proizvedenih, bad luck kolegi...

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Frenchiji jedino valjda još 1.5dCi nisu u Leclerk ugradili...

 

za one koji ne znaju, to je francuski tenk...

 

uostalom, zar bi Mercedes, to božansko dosegnuće u dolini suza auto industrije (sarkazam 110%) uzimao taj stroj da je loš?

 

kao i onaj 1.33 benzinac, isto od Renaulta ? - Znam da je hrpa dijelova po Merc speckama, ali osnaova je - frenchy...

 

Nadam se da ovo ne čitaju tamo oko Imotskoga, da ne bi bilo samospaljivanja...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može malo pomoć....

 

Odlučio sam konačno raskrstiti sa dizelima jer mi je po novom radno mjesto na <10km od kuće i stvarno nema smisla da se borim protiv DPFa, EGRa i ostalog na svojoj 6ici i sad sam u potrazi za nekim benzincem, 2014+, 80kw+, do 25k EUR. Ovo što gledam po njuškalu a da odgovara tim parametrima gore a da nije neki mali gradski auto ili nedaj bože crossover/CUV/ostali jahači rubnjaka su uglavnom Škode Octavie, tu i tamo koja Mazda 6, Focus (ne bi htio manji auto od toga) i Insignie.

 

Za aute gore, uglavnom se pojavljuje 1.4 TSI ili TFSI a od Opela 1.4 ili čak 1.8. Kakvi su ti motori? I ove Toyote Corolle Sedan, kakve su one? Vidim ima ih po 20k, dosta jeftino, 0km? Što je stvarno krajnja cijena?

 

Ukratko, traži se sedan, benz, 80+ kw, 2014 ili noviji, do 25k EUR. Što uzeti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 10:05 (Nuclear_Phoenix).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

moj savjet ti je ako ces 90% godine voziti tih 10ak km dnevno ne kupuj auto od 25k€

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kažem da je do posla 10ak km, godišnje inače radim oko 12-15k. Sve neke bezveze relacije, 30-40km na dan. Dizel mi je komplet nepotreban.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Može malo pomoć....

 

Odlučio sam konačno raskrstiti sa dizelima jer mi je po novom radno mjesto na <10km od kuće i stvarno nema smisla da se borim protiv DPFa, EGRa i ostalog na svojoj 6ici i sad sam u potrazi za nekim benzincem, 2014+, 80kw+, do 25k EUR. Ovo što gledam po njuškalu a da odgovara tim parametrima gore a da nije neki mali gradski auto ili nedaj bože crossover/CUV/ostali jahači rubnjaka su uglavnom Škode Octavie, tu i tamo koja Mazda 6, Focus (ne bi htio manji auto od toga) i Insignie.

 

Za aute gore, uglavnom se pojavljuje 1.4 TSI ili TFSI a od Opela 1.4 ili čak 1.8. Kakvi su ti motori? I ove Toyote Corolle Sedan, kakve su one? Vidim ima ih po 20k, dosta jeftino, 0km? Što je stvarno krajnja cijena?

 

Ukratko, traži se sedan, benz, 80+ kw, 2014 ili noviji, do 25k EUR. Što uzeti?

Možda Honda Civic 10. gen, 1.5t 182ks?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

I ove Toyote Corolle Sedan, kakve su one?

 

frend je nedavno kupio novu corollu sedan 1.4 3-cilindraš, simpa auto, čak fora zvuk motora moram priznati, funkcionalan infotanment, jako komforan i udoban što se ovjesa tiče, jedino sa sjedalima nisam nešto zadovoljan, previše su mi basic, a možda me samo razmazio volvo..

ako tražiš tenk od motora, civic 9th gen. do 2017. 1.8 vtec, atmosferac 140ks, mislim da je to as good as it gets što se kvalitete i izdržljivosti tiče.. nije baš najljepši auto, ali redizajn je gledljiv, što se mjesta i praktičnosti tiče, teško se išta u klasi može s njime mjeriti, čini mi se da kada se sjedala preklope, u bunker stane više nego u mog volva karavana 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji benzinski motori su još preporuke (bilo bi dobro da su što jači).

 

6 GTI (2.0 TSI) navodno ne?

 

I meni je kilometraža pala na max 10.000 km godišnje, pa mislim da nema smisla kupovat dizel.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Može malo pomoć....

 

Odlučio sam konačno raskrstiti sa dizelima jer mi je po novom radno mjesto na <10km od kuće i stvarno nema smisla da se borim protiv DPFa, EGRa i ostalog na svojoj 6ici i sad sam u potrazi za nekim benzincem, 2014+, 80kw+, do 25k EUR. Ovo što gledam po njuškalu a da odgovara tim parametrima gore a da nije neki mali gradski auto ili nedaj bože crossover/CUV/ostali jahači rubnjaka su uglavnom Škode Octavie, tu i tamo koja Mazda 6, Focus (ne bi htio manji auto od toga) i Insignie.

 

Za aute gore, uglavnom se pojavljuje 1.4 TSI ili TFSI a od Opela 1.4 ili čak 1.8. Kakvi su ti motori? I ove Toyote Corolle Sedan, kakve su one? Vidim ima ih po 20k, dosta jeftino, 0km? Što je stvarno krajnja cijena?

 

Ukratko, traži se sedan, benz, 80+ kw, 2014 ili noviji, do 25k EUR. Što uzeti?

Možda Honda Civic 10. gen, 1.5t 182ks?

 vozio sam tu hondu prije mjesec dan i auto mi se bas svidio,ljepsi mi je uzivo nego na slikama

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 

Gdje je onaj kolega koji tvrdi da je 1.5dci smece od motora, evo Šebalj kaze jedan od najboljih motora ikad proizvedenih, bad luck kolegi...

 Šebalj mi je susjed ak ti je on referenca onda samo reci za koji motor hoćeš da to isto kaže u sljedećoj recenziji ...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...

 onda samo reci za koji motor hoćeš da to isto kaže u sljedećoj recenziji ...

 

siguran sam da bi dopustio da mu kojekakvi klauni utječu na mišljenje i ugled  eto reci mu da kaže da je 1.6tdi jedan od najboljih motora ikada.. newsflash, svi znamo da nije, daleko od toga 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 22:43 (nine).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

 vozio sam tu hondu prije mjesec dan i auto mi se bas svidio,ljepsi mi je uzivo nego na slikama

 

meni je isprva bila napadna, ali mi se sa vremenom počela sviđati, interijer mi je isto fora.. no generalno, nije ni honda što je nekoć bila.. 1.5 turbo ima problema na cr-v, ali na civicu je ok kako sam čuo..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
toma20 kaže...

 vozio sam tu hondu prije mjesec dan i auto mi se bas svidio,ljepsi mi je uzivo nego na slikama

 

meni je isprva bila napadna, ali mi se sa vremenom počela sviđati, interijer mi je isto fora.. no generalno, nije ni honda što je nekoć bila.. 1.5 turbo ima problema na cr-v, ali na civicu je ok kako sam čuo..

 Navodno da su imali problema s podizanjem razine ulja i nesto u vezi kratkih intervala izmjene ulja, ali updateom softwera u ovlastenim servisima je to rijeseno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice