Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.260.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.2 motor je cini se da i jesu ispale,gledam sada sa tatom

 

Edit: ubacujem ga u rikverc,ali mi salta u prvu

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 18:35 (toma20).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato ti i je tresao i nije imao snage kad si kretao, vjerojatno je upao u 3. a ne 1. brzinu.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nasli problem...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Onda je ovo vec 4. recall, jer problem je i sa servo upravljanjem, volan trese, kotaci se tresu,

imas na ovom videu:

https://www.facebook.com/groups/masstuning/permalink/2973552322677669/

https://www.facebook.com/david.troniar/videos/3049716261709756/

 

Svi dijelovi - OEM BMW.

 Malo tko zna da zadnja serija 5,konkretno m550 su imali taj problem. I poneki dizlo. Ništa čudno.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Legenda

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kak su se pokazali 1.6 tdci 85 kw motori u focusu mk3? danas sam gledao jednog, remap na 145 ks, oprema odlicna, 240 000 km.. bez obzira na kilometre ovaj radi najmirnije do sad i nema lupanja.. jel to vrijedi 43 000 kn?

jos mi ostaje za pogledat jedna astra j enjoy oprema, 1.7 cdti 110 ks, 157 000 km isto za 43 000 kn 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 17:54 (domac5).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kani se tih remapiranih traktora kada kupujes polovno, 1.6TDCI nema problema u Mk3.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 18:00 (ivanzu).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naletio na komad povijesti u gradu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kani se tih remapiranih traktora kada kupujes polovno, 1.6TDCI nema problema u Mk3.

 čitao sam negdje da 85 kw navodno ima piezo dizne koje krepaju samo najednom i mora se kupit nova za 1800 kn.. 70 kw navodno ima bosch dizne koje su ok

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tocno, ja sam mislio na to da vise nema problema sa uljnim sitom. 

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Trazi si model sa rucnim mjenjacem, jer rucni Jatco mjenjaci su sasvim OK.

CVT su veoma osjetljivi, a 4-brzinski automatski (ne prodaje se u EU) je isto slab.

 Ipak sam odustao skroz od Nissana jer bas zelim automatik. Sad je u igri jedan CR-V. Nadam se da ce ovaj put biti realizirano.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

Naletio na komad povijesti u gradu..

 Tu se vidi napeta utrka čistačice i nekoga tko polira aute, pa ne znaš šta se više sjaji...pod ili auto...
BTW: ukrasi na boru su jako dobro raspoređeni

10 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
dv14 kaže...

Evo malo slika Alfe koju je imao lik koji živi blizu mene.. Mislim da je više ni nema.

Fenomenalno izgleda.

 To je Nikina bivša jel tako?

5 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Ante Re kaže...
dv14 kaže...

Evo malo slika Alfe koju je imao lik koji živi blizu mene.. Mislim da je više ni nema.

Fenomenalno izgleda.

 To je Nikina bivša jel tako?

 Ante Re ne mogu nac tu poruku, a zanima me slika pa ako mozes kopirat link poruke da vidim slike bio bih zahvalan

13 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
aloevera13 kaže...

 Ante Re ne mogu nac tu poruku, a zanima me slika pa ako mozes kopirat link poruke da vidim slike bio bih zahvalan

 .

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Vozim Opel Corsu D iz 2012. godine. U istom danu su mi se upalile lampice ''ABS'' te par sati poslije lampica ''check engine''. Prepoznaje li netko možda neku povezanost ? U vožnji mi je sve isto kao prije, ne primjecujem niakkvu razliku. U autu nista ne trese i nisam imao nikakvih problema u zadnjih 7 mjeseci od kad sam ga kupio . Auto trenutno broji 87000 km, a kupio sam ga sa 77000km.  Prje 2 mjeseca napravljen servis (ulje, filteri, svjećice). ((promjenjeni su svi filteri osim filtera goriva))  Prethodno ulje je bilo 10W40, a majstor je zamjenio na 5W30.


12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bez dijagnostike nista. Moze biti ABS senzor, osigurac, ABS pumpa, zica pojedena, itd.. Ako ABS radi kada jako zakocis onda je neka glupost koja je jeftina za popraviti. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
warhed kaže...

Vozim Opel Corsu D iz 2012. godine. U istom danu su mi se upalile lampice ''ABS'' te par sati poslije lampica ''check engine''. Prepoznaje li netko možda neku povezanost ? U vožnji mi je sve isto kao prije, ne primjecujem niakkvu razliku. U autu nista ne trese i nisam imao nikakvih problema u zadnjih 7 mjeseci od kad sam ga kupio . Auto trenutno broji 87000 km, a kupio sam ga sa 77000km.  Prje 2 mjeseca napravljen servis (ulje, filteri, svjećice). ((promjenjeni su svi filteri osim filtera goriva))  Prethodno ulje je bilo 10W40, a majstor je zamjenio na 5W30.


 

10W40 mi se cini kao jako cudno ulje za taj motor. Nadam se da to nije toceno svih prvih 80tkm.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja je svrha crash testa na starom hrđavom autu?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa i treba posto pola balkana vozi auta stara po 15 godina.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tvrdim da je sve ovo jedna velika laž

Nije moguće da njemačka sveta krava 'rđa!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 19:55 (BORG).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nissan Qashqai 1.5 dCi, 2016, ručni mjenjač.

Primjetio sam da kad pritišćem kvačilo čuje se klik, kad sam pogledao vidio sam da na pedali kvačila imam nekakvi cilindar sa strane, koji je povezan sa samom pedalom nekakvom vodoravnom osovinicom. Ovaj dio je od plastike (ma sve je od plastike), pa se vjerojatno nešto poderalo ili je ispala 'šplenta', pa mi glavni dio klizi sa te osovinice. Pomaknem sve nazad i dalje sve normalno radi. Majstor kaže da treba mjenjati glavni cilindar kvačila, da je poderan. Trebam li to mjenjati ili se ovo može posložiti?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Daj sliku, moguce da je obicni prekidac. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Slika stiže ujutro.

 

Edit:

Zguglo sam nešto. Crveno je mala osovina na pedali kvačila, na nju se kopča dio od glavnog cilindra kvačila (plava elipsa). Taj plavi dio se u toku vožnje pomiče, te dolazi u položaj kad počinje škljocati. Vjerojatno bih ovdje nešto trebao ubaciti da se dio ne pomiče, makar je malo zeznuto jer dolazi i do rotacije. Treba li se zbog ovoga zamjeniti cijeli cilindar ili se smije prikrpati?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 22:24 (Badjo_5).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Badjo_5 kaže...

Slika stiže ujutro.

 

Edit:

Zguglo sam nešto. Crveno je mala osovina na pedali kvačila, na nju se kopča dio od glavnog cilindra kvačila (plava elipsa). Taj plavi dio se u toku vožnje pomiče, te dolazi u položaj kad počinje škljocati. Vjerojatno bih ovdje nešto trebao ubaciti da se dio ne pomiče, makar je malo zeznuto jer dolazi i do rotacije. Treba li se zbog ovoga zamjeniti cijeli cilindar ili se smije prikrpati?

Ne bi auto iz 2016 morao imati jamstvo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 23:18 (CroNk3r).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

grrrr, jebemti hrvatske ceste...

nekidan se vozim za dvojicom likova i naletimo sva trojica na jebeno jezero na cesti, kratko zatim crkne mi autoplin

 

drugi dan gledam što bi moglo biti i vidim da mi je izgorio jedan od osigurača koji je u sustavu autoplina, stavim drugi osigurač i odjednom proglase papu iz centralne jedinice 

uglavnom zdimilo se, i to gadno, e sad ako se netko iole kuži u tematiku - što je moglo crknuti u toj jedinici i jel se isplati rastaviti je i dati nekom električaru da pokuša zamijeniti dio koji je pregorio (možda neki kondenzator), jer u jedinom servisu autoplina koji imam u gradu sigurno je da se time neće zajebavati nego će naručiti novu centralnu jedinicu

 

centrala izgleda skoro isto kao ova dolje na slici, samo što na naljepnici piše lambda autogas

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta nemas zastitu pod motorom Na kakve lokve naletim, samo mi kanalni remen pocne cvilit

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Sta nemas zastitu pod motorom Na kakve lokve naletim, samo mi kanalni remen pocne cvilit

 ima zaštita koja ide otprilike do polovice motora, no faking jezero je bilo toliko da je voda valjda i haubu oprala iznutra

obično i meni samo remen zacvili, zacvilio je i sad no očito je voda oprala cijeli motor, uključujući i elektroniku od plina

 

zanimljivo, drugi dan vidim na istom mjestu dvojicu iz h. cesta, postavili znakove upozorenja i očito očistili neke kanale na zidu (burobranu) radi kojeg je i nastalo jezero

uglavnom vode više nema, a štetu ko jebe

 

našao sam temu autoplina na forum.hr, pa ću vidjet ječ tamo tko ima savjet, jedino moram čekat da mi odobre prijavu da mogu postaviti upit

 

EDIT:

našao sam na netu model centralne jedinice kakva je kod mene, nadam se da je otišao neki od ovih kondenzatora, to ne bi smjelo koštat previše

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2019 12:56 (picajzla0707).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf 7. Danas u voznji sam primjetio da mi desna strana ventilacije puse stalno hladno. Sve sam probao po postavkama klime.  Lijeva strana radi normlano ali na desnoj stalno puse isti hladan zrak.  Ima tko kakav savjet? Jel imao tko takve probleme na sedmici?  Pretpostavljam da mi je riknuo neki motoric ili klapna a to je sigurno zajebano za mjenjat.

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Golf 7. Danas u voznji sam primjetio da mi desna strana ventilacije puse stalno hladno. Sve sam probao po postavkama klime.  Lijeva strana radi normlano ali na desnoj stalno puse isti hladan zrak.  Ima tko kakav savjet? Jel imao tko takve probleme na sedmici?  Pretpostavljam da mi je riknuo neki motoric ili klapna a to je sigurno zajebano za mjenjat.

 Motoric od klapne , prvo probat resetirat preko vcds-a a zatim promjenit ako ne radi . Mislim da moze kroz otvor od ventilacije se to promjenit . 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice