Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.248.489
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 15:36 (Dojitza).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno ništa atestirano, ja bi takve pravac pod prešu. Nemam problema kada je to u granicama normale ali ovaj je promijenio pola pola.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Naravno ništa atestirano, ja bi takve pravac pod prešu. Nemam problema kada je to u granicama normale ali ovaj je promijenio pola pola.

 Cekaj, sad ce doci komentari "pa sigurniji je on na cesti, od pola ovih nasih krntija koje isto produ tehnicki" 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Renault Captur, novi, netko ima? Kakav je za voziti?

Sviđa mi se RS line.
Ili megane novi, isto RS line.

Kakvi su za voziti? Kvaliteta izrade? Mjenjači kod benzinaca ako tko ima?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Smeće od interijera.. sve skviči i škripi..

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma da? A jesam ti miša.

Mislim, sada imam Swifta pa ne vjerujem da je lošije od toga. Iako mi je swiftonja skroz okej što se toga tiče.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da upozorim, korišten Meguiars APC 10:1 i 20:1 te isprano vodom nakon laganog četkanja. Rezultat je da je nakon par minuta na nekim mjestima došlo do stvaranja mjehurića i 'osipa' na gumi, tepisi su iz withcar-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 18:03 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Da upozorim, korišten Meguiars APC 10:1 i 20:1 te isprano vodom nakon laganog četkanja. Rezultat je da je nakon par minuta na nekim mjestima došlo do stvaranja mjehurića i 'osipa' na gumi, tepisi su iz withcar-a.

 Ja perem sa SG APC-om tepihe svaki put, razrijeđen 1:10 i do sad nikakvih problema, tepisi su sa siluxa tipski za Golf 7.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Jel ima tko ideju gdje kupiti nekakvu filc ili spuzvastu traku koju bi mogao zalijepiti po odredenim unutrasnjim plastikama kako bi ih utisao. Ako se dobro sjecam 1BIT je to radio na svojem Swiftu pa bi i neko iskustvo dobro doslo 

Nakon avanture sa zamjenom zrauljica ventilacije, pojavio se neki cvrcak u centralnoj konzoli koji ne mogu podnijet, a kad cu se vec s tim bakcat, mogu se primit i jos pokojeg dijela.

 Jesam da i moja preporuka ti je da to obaviš jedno lijepo i sunčano jutro sa gajbom pive haha
Jer treba strpljenja i volje sve poskidati i lijepo obljepit, naravno ovisno o željama i ambicijama pojedinaca...

Traku sam koristio za izoliranje kablova ali ne standardnu, već baš tu sa "dlačicama", tanku, tako da se može zavuć između dvije odvojene (a naslonjene) plastike od konzole...
Ima je kod nas u chipoteci za kupit, samo su nešto skuplje...
Tesa 15mm x 25m 27Kn

 

Tesa 25mm x 25m 45Kn

 

Ebay Tesa 19mm x 25m cca 27Kn

 

Ebay Tyc 19mm x 25m 21Kn

 

Samo kod mene u swiftu nije bio jedan cvrčak...
Bio je cijeli orkestar, tri generacije cvrčaka i kad bi sparkirao auto i udaljio se i dalje bi ih čuo, još bi mi odzvanjali u glavi, tako da sam poduzeo drastične mjere da ih se rješim

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

Inaće problem kod swifta, a tako i kod mnogih drugi vozila novije generacije je šta se sva plastika u interjeru više opće ne fiksira vijcima, već drukerima/puferima/kopčama kako god ih nazvali i to je njesra, jer ne drži čvrsto plastiku, već plastika konstantno "pleše" sim tam u vožnji, tj radi, miče se i to micanje uzrokuje škripu (cvrčke), a danas gotovo svi proizvođači automobila upravo tako slažu svoja vozila jer im te kopče uvelike ubrzavaju proizvodnju na traci, štede vrijeme i donosi profit...

Anyway, ova traka je zakon, ja sam se riješio orkestra, ostao mi je jedan cvrčak kod pretinca suvozača, tu stranu nisam opće otvarao, kad nađem vremena, morat ću i nju istražit i pojavio mi se jedan bubnjar u vozačevim vratima koji mi bubnja samo kod visokih brzina na autoputu, ovako mi prvo pada na pamet focal-ova skretnica koju sam samo naslonio u izrezani stiropor u vratima, morat ću i nju jedan dan pogledati, pa fiksirati sa nečim.


EDIT:
Evo usporedbe radi, stari punto mk2 šta sam vozio je kompletan interjer imao pošrafan vijcima i nakon 15 godina ni jednog cvrčka nije bilo, ali kažem, ta era stare kvalitete i principa rada se danas više ne koristi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 21:07 (1BIT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Renault Captur, novi, netko ima? Kakav je za voziti?

Sviđa mi se RS line.
Ili megane novi, isto RS line.

Kakvi su za voziti? Kvaliteta izrade? Mjenjači kod benzinaca ako tko ima?

 Vozio onaj 0.9 Tce . Potrošnja lagano otvorene ceste 6 litara a na tempomatu na 140 km/h troši 9.5 l/100km . Osim izgleda nema ništa , Megane je klasa iznad . 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prao sam tako na više vozila i nikada problema nije bilo, valjda neka greška u tome tepihu da je lošija guma.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
Pero Dinamit kaže...
Renault Captur, novi, netko ima? Kakav je za voziti?

Sviđa mi se RS line.
Ili megane novi, isto RS line.

Kakvi su za voziti? Kvaliteta izrade? Mjenjači kod benzinaca ako tko ima?

 Vozio onaj 0.9 Tce . Potrošnja lagano otvorene ceste 6 litara a na tempomatu na 140 km/h troši 9.5 l/100km . Osim izgleda nema ništa , Megane je klasa iznad . 

 Kako bi socno izvrijedao onog tko je odobrio ugradit takav motor u takvo vozilo...

 

Truth in engineering.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kratko pitanje - 205/55/16 - obje gume su 91V

 

Hankook - 419,00 Kn/kom

Goodyear - 519,00 Kn/kom

 

I ako imate kakvo iskustvo značilo bi mi da podijelite mišljenje, hvala

 

 

 

8 Hankook K125 Ventus Prime 3
5 Goodyear EfficientGrip Perf. 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 10:44 (Filip720).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Pozdrav, kratko pitanje - 205/55/16 - obje gume su 91V

 

Hankook - 419,00 Kn/kom

Goodyear - 519,00 Kn/kom

 

I ako imate kakvo iskustvo značilo bi mi da podijelite mišljenje, hvala

 

 

 

 Imate Goodyear još jeftinije, ili po meni Continental

 

https://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/goodyear-guma-efficientgrip-performance-205-55r16-91v?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Auto---moto-Auto-gume-i-naplatci/PremiumContact-6-205-55-R16-91V/p/400EB1E?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
Renault Captur, novi, netko ima? Kakav je za voziti?

Sviđa mi se RS line.
Ili megane novi, isto RS line.

Kakvi su za voziti? Kvaliteta izrade? Mjenjači kod benzinaca ako tko ima?

 Stari uzeo Captura 1.3 130 manualca Intens prije ljeta. Izrada je jako dobra sa usporedbom s novim hyundaiem ,vw itd. Potrosnja Pag-Zadar nesto manje od 6l. Auto je taman negdi izmedu udobnosti i "sportskog" lezanja. Za udobnost definitivno 17ice. Jedini problem sto ima je na instument tabli se promijeni jezik na slovenski nakon sto se auto ne upali par dana. Pretprosli tjedan ovca izletila nasred ceste iako ima iza bubnjeve jebeno je zakoci. Stvarno jako dobro auto al 20k preskupo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 11:40 (GeneralPag1997).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...
Filip720 kaže...

Pozdrav, kratko pitanje - 205/55/16 - obje gume su 91V

 

Hankook - 419,00 Kn/kom

Goodyear - 519,00 Kn/kom

 

I ako imate kakvo iskustvo značilo bi mi da podijelite mišljenje, hvala

 

 

 

 Imate Goodyear još jeftinije, ili po meni Continental

 

https://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/goodyear-guma-efficientgrip-performance-205-55r16-91v?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Auto---moto-Auto-gume-i-naplatci/PremiumContact-6-205-55-R16-91V/p/400EB1E?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Hvala na odgovoru, čini mi se da će tu bit neka greška u opisu jer u naslovu piše bez broja 2, a u opisu sa brojem 2 u smislu verzije gume za goodyear. Poslao sam upit pa ćemo vidjet. 

 

Hvala za linkove!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Pozdrav, kratko pitanje - 205/55/16 - obje gume su 91V

 

Hankook - 419,00 Kn/kom

Goodyear - 519,00 Kn/kom

 

I ako imate kakvo iskustvo značilo bi mi da podijelite mišljenje, hvala

 

 

 

 Imas i semperit speed life 3 do nekih 450 kn u krea gume.. 2 po redu je bila na testovima ove godine, msm da je to best buy guma ove godine

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Imas i semperit speed life 3 do nekih 450 kn u krea gume.. 2 po redu je bila na testovima ove godine, msm da je to best buy guma ove godine

 

Nhf, ali pored GY za 500kn, mislim da moras biti lud da das 450 za Semperit. Te testove mozes okacit macku o rep, raspored se mijenja svake godine, a gume nisu moda pa da se mijenjaju ovisno o sezoni i godini.

 

Edit: Zapravo, GY je u Gumiimpexu ista cijena tako da mislim da je to stvarno no-brainer. Mozda se da naci i jeftinije, ali ja s Gumiimpexom imam dobra iskustva pa tamo prvo gledam. Michelin, Bridgestone, Conti, Dunlop su svi u toj dimenziji 500-550kn, znaci usteda na setu sa Semperitom je max 400kn...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 15:19 (gamer34).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
domac5 kaže...

 Imas i semperit speed life 3 do nekih 450 kn u krea gume.. 2 po redu je bila na testovima ove godine, msm da je to best buy guma ove godine

 

Nhf, ali pored GY za 500kn, mislim da moras biti lud da das 450 za Semperit. Te testove mozes okacit macku o rep, raspored se mijenja svake godine, a gume nisu moda pa da se mijenjaju ovisno o sezoni i godini.

 

Edit: Zapravo, GY je u Gumiimpexu ista cijena tako da mislim da je to stvarno no-brainer. Mozda se da naci i jeftinije, ali ja s Gumiimpexom imam dobra iskustva pa tamo prvo gledam. Michelin, Bridgestone, Conti, Dunlop su svi u toj dimenziji 500-550kn, znaci usteda na setu sa Semperitom je max 400kn...

 Slažem se, meni je GoodYear prevagnuo :) 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

Trenutno sam u potrazi sa visokotlacnim cistacem, za sada favorit mi je karcher K5 full ili premium control, cijena cca 2500kn.
Da li ima nesto bolje u cijenovnom rangu do 3000kn (vecinom pranje automobila te povremeno dvorista)?
Isto tako, koji foam gun i sampon uzeti za pranje automobila (moze i izvana ali da se ne ceka duze od 3 tjedna)?

hvala

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 17:38 (simeparanoja).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno sam u potrazi sa visokotlacnim cistacem, za sada favorit mi je karcher K5 full ili premium control, cijena cca 2500kn.
Da li ima nesto bolje u cijenovnom rangu do 3000kn (vecinom pranje automobila te povremeno dvorista)?
Isto tako, koji foam gun i sampon uzeti za pranje automobila (moze i izvana ali da se ne ceka duze od 3 tjedna)?

hvala

 K5 FC možeš često u interšparu nać za 2300kn, za dvorište i auto savršen, foam gun uzmeš ovaj, od šampona za pranje Shiny Garage Fruit Snow Foam ili Sonax ActiFoam i Shiny Garage Sleek Premium Shampoo (meni najdraži šampon).

 

EDIT: Uzmi si i dvije ove boce u Pevexu i neki APC za pragove, unutarnje blatobrane i općenito niže dijelove auta koji budu jače zaprljani

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 18:07 (luka94).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno sam u potrazi sa visokotlacnim cistacem, za sada favorit mi je karcher K5 full ili premium control, cijena cca 2500kn.
Da li ima nesto bolje u cijenovnom rangu do 3000kn (vecinom pranje automobila te povremeno dvorista)?
Isto tako, koji foam gun i sampon uzeti za pranje automobila (moze i izvana ali da se ne ceka duze od 3 tjedna)?

hvala

 Imam vec 2 godine skoro Lidlov Parkside PHD 150 ako se ne varam.

800 kn, aluminijska pumpa. Perem aute svaki vikend. Terasu, ogradu....... Apsolutno nikakvih problema. Dolazi neki foam gun uz uređaj.

Turbo zadovoljan.

A htio sam neki bijesni Karcher i dobro da nisam, jer za ovo što mi treba je čist dovoljan.

Trebali bi sad uskoro u LIDL doci pa si pricekas.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo je bitno da je metalna pumpa, logično isto tako protok i pritisak, a marka je najmanje bitna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 19:21 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

 K5 FC možeš često u interšparu nać za 2300kn, za dvorište i auto savršen, foam gun uzmeš ovaj, od šampona za pranje Shiny Garage Fruit Snow Foam ili Sonax ActiFoam i Shiny Garage Sleek Premium Shampoo (meni najdraži šampon).

 

EDIT: Uzmi si i dvije ove boce u Pevexu i neki APC za pragove, unutarnje blatobrane i općenito niže dijelove auta koji budu jače zaprljani

Vidim da je trenutno u spara 2400 a u mall-a 2380kn :)
sto se tice  MJJC, koliko im treba za dostavu i da li ih ima gdje kod nas uzet (trebao bih realizirati kroz 3 tjedna sve pa ne znam hoce doci na vrijeme)

 

Fake_Alert kaže...

 Imam vec 2 godine skoro Lidlov Parkside PHD 150 ako se ne varam.

800 kn, aluminijska pumpa. Perem aute svaki vikend. Terasu, ogradu....... Apsolutno nikakvih problema. Dolazi neki foam gun uz uređaj.

Turbo zadovoljan.

A htio sam neki bijesni Karcher i dobro da nisam, jer za ovo što mi treba je čist dovoljan.

Trebali bi sad uskoro u LIDL doci pa si pricekas.

 

 Hvala, ako dodje na vrijeme pogledam 

ivanzu kaže...

Samo je bitno da je metalna pumpa, logično isto tako protok i pritisak, a marka je najmanje bitna

 Imas nesto mozda drugo osim karchera za preporuku (a da je dostupno)? Gledao sam boscha ali ne znam kakvi su, pogotovo sto se tice nastavaka i slicno...........

CARPE DIEM
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne bi znao, samo gledaj da ima metalnu pumpu. Ti skuplji Karcheri koje gledaš su dobri ali oni jeftiniji što su ispod 1000kn znaju biti živo sranje. Po meni Lidl ima dobre jer imaju garanciju po 3 godine i bude alu. pumpa. Kod mene je neki black&decker sa aluminijskom pumpom, radi 5 godina bez problema. Bio je 800kn ali je bio popust na mall.hr pa platio 500. Takav foam gun isto imam ja, dobar je. Očekuj da treba 3 tj da stigne.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni trajao mjesec ipol da stigne, al isplati se, razlika između tog i onog Karcherovog je nebo i zemlja.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Meni trajao mjesec ipol da stigne, al isplati se, razlika između tog i onog Karcherovog je nebo i zemlja.

 toga me je i strah jer bi sve islo kao poklon za neka 3 tjedna

da li bi jedan od ova tri bila dobra kao mjjc?

https://forea-ocd.hr/pjenomati-foam-lance/monster-shine-foam-lance-red

https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-foam-lance-karcher-series/

https://www.mall.hr/setovi-za-ciscenje-auta/meguiar-s-sampon-za-auto-snow-foam-cannon-kit-komplet

CARPE DIEM
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...
luka94 kaže...

Meni trajao mjesec ipol da stigne, al isplati se, razlika između tog i onog Karcherovog je nebo i zemlja.

 toga me je i strah jer bi sve islo kao poklon za neka 3 tjedna

da li bi jedan od ova tri bila dobra kao mjjc?

https://forea-ocd.hr/pjenomati-foam-lance/monster-shine-foam-lance-red

https://ph-detailing.hr/proizvod/phd-foam-lance-karcher-series/

https://www.mall.hr/setovi-za-ciscenje-auta/meguiar-s-sampon-za-auto-snow-foam-cannon-kit-komplet

Ista stvar kao MJJC, samo što ovaj iz PHD dolazi sa većim promjerom dizne ako se ne varam.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
Ista stvar kao MJJC, samo što ovaj iz PHD dolazi sa većim promjerom dizne ako se ne varam.

Da li to utjece na samu kvalitetu pjene ili (nisam bas na ti sa foam cannonom)? 

Da li se isplati dati 200kn vise za meguiars ili jedan od ova 2 jeftinija?

CARPE DIEM
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...
luka94 kaže...
Ista stvar kao MJJC, samo što ovaj iz PHD dolazi sa većim promjerom dizne ako se ne varam.

Da li to utjece na samu kvalitetu pjene ili (nisam bas na ti sa foam cannonom)? 

Da li se isplati dati 200kn vise za meguiars ili jedan od ova 2 jeftinija?

 ne isplati se ni malo za taj meguiars set, od ta 3 je PHD vjerovatno najbolji, veća dizna znači da je pjena "vodenastija" jer je manji pritisak u samom foam cannonu.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice