Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.724
|
čitano: 13.870.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Samo pri kočenju se osjeti.

Nije bilo naglih i čestih kočenja na autocesti da bi ih skurilo, a nit pri velikoj brzini. Sad izgleda kao da se malo smanjilo, pojma nemam, odvest ću ga mehi pa nek pogleda..

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Pa smanjilo se jer je manja brzina pa manje trese.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Stane256 kaže...

 

 

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Koliko tocno jeftiniji ? Diskovi su ipak stvar koja ti moze protrest iako su novi, kod nas to mozes lagano reklamirat dok vani bas i ne... A i racunaj da ti je dostava iz poljske nekih 30ak€ minimalno, a tolko skoro kosta komad diska u hr...

 Gledam sad u Franosoi za tvog seata prednji TRW disk cca 40€ komad, mozes jos poslat poruku lagerosu sa detaljima pa da ti oni daju izracun (gledaj textar, trw..)

 Ovisi koje gledaš. Što su skuplji to je razlika veća tipa ATE i slične top marke značajno. Jedno 65% jeftinije od pune Tokićeve cijene i još 20-25% jeftinije od Fransoa koji je najjeftiniji sa dijelovima u HR. Samo to ne kupuje laik kao on već netko tko točno zna kaj treba jer "nema" povrata/zamijene, tj. ima ali je neisplativo.

Koji to diskovi protresu ako su novi? Mogu protres ako ih opet skuri a skurit će ih prije ako kupi zadnji šrot.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odraden veliki servis na astri j 1.7 cdti 92 kw. 

Nakon servisa pocinje se cuti zvuk zavijanja pri opadanju obrtaja sa 2000 na ler, cuje se i dok auto stoji u mjestu samo se teze primjecuje posto brzo ladne na 800 u leru tako da iskljucujem getribu kao krivca. Jel moguce da je remen pretegnut? 

Stavljen ina set. Snimio sam video na kojem se lijepo cuje, LINK

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Odraden veliki servis na astri j 1.7 cdti 92 kw. 

Nakon servisa pocinje se cuti zvuk zavijanja pri opadanju obrtaja sa 2000 na ler, cuje se i dok auto stoji u mjestu samo se teze primjecuje posto brzo ladne na 800 u leru tako da iskljucujem getribu kao krivca. Jel moguce da je remen pretegnut? 

Stavljen ina set. Snimio sam video na kojem se lijepo cuje, LINK

 To se baš dosta čuje. Moguće jer on ima običan španer (nije automatski).

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
hahhaajaads kaže...
Stane256 kaže...

 

 

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Koliko tocno jeftiniji ? Diskovi su ipak stvar koja ti moze protrest iako su novi, kod nas to mozes lagano reklamirat dok vani bas i ne... A i racunaj da ti je dostava iz poljske nekih 30ak€ minimalno, a tolko skoro kosta komad diska u hr...

 Gledam sad u Franosoi za tvog seata prednji TRW disk cca 40€ komad, mozes jos poslat poruku lagerosu sa detaljima pa da ti oni daju izracun (gledaj textar, trw..)

 Ovisi koje gledaš. Što su skuplji to je razlika veća tipa ATE i slične top marke značajno. Jedno 65% jeftinije od pune Tokićeve cijene i još 20-25% jeftinije od Fransoa koji je najjeftiniji sa dijelovima u HR. Samo to ne kupuje laik kao on već netko tko točno zna kaj treba jer "nema" povrata/zamijene, tj. ima ali je neisplativo.

Koji to diskovi protresu ako su novi? Mogu protres ako ih opet skuri a skurit će ih prije ako kupi zadnji šrot.

 No, 40€ i 25% jeftiniji ti je taman 30€, i diskovi nisu bas lagani pa ce dostava normalno bit skuplja (i defaultno ide preko HPa, tak da se i tu treba pripremit za cekanje). A kak danas svaki dio dodje sa tvornickom greskom tak mogu diskovi i top kvalitete.

 Na allegru se isplati gledat neke stvari koje su PUNO skuplje nego kod nas, kak je tipa bila moja situacija pa se uzme od tamo, ovo gdje je razlika 10-20€ ne vrijedi gledat i cekat...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Memphis kaže...
hahhaajaads kaže...
Stane256 kaže...

 

 

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Koliko tocno jeftiniji ? Diskovi su ipak stvar koja ti moze protrest iako su novi, kod nas to mozes lagano reklamirat dok vani bas i ne... A i racunaj da ti je dostava iz poljske nekih 30ak€ minimalno, a tolko skoro kosta komad diska u hr...

 Gledam sad u Franosoi za tvog seata prednji TRW disk cca 40€ komad, mozes jos poslat poruku lagerosu sa detaljima pa da ti oni daju izracun (gledaj textar, trw..)

 Ovisi koje gledaš. Što su skuplji to je razlika veća tipa ATE i slične top marke značajno. Jedno 65% jeftinije od pune Tokićeve cijene i još 20-25% jeftinije od Fransoa koji je najjeftiniji sa dijelovima u HR. Samo to ne kupuje laik kao on već netko tko točno zna kaj treba jer "nema" povrata/zamijene, tj. ima ali je neisplativo.

Koji to diskovi protresu ako su novi? Mogu protres ako ih opet skuri a skurit će ih prije ako kupi zadnji šrot.

 No, 40€ i 25% jeftiniji ti je taman 30€, i diskovi nisu bas lagani pa ce dostava normalno bit skuplja (i defaultno ide preko HPa, tak da se i tu treba pripremit za cekanje). A kak danas svaki dio dodje sa tvornickom greskom tak mogu diskovi i top kvalitete.

 Na allegru se isplati gledat neke stvari koje su PUNO skuplje nego kod nas, kak je tipa bila moja situacija pa se uzme od tamo, ovo gdje je razlika 10-20€ ne vrijedi gledat i cekat...

 No, vidi se da si preko ljeta visio na popravnom iz matemtike. Daj ne rise kad nemaš dume. Dostava je 22 eura kupio ti neki indikator od 2 eura ili robe za 500€. Naravno što je veći ceh veća je ušteda. Tipa na 500€ ušteda je do 150€ (ovisno kaj kupuješ ali govorim o identičnoj robu u HR i DE) kad platiš i dostavu. Roba stigne za tjedan dana. I naravno da neće netko to kupovat kome treba jučer već netko tko planira nešto radit na autu ili može čekat. Njemu se naravno to ne isplati kad je Dudek za to i nisu svi za to što je razumljivo. To kupuje netko tko je spreman podnijet rizik da mu možda neće nešto štima i da neće moći vratit. Ali do sada nisam imao niti jedan prigovor niti reklamaciju. 

 

Konkretno njegov slučaj oba diska su jeftinija cca 30€ i pločice još 15€ od fransoa, sve od ATE-a. Kad plati dostavu to je cca 23 eura jeftinije. Jel mu se ispalti s time zajebavat pa vjerojatno ne. Ali pitao si koliko je jeftinije. Ako kupuje set kvačila on je jeftiniji od istog 80€ pa kad plati dostavu to je 60€ povoljnije itd. što više/skuplje kupuješ veća je ušteda. Da se razumijemo neke stvar nisu ništa jeftinije nego kod nas a neke su turbo jeftine. Tak da sve ovisi kao i su svakoj trgovini i koliko si ti kao kupac vješt i sposoban.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...
hahhaajaads kaže...
Memphis kaže...
hahhaajaads kaže...
Stane256 kaže...

 

 

A jel ima tko iskustva sa allegro.pl stranicom koju je već netko spominjao ranije na forumu? kolko vidim dosta su jeftiniji od naših tu. Kako znat točno što naručiti i koje veličine?

 Koliko tocno jeftiniji ? Diskovi su ipak stvar koja ti moze protrest iako su novi, kod nas to mozes lagano reklamirat dok vani bas i ne... A i racunaj da ti je dostava iz poljske nekih 30ak€ minimalno, a tolko skoro kosta komad diska u hr...

 Gledam sad u Franosoi za tvog seata prednji TRW disk cca 40€ komad, mozes jos poslat poruku lagerosu sa detaljima pa da ti oni daju izracun (gledaj textar, trw..)

 Ovisi koje gledaš. Što su skuplji to je razlika veća tipa ATE i slične top marke značajno. Jedno 65% jeftinije od pune Tokićeve cijene i još 20-25% jeftinije od Fransoa koji je najjeftiniji sa dijelovima u HR. Samo to ne kupuje laik kao on već netko tko točno zna kaj treba jer "nema" povrata/zamijene, tj. ima ali je neisplativo.

Koji to diskovi protresu ako su novi? Mogu protres ako ih opet skuri a skurit će ih prije ako kupi zadnji šrot.

 No, 40€ i 25% jeftiniji ti je taman 30€, i diskovi nisu bas lagani pa ce dostava normalno bit skuplja (i defaultno ide preko HPa, tak da se i tu treba pripremit za cekanje). A kak danas svaki dio dodje sa tvornickom greskom tak mogu diskovi i top kvalitete.

 Na allegru se isplati gledat neke stvari koje su PUNO skuplje nego kod nas, kak je tipa bila moja situacija pa se uzme od tamo, ovo gdje je razlika 10-20€ ne vrijedi gledat i cekat...

 No, vidi se da si preko ljeta visio na popravnom iz matemtike. Daj ne rise kad nemaš dume. Dostava je 22 eura kupio ti neki indikator od 2 eura ili robe za 500€. Naravno što je veći ceh veća je ušteda. Tipa na 500€ ušteda je do 150€ (ovisno kaj kupuješ ali govorim o identičnoj robu u HR i DE) kad platiš i dostavu. Roba stigne za tjedan dana. I naravno da neće netko to kupovat kome treba jučer već netko tko planira nešto radit na autu ili može čekat. Njemu se naravno to ne isplati kad je Dudek za to i nisu svi za to što je razumljivo. To kupuje netko tko je spreman podnijet rizik da mu možda neće nešto štima i da neće moći vratit. Ali do sada nisam imao niti jedan prigovor niti reklamaciju. 

 

Konkretno njegov slučaj oba diska su jeftinija cca 30€ i pločice još 15€ od fransoa, sve od ATE-a. Kad plati dostavu to je cca 23 eura jeftinije. Jel mu se ispalti s time zajebavat pa vjerojatno ne. Ali pitao si koliko je jeftinije. Ako kupuje set kvačila on je jeftiniji od istog 80€ pa kad plati dostavu to je 60€ povoljnije itd. što više/skuplje kupuješ veća je ušteda. Da se razumijemo neke stvar nisu ništa jeftinije nego kod nas a neke su turbo jeftine. Tak da sve ovisi kao i su svakoj trgovini i koliko si ti kao kupac vješt i sposoban.

Aha, kad si u krivu onda bacas neke fore, vrticka posla... Btw, zadnja celjust+motoric el. rucne + crijevo 34€ dostava, to sve skupa ima ispod 3kg i islo je prek HPa, tak da dostava nije 22€ u "bilo kojem slucaju", mozda je bila davno ali evo prije 3mj nop... Meni je dosla brzo jer sam preusmjerio posiljku najblize glavnoj sortirnici, inace da sam stavio da mi ju doveze doma cekao bi jos min. tjedan dana. ATE je isto prica za sebe, premium cijena a prosjecna kvaliteta...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja kupujem sa motointegratora dijelove, postarina je uvijek 22e, moze bit neki senzor od 200g a mogu bit 3 velike kutije dijelova, uvijek kosta 22e.. Jednom sam narucivo set kvacila sa zamasnjakom i diskove, ulje i razna sranja, jedva sam digo kutiju od tezine i opet je 22e.

Uvijek nadem dvoje-troje da nesto trebaju ili im se blizi servis pa podijelimo 22e na 3 dijela + ustedimo dosta na samim dijelovima.. 

Ja ne znam odkud ti narucujes da tebi hp racuna po kilazi al nemaju ti oni kaj racunat, oni su samo posrednici, ti si svoje platio njemackom dhl-u 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa stavio sam mu slike računa al mi netko obrisao post da vidi kak baljezga gluposti.

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

na motointegratoru ja sam svojedobno kupio ulje (12l) filtere i brtvice za 2 servisa + dostava (istina tad je bila 15e) za cijenu jedne kante od 5l u hr

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam također prije mjesec dana naručio s motointegratora. Dostava 22e, diskovi i pločice + dijelovi za mali servis ispali skoro 50% jeftinije nego na autokreso.

Dijelovi stigli iz Njemačke za 4 radna dana (u 4 zasebne kutije) (DHL + HP)

4 godine
online
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi, imate li kakvu preporuku za dashcam. Nisam upoznat s ponudom, ali neki best buy ispod 100€.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za dijelove i ostale popratne stvari koristim isključivo motointegrator ili atp-autoteile iz njemačke, razlika u cijeni naspram nas stvarno zna biti nevjerojatna, a to samo govori kakvu maržu ovi naši trgovci imaju. Konkretno kupovao sam zadnja narudžba za A3 2015 prednje diskove i pločice (ATE), razlika me ispala sa poštarinom nekih cca zaokruženo 80e jeftinije iz njemačke nego isti taj set po šasiji na impexu kod nas. Znaju ponekad i imat akcije i kupone na motointegrator i to još dodatno snizi cijenu tako da preporuka, brzo i kvalitetno. Preporučujem još i autodoc.si , iako nemaju tijekom registracije ponuđeno zasad zemlju dostave hrvatska, može se staviti slovenija i dopiše se u napomenu da je dostava na HRvatsku i stavi se adresa i uredno se dostavi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mazy651 kaže...

Za dijelove i ostale popratne stvari koristim isključivo motointegrator ili atp-autoteile iz njemačke, razlika u cijeni naspram nas stvarno zna biti nevjerojatna, a to samo govori kakvu maržu ovi naši trgovci imaju. Konkretno kupovao sam zadnja narudžba za A3 2015 prednje diskove i pločice (ATE), razlika me ispala sa poštarinom nekih cca zaokruženo 80e jeftinije iz njemačke nego isti taj set po šasiji na impexu kod nas. Znaju ponekad i imat akcije i kupone na motointegrator i to još dodatno snizi cijenu tako da preporuka, brzo i kvalitetno. Preporučujem još i autodoc.si , iako nemaju tijekom registracije ponuđeno zasad zemlju dostave hrvatska, može se staviti slovenija i dopiše se u napomenu da je dostava na HRvatsku i stavi se adresa i uredno se dostavi.

 Ovo nisam znao za hrv i autodoc, to je onda bolja opcija nego preko mailboxa di me znaju oderat 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

stavio sam na auto zadnji protocni lonac kod lastovcica, pa me zanima da li se to treba upisivati u prometnu.

Hvala

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno da treba.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa!

 

Jel upoznat ko s uvozom auta iz Srbije?

Koliko bi me došlo tako nešto? Pokušavam cijelo jutro dobit carinu ali bezuspješno.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovisno jel oldtimer ili nije?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije old timer. U pitanju je Alfa Mito(155 ks t-jet) iz 2009 godine.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uz sva normalna davanja, ppmv, eko i gluposti ostale koje plaćaš tijekom unosa iz EU dodaj još 25% pdv-a od cijene auta. 

https://www.hak.hr/vozila/homologacija/najcesce-postavljena-pitanja

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
mazy651 kaže...

 iako nemaju tijekom registracije ponuđeno zasad zemlju dostave hrvatska, može se staviti slovenija i dopiše se u napomenu da je dostava na HRvatsku i stavi se adresa i uredno se dostavi.

 i koliko kosta ova usluga?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ivanzu  Koje diskove ima Fiesta tvoja, jesu 320mm? I gdje si kupio zamjenske (ako jesi).

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima ko iskustva sa kia sportage 1.6 benzin 2013?

Majstor je pohvalio auto da je jednostavan za popravljanje, dijelovi nisu skupi i vozio bi se u manjem mjestu gdje nema ni semafora tako da nebi prelazio 6,5l potrosnje kaze. 

Bas sam vidio nedavno jedan na njuskalu, 2013 sa 130 000 km jako ocuvan, otisao negdje za 8500e.

 

Kolko citam cak i 1.7 crdi im nije tolko strasan, nema plivajuci. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice