Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.372
|
čitano: 13.552.799
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Moj savjet je da nikad ne kupujes pionirsku tehnologiju
Triba pricekat par generacija da se to usavrsi
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tvpronlem kaže...
Moj savjet je da nikad ne kupujes pionirsku tehnologiju
Triba pricekat par generacija da se to usavrsi

stvar je u tome da su LED žaruljice kao zamjena za halogene već prošle tih pa generacija i zaista se jesu usavršile, ali to se odnosi na one skuplje, kvalitetnije. Ako kupiš jeftinije vjerojatno se radi o "neusavršenim" što bi prije svega značilo loš položaj i veličinu izvora svjetla. Ima i jeftinih jako dobrih, ali većina toga je ipak škart.

Osram Nightbreaker LED i Philips Ultinon žarulje su homologirane (popis homologiranih Osram, popis homologiranih Philips) i samim time legalne (i skupe!), ali samo za određene modele vozila. 

 

P.S. no i dalje ostaje problem boje svjetla. Idealno svjetlo za vožnju je oko 4800K , a većina LED žarulja je 6000, pa i više u praksi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 12:40 (jozef).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najjeftinije kineske ali kvalitetne led žarulje koje mogu zamijeniti halogene koštaju od cca 700kn na više, snop je isti kao na halogenima, nikome ne smetaju, ima ih od 4500K do 6000K, fotometrijski su identične halogenima i kao takve na tehničkom bi trebale moći proći, no i dalje se vidi da su led i sad to ovisi o ispitivaču na tehničkom pregledu hoće te pustiti ili ne.

 

Znam ljude koji godinama idu sa takvima na tehnički i prolaze uredno, znam ljude koji imaju problema na tehničkom i sa halogenima koje plavije svijetle(osram nekakve white nešta). 

 

Iskreno po meni, ako je snop identičan i nisu sad skroz bijele, trebalo bi biti okej za prolaz, i naravno jače kažnjavati ljude koje stave u golfa 3 led žarulje od 200kn

8 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zapravo sam se referirao na kolegu sta misli ženi uzeti el. Smarta

Mozda sam preko mobitela zabunom pritisao da odgovori tebi, ovaj mobile forum je ocajan 😂
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se placa prijenos vozila sa oca na sina? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako je on već registrirao auto bar jednom na sebe ne, darovni ugovor i samo promjena prometne (i eventualno tablica ako želiš).

 

Ako je on npr kupio auto, prepisao ga na sebe ali je rega za 2mj npr, i prije rege ga prebaciš na sebe, onda plaćaš. Važno je to da je on obavio bar jednu registraciju tog vozila na svoje ime.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nove 18" za zimulje (gore su continental zimske).

Mislio sam da neće izgledati ko s original felgama, ali me ugodno iznenadilo.

https://ibb.co/thF18Hy

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Jel se placa prijenos vozila sa oca na sina? 

 ne, uz darvoni ugovor i rodni list.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Nove 18" za zimulje (gore su continental zimske).

Mislio sam da neće izgledati ko s original felgama, ali me ugodno iznenadilo.

https://ibb.co/thF18Hy

 

 Dobro izgleda. Koji motor i mjenjac su u autu?

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ako je on već registrirao auto bar jednom na sebe ne, darovni ugovor i samo promjena prometne (i eventualno tablica ako želiš).

 

Ako je on npr kupio auto, prepisao ga na sebe ali je rega za 2mj npr, i prije rege ga prebaciš na sebe, onda plaćaš. Važno je to da je on obavio bar jednu registraciju tog vozila na svoje ime.

 Obavio je na svoje ime vec par rega.. Prosle godine mi je razlika bila 800 kn a sad niti 400 pa sam mislio na svoje ime regati 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
Jarvan kaže...

Nove 18" za zimulje (gore su continental zimske).

Mislio sam da neće izgledati ko s original felgama, ali me ugodno iznenadilo.

https://ibb.co/thF18Hy

 

 Dobro izgleda. Koji motor i mjenjac su u autu?

 1.5 tgdi, 160KS, automatik.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Obavio je na svoje ime vec par rega.. Prosle godine mi je razlika bila 800 kn a sad niti 400 pa sam mislio na svoje ime regati 

 Onda slobodno, darovni ugovor i gas.

No provjeri si osiguranje još jednom, mislim da je bilo priče prošli mjesec kako poskupljuju 15-20% pa da se ne bi iznenadio na registraciji.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva sa reklamacijama na motointegrator.de?

 

Uzeo sam klapnu gasa prije 3 mjeseca, Febi, i ispostavilo se da je sranje. Auto trese na leru, pri konstantnom gasu okretaji skaču...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
domac5 kaže...

 Obavio je na svoje ime vec par rega.. Prosle godine mi je razlika bila 800 kn a sad niti 400 pa sam mislio na svoje ime regati 

 Onda slobodno, darovni ugovor i gas.

No provjeri si osiguranje još jednom, mislim da je bilo priče prošli mjesec kako poskupljuju 15-20% pa da se ne bi iznenadio na registraciji.

 Da, zato sam uplatio odmah jucer makar je 6.12 rega 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Najjeftinije kineske ali kvalitetne led žarulje koje mogu zamijeniti halogene koštaju od cca 700kn na više, snop je isti kao na halogenima, nikome ne smetaju, ima ih od 4500K do 6000K, fotometrijski su identične 

 Neko ime, brand, link, preporuka? Zanima me kako to izgleda.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
Strm kaže...

Najjeftinije kineske ali kvalitetne led žarulje koje mogu zamijeniti halogene koštaju od cca 700kn na više, snop je isti kao na halogenima, nikome ne smetaju, ima ih od 4500K do 6000K, fotometrijski su identične 

 Neko ime, brand, link, preporuka? Zanima me kako to izgleda.

 Mozes uzeti s aliexpressa philips ultinon g2, 320 sam ih platio, ne bacaju canbus gresku iako nemam ponistivace greski posebno kupljene i ne ometaju radio.

Napravio sam usporedbu sa kineskim xenon kitom 4300k i philips led 6000k.

Na led sam presao jer mi se nije dalo svakih godinu i pol kupovat novi balast a nisu bas jeftini, 1 dobar balast kosta kao par ovakvih led zarulja i sve mi lijepo stane u far bez da ikakve zice vire

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Da LED su praktične i ne pregaraju ako nije baš minijaturni far. Sa xenonom si prolazio tehnički? Vidim da nemaš pranje farova. Od ova dva snopa na tvojim fotkama ovaj gornji je ipak puno bolji. Svjetlo je koncentriramo prema daljoj točki, ima više širine i ne probija oko shuttera (gornji rub je fino odrezan).

Mene zanima baš kakve su te koje sstrmi spominje. Nije da mi trebaju, znatiželjan sam. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
domac5 kaže...

 Da LED su praktične i ne pregaraju ako nije baš minijaturni far. Sa xenonom si prolazio tehnički? Vidim da nemaš pranje farova. Od ova dva snopa na tvojim fotkama ovaj gornji je ipak puno bolji. Svjetlo je koncentriramo prema daljoj točki, ima više širine i ne probija oko shuttera (gornji rub je fino odrezan).

Mene zanima baš kakve su te koje sstrmi spominje. Nije da mi trebaju, znatiželjan sam. 

 Prolazio sam ali kod svog covjeka, cim vide balaste i neke zice koje vire van fara odma skuze.. Ali ovak sve izgleda oem i vjerojatno kad vide lecu nista im nije ni sumnjivo.. Sve ovisi kakav lik radi u smjeni, kod nekoga prolazi i bez lece jer isto ne bljeste kao kinesko smece s cob diodama..

Ove kaj strmi spominje su ti skuplja verzija, imas od osrama i philipsa sa certifikatom za voznju po cesti.. Iskreno ne znam razliku jer ne bljeste ni Philips od 320 kn kao ni onaj od 800 koji dolazi sa tim jebenim papirom da ti nema ko kaj srat na tehnickom.. 

Od auta bez lece provjereno prolaze astra j i k sa takvim skupljim ledicama, samo im mahnes papirom ako budu jeli govna i nis ti ne mogu.

S druge strane jedan tip je na octaviu 3 bez lece uspio ove od 320 kn atestirat sto je ispalo manje para nego kupnja skupljih verzija sa papirom za tehnicki

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2022 16:21 (domac5).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam mislio na farove bez lece, na farovima sa lecom ti je samo bitno da je sto jaca ne mora biti skup model nešta previše..

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Znam i za Ultinon i Nightbreaker LED, spominjao sam ih ovdje prije par dana. Sstrmi je govorio baš o skupljim _kineskim_ LEDicama.
Taj što je homologirao na reflektorskim farovima garant ima vezu.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam točno koji model, no znam da CroXenon ima H7 led oko 800kn 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo primjer....ja sam nedavno uzeo Osram Led H7 Nightbraker i bas ih jucer i atestirao

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2022 18:11 (galinjo24).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Evo primjer....ja sam nedavno uzeo Osram Led H7 Nightbraker i bas ih jucer i atestirao

 Kolko te ispao atest? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo sam prije tjedan dana Osram H7 Halogen Nightbreaker laser 150% i zadovoljan sam. (dosta bolje nego prije na Opel Corsi D 2008 god.).

 

Navodno su nove Nightbreaker 200% jos bolje.

 

Ovaj tjedan sam se 2 dana zezao sa usisnom granom. Rijel je o Opel Corsi 1.7 CDTI (92 kW). Uzeo prije mj dana, ali mi je pri vecoj brzini, cca 130 kmh+ nakon 5 minuta palio safe mode i oduzimao snagu.


Pretpostavio sam i nadao sam se da je moguce zbog usisne. Imali smo sta vidjeti kad smo je skinuli :D. Nakon par sati pranja, montirali je gore i prva voznja cca 25km pri brzini od 130+ i za sada nema greske.

 

Auto bolje vuče pri vecim brzinama. EGR je ugašen i blindiran, tako da valjda više nece biti problema s time. 

 

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

 

 

Ovaj tjedan sam se 2 dana zezao sa usisnom granom. Rijel je o Opel Corsi 1.7 CDTI (92 kW). Uzeo prije mj dana, ali mi je pri vecoj brzini, cca 130 kmh+ nakon 5 minuta palio safe mode i oduzimao snagu.


Pretpostavio sam i nadao sam se da je moguce zbog usisne. Imali smo sta vidjeti kad smo je skinuli :D. Nakon par sati pranja, montirali je gore i prva voznja cca 25km pri brzini od 130+ i za sada nema greske.

 

Auto bolje vuče pri vecim brzinama. EGR je ugašen i blindiran, tako da valjda više nece biti problema s time. 

 

 

 U krv te nedo sto je bil zacepljen, jel na snazi sta dobio ? 

 Ja sam pred par dana cistio EGR na 1.8 i-vtecu preventivno, izvadim kad se ono sve sjaji, naspricam brake cleanera u onaj ventil i na drugu rupu ne izadje niti trunku prljavstine.

 Danas taman mjenjao gume na zimske pa reko da se pozabavim desnim diskom, malo istrazivao i ovo se desi kad fuseri rade... Lijeva strana diska sa plocicom je ok, desna strana plocice zapekla, donji pin se kao nesto malo mice a gornji uopce ne tak da sam ga izbijao van sa cekicem dobrih 20min, nakon toga ocistio limice/dosjede/lezista, sve podmazao sa silikonskom/bakrenom masti. I taman je ova desna celjust bila reparirana ali mi to nekak izgleda meh, danas kad sam sve rastavljao vidio sam da je guma kod donjeg pina malo puknuta ali pinovi izgledaju kao novi, cak bi ja i opet njih reparirao (ali ovaj put ja sam, nisam nikad ali zato postoji yt, jedino vidim da mi treba zrak da izvadim cilindar sto ja nemam)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
250
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
mrbean kaže...

 

 

Ovaj tjedan sam se 2 dana zezao sa usisnom granom. Rijel je o Opel Corsi 1.7 CDTI (92 kW). Uzeo prije mj dana, ali mi je pri vecoj brzini, cca 130 kmh+ nakon 5 minuta palio safe mode i oduzimao snagu.


Pretpostavio sam i nadao sam se da je moguce zbog usisne. Imali smo sta vidjeti kad smo je skinuli :D. Nakon par sati pranja, montirali je gore i prva voznja cca 25km pri brzini od 130+ i za sada nema greske.

 

Auto bolje vuče pri vecim brzinama. EGR je ugašen i blindiran, tako da valjda više nece biti problema s time. 

 

 

 U krv te nedo sto je bil zacepljen, jel na snazi sta dobio ? 

 Ja sam pred par dana cistio EGR na 1.8 i-vtecu preventivno, izvadim kad se ono sve sjaji, naspricam brake cleanera u onaj ventil i na drugu rupu ne izadje niti trunku prljavstine.

 Danas taman mjenjao gume na zimske pa reko da se pozabavim desnim diskom, malo istrazivao i ovo se desi kad fuseri rade... Lijeva strana diska sa plocicom je ok, desna strana plocice zapekla, donji pin se kao nesto malo mice a gornji uopce ne tak da sam ga izbijao van sa cekicem dobrih 20min, nakon toga ocistio limice/dosjede/lezista, sve podmazao sa silikonskom/bakrenom masti. I taman je ova desna celjust bila reparirana ali mi to nekak izgleda meh, danas kad sam sve rastavljao vidio sam da je guma kod donjeg pina malo puknuta ali pinovi izgledaju kao novi, cak bi ja i opet njih reparirao (ali ovaj put ja sam, nisam nikad ali zato postoji yt, jedino vidim da mi treba zrak da izvadim cilindar sto ja nemam)

egr na benzincu i dizlu razlika nebo i zemlja. Kočnice su ti za bacit u smeće trebaš sve novo.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a na ovom hondinom 1.8 se niti usisna grana ne isprlja, jer nema direktno ubrizgavanje nego mpi koji ju ispire..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
hahhaajaads kaže...
mrbean kaže...

 

 

Ovaj tjedan sam se 2 dana zezao sa usisnom granom. Rijel je o Opel Corsi 1.7 CDTI (92 kW). Uzeo prije mj dana, ali mi je pri vecoj brzini, cca 130 kmh+ nakon 5 minuta palio safe mode i oduzimao snagu.


Pretpostavio sam i nadao sam se da je moguce zbog usisne. Imali smo sta vidjeti kad smo je skinuli :D. Nakon par sati pranja, montirali je gore i prva voznja cca 25km pri brzini od 130+ i za sada nema greske.

 

Auto bolje vuče pri vecim brzinama. EGR je ugašen i blindiran, tako da valjda više nece biti problema s time. 

 

 

 U krv te nedo sto je bil zacepljen, jel na snazi sta dobio ? 

 Ja sam pred par dana cistio EGR na 1.8 i-vtecu preventivno, izvadim kad se ono sve sjaji, naspricam brake cleanera u onaj ventil i na drugu rupu ne izadje niti trunku prljavstine.

 Danas taman mjenjao gume na zimske pa reko da se pozabavim desnim diskom, malo istrazivao i ovo se desi kad fuseri rade... Lijeva strana diska sa plocicom je ok, desna strana plocice zapekla, donji pin se kao nesto malo mice a gornji uopce ne tak da sam ga izbijao van sa cekicem dobrih 20min, nakon toga ocistio limice/dosjede/lezista, sve podmazao sa silikonskom/bakrenom masti. I taman je ova desna celjust bila reparirana ali mi to nekak izgleda meh, danas kad sam sve rastavljao vidio sam da je guma kod donjeg pina malo puknuta ali pinovi izgledaju kao novi, cak bi ja i opet njih reparirao (ali ovaj put ja sam, nisam nikad ali zato postoji yt, jedino vidim da mi treba zrak da izvadim cilindar sto ja nemam)

egr na benzincu i dizlu razlika nebo i zemlja. Kočnice su ti za bacit u smeće trebaš sve novo.

 Ma znao sam da ce bit cisce, ali bas da necew bit trunke garezi nisam znao, kocnice su da, malo puno bolesne 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

Evo primjer....ja sam nedavno uzeo Osram Led H7 Nightbraker i bas ih jucer i atestirao

 Super izgleda u konačici, a vjerujem još bolje od strane vozača prema cesti 

gdje si kupio LEDice?

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice