Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.112
|
čitano: 13.249.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A Ocatviu jedino dizel, kakv tsi pa to je tvoje zauvjek kad ga jednom kupiš:)
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne kužim zašto se Mondeo uopće spominje u ovoj priči, njemu su konkurencija Passat i Superb a ne Octavia, ProCeed, Mazda 3 itd.

 

I uz to, čovjek je samo pitao za mišljenje o 1.5 TSI-u i slabijem 2.0 TDI-u u novoj Octaviji, nije pitao za preporuke koji auto da kupi......

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 10:43 (luka94).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma jebo vas dizel..

 

1.5 TSI,  još da stave MHEV s DSG7...

 

a i ovako, 8.3 do stotke i 230  krajnje brzine...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nije svima bitno ubrzanje i krajnja brzina, btw tih 230 ćeš se vozit dvije minute ukupno u pet godina. Kamere, policija svuda po cesti ja ću gledat ubrzanje i krajnju brzinu, pa nisam debil da radim za kazne.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 11:13 (mislioc).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Brojke za 1.5TSI su malo "lazirane".
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

OK, slažem se, ali onda ne treba nikom više od 75-80 KS...

 

 

hoću reći, ima fenomenalne performanse za smiješno nisku potrošnju - 5.1 po testovima (a oni se rade u različitom ritmu, cestama, opterećenju) a cca 8000 kn jeftinija od "rvackog erockog sna" - TDI-a

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

OK, slažem se, ali onda ne treba nikom više od 75-80 KS...

 

 

hoću reći, ima fenomenalne performanse za smiješno nisku potrošnju - 5.1 po testovima (a oni se rade u različitom ritmu, cestama, opterećenju) a cca 8000 kn jeftinija od "rvackog erockog sna" - TDI-a

 Treba ti snaga ali ne za ubrzanje do 100 i krajnju brzinu vec za reakcije u svakodnevnoj voznji....

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

i opet se slažem....

 

ali TDI je teži cca 90 kg, pa dakle još življe reagira...

 

uz to, govorim o MHEV/DSG7 kombinaciji koja još nije izašla (ima samo LPG s 130 KS verzija) a koja postoji u Golfu/Leonu...

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Ne kužim zašto se Mondeo uopće spominje u ovoj priči, njemu su konkurencija Passat i Superb

 

Zato sto u salonskoj akcijskoj cijeni bude samo 10-12.000kn skuplji, a kategorija je iznad.

 

A po punoj cijeni od 220.000kn je ipak preskup za tu kategoriju, jer ulazi vec lagano na podrucje luksuza,

tipa Camry se moze naci za 237.000kn.

 

 
 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ono kad likovi preporučuju Mazde 3, Honde Civic i tvrde da su ljepše, jednako prostrane, jeftinije i bolje opremljene od Octavie.

Znači nakon takvih postova jedino što se može napraviti je te likove nikad više shvaćati ozbiljno. 

Jel mi stvarno austrijski "skot klimer" oće reć da je Mazda 3 bolje opremeljena, veća i jeftinija od Octavie Style za 180k kn(bez ikakvih popusta a na dobar dan možeš računati na 8%). 
Daj molim te, još će te netko shvatiti ozbiljno pa kupiti ove tačke od Camryja.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Brojke za 1.5TSI su malo "lazirane".

 Koje tocno? Ubrzanje, potrosnja?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ubrzanja su losija nego na papiru ali svejedno je, sekunda ne znaci tu nesto posebno pogotovo naspram 2.0TDI sa 115ks. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uvjek mozes kupiti BMW 5-icu iz 1993., koja je starija od tebe

 

Pricamo o novim vozilima, ne o rabljenim drlozima starim 35 godina.

 

Mislim, preporuci mu ti nesto, daj neko svoje misljenje, a ne samo "mi mi mi mi mi" cviljenje i plakanje,

to ti prolazi kod uciteljice. Grow some, znas, nek se spuste iz utrobe, da ne postanu jajnici. Jer te inace nitko ne shvaca ozbiljno.

 

Sto mislis zasto sam predlozio Mondea, kad je za minimalnu razliku od 10.000kn bolje vozilo.

Naravno, nije ravan Camryju, ni po materijalima ni opremljenosti, ali je i povoljniji.

 

Uostalom, nije da sam mu predlozio IS-a, pa da kosta duplo vise, nego vozila slicnih osobina u tom cjenovnom rangu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 12:10 (Čitatelj).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Briši ovaj post
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 12:53 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
mislioc kaže...
Ma dobro Camry je oko 280000kn sa nekom ok opremom, za tu lovu se uzme E-klasa godinu dana stara vani sa do 40-50k kilometara, a za Camrya je druga dimnezija.

 

 

A za iste novce kupis godisnjaka IS-a, al ne pricamo o polovnim automobilima iz svabije, kojeg su turci jahali

24/7 u tri smjene kao taxisti.

Pricamo o novom vozilu, ne o godisnjacima, polugodisnjacima, 60.000km, 30.000km.

Dakle novo doslovno, a ne "kao novo".

 

Uostalom, S60 godisnjak bi bio bolji izbor od Mercedesa, bar znas da nemas Renaultov motor,

nego cistog Kineza

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 12:19 (Čitatelj).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
E-klasa nema Renault motor, samo C, a što se tiče E nikakav taxi za 35000eura uzmeš godišnjaka sa do 40000km avantgarde. S60 daj mojne tu parodiju uspoređivat sa E klasom.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 12:24 (mislioc).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bože sačuvaj u ovoj temi ikad za savjet pitat 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mislioc kaže...
Octavia 2.0 diesel jako dobro i pouzdano.

 To ce se tek vidjeti, sada imaju dva SCR-a.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Bože sačuvaj u ovoj temi ikad za savjet pitat 

 Kratko i jasno, ako radis kratke rute - benzinac, ako radis duge rute (30+km u jednom smjeru) dizelas.  

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ubrzanja su losija nego na papiru ali svejedno je, sekunda ne znaci tu nesto posebno pogotovo naspram 2.0TDI sa 115ks. 

 svi govore od 8.2 do 8.4 a to je bar dvije sekunde bolje...

 

 

smanjite TDI fasciniranost...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
luka94 kaže...

Bože sačuvaj u ovoj temi ikad za savjet pitat 

 Kratko i jasno, ako radis kratke rute - benzinac, ako radis duge rute (30+km u jednom smjeru) dizelas.  

 Jasno, al jbt, ovdje da pitaš koju tekućinu za stakla uzet, prekporuka bi bila Toyota Yaris iz 2001.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mislioc kaže...
S60 daj mojne tu parodiju uspoređivat sa E klasom.

 

Sve je to isto kino, E klasa i Volvo - fino dok radi, kad pocne elektronika zajebavat, rupa bez dna.

Al to je tako kad automobil ima vise senzora od jedne proizvodne linije u tvornici sa 200 kvadrata.

 

PS - Obavezno kad si kupis E klasu, stavis si nalijepnicu "Bog i Hrvati"

 

Zasto? Zato sto:

mislioc kaže...
Octavia 2.0 diesel jako dobro i pouzdano.

 

Jako dobro i pouzdano, sto? Auto? Nadam se da si mislio na vozilo, jer auto(mobil) je "jako dobar i pouzdan", m.i.j.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači lik preporuča golog Mondea umjesto solidno opremljene Octavie i pritom košta 30k kn više. Pa onda preporuča klot od Camryja koji košta 100k kn više. I onda tvrdi da nek budemo sretni jer nije preporučio ISa koji je 200k kn skuplji i još je veći klot od Camryja. 

I kao vrh, onda usporedi ISa sa E klasom. Točnije glorificiranu Corollu s E klasom. Konkurencija E klasi je bio GS, kojeg nema. Uz to, E klasa je vjerojatno jedan od najboljih dealova uloženo dobiveno kvalitetom/veličinom/cijenom/sposobnostima. Naravno ako imaš love.

 

Znači za tvoju informaciju, Mondeo s LED svjetlima košta 310k kn i samo je dizel. Octavia Style s LED svjetlima košta 180k kn. Mislim da osobi koja cilja kupit nešto u cjenovnom rangu Octavie sigurno neće dati 130k kn više za veći auto. Jer ak hoće, onda ima i izbor u istom dućanu u vidu Superba i proći će jednako ili jeftinije nego s Mondeom. 

Camry počinje od 265k kn, znači opet 80k kn više od Octavie. 
Stvarno u raspravu uvodiš aute kojima je razlikovna cijena još jedan solidan gradski auto?

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Znači lik preporuča golog Mondea umjesto solidno opremljene Octavie i pritom košta 30k kn više. Pa onda preporuča klot od Camryja koji košta 100k kn više. I onda tvrdi da nek budemo sretni jer nije preporučio ISa koji je 200k kn skuplji i još je veći klot od Camryja. 

I kao vrh, onda usporedi ISa sa E klasom. Točnije glorificiranu Corollu s E klasom. Konkurencija E klasi je bio GS, kojeg nema. Uz to, E klasa je vjerojatno jedan od najboljih dealova uloženo dobiveno kvalitetom/veličinom/cijenom/sposobnostima. Naravno ako imaš love.

 

Znači za tvoju informaciju, Mondeo s LED svjetlima košta 310k kn i samo je dizel. Octavia Style s LED svjetlima košta 180k kn. Mislim da osobi koja cilja kupit nešto u cjenovnom rangu Octavie sigurno neće dati 130k kn više za veći auto. Jer ak hoće, onda ima i izbor u istom dućanu u vidu Superba i proći će jednako ili jeftinije nego s Mondeom. 

Camry počinje od 265k kn, znači opet 80k kn više od Octavie. 
Stvarno u raspravu uvodiš aute kojima je razlikovna cijena još jedan solidan gradski auto?

 

 I da ne pričamo kolko love će izgubit na zastarenom mondeu koji se proizvodi 7 godina naspram skroz nove octavije.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Cek, zar netko od vas uspije zaraditi kad kupi novo vozilo?
Iz mog iskustva - svako vozilo je trosak, ne zarada.

 

Ako zelite zaradu, kupite si traktor ili dostavno vozilo, jer osobno vozilo je luksuz, a ne potreba.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
ivanzu kaže...

Ubrzanja su losija nego na papiru ali svejedno je, sekunda ne znaci tu nesto posebno pogotovo naspram 2.0TDI sa 115ks. 

 svi govore od 8.2 do 8.4 a to je bar dvije sekunde bolje...

 

 

smanjite TDI fasciniranost...

 Govorim za rucni 6 brzina, taj ide vise oko 9 sekundi nego niskih 8 ali svejedno. Za TDI nista ne govorim niti sam rekao da uzme TDI-a.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zaraditi? ne, ali zašto bezveze izgubiti hrpetinu više novaca na zastarjelom autu?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Onda moras kupiti automobil iz buducnosti, a to je nemoguce.

Plus je taj, sto na novom modelu ne znas djecje bolesti. Bar pricekaj godinu-dvije,

da pokrpaju djecje bolesti. Nov model je uvjek beta-testiranje na naivnima.

Kod Mondea sto je bilo - bilo je, ako do sad nisu rijesili djecje bolesti, nece nikad.

 

AVW tek mora poceti krpati svoje nove modele. A to se uglavnom radit tako,

da su svi veseli kad kupe nov model, i kasnije se hvataju za glavu. Eventualno

ako bude opoziv, al do tad, placas sam. No ako pricekas godinu-dvije,

da se malo vidi kako stvari stoje, onda nemas frke, jer znas dal je limun il ne.

 

Dok EU ne uvede pravilo da limun vozila proizvodjac mora popraviti besplatno i izvan jamstva,

do tada je rizik i kupnja novog modela. A zarada i profit - to ne postoji.

Pare uvjek gubis, cim kupis automobil. Ako zelis zaraditi, kupi stan i iznajmi ga.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Covjek je rekao da gleda samo Octaviu i nista drugo. Za kvarove ima garanciju.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Covjek je rekao da gleda samo Octaviu i nista drugo. Za kvarove ima garanciju.

 Ali zašto bi gledao Octavio ako za samo 105tkn više može kupiti dobro opremljenog Camrya koji je Čitatelju prekrasan? 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice