Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.522.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam cuo da je prijevoz oko 400-500€, za uslugu ne znam ali racunam bar jos toliko. Po meni ako je do 1000€ onda je Ok preko toga je preskupo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 18:28 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav,

može li mi molim vas netko pojasniti sve oko uvoza auta, znaci od trenutka kad ga vidim na mobile.de do kada je na hr tablicama. Razmisljam i o tome da nekoj autokuci platim dovoz i da rijese svu papirologiju jer mi se cini komplicirano i da puno vremena oduzima. I kolika je razlika da sve sam odradim naspram firme posrednika. Nije u pitanju da moram vidjeti auto jer je auto 2016. sa 60000km u ovlastenom bmw salonu sa bmw premium selection certifikatom, jedino mi je dilema da li sam ili preko firme jer apsolutno nista ne znam od procedure. I koliko je sigurno preko posrednika da me ne prevare. Puno hvala

 

Lp

 

 

Nije nista pretjerano komplicirano, a ustedi se dosta love. Ako imas vremena, definitivno sam obavi jer sumnjam da ce netko uzet manje od 800-1000eur za uslugu.

Ako si bas jako zauzet onda nemas izbora, nadi nekog da unese za tebe.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iz kojeg auta je ovaj motor u monzi, zna netko možda?
OGLAS

3.0 24V redni šestak sa elektronskim ubrizgavanjem i maf senzorom na usisiu, nema šanse da je monza to imala u svoje vrijeme

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

LP svima , došlo je vrijeme da i ja kupim svoj prvi auto. Problem je što sam totalni noob u ovom području. Budžet mi je do 1500 eura, i koristio bi ga svaki dan za put na posao ( oko 160km dnevno ). Molim Vas neki savjet i preporuku. Imam mogucnost uzet jednog Audi A3 1.9 TDI 98', traže me 1500 eura ali auto je imao nekih mana i zbog toga mi je malo nekorektna cijena ( ako nekog zanima u PP bi objasnio ).

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Iz kojeg auta je ovaj motor u monzi, zna netko možda?
OGLAS

3.0 24V redni šestak sa elektronskim ubrizgavanjem i maf senzorom na usisiu, nema šanse da je monza to imala u svoje vrijeme

 Iz Senatora B. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
iAvenger kaže...

LP svima , došlo je vrijeme da i ja kupim svoj prvi auto. Problem je što sam totalni noob u ovom području. Budžet mi je do 1500 eura, i koristio bi ga svaki dan za put na posao ( oko 160km dnevno ). Molim Vas neki savjet i preporuku. Imam mogucnost uzet jednog Audi A3 1.9 TDI 98', traže me 1500 eura ali auto je imao nekih mana i zbog toga mi je malo nekorektna cijena ( ako nekog zanima u PP bi objasnio ).

 

Ti bi za tu kilometrazu i taj budzet trebao gledat neog starog pouzdanog koreanca ili japanca s plinom, a ne starog dizel premiuma.

Accent je prvo sto mi pada na pamet.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
iAvenger kaže...

LP svima , došlo je vrijeme da i ja kupim svoj prvi auto. Problem je što sam totalni noob u ovom području. Budžet mi je do 1500 eura, i koristio bi ga svaki dan za put na posao ( oko 160km dnevno ). Molim Vas neki savjet i preporuku. Imam mogucnost uzet jednog Audi A3 1.9 TDI 98', traže me 1500 eura ali auto je imao nekih mana i zbog toga mi je malo nekorektna cijena ( ako nekog zanima u PP bi objasnio ).

 

Ti bi za tu kilometrazu i taj budzet trebao gledat neog starog pouzdanog koreanca ili japanca s plinom, a ne starog dizel premiuma.

Accent je prvo sto mi pada na pamet.

 Našao sam par oglasa za Accent čak i u odličnom stanju.

 

Još su mi zapeli za oko Mitsubishi Lancer i Honde Civic, Toyota Yaris

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2019 22:53 (iAvenger).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
iAvenger kaže...

LP svima , došlo je vrijeme da i ja kupim svoj prvi auto. Problem je što sam totalni noob u ovom području. Budžet mi je do 1500 eura, i koristio bi ga svaki dan za put na posao ( oko 160km dnevno ). Molim Vas neki savjet i preporuku. Imam mogucnost uzet jednog Audi A3 1.9 TDI 98', traže me 1500 eura ali auto je imao nekih mana i zbog toga mi je malo nekorektna cijena ( ako nekog zanima u PP bi objasnio ).

 

Koliko platis auto - toliko si moras jos ostaviti sa strane za nenadane troskove, koje ces imati, s obzirom na godine vozila.

 

Ja bi sebi gledao striktno Corollu - ima ih puno, dijelova mozes dobiti svuda, povoljni su.

Evo jedna, prvi vlasnik, samo je jedna fotografija, al ja bi prije nego sto se zaputis da ju pogledas u zivo,

trazio fotografije prednje strane i iznutra, te dokaz o tome da je prvi vlasnik. Lak izgleda veoma dobro (al treba provjeriti koliko je stara fotografija).

https://www.oglasnik.hr/prodaja-automobila/toyota-corolla-1-4-vtti-oglas-2469175

https://www.auti.hr/toyota-corolla-1-4-vtti/1122090

 

 

Al s obzirom da ces prelaziti puno kilometara, moj savjet je ipak Diesel:

https://www.oglasnik.hr/prodaja-automobila/toyota-corolla-2-0-d-4d-oglas-3952351

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-2.0-d-4d-oglas-28783021

 

Porazgovaraj malo sa vlasnikom o cemu se radi, auto izvana izgleda OK. Malo ti je iznad budzeta,

al ustedjet ces na gorivu s obzirom na kilometre. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Koliko platis auto - toliko si moras jos ostaviti sa strane za nenadane troskove, koje ces imati, s obzirom na godine vozila.

 

 

Ajde ne pretjeruj, ne pisi gluposti i ne plasi covjeka. Na tim starim jednostavnim benzinskim "krama" pol auta promijenis za 500 eur.

A ne znam otkud ti ove nebuloze da se tom tvojom logikom treba uvijek vodit, bez obzira na godine vozila... Jbt bas sam budala kad sam uzeo auto za 6 soma eura bez jos 6000 sa strane. A u godinu sto sam ga vozio ulupao 400 u popravke i odrzavanje s tim da pol tog iznosa nisam ni trebao potrosit. Sorry, al stvarno pricas gluposti.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ti si za 6k kupio 6 godina star auto, a ne 18g star auto. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ti si za 6k kupio 6 godina star auto, a ne 18g star auto. 

 

9 godina ako se dobro sjecam, al opet ne vidim na sto tocno ciljas?

Noviji auto ima puno vise stvari koje mogu otic, a da ne govorim koliko su dijelovi skuplji.

Na svojoj staroj krntiji promijenio kuplug, semeringe poluosovina, ulje u mijenjacu i jos neke sitnice te me sve skupa s rukama izaslo manje nego sto kosta samo set kvacila za noviji auto, bez ruku i bez popratnih dijelova.

Kocnice ista prica, dijelovi valjda duplo jeftiniji nego za novi i tako.

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Accent je bolji izbor od Corolle. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ne racunas moguci skorasnji kvar akumulatora, kompresora klime,

alternator itd itd itd.

 

A o gumenim crijevima, brtvama, bushingzima (ako se tako kaze u HR),

sve to treba kad tad promjeniti - guma pati i raspada se, vozio ne vozio,

18 godina je 18 godina.

 

Tako da ne budi preoptimistican - vozio sam 19g star auto,

Ford Siera Mk 1, napravio s njom 230.000km, kupio sam ju sa 113.000km,

dakle ukupno na satu je bilo 343.000km, presla je cijelu Jugu, i sire,

i kazem ti - 18g je puno - ulaganja su velika zbog potrosnih materijala.

 

Zato kazem da je u startu bolje platiti malo vise, zbog 5g razlike,

pa voziti 10-12g star auto umjesto 18-20g star auto - manja ulaganja

i duze zadovoljstvo.

 

I pazi - vozi dnevno preko 160km, dakle 80km+ u jednom smijeru - ne zelis da ti auto krepa

na pol puta, ili da strahujes od toga.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ne racunas moguci skorasnji kvar akumulatora, kompresora klime,

alternator itd itd itd.

 

A o gumenim crijevima, brtvama, bushingzima (ako se tako kaze u HR),

sve to treba kad tad promjeniti - guma pati i raspada se, vozio ne vozio,

18 godina je 18 godina.

 

Tako da ne budi preoptimistican - vozio sam 19g star auto,

Ford Siera Mk 1, napravio s njom 230.000km, kupio sam ju sa 113.000km,

dakle ukupno na satu je bilo 343.000km, presla je cijelu Jugu, i sire,

i kazem ti - 18g je puno - ulaganja su velika zbog potrosnih materijala.

 

Zato kazem da je u startu bolje platiti malo vise, zbog 5g razlike,

pa voziti 10-12g star auto umjesto 18-20g star auto - manja ulaganja

i duze zadovoljstvo.

 

I pazi - vozi dnevno preko 160km, dakle 80km+ u jednom smijeru - ne zelis da ti auto krepa

na pol puta, ili da strahujes od toga.

 

Opet baljezgas... Sta na autu od 10-12 god ne odlaze akumulatori, alternatori itd.? Samo sto ces sve to na starijem rijesit za manju lovu nego na novijem auto.

A ovo o gumenim crijevima itd. mi je dosta natgnuto. Navozio sam se svakakvih starih automobila i nije bas da se guma raspada samo tako, a i ako se raspadne, nije neki trosak za zamijeniti. Npr. kod mene crijeva hladenja dodu pisljivih 150kn komplet. Seleni (bushings) i ostalo odlazi na svima, to vise pati od rupa i losih cesta nego od starosti.

 

U svakom slucaju, treba gledat stanje konkretnog auta, godiste na papiru ne znaci puno jer su to sve stari automobili. Samo po meni uzet nesto sto jednostavnije i pouzdanije tako da kad nesto ode, a otic ce na svakom, ne kosta puno i jednostavno se popravi. Ne znam kakav je dizelas u Corolli, ali nikad nisam cuo bas neke dobre rijeci za japanske dizelase. Zato po meni uzet jednostavnog benzinca i vozis se jeftinije, a pouzdanost je tu negdje ili cak i bolja od dizelasa. Jedino jbga, nema sad sus kao neki turbo dizel, al sumnjam da ti je to krucijalno kad gledas auto od 1500 eur.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Odlaze akumulatori, prosjecna starost akumulatora je 7-9 godina prije kvara (osim kod srot marki koji ne traju ni 5 godina),

dakle ako dvaput mjenjas akumulator - to je izmedju 14 do 18 godina, taman da ti flisne.

 

Kod Toyote su stariji dizeli bili OK, 1.6 i 2.0 d-4d su bili odlicni. Novi su uglavnom uzimani od BMW-a

i li-la su, problemi sa BMW lancem itd - bolji su kod novijih bili 1.4 i 1.6 dizelasi, manje problema nego novi 2.0.

 

Benzinci su stabilni i solidni. Nisu pouzdani kao hibridi, ali i ako se desi veci kvar, nisu ni skupi za popraviti

kao hibridi ili dizeli. 

 

Osobni bi skupio jos nesto love i uzeo noviji stroj.

Civica nikako nebi, netko ga je spomenuo - to se zna da je klincurija

ganjala kak su stigli, i trajnost je upitna. Jedino ako ga je vozio neki penzic

i nije ga ganjao... ali tko je vidio penzica u civicu? Pa da ga ja vozim, i ja bi ga ganjao, jer se moze.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zabrijao si previše za akumulator,to je ono ulaganje od 500kn za te slabije

Ja za Ciakov 110AH/1100A za 539 platio oko 700kn kad sam stari doneo i dobio 10%

Ovi manji su ono 500kn

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, odlucio sam platiti jednoj firmi 750eu samo prijevoz da mi odu po auto sa kamionom, onda bi ovdje sam rijesavao homolagaciju, papire i sve. Sad ima pitanje sta je sve potrebno od papira iz Njemacke kada mi dovezu auto? Rijec je o ovlastenom bmw salonu kao nas Tomic tako da mislim da je sigurno sve oko placanja iako naravano da me malo strah, rekli su mi da ce mi poslati ugovor i da kada novci budu uplaceni da kamion moze doci po auto. Znaci ja bi imao samo kupoprodajni ugovor prije dolaska na carinu i tehnicki, je li to dovoljno? Unaprijed hvala

Lp

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta ne daju coc uz auto? Cini mi se skupo samo za transport auta, mislim da si mogao proci bolje, nadam se da ce ti auto bar onda dovesti u dvoriste, a ne da moras po njega. Placanje je sigurno, kolega je kupio par auta tako, uplati pa dode par dana kasnije po auto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2019 17:56 (ivanzu).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Čitatelj kaže...

Ne racunas moguci skorasnji kvar akumulatora, kompresora klime,

alternator itd itd itd.

 

A o gumenim crijevima, brtvama, bushingzima (ako se tako kaze u HR),

sve to treba kad tad promjeniti - guma pati i raspada se, vozio ne vozio,

18 godina je 18 godina.

 

Tako da ne budi preoptimistican - vozio sam 19g star auto,

Ford Siera Mk 1, napravio s njom 230.000km, kupio sam ju sa 113.000km,

dakle ukupno na satu je bilo 343.000km, presla je cijelu Jugu, i sire,

i kazem ti - 18g je puno - ulaganja su velika zbog potrosnih materijala.

 

Zato kazem da je u startu bolje platiti malo vise, zbog 5g razlike,

pa voziti 10-12g star auto umjesto 18-20g star auto - manja ulaganja

i duze zadovoljstvo.

 

I pazi - vozi dnevno preko 160km, dakle 80km+ u jednom smijeru - ne zelis da ti auto krepa

na pol puta, ili da strahujes od toga.

 

Opet baljezgas... Sta na autu od 10-12 god ne odlaze akumulatori, alternatori itd.? Samo sto ces sve to na starijem rijesit za manju lovu nego na novijem auto.

A ovo o gumenim crijevima itd. mi je dosta natgnuto. Navozio sam se svakakvih starih automobila i nije bas da se guma raspada samo tako, a i ako se raspadne, nije neki trosak za zamijeniti. Npr. kod mene crijeva hladenja dodu pisljivih 150kn komplet. Seleni (bushings) i ostalo odlazi na svima, to vise pati od rupa i losih cesta nego od starosti.

 

U svakom slucaju, treba gledat stanje konkretnog auta, godiste na papiru ne znaci puno jer su to sve stari automobili. Samo po meni uzet nesto sto jednostavnije i pouzdanije tako da kad nesto ode, a otic ce na svakom, ne kosta puno i jednostavno se popravi. Ne znam kakav je dizelas u Corolli, ali nikad nisam cuo bas neke dobre rijeci za japanske dizelase. Zato po meni uzet jednostavnog benzinca i vozis se jeftinije, a pouzdanost je tu negdje ili cak i bolja od dizelasa. Jedino jbga, nema sad sus kao neki turbo dizel, al sumnjam da ti je to krucijalno kad gledas auto od 1500 eur.

 Ma bitno mi je da ne troši puno i kao što ste napomenuli oni djelovi koji često odu da ne moraš kredit dizat da sredis auto ponovo. Onaj Audi A3 98' godina što sam napomenuo, mogu dobit na rate ( 1500 eur, auto je od familije ) i registriran je skoro godinu dana,  potrošio mi je 80kn goriva za nekih 180km što je po meni odličan omjer. Svi hvale te 1.9 tdi motore i uglavnom auti s tim motorima drže cijenu. Ako bi uzimao tog Audia uopće, zanima me koji su kritični djelovi za pregledat  ( oni skuplji ).

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto nije samo motor.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba pazit na turbinu, kuplung i zamašnjak. Ostalo nema kaj po meni, imala ga sestra 81kw, al ja mislim da je auto bio zagusen uzasno i dosta bruji u kabini taj traktor, al nije ko SDI. Al ovisi ak je tvoj dobar primjerak bit ce bolji, ovisno kako je odrzavan.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BabyDriver420 kaže...

Pozdrav, odlucio sam platiti jednoj firmi 750eu samo prijevoz da mi odu po auto sa kamionom, onda bi ovdje sam rijesavao homolagaciju, papire i sve. Sad ima pitanje sta je sve potrebno od papira iz Njemacke kada mi dovezu auto? Rijec je o ovlastenom bmw salonu kao nas Tomic tako da mislim da je sigurno sve oko placanja iako naravano da me malo strah, rekli su mi da ce mi poslati ugovor i da kada novci budu uplaceni da kamion moze doci po auto. Znaci ja bi imao samo kupoprodajni ugovor prije dolaska na carinu i tehnicki, je li to dovoljno? Unaprijed hvala

Lp

 

Evo ti ova tema pa prolista i istrazi malo, imas apsolutno sve dobro i detaljno objasnjeno.

Koliko vidim od papira ti za homologaciju treba racun, COC dokument i ponistena prometna.

 

Posto kupujes iz autokuce trebas dobiti racun, a ne kupoprodajni ugovor. Onda nema placanja jos i upravne pristojbe kao kod kupnje od fizickih osoba.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Itko uzimao gume sa Autodoc-a? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifentest/sommerreifentest/

 

Ove godine su testirali samo gume za kombije i mala vozila? Ili ja nešto krivo gledam?

 

Ima koji ovogodišnji test negdje, da vidim što je in ove godine? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ne znam šta je IN, al znam šta valja. Ko i svake godine. Michelin PS4/PS4S, Conti PC5-6/SC5-6, Dunlop SportMaxx, Bridgestone Potenza, Pirelli PZero, Goodyear Eagle F1. To su ove pristupačne/svakodneve top gume. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mijenjao filter kabine starom pa usput pregledao auto. Otvorim haubu, otkopcam poklopac sa akumulatora i imam sta vidit, stvorio se bijeli prah na pozitivnom polu, govance od Atom akumulatora ce izgleda uskoro na drugi svijet, ajd izdrzao je 5 godina na prastarom dizlu koji vjecno pali grijace, ne smijes se pogledati u retrovizor samo vidis kako bora raste. 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa trazim jedan savjet gledam jedan polovni hyundai getz. 

Interesira me kako je najbolja procedura za kupit rabljeni automobil? 

Mislim prvo bi isao ga vidjeti pa u servis napravit kompletnu provjeru te provjerit u policiji jeli sve uredu s automobilom...  

Mislim jeli to pravilno ima li jos netko neki savjet? 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zašto bi provjeravao vozilo na policiji?
Pa ne radi vozilo prekršaj, nego vlasnik?

BTW:ja sam sebi kad sam gledao znao upisat broj šasije u cvh stranici i pogledam kako je vozilo prošlo zadnji tehnički, te ako je bilo kakvih nedostataka...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ak je regan, nazovi PU za to područje i izbiflaj im regu da vide na kog je regan...

 

ostalo, provjeri limariju, 1.1 mašinica je OK, nije  nešto živahan ali je pouzdan....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Aha, znas kak ce ti PU dat informacije o vlasniku prek telefona... To bi bilo malo jace krsenja prava o privatnosti i zastiti osobnih podataka da tak na halo dijele te informacije.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice